Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Szeretnék egy topikot nyitni ennek a technológiának,
mivel megjelent a legújabb Catalyst(13.9 verziótól) és már ez és bizonyos eszközök támogatják a Miracast technológiát,
amivel tabletről, mobiltelefonról ( 4.2 - es Android vagy újabb verziónál elérhető ),
laptopról, stb. vezeték nélkül lehet kommunikálni, pl. wifi direct - es okostévéjével,
vagy pl. az alábbi adapterrel bármely TV okosítható :

[link]

így pl. a tablet képe megjelenik a TV - n

elvileg 6 Méteres körzeten belül kell lenni az eszköznek a videójeltovábbításhoz.

(#2) laszlohu


laszlohu
addikt

A korábban linkelt kütyüről(netgear) pár szó :

Egy videó, hogyan működik ez egy Samsung S4 - gyel összekötve,
gyakorlatilag egy OTG kábellel van hozzákötve a mobiltelefonra a pen-drive, ami a csomagban van, és
ami a jeladó,

[Videó]

a vevő része pedig a tv-hez

[ Szerkesztve ]

(#3) madkiller válasza laszlohu (#2) üzenetére


madkiller
őstag

Felkelltette érdeklődésem a dolog, de ha rácsatlakozok ily módon a tvre, tudok attól még a wifis routerre is, hogy tudjak netezni?
Köszönöm válaszod. :)

(#4) laszlohu válasza madkiller (#3) üzenetére


laszlohu
addikt

Persze, hogy tudsz,
olyan, mint, amikor párosítasz valamit bluetooth - on, az is vezeték nélküli, mégis lehet használni más
vezetéknélküli technológiát.

(#5) metaboy válasza laszlohu (#4) üzenetére


metaboy
tag

a wifi directnél nem tud sajnos, ott peer to peer kommunikáció van 2 eszköz között egy ad-hoch hálózatban..
nekem legalább is ez a tapasztalatom.

(#6) laszlohu válasza metaboy (#5) üzenetére


laszlohu
addikt

Bocsi, lehet, hogy félreérthető voltam, a Netgear - ös megoldásról beszéltem.

(#7) PhaetonV10


PhaetonV10
tag

Sziasztok. Engem érdekelne ez a dolog. A dolog ott kezdődik h dlna nélküli tvt vettem nemrég. Nem szeretnék hdmi kábelezgetni... Hát nézelődtem és eljutottam a google chromecast hoz. De az eléggé korlátolt.És végre eljutunk a kérdéshez.:) Van valami olcsóbb készülék ami tudja a miracastot a fent linkelt netgear eszköznél?

Ebben a videóban felül az állapotsávon két wifi jel van. Esetleg még és müködhet h megy a miracast és telefonon megy a wifivel a net?

[ Szerkesztve ]

(#8) PhaetonV10


PhaetonV10
tag

Fontos megjegyezni, hogy a Miracast használata közben aktív marad a készülékünk Wi-Fi modulja, így akár internetes videókat is külső képernyőre küldhetünk, vagy film továbbítása közben tovább internetezhetünk, igaz a két technológia osztozik a rendelkezésre álló sávszélességen.

Forrás: [link]

(#9) Nara19 válasza PhaetonV10 (#7) üzenetére


Nara19
aktív tag

Már a Chromecast is tudja egy fizetős modullal: [link] :)

(#10) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,
az alabbi problema megoldasaban kernem a segitsegetek:
Adott egy Sony KDL43W755C Android smartTV és egy Dell Inspiron 5749 laptop, 64 bites Win10 Pro-val.
Alapvetoen HDMI kabellel megy a gep a tv-n, de neha jol jonne a kiterjesztett asztal, es nem szeretnek elotte gubbasztani a padlon a kabel miatt ilyenkor :DDD
Probalgattam a Miracastot, ossze is kapcsolodnak szepen es ugy 30 masodpercig nincs semmi gond.
De utana olyan brutalis kesessel tortennek a dolgok a tv-n hogy nagyon.. csinalok valamit a laptopon es ez ugy kb 20-30 masodperccel kesobb tortenik meg a tv-n.
Fura, tekintve hogy kozvetlen a kapcsolodas utan egy rovid ideig nincs ilyen gond.
Kiprobaltam a ceges geppel is, azzal nem jelentkezett: Dell Latitude 6530
Igy a halozatommal nem lehet baj.
Valami szoftveres gebasz lehet.. minden driver friss.

Van otletetek, tanacsotok?!

Elore is koszonom! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.