Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor milyen színhőmérsékleten (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) frasz


frasz
tag

Szevasztok,valahol olvastam, hogy melyik színhőmérséklet a jobb, mondjuk a sok word/internet olvasásra,
csak persze elfelejtettem,
az én moncsim tud:
9300
7500
6500
User
eket!
Melyik az ideális?
Köszi
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#2) KovacsUr válasza frasz (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

6500K a normál

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) Pacák


Pacák
senior tag

Szzerintem a saját izlésednek megfelelően, ha a ''hidegebb'' árnyalatokat szereted akkor a magasab érték legyen, ha a melegebbet, akkor a kisebb értéket. Nekem speciel a munkahelyi 9300K -re van belőve (S@msung syncmaster 1100p), az otthoni gépem értékét (D@ewoo 710B) nem tudom, mert egy emberke rajza van a középső érték helyett. (értsd: a mi látásunknak megfelelő érték) A meleg csoportba tartoznak azok a fényforrások, amelyek színhõmérséklete kisebb, mint 3300 K, semleges csoportba tartoznak azok a fényforrások, amelyek színhõmérséklete 3300 és 5300 K között van, hideg csoportba tartoznak azok a fényforrások, amelyek 5300 K-nál nagyobb színhõmérsékletûek.

Figyeld má'! Amíg írtam megálltak a szmájlik úgy figyeltek! Hoppá Schultz Papa az KMF-ről milyen büszke lenne rám, ha tudná, hogy belém verte a színtant ennyire...
:))

Nuclear launch detected

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

próbáld ki! fehér háttér és változtatgatod, mindjárt kiderül, hogy az alapbeállításon milyen kékes is az a fehér :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Kicsit bővebben...

A legtöbb monitor White Pointja gyárilag 9300K-re van belőve, ami általános használatra jó, mert a fehér szép fehérnek látszik, de grafikai programokhoz túl 'kék' (kinyomtatva teljesen eltérő színeket kapsz), úgyhogy 6500K-t szoktak használni, mint a nappali fény színhőmérsékletét legjobban megközelítő értéket.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) KovacsUr válasza KovacsUr (#5) üzenetére


KovacsUr
addikt

Word/internet olvasásra meg éppen azért jobb, mert nem hideg színeket kapsz. Jobb lesz a közérzeted :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#7) frasz válasza KovacsUr (#6) üzenetére


frasz
tag

Szóval,
akkor 6500
ok beállítva!
R

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#8) greenface


greenface
aktív tag

Szerintem ízlés dolga.
Különben úgy tapasztaltam, hogy nekem a 6500K kellemesebb, kevésbé fárasztja a szemem, mint a 9300K. Ez utóbbi viszont jobban tetszik, szóval néha váltogatok, márcsak a változatosság kedvéért is...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#9) greenface


greenface
aktív tag

Ja, meg monitor dolga is. Régi monitoroknál a színhőmérséklet általában eltolódik a piros felé ahogy kopnak, így ezeknél a 6500K már nagyon vöröses-sárgás.

De mint írtam, ez abszolút ízlés kérdése, kinek hogy tetszik/kellemes, úgy használja.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#10) khalox válasza KovacsUr (#6) üzenetére


khalox
őstag

Nekem a 9300 jött be.. Cold as Ice :D

(#11) KovacsUr válasza khalox (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

Sokan használják különben, ne hidd, hogy perverz vagy... :D Bár igaz, hogy főleg azok, akik lusták átállítani a gyári beállítást

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#12) bélanéni


bélanéni
őstag

hi,

én nem nagyon értek hozzá, de azt tapasztaltam, hogy a 9300 adja a legjobb színeket, a többi olyan ''sárgás-barnás'' (régies) hatást kölcsönöz a képeknek. Viszont minél lejjebb állítod, annál kevésbé fárasztja a szemet. (tudod... ronda és finom :DDD )

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#13) KovacsUr válasza bélanéni (#12) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem ronda egyáltalán... ha a 6500 Kelvines képet néznéd 10 percig, és aztán visszaállítanád, azt látnád kéknek (mintha a tenger alatt számítógépeznél)...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#14) khalox válasza KovacsUr (#11) üzenetére


khalox
őstag

Megnyugodtam.. nem lennék perverz?
(Zárójelben: az ikon theme át van állítva 'jégkockásra' és a subzero virít a háttérben az mk-ból füstölögve a hidegtől :D :D :D :D :D)

(#15) KovacsUr válasza KovacsUr (#13) üzenetére


KovacsUr
addikt

De mindegy, ez nem (teljesen) ízlés dolga, a színeknek passzolniuk kell és pont :DD
Kérdezd meg bármelyik grafikust

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#16) Peet válasza frasz (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Hát szóval.... te még azt is megkérdezed mi az ideális színhőmérséklet? Nem kell mindenbe a gurukra hallgatni, bár nem akarnak rosszat, de ilyenbe totál neked kell dönteni! Amelyik neked tetszik. Ez olyan kérdés volt mintha azt kérdezted volna melyik kocsi a jobb a piros vagy a sárga?!?!? Azt válaszd ami a szemednek jó!!!! :))

(#17) frasz válasza Peet (#16) üzenetére


frasz
tag

Köszi a segítséget,
de egy kocsit nem napi 9 órában nézek!
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#18) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ehh, hát nekem spec. 65K-tól heveny hányásgörcsöm van, a 93K jeges színei sokkal jobban bejönnek... 65 olyan mintha ráf.stam volna a monitorra. :) Amúgy a szövegek is sokkal jobban olvashatók 93K-n szvsz...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) Xpod


Xpod
addikt

Egy kérdés: ezt én a 14'' -os Prowiev monitoromon hol tudom beálítani?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#20) rog válasza Agyzuzo (#18) üzenetére


rog
addikt

de valszeg ha ket napig 65k-t nezel (felteve ha tuleled az elso fel orat)akkor a 93 lesz a zavaro.

te forditottad a goldmembert?

(#21) Agyzuzo válasza rog (#20) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Csak javítottam (ennyire volt időm).
Én nem, nem élném túl az első fél órát. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Mellesleg én is vízet prédikálok...
Otthon 9300K-n megy az új monitorom, :DD
De munkában 6500K

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#23) peace&love válasza KovacsUr (#22) üzenetére


peace&love
aktív tag

Én egy grafikus vagyok.
Engem lehet nyugodtan megkérdezni.
Az elmélet amit mondtál, miszerint a 6500 K a színhelyes, nem fedi a valóságot.

9300 Kelvinben jobb, de minden esetben kalibrálni kell a grafikai programokat, már amelyiket lehet. (Photoshop; Adobe Gamma pl. de vannak egészen profi hardveres monitor kalibrácós progik is, sok pénzért persze)

Én a 9300-at javaslom. Filmnézéshez, internethez is. A játékok is erre vannak belőve.

Persze aki úgy érzi, hogy vakít, sötét szobában tízcentiről nem szabad még a 6500 K-se nézni, az vegye vissza, vagy kapcsolja fel a villanyt.

SZERINTEM.
Ha rám halgattok azt csináltok amit akartok.:))

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#24) KovacsUr válasza peace&love (#23) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hiszek neked. Bár az Adobe meg a többi nagy cég mást mond :)
De miért kéne hinnem a nagy cégeknek?
Mondom, hogy én is 9300K-t használok... az elméletet meg nem én találtam ki.
Valószínűleg monitortól is függ, mert a munkahelyi LG-n 6500K tűnik természetesnek, otthon meg a 9300K. Persze ebben az is benne van, hogy a munkahelyemen nappal vagyok, otthon meg sötétben...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#25) KovacsUr válasza KovacsUr (#24) üzenetére


KovacsUr
addikt

Eleve más a környezet megvilágítása

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#26) peace&love válasza KovacsUr (#24) üzenetére


peace&love
aktív tag

Mást mond?

Linket ide! Minél fehérebb(és közben feketébb) annál jobb.

Ha a kalibráció során megadjuk a programnak hogy a kiindulási alap 9300K
+ a célgammát nem Win-re hanem Mac-ra állítja az ember sokkal közelebb lesz a nyomat a monitoron látotthoz, már ha a monitor színprofilját felismeri az Adobe Gamma.


Bár ez csak tapasztalat. Amúgy nem így kéne, de én ezt kísérleteztem ki néhány év alatt.
:DD :DD :DD

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#27) KovacsUr válasza peace&love (#26) üzenetére


KovacsUr
addikt

Mindig többre értékeltem a tapasztalatot, mint az elméletet.
Kösz, hogy megosztottad velünk. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#28) peace&love válasza KovacsUr (#27) üzenetére


peace&love
aktív tag

Amúgy jöhetne ide, egy másik grafikus is, érdekelne mások véleménye is.

Sarkalltos kérdés, mindenki másképp látja, jó kis viták szoktak kerekedni.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#29) peace&love válasza peace&love (#28) üzenetére


peace&love
aktív tag

Persze ez csak nyomdai szempontból működik helyesen, tehát a nyomat és a monitor képe közelit egymáshoz, amennyire lehetséges.

Ez nem jelenti azt, hogy egy másik monitoron, nem fog teljesen másképp kinézni az a kép amit készítesz egy így bekalibrálton...szóval el kell dönteni mit akar az ember.

Ha RGB-be is dolgozik az ember, nem csak nyomtatásra, érdemes több üzemmódot beállítani és mindegyiken megnézni, sőt ha lehet egy default másik monitoron is, több felbontásban is. (Én egy Mac-en szoktam, az a tuti.) :) persze.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor milyen színhőmérsékleten (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.