Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen a pesti élet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Egy kicsit ki vagyok kattanva, ezért teszem fel ezt a kérdést. A régiek tudják, hogy hol élek, az újaknak elég annyi, hogy egy vidéki városban. Én mindenáron el akarok költözni Pestre, mert nem bírom tovább itt. A szüleim szerint az sem jobb, de segítenek, ha enyire menni akarok. Mi a bajom? Sötétedés után nem lehet kimenni az utcára, meret tuti belédkötnek a következő sarkon. A város tele van nem dolgozó, bűnözésből, zsarolásból élő kisebbséggel. Szórakozási lehetőség a kigyúrt izomagyú pénzbehajtóktól, vagy alkoholistáktól hemzsegő biliárdtermek (4 db), kápszerkereskedőktől, kissebségektől és a fent leírt személyektől hemzsegő discók (3db). Az utcán nappal sétálva minden sarkon rámköszönnek, pedig 10-ből 8-ról azt sem tudom, hogy kicsoda :O MI JOGON??? Tömegközlekedés kriminális, egy irányba fél óránként megy egy busz. 60ezres városban kb 35ezer munkahej van, ebből 5ezret a környékbeli vidékiek töltenek be, a hejieknek meg nincs lehetőségük dolgozni, vagy csak nagyon képzetségük alatt. A munkások 70% 45ezret visz haza egy hónapban 1 műszakban, de 3 műszakos melóhejen is csúcsnak számít, ha valaki 70k fölött keres. Az árak átlag 150-500%-a a pesti áraknak, kivéve a lakás árak.
A szüleim szerint pesten még rosszabb a hejzet, ami a közbiztonságot illeti. Aki pesti, az hogy látja? Nálatok sem lehet éjszaka egyedül sétálni? Nálatok is hasonló a hejzet, mint nálunk? Tényleg nem jobb az életszínvonal a fentiekhez képest? Nálatok is a kisebség, és a ''pénzbehajtók'' uralják a várost, pénzelik a rendőröket?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) Flashcash válasza klepto (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Pesten a munka és tanulási lehetőségek jobbak ez nyilvánvaló.
Közbiztonság? Ez nehéz kérdés erősen változó vannak kerületek ahol jobb van ahol rosszabb.

(#3) klepto válasza Flashcash (#2) üzenetére


klepto
addikt

Pl. a Vlll. kerről hallottam érdekeseket. Ott hasonló a hejzet, mint nálunk amit leírtam? Sajnos bármilyen hihetetlen a opicnyitó kifakadásomban SAJNOS nem túloztam :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) Szeke válasza klepto (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Nyüzsgő zajos koszos, pfujj :DD Nem vagyok pesti de nem is szándékozom oda költözni. Max. egy csendes külvárosi részbe... Csatlakozom az elöttem szólóhoz, munka s tanulás tényleg jobb. De csak ennyi.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) hungeek válasza Flashcash (#2) üzenetére


hungeek
senior tag

Budaörs és 11ker full király...... pécsett éltem 14 évig de annál sokkal jobb.......
kevés a cigány (nayo roma....)
munkahely és tanulási lehetőségek jók (viszonylag) ellenben az ingatlan árak a csillagok környékén...
én speciel nyugodtan ki szoktam menni este kutáyt sétáltatni, meg máskor is, eddig 3 év alatt nem kötöttek belém 1x sem.

(#6) Flashcash válasza Flashcash (#2) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Éna VII.-ben lakom de eddig talán 1X fordult elő hogy belém kötöttek fényes nappal. VIII-ker.-ben járok fősulira és ott is történtek változások, amióta bekamerázták nappal biztonságos, este meg nem tudom milyen lehet. :)

(#7) Flashcash válasza Szeke (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csendes külvárosi rész:
Kispest XIX. ker nekem nagyon tetszett és újpalotán is vannak ilyen ''fás, parkos, csendes'' részek.

(#8) klepto válasza Szeke (#4) üzenetére


klepto
addikt

''Nyüzsgő zajos koszos, pfujj''
Nekem meg pont ez hiányzik :((( Én még fiatal vagyok, élni akarok, és MEGÉLNI! Engem ez hajt Pestre, meg az, hogy csillagfényes éjszakán sétálhassak az utcán, vagy a Dunaparton anélkül, hogy azon gondolkozzam, vajom ma este szerencsém lesz-e, és ép bőrrel hazaérek, vagy kirabolva, agyonverve a kórházban térek magamhoz, és a rendőrséghez sem fordulhatok, mert.....

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) MaUser válasza klepto (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Szvsz költözz egy kisvárosba.:)
Eseteleg egy nyugodt Dunántúli helyre. Lassan egy éve vagyok Veszprémben, de még mindíg azon csodálkozom milyen nyugodt ha nincsenek egyetemisták.:) Szvsz én nem mennék BP-re.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) klepto válasza hungeek (#5) üzenetére


klepto
addikt

OFF
Maradjunk a kisebbségnél ;] :P
ON

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) supercow


supercow
őstag

Bp környéki kis településre érdemes költözni, ahonna gyors a ''bejutás'' a sűrűjébe és mégis csend van és nyugalom. Én pl. 25 perc alatt oda tudok érni a Hősök terére, viszont ha valaki délbudai, annak majdnem 1 óra.
Okosan kell csinálni. A budapestiek közül is aki teheti, kiköltözik. A közbiztonság kerületenként, azon belül lakótelepenként stb. változó, a szórakozás is talán könnyebben megoldható úgy, hogy ne legyen gond.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) klepto válasza MaUser (#9) üzenetére


klepto
addikt

Lásd #8-as üzim :p
Én amit kinéztem pesten: V.ker, Xlll.ker ( Dunapláza környéke) Vl.ker. Nyugati környéke, Terézkörút, stb.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13) Tapsi válasza klepto (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Én 50 km-re lakom Pesttől egy kis faluban.és király az élet.
Igaz kissebbség itt is van,de ezek nyugodt népek.:))
Még 1x sem vertek + amikor éjszaka lófráltam az utcán.

(#14) klepto válasza klepto (#12) üzenetére


klepto
addikt

Esteleg ami még tetszene, az a ''pesti Brodway'' utcái :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) Flashcash válasza klepto (#12) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Jó helyeket néztél. Ha külső részre jön csak össze (anyagiak stb.) akkor is próbálj Metro közelében levő helyet nézni.

(#16) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Én nem panaszkodom. I.ker rulez. :) Mindenhez közel van és mégse belváros érzése van az embernek. Nekem a családom egyik fele vidéki és nagyon bejön az az életforma is. Sokkal egészségesebb és egy jó kis lanparty pillanatok alatt összeáll, nem kell olyan körülményesen hurcolászni a cuccokat.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17) Szalma válasza klepto (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Aszongya: 18 és 30 év között egész elviselhető a nyüzsgés/pörgés. Sok a lehetőség, de sokan is ugranak. Kontraszelekció rulez. :)

A kérdeseidre a meglátásaim: bárki bármit állít a BKV úgy-ahogy normális tömegközlekedést tart fenn... (Elvből veszek bérletet havonta, pedig ritkán járok fenn. (5-6 alkalom) Leteszem a járművet a város határában.)
Közbiztonság szerintem csak néhány jól behatárolható helyen problémás. 19 évet húztam le Bp.-en és a parkolóban autót karistolókon kívül nem találkoztam komoly ''ellenféllel''. A 8. kerületben sem (ugye ott a Kandó Tavaszmező utcai ''tagozata'')... Inkább Kőbánya néhány része rázós, de nem életveszélyes sehol... :) Nyugodtan lehet éjszaka is sétálgatni...
Életszínvonal az felemás: jobbak a lehetőségek, de ha nem ismeri az ember a saját képességeit, akkor csak vegetálásra fogja futni. Kiugrani profi önmanageléssel lehet. Ha nem eldobható ruhákat szeretnél, akkor az drágább, mint vidéken. Létfenntartáshoz szükséges dolgok (kaja/pia/stb.) olcsóbb...

És végül egy tipp: ha felköltözöl Bp.-re, akkor semmi esetre se vegyél/hozzál magadnak TV-t. Sokkal több időd marad így a pénzhajszolásra.

Szeretettel:
Szalma

ui.:Hidd el, 10 év múlva elfelé fogsz vágyódni, ha vidéken nőttél fel... :)

(#18) klepto válasza Flashcash (#15) üzenetére


klepto
addikt

Kb 10-12m-et szánok rá, és megelékszem 38-45nm-el is ami galériás, és lehetőleg egyedi fűtéses, régi bérház. Az álmom a Váci utca, de ott enyiért még egy 28nm-es lakást sem kapnék szvsz :O A metró nekem is fontos, de villamos minimum, ha Budára (Xl.ker) költöznék.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19) hungeek


hungeek
senior tag

gyere Budaörsre! legalább lenne még egy lelkes budaörsi ph! olvasó, mivel rajtam kívül eddig nem tudok 1ről sem.....
Móriczra 40-sel be lehet érni ~30perc alatt onnan meg 6-os v. 61-es vilamossal már mindenhova el lehet jutni....
lakótelepi lakások asszem nem is olyan gázosak árban, és van adsl és upc is :)
meg tele van ültetve az egész város fákkal parkokkal játszóterekkel stb...
zsír hely :)

(#20) X-COM válasza MaUser (#9) üzenetére


X-COM
nagyúr

iigeeeen Dunántúl rulez :DD

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#21) realist válasza Flashcash (#6) üzenetére


realist
őstag

:DDD

(#22) Tapsi válasza Szalma (#17) üzenetére


Tapsi
addikt

Leteszem a járművet a város határában..

Követendő példa,környezetvédelem rulzz:))

(#24) Tapsi válasza X-COM (#20) üzenetére


Tapsi
addikt

NANÁ::DD

(#25) klepto válasza Szalma (#17) üzenetére


klepto
addikt

Előszőr a ruhák: nálunk a legdrágább, legmenőbb butikok -nekünk van egy utcánk, ahol a földszinti lakások mindegyikét átalakították butikká- mind a Józsefvárosi piacra jár vásárólni, szóval nálunk ez A DIVAT :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#27) Szalma válasza Tapsi (#22) üzenetére


Szalma
őstag

OFF
Ja, valami ragadt rám a környezetvédelmi szakmodulon... :)
ON

Inkább kímélem az idegeim a ''rutinos'' városi index nélkül cikázóktól... :)

Szeretettel:
Szalma

(#28) klepto válasza Kalandor (#23) üzenetére


klepto
addikt

Mire gondolsz a késsel kapcsolatban?
Egyébként ha jól tudom, a XlX.ker-ben játszódott a Helló doki című színes szinkronizált magyar filmsorozat. Tényleg olyan a valóságban, mint a TV-ben?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) klepto válasza Kalandor (#26) üzenetére


klepto
addikt

Nincs szivi, de.... :DD
ON

Egyébként szerinted kevés a 10-12 millió Ft egy lakásra, az álltalam megjelölt kerületekben?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#30) rii


rii
nagyúr

.... én egerben lakom, de laktam pesten egy fél évet .... nekem szörnyű volt.... kb 6 évet laktam egertöl 20km-re kekvő kisvárosban, füzesabonyban is ..... én megszoktam, hogy nagyon éles a város-határ határa .... szóval hogy hol van a város és hol a határ, ... és annak határa, .... mer hát mindennek van határa azé mán mégiscsak.... ugye .... szal .... és ugye pesten ez nem igy van, ott mész mész mész, asztán fokozatosan mész bele pestbe, nem egy táblából tudod meg hogy beértél.... szal .... na mindegy .... és azé modon ezt, mert én nyugis gyerek vagyok, nem szeretem se a tömeget, sem disznyóba nem járok.... de viszont szeretem a természetet, és ha kedvem támad ruccani egyet ki, akkor egerben is 1-2re a határ van, éles kontraksztal, vagy mivel ... és nyugalom... távol a város zaja, pesten ilyen nincs, ... max a népliget, de hát az mesterséges, és ezért nevetséges .... én bezártnam érzem magam pesten ....

továbbiakban röviden, mer fárasztom magam:
- büdös
- messze a természet
- messze van ha ki akarsz menni egyedül lenni a csenbe (már akinek ez kell)
- a zsebtlvaolyok 90-95%-a ott van
- 10-20 több kunyeráló egy utcán mint egerben össz-vissz
- ha a város két nem is olyan távoli pontján van a munkhely meg a lakásod, akkor is 1 óra tömegkközelekedés ....
- koszos, az 1m2-re esö felújitatlan épületek száma itt a legnagyobb, szerintem
- kocsisok olyan dugóba tudnak kerülni, hogy csak nnnnna, kerékpár rulzzz ....

amugy magyarország budapest centrikus, asziszem.........

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31) Tapsi válasza Szalma (#27) üzenetére


Tapsi
addikt

Tudom:Szőke,+lehetősen dekoratív kinézetű,a mellei a kormányig érnek,napszemüveg,ici-pici zsebautó.A legjobb recept a ''rutinos'' vezetőhöz.:DDD

(#34) atus válasza hungeek (#5) üzenetére


atus
senior tag

Nem mondod, hogy Pécsnél jobb. :O Jó, hát tzigányokból van bőven, de különben legjobb hely. Miben jobb?
Azért kérdem, mert lehetőségem van BME-infora menni, és akkor ugy Bp-en laknék. De nekem nem szimpi, hogy koszos, büdös, túl nagy, és ami a legfontosabb, hogy arctalan. Itt lemegyek a Széchenyi térre, és biztos, hogy két percen belül ütközök 1 cimbivel. Meg a PH! keménymag is itt van. Infóra felvettek pontduplázással, az biztos, szóval, ha jövő héten nem megyek el törifelvételire, akkor pécsi közgáz helyett mehetek Pestre. Sokat gondolkoztam ezen, és nem tudok dönteni. Mondjuk tegyük hozzá, hogy nekem itthon arany életem van, szóval az elvágyódás nem jellemző rám. Áhh. Nemtudommilegyeeeen...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#36) klepto válasza Kalandor (#33) üzenetére


klepto
addikt

Természetesen kes, de csak jövőre lesz esedékes, ha minden összejön ( a szüleim boltjának eladása ). Ha nem, akkor 5-6m lesz a 12-ből, és később cserélek lakást egy nagyobbra. Ahogy az ingatlan újságokat böngésztem, nekem még kevésnek is tünt a 12m, mert a többség 15-20m körül hírdette a mezei 56nm-es lakását a belvárosban :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#37) Tompo


Tompo
aktív tag

Én maradok zuglónál! Legjobb hely pesten szvsz, kevés a kisebbség, még soha nem kötöttek belém (igaz kb 120kg körül vagyok, és nincs sok hajam :DD), kellemes a környék, jó a levegő. Viszont drágák a lakások 10-12 milla max 35-40 nm körüli társasházi lakásra elég (viszont jó befektetés) még esetleg kőbánya felújitott részeit ajánlanám.

(#39) atus válasza klepto (#36) üzenetére


atus
senior tag

Épp akartam mondani, hogy Pécs bevárosában is 200-250k/m² a lakások átlagára, úgyhogy a 10 milkából itt is max 50m²-es lakásra futja. Pedig itt közel nincsenek olyan irreális ingatlanárak, mint Budapesten.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#40) hungeek válasza atus (#34) üzenetére


hungeek
senior tag

Budaörs&11ker valamint Budapest többi része 2 külön fogalom.....
nagyon szerettem pécset élni (egyébként a belváros határán van még most is lakásunk az Ágoston téren...... én nagyon kikészültem a sok cigánytól...)
és pl Budaörs 1000el TISZTÁBB mint Pécs bármely része.... komolyan!
az meg igaz hogy ha kimentem széchenyire (Nagy Lajosba jártam így ez soxor előfordult) mindig belefutottam valakibe de ez vlhogy nem hiányzik....

(#41) hungeek válasza hungeek (#40) üzenetére


hungeek
senior tag

1szóval Budaörs 4ever! :))
(amúgy holnap megyek pécsre)

(#42) rii válasza rii (#30) üzenetére


rii
nagyúr

én le se ültem se a villamoson. se a metron.... mert ugyis jött volna nenike vagy bacsika akinek at kell adni a helyed, .... igy 1 óra álldogálás oda, meg 1 vissza ... nagyon kimerítő volt ... itt meg 1 óra beérni ha gyalog mész ...

eccer villanyoson utaztam... és láttam a megállónak a kukájába turkál egy tag.... uuuu mondom, szegény .... de aztán fel is szállt.... jól van, nincs ezzel semmi baj... joga van jozzá, de aztán MEG FOGTA A KORLÁTOT.... hát én azóta nem kapaszkodok villamoson megmetron meg sehol se ... inkább vigyen ki a kereszthuzat ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43) atus válasza hungeek (#40) üzenetére


atus
senior tag

Cigány dolog az Ágoston tér környékén tényleg aggasztó, a Tettye felől áramlanak le higítóért. :((( Ez engem kevéssé érint, mert a Bálicsi úton lakok, és jövöre elvileg beköltözünk a Jókai térre/Mátyás király utcába.
Tényleg van kosz itt is, de folyamatosan javul. Várfal környékét szépen rendberakták, Jókai tér is elég steril lett. Környékfüggő a dolog...
Nekem a társaság, meg az ilyen spontán találkozás nagyon kell, mert éltem egy évig teljes elszigeteltségben, és elég fos volt. Itt meg ismerek mindenkit, a benzinkutastól kezdve a kocsmárosokon át a perecesig. Szerintem ez hiányozna nagyon. Később úgyis fel kell mennem Pestre, ha normális munkát akarok.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#44) rii válasza klepto (#36) üzenetére


rii
nagyúr

számomra az egyik legfontosabb dologtól foszt meg a lakás.... .
neveztesen ha lakást veszel, hogy mész ki papucsban 1 szál pizsamában csövelni az udvarra....?

:)

tudod milyen fiiling az.....?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) klepto válasza rii (#44) üzenetére


klepto
addikt

Jaja :DD
De enyi pénzért.... :DD
De Pest a cél, Budai kertes övezet meg túl drága nekem :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#47) Protoss válasza rii (#44) üzenetére


Protoss
senior tag

Csatlakozok, nekem az hiányzik, hogy nem rohangálhatok fejszével a kézben a pince és a nagy szoba között. Mert a szomszédok a panelban kihívják az S-model szakembereit az új öltönyömmel. :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#48) KERO_SAN válasza klepto (#1) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Pestnek az az egyetlen elonye van, hogy relative minden kozel van, es nem kell semmiert se m utazgatni orakat..
Kisebbsegbol, es kigyurtagyu penzbehajtokbol pesten sincs hiany, de ez persze erosen keruletfuggo.
Itt kaBszerarusokkal az utan nem fox osszefutni, hacsak nem direkt olyan kornyekre mesz ahol ezek vannak..:)
Az, hogy radkoszonnek nem olyan gaz, mintha mar az ismeroseid sem ismernek fel a nagytomegben :]
Munkahelyekrol nem tudok nyilatkozni, csupan csak annyit, hogy mindenhez kapcsolatok kellenek.
Közbiztonsag..hm..szarok ra, max megvernek vagy megkeselnek, ha megolnek akkor meg mar ugyis mind1..:]

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#49) Adi válasza klepto (#45) üzenetére


Adi
senior tag

Teljesen attól függ, hogy Budapesten belül hová költöznél, mint ahogy már írták előttem is páran. Én világ életemben Budán laktam, a Déli közelében, ez még elég jó hely (bár a Vérmezőn 1-2 éve éjszaka megerőszakoltak egy egyetemista lányt a román ''vendégmunkások'', miközben a park az I. és a XII. kerületi rendőrség között van! :D

Az tuti, hogy szórakozási lehetőség itt több van, bár ha néha pl. a Pesti Estet ha megnézed, akkor is sírni támad az embernek kedve, mert csak igénytelen tuci-tuci diszkó van.

ldm start-reconf primary

(#50) rii válasza Kalandor (#46) üzenetére


rii
nagyúr

én is megoldottam... :)

6 éves koromban az erkélyröl slagoltam ki.... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen a pesti élet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.