Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    válasz gyulank #32738 üzenetére

    Egyet az elején tisztázzunk:
    amennyiben egy házban csak a CPU venti pörög, akkor a merevlemezt pl. nem hűti semmi és az alaplapot sem. A gyári cpu cooler vmit fújhat rá, de az szép kevés.

    Következésképpen ház ventikre szükség van. Szerintem min 2-re, egy elöl befúj, egy hátul kifúj.
    Biztosíthatlak róla, hogy pl, a Scythe 800 rpm-es ventijeit még maxon sem hallanád. Azaz akinek az hangos, az hallgassa a tücsköket az éjszakában.

    Amennyiben üzemel a házban pl. 2 venti, akkor igen, valószínűleg a ház belső hőfoka kevesebb lesz. Kvázi pl. ha a cpu venti fordulatszáma hőfokra van beállítva a BIOS-ban, akkor magasabb terhelésen fog emelkedni, hangosodni, de az is lehet h nem fog.

    Szerintem minden egyes forgó ventilátort vizsgálni kell.
    Amennyiben a gyári cpu cooler hangos, még leszabályozva is vkinek, akkor cserélje ki a cpu hűtűt. 4-5eFt-ért már vehetőek halkabb és jobb teljesítménnyel rendelkező példányok.
    Xigmatek Gaia 12cm, 6k
    Xigmatek Loki 9 cm, 5k, stb...

    A VGA hűtését is külön kell vizsgálni. Ha hangos terhelésen, akkor szoftverrel le kel szabályozni. Ha nem lehet, akkor kicserélni vmi halk AC VGA hűtésre, vagy olyan VGA karit kel venni, amelyek általában halkak (Sapphire..)

    Szóval cpu venti
    vga venti
    házventik
    tápventi

    mindent külön meg kell nézni.

    Aztán a legvégén még hangszigetelt házba is lehet tenni ezeket a cuccokat Persze ott általában emelkednek a hőfokok, mert ezek a házak nagyrészt rosszabbul hűtenek (kivéve pl. Nexus Prominent), mint rácsos társaik, de vmit vmiért.

    Azért nem is értem az olyan kezdetű kéréseket, hogy "jó hűtéssel rendelkező, de csendes gémer házat keresek" . Nagy vonalakban elmondhatom h nincs ilyen. Ami csendes, az rosszul hűt, aminek van hangja, az jól hűt. A BMW is 20 litert fogyaszt, de megy is...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés