Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cssz


cssz
csendes tag

Valyon mitől van az hogy nálam az egyik filmnél (Rocky 1) hamarabb jön a hang mint a kép kb 5-10 mpcel? De csak ennél a filmnél, ráadásul más gépén simán jól játszotta! Van valakinek valami ötlete hogy melyik Codec baszhatja el? Amúgy nálam XP van, ahol meg kipróbáltam és ment, ott meg 98 volt. Ebben lehet gáz?

cssz

(#2) Pistok válasza cssz (#1) üzenetére


Pistok
csendes tag

Jó kérdés...
Van 2 codec pack, ami tuti jó:

Ace Mega Codec pack:
http://www.fw.hu/galgonet

Nimo codec pack: (Tartalmazza az AC3 codec-t is!)
http://nimo.everwicked.com/

A tehén bonyolult állat.... De én megfejtem!

(#3) guest


guest
veterán

Az AVI file-okban a képre és a hangra vonatkozó adatok valahány frame-enként váltakozva kerülnek tárolásra. A képnél definiálva van egy névleges fps érték (leggyakrabban 25, 23.97 és 29.97) a hangnál pedig a mintavételezési frekvencia (leggyakrabban 44.1 és 48 kHz). Előfordulhatna, hogy ha a player elkezdi lejátszani a képet és a hangot a névleges sebességgel, akkor egyszer csak elfogy az egyik, mert hogy az AVI file-ban csak később van rögzítve az az adat, amelyre most lenne szükség! Ez ellen úgy tud védekezni a player, hogy pár másodpercnyit igyekszik pufferelni a bejövő adatokból, különösen a hangból. (A képi információból nehezebb, hiszen az nagyobb.) Hogy a player mennyit tud pufferelni, az függ az adott géptől (pl. a szabad RAM nagyságától), illetve a lejátszó szoftvertől (annak konfigurálásától).

Ha csak annyi a baj az AVI-val, hogy a file belsejében a kép és a hang nem optimálisan van elosztva egymáshoz képest, azt a VirtualDub nevű programmal helyrehozhatjuk úgy, hogy újra keverjük a képet és a hangot.

Csatlakozó probléma szokott lenni a VBR (variable bit rate) MP3 hang, ugyanis az definíció szerint hol siet, hol késik elhelyezkedését illetően az AVI file belsejében a videóhoz képest. Sok más felesleges komplikációt is okoz a VBR MP3 hang. De ezt már csak úgy hozhatjuk helyre, ha átkódoljuk CBR (constant bit rate) MP3-ra.

prohardver vendég

(#4) rog válasza guest (#3) üzenetére


rog
addikt

na?

(#5) cssz válasza guest (#3) üzenetére


cssz
csendes tag

Csakhogy nem az Avinak van balya, mert mashol problema mentesen lejatsza. Egyébként ha elintítom a filmet, akkor már a legelején, az első párbeszédnél el van csúszva, és a vége fele is kb ugyanennyivel van elcsúszva.

cssz

(#6) cssz


cssz
csendes tag

Egy kicsit próbálgattam a dolgokat. Ha beolvasom VirtualDubbal, akkor az nem tudja lejátszani, hanem azt mondja, hogy ''The requested audio compression is not compatible with the input format. Check that the sampling rate and channel count of the input match those os the requested format.'' Ha VDubbal lementem a wavot, és azt próbálom lejátszani Media Playerrel, akkor meg olyan szaggatott hangot hallok. Amúgy lejátszás közben a hangdekódolást InterVideo Audio Decoder végzi, és azt mondja, hogy a hang formátuma AC3 16bit/48k/5.1c. Csak ha valakinek mondana valamit, és rájönne mi lehet a baj. De mondom hogy más gépen jól ment.

cssz

(#7) guest


guest
veterán

Megoldást mondani nem tudok,csak hogy nem vagy egyedül. Nálam is hasonló probléma, XP alatt. Én a processzorra gyanakszom(k6-2 350),kicsit lassucska. Codecet próbáltam párat (4.12, 5.02) egyik sem segített.
Jeti

prohardver vendég

(#8) cssz


cssz
csendes tag

Nálam viszont nem hiszem hogy lassú lenne a proci: 800-as Celeron, 1200-on járatva. Eddig semmivel nem volt problémám, mindent lejátszott!
cssz

(#9) greg214 válasza cssz (#8) üzenetére


greg214
tag

csak próbaként: tegyél fel RadLight lejátszót! A 7es MediaPlayer egy fos. Lehet, hogy nem ez a gond, de a Radlightot imádni fogod:))
[L]http://radlight.net[/L]

Greg O'Rich

(#10) cssz válasza greg214 (#9) üzenetére


cssz
csendes tag

Mindennel csúszott amivel próbáltam. 6.4-es media playerrel, MicroDVD-vel, PowerDVD-vel! Szal nem hiszem hogy a lejátszó lenne a gond.

cssz

(#11) greg214 válasza cssz (#10) üzenetére


greg214
tag

Ne add fel!
Úgy tűnik, AC3 formátumú a hangja a videonak. Két dolgot próbálj ki:
-tegyél fel más AC3 audio codecet
-vagy szedd szét a hangot és a képet, majd fűzd össze újra. Erre a VirtualDub alapverziója nem jó, de van módosított verzió ami kezeli:
[L]http://www.dvd-digest.net/downloads/files/virtualdub/VirtualDub_AC3.zip[/L]

Greg O'Rich

(#12) chili


chili
csendes tag

Csak annyi,hogy a Radlight-ot nem kéne imádni,mert egyrészt keveset tud,másrészt a Windows Media Player engine-ét használja,tehát ettől változás nem várható. Inkább próbáld ki a BS Player-t,aminek önálló engine-je van,éppen ezért power videókártya kell hozzá,viszont 1000+ szebb a képe. (egyik új verziója: BS Player 0.84)

Na hali

Padlógáz,ablaktörlő!

(#13) greg214 válasza cssz (#10) üzenetére


greg214
tag

itt van még egy link az AC3 codecre:
[L]http://download.ftp-crew.de/ac3codec.zip[/L]

Greg O'Rich

(#14) greg214 válasza chili (#12) üzenetére


greg214
tag

a régiek még igen, de az újak már nem a MP-re épülnek!. MIndent tud, amit az, meg egy csomó mást, amit az nem:
-feliratozás
-Pan&Scan
-Horizontal & vertical offset
-képarányválasztás, függőleges nyújtás
-frame és idő szerint pozícionálás,
-lejátszási sebesség változtatása
-sok bill. shortcut

Greg O'Rich

(#15) cssz válasza greg214 (#13) üzenetére


cssz
csendes tag

Erről a linkről nekem egy 463 byteos zip jön le, ami a wincom szerint hibás!
Amúgy azt furcsállom, hogy más AC3mas filmmel nem voltak gondjaim.

cssz

(#16) cssz válasza greg214 (#11) üzenetére


cssz
csendes tag

Már próbáltam másik AC3 codecet, de azzal sem ment, és az AC3-mas virtualdub le se játsza, azt mondja, hogy ''ACM failed to suggest audio decompression format''. Szerintem ott lehet a gáz, hogy ha mindne igaz, ebben teljes 5.1-es AC3 hang van. Valszínűleg ezt nem szereti valami.

cssz

(#17) localhost


localhost
Közösségépítő

Guest#7
A jelenség okát nem tudom, de nem hinném, hogy EBBEN az esetben a processzorsebességen múlna a dolog (vagy legalábbis nem feltétlenül azon!)
Gyakorlati tapasztalat: a fiam gépe Celeron 400 és ÁLTALÁBAN nincs a divX-es filmek lejátszásával probláma.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) Fisha válasza cssz (#1) üzenetére


Fisha
őstag

Erdemes megprobalni a regi mediaplayerrel is a lejatszast. Ott lapul valahol a progrmafiles konyvtarban mp2 neven.

(#19) rog válasza Fisha (#18) üzenetére


rog
addikt

:D

(#20) rog válasza Fisha (#18) üzenetére


rog
addikt

:D

(#21) Begi


Begi
senior tag

Vplayer a kiraly, mindent lejatszik, neha a felirattal van egy kis gond, de kiraly es kesz:))

(#22) 9CS válasza cssz (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Nekem meg néha késik :) )

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.