Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor ki-be kapcsolgatás. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gumee


Gumee
tag

Topicindíthatnékom van és nincs kedvem keresgélni.
Szóval, mennyire zavarja a video karit ha kikapcsolom a monitort? Mármint árt-e neki ha a képet küldi bele a végtelen ellenállásba?
Másik: Ha elöbb kapcsolom a gépet és utána a monitort az mennyire nem tesz jót.Mert elméletileg a monitor kapja a tápfeszt, plusz a videokártyától a vezérlő jelet.arra vagyok kiváncsi hogy van-e feszültség ugrás ki-be kapcsoláskor ami esetleg árthat a monitornak vagy a vid.kártyának?


(#2) rog válasza Gumee (#1) üzenetére


rog
addikt

bájos ötlet.

(#3) Gumee válasza rog (#2) üzenetére


Gumee
tag

?

(#4) emvy válasza Gumee (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

A nagy büdös helyzet az, hogy eleve végtelenhez közelítő a monitor bemenő ellenállása.

Álmos vagyok, nem részletezem. De semmi baja nem lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#5) greenface válasza Gumee (#1) üzenetére


greenface
aktív tag

Nem vagyok szakember, de:

„Mármint árt-e neki ha a képet küldi bele a végtelen ellenállásba?”

Hát ez biztosan nem árt, mivel ’végtelen’ ellenállás esetén ugye nem folyik áram. (Hogy világosabb legyen: ilyen alapon megkérdezhetnénk, hogy nem árt-e a konnektornak, ha nem dugok bele semmit, és küldi az áramot a végtelen ellenállásba?)

„Ha elöbb kapcsolom a gépet és utána a monitort az mennyire nem tesz jót”

Szerintem ez sem vészes: tudtommal nagyon kis feszültség (1V körül) mellett folyik nagyon kevés áram (szerintem pár mA lehet), szóval nem hinném, hogy bármire nézve veszélyes lehetne. Afelől is kétségeim vannak, hogy számít-e vmit, hogy mikor kapcsolod be a monitort. Hiszen ha stand-by-ban van, akkor is ’hirtelen’ kapja a jelet (amikor a vga elindul)… Arról nem is beszélve, hogy a videókártyák/monitorok tervezésekor gondolom számolnak a különböző ’bekapcsolási szokásokkal’, és én még semmilyen ajánlásban nem olvastam olyat, hogy „Előbb a monitort, utána a gépet kapcsolja be!”

Szóval szerintem nem kell aggódni. De javítsatok ki, ha tévedek.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#6) Gumee válasza greenface (#5) üzenetére


Gumee
tag

Köszi. én is ebben reménykedtem. A monitor meg elég régi és mostanában kezdem félteni hogy meghal szegény mert semmi pénzem újat venni.
A konektoros dolog nem biztos hogy jó hasonlat. Mert pl: bika hangosításnál(koncerten) elméletile nem szabad a hangfalt bekapcsolt erősítöbe dugni vagy pl: gitárt se szabad bekapcsolt erősítőbe dugni(ha van rajta hangerő).

Gondolom a videokártyákon is kell lennie vmi végerősítönek.

(Marha jó hogy 1. éves villamosmérnök hallgató vagyok és ilyen topicot índitottam-lejáratom magam jobban mint eddig)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor ki-be kapcsolgatás. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.