Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) morzsol


morzsol
aktív tag

Kiváncsivá tettetek! Több utalást is olvastam már Tőletek arra vonatkozólag, hogy noha - a címben szereplő eszközök - ugyan nem tartalmaznak mozgó alkatrészeket, (ha az elektront nem számítjuk annak :) ) - adattárolás szempontjából ezek mégsem tekinthetők ''tökéletesen'' biztonságosnak... (Lényegesen biztoságosabbnak, mint a HDD-k.)

Ha ilyen adatvesztéses esetekről, azok teljes korképéről beszámolnátok... (mi, miért és hogyan történt...) érdekes történetekkel lehetnénk gazdagabbak, úgy gondolom.

(A RAM-ok nyilván csak operatív tárként szolgálhatnak, de ezek meghibásodási gyakoriságával kapcsolatos tapasztalataitok szintén érdekelnének...)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#2) PeliScan válasza morzsol (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, sokat nem tok mondani, kérem kapcsojja ki. TElómban volt 128as MMC, egyszercsak olyan, mintha benen sem lenne, illetve megkérdezi, hogy formázza-é? Aszittem a teló halt meg, megnéztem kártyaolvasóban is, ez is ezt kérdezgette. Végül megformattáltam, és GetDataBack-al sikerült az adotok kisebb/nagyobb részét visszaszerzni.

(#3) Flashcash válasza morzsol (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem sem volt még gondom flash kártyával, de fórumokban már láttam hogy 1-2 embernek elszálltak róla a képek. (igaz ezek mind noname kártyák voltak)

Még ennyit tudok hozzátenni egy flash tesztből:

''If your company offers any services for professional digital photographers specifically that haven't been described in answers to the above questions, please note those services here.
•Free data recovery for Pro Series card owners. Recovery is performed at Lexar in Fremont, CA.
•Firmware updates to enhance performance with pro cameras''


Tehát ha Lexar PRO kártyád van akkor adatmentés is tartozik hozzá.

(#4) emvy


emvy
nagyúr

Két napja égett el egy ram-modulom (Infineon).
Azelőtt egy nappal meghalt egy másik(Elixir).

Szerencsére ki lesznek cserélve. :)

while (!sleep) sheep++;

(#5) Ibron


Ibron
csendes tag

Hali,

Nekem egy 128Mb Compact Flash Type I ment tönkre a nyaraláson. Noname. Bennt volt a kocsiban és valószínűleg kicsit melege lett. Igaz nem volt a napon és a fényképezőnek se lett semmi baja.
üdv
Ibron

Mess with the best die like the rest ©

(#6) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy (számomra legalábbis) nagyon nagy problémám!
Van egy HP digit fényképezőm,amihez ma vettem egy 128 MB-os SD kártyát.
Az a baj,h a képek hibásak lesznek.A HP oldalán megtaláltam a választ:frissíteni kell a fényképező driverjében valamit,amihez le is tölthető a szoftver.A fényképezőt USB-eszközként kell rádugnom a PC-mre,a fájlt rá kell raknom a memória karira,majd a fényképező frissíti vele önmagát.Azt is írják,hogy érdemesebb kártyaolvasóval-vagy valami más eszközzel,ami nem fényképező- rárakni a kártyára azt a fájlt,mert úgy biztos működni fog a frissítés.Hát ez be is igazolódott,mert így nem működik.Most akkor vegyek kártyaolvasót?Ti mit csinálnátok?Csak mert nagyon nagyon nincs kedvem most ezért az egy dologért venni!
Segítsetek légyszi!
Előre is köszi!
:O:O:O
:(
:((:(((
:F

(Tudom,h nem a témába vág,de ezért nem akartam új topicot nyitni!)

[Szerkesztve]

(#7) Hellas


Hellas
senior tag

Valaki légyszi........

(#8) PeliScan válasza Hellas (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

Ha esetleg megynyugtat, az én fényképezőmbe (Minolta DiMAGE7) kártyaolvasóval sem sikerült. Szerintem nem ezon múlik. Próbáldd meg felhívni a magyarországi official HP szervízt. :F

(#9) Sanya válasza PeliScan (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

vagy visszaviszi ahol vette, és veri az asztalt:) és majd ők megfrissítik:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Hellas válasza PeliScan (#8) üzenetére


Hellas
senior tag

És neked ők megtudták csinálni?

(#11) Hellas válasza Sanya (#9) üzenetére


Hellas
senior tag

Mármint ahol a kártyát vettem,vagy ahol a fényképezőt?

(#12) PeliScan válasza Hellas (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Én azóta nem próbálkoztam újból, mert kissé féltem a gépem. :B Nem szeretném lecseszni, vagy sokezret fizetni h visszaflash-eljék bele az életet. :)

Ha garanciális még, simán vidd vissza a boltba a gépet, nem túl valószínü h a memóriakártyaa a hibás.

(#13) Varga Csaba válasza Hellas (#6) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Üdv Hellas!

Véletlenül nem HP635 géped van?
Milyen márkájú az SD kártya?
Mikori az információ a software upgraderől?

Nekem 635-öm van és már 1 alkalommal augusztusban kicserélték egy teljesen újra, mert a Sandisk SD 128 MB kártyát sorba elrontotta formázáskor, bekapcsoláskor. Összesen 3 x cserélte ki a Sandisk gariba a kártyát és a második alkalommal javasolták, hogy cseréltessem ki a HP-vel a gépet is.

Kicseréltettem a gépet, de utána is hazavágta a kártyát.

A Kingston SD-vel viszont semmi baja a HP-nek.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#14) Hellas válasza Varga Csaba (#13) üzenetére


Hellas
senior tag

Nem,ez egy Photosmart 320-as.A kártya pedig valami NCP.
A gépben pedig v640-es a szoftver.
De az biztos,hogy a HP-vel már a tököm tele van....

(#15) _Petya_ válasza Hellas (#6) üzenetére


_Petya_
őstag

Hello görög! :)

Lehet, hogy tudok neked kártyaolvasót szerezni.
Majd írok, vagy keresd itt a PH!-n Ijk-t, neki van :)

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#16) Flashy


Flashy
veterán

pár ezerért lehet boltban kártyaolvasót venni ami ezerféle kártyát olvas meg kávét is főz, legalább kölcsönkérni biztos tudsz...

(#17) Hellas válasza Flashy (#16) üzenetére


Hellas
senior tag

Hát ez az,hogy nem tudok kölcsönkérni!Ha minden igaz,akkor haver ismeri az egyik PC boltnak a szervizesét,majd bevisszük hozzá,neki csak van már olvasója.
:U

(#18) _Petya_ válasza Hellas (#17) üzenetére


_Petya_
őstag

''Hát ez az,hogy nem tudok kölcsönkérni!''

#15

:D

Te is ismered Ijk-t, csak még nem tudsz róla...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#19) Hellas válasza _Petya_ (#18) üzenetére


Hellas
senior tag

Csá Petya!Te vagy az?
Milyen ljk-ról beszélsz?:DD
:)))

[Szerkesztve]

(#20) Varga Csaba válasza Hellas (#17) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Ha nagyon megszorulsz, behozod hozzám és megcsináljuk.

Én potyára vettem olvasót, mert azt hittem hogy az elb*sz*tt kártyát azzal rendbe tudom tenni, de álmodott a nyomor.

Hétfőtől - péntekig 8-16-ig segíthetek ha kell.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#21) Hellas válasza Varga Csaba (#20) üzenetére


Hellas
senior tag

Szia!Nagyon szépen köszi,de az a baj,hogy nem BP-n lakom,henem Kecskeméten.:((
De azért nagyon szépen köszi!
Tényleg és a tieddel mi lett végül?

(#22) Varga Csaba válasza Hellas (#21) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Eredmény:

1 db kicserélt HP635 ami ugyanúgy elcseszi a Sandisk SD-t
1 db fölöslegesen megvett kártyaolvasó kb 35-4000 HUF
1 db Sandisk 128 MB SD 3szor újra cserélve (még 4 év 9 hónap garival :D) 11900 HUF amivel úgy bánok mint a hímes tojással , gépben format szigorúan TILOS!!!
1 db Kingston 128 MB SD ára HUF 5600 amivel semmi gond.
Kb HUF 2000 posta és telefonköltség
Pár (jópár) ösz hajszál, borzolt idegek
Levont tanulság: ''milyen jó lett volna elsőre kingstont venni, fele pénzért''

Viszont a gép az én kezdő szintemen tetszik.
Csak az a sok kidobott pénz :(((((

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#23) _Petya_ válasza Hellas (#19) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, én vagyok.

Ijk=Lukács :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#24) Hellas válasza _Petya_ (#23) üzenetére


Hellas
senior tag

Luki?
:DD
3-ra viszem a Lingvinbe,ott rádobjuk kártyaolvasóval,amit kell,úgyhogy rem. működni fog!
:U

(#25) Hellas


Hellas
senior tag

Na probléma megoldva,sikerült frissíteni a szoftverét és tökéletesen működik!
:DDD:C:DD:))


[Szerkesztve]

(#26) Robaj válasza Hellas (#25) üzenetére


Robaj
addikt

Csá!!! :DDD Én is ittt vagyok ám!!!:DD

(#27) Robaj válasza _Petya_ (#23) üzenetére


Robaj
addikt

Bővebben: link

Nézd meg!!!

(#28) Robaj válasza Hellas (#25) üzenetére


Robaj
addikt

Bővebben: link

Nézd meg te is!!!:C

(#29) devil00186


devil00186
csendes tag

Melyikek a jó márkák a memóriakártyák között?

Devil

(#30) NerV


NerV
tag

kökorszaki topic, de talán még válaszol vki...

telefonban lévő sd kártyá egyszerre csak formázatlannak tűnik. nem akarom elveszteni a rajtalévő adatokat, mielőtt nagyobb bajt csinálnék tanácsot kérek hogy hogy is fogjak hozzá, már ha egyáltalán menthető a beteg.

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#31) _seth_


_seth_
veterán

Adott egy Fuji A345-ös digitgép és egy Olympus 256MB-os XD kártya. A gép látja a memkarin lévő képeket, lehet nagyítani, kicsinyíteni, léptetni de ha gépre rádugom a akkor a mappa sérült vagy nem olvasható hibaüzenettel fogad :( Getdataback sem tud vele mit kezdeni :( 2 gépen is próbáltam.

Vkinek tipp esetleg?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32) _seth_ válasza _seth_ (#31) üzenetére


_seth_
veterán

Senkinek sincs ötlete? :O

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33) macilaci78 válasza _seth_ (#31) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fényképezőgépet dugod rá a PC-re és így akarod lesni a kártya tartalmát, vagy csak a kártyát egy kártyaolvasóval?

Ha az előbbi, vannak kimondottan olyan progik, amik átmentik a fényképezőgép tartalmát és PIC000001.jpg helyett szisztematikusan átnevezve, stb mentik őket merevlemezre, stb. Lehet, telepíteni kell valamilyen drivert, hogy a fényképezőgépet lássa, nálam pl lehet válogatni, hogy webcam, adattár, lementés, stbnek akarom-e használni.

Ha az utóbbi, akkor illene normálisan kezelnie legalább a Sajátgépnek. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34) _seth_ válasza macilaci78 (#33) üzenetére


_seth_
veterán

XD kártya van benne és olyanhoz nincs kártyaolvasóm szal a gép volt rádugva a pc-re.

Milyen programra gondolsz?

Eddig simán totalcommanderben leszedtem a képekekt.

Vagy arra gondolsz, hogy most ismerkedem vele? :) Már meg van ez gép régóta (a számlálója már egyszer át is fordult :D ) és a kari is, ez az első, hogy ilyet csinál :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#35) blattida válasza _seth_ (#31) üzenetére


blattida
nagyúr

Az USB is kissé háklis, próbáld ki egy másik géppel! :Y

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36) _seth_ válasza blattida (#35) üzenetére


_seth_
veterán

''2 gépen is próbáltam''

:(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37) blattida válasza _seth_ (#36) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor meg kéne próbálni egy XD kártyaolvasóval, magában, mint amire macilaci kollega is utalt! ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38) Tarponmonyy


Tarponmonyy
csendes tag

Érdeklődni szeretnék hogy egy RAM mi okból nem férhet össze egy másikkal? Mármint ha van egy gépem pl DDR RAM jó bele és veszek egy DDR ramot akkor miert nem lehet jo bele? Minden variációt kérek... :D HA LEHET PRIVIBE MERT AKKOR AZT TUDOM HOGY MEGKAPTAM MERT JELZI AZ E-MAILEM :D

A Másik:
Miért van az hogy
2X256 memória megy dual channelbe és nem megy a 3.
foglalatba egy 512es

HA LEHET PRIVIBE MERT AKKOR AZT TUDOM HOGY MEGKAPTAM MERT JELZI AZ E-MAILEM :D

(#39) marsu válasza Tarponmonyy (#38) üzenetére


marsu
addikt

Ha a topikot felveszed a kedvencek közé, és bejelölöd, hogy e-mailben kapj értesítést, ha hozzászólnak a témához, akkor is észre fogod venni ...

:)

Press any key to continue ...

(#40) Tarponmonyy


Tarponmonyy
csendes tag

Érdeklődni szeretnék hogy egy RAM mi okból nem férhet össze egy másikkal? Mármint ha van egy gépem pl DDR RAM jó bele és veszek egy DDR ramot akkor miert nem lehet jo bele? Minden variációt kérek...

A Másik:
Miért van az hogy
2X256 memória megy dual channelbe és nem megy a 3.
foglalatba egy 512es

HA LEHET PRIVIBE MERT AKKOR JELEZ AZ E-MAILEM IS :D

(#41) _seth_ válasza blattida (#37) üzenetére


_seth_
veterán

Probléma megoldva, egy harmadik gépen scandisk után már olvasta a gép a kari tartalmát (a digitgép volt a gépre kötve). Ebben csak az az érdekes, hogy én 2 gépen is csináltam rajta scandisket, getdata backet, recovery my files-t és semmit sem ért :D

A lényeg, hogy a képek nem vesztek el.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#42) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem pendriveom ment tönkre abba hogy nem távoltitottam elé biztonságosan a renszerből Win 2000 alatt.... 2 alkalommal pedig lejelszóztam és utána nem volt hajlandó felismerni a pendrive-t, formatálni se engedte. Hál istennek garis volt és cserélték mindkétszer. A második alkalommal már egy kingstont kaptam, avval már nem volt ilyen problémám.
Ezt viszont nem távolitom el a rendszerből sohase, mégis megy még. Igaz most XP-t használok....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) fausztg


fausztg
csendes tag

Sziasztok!

Velem ma este történt egy érdekes dolog. Egy Corsair MiniSD kártyát használok egy Nokia E70-es telóban, 2 gigásat. Egyszer csak a telefon nem látta a kártyát. Otthon betolom a gépbe, az se látja. Egy idő után felismeri, de csak 1 gigásnak. Meg is tudom formázni, meg minden, de csak 1 gigásként. Hová tűnt a másik fele? Ha paragon partition magiccel megnézem, mindegyik szektor megvan, és 1 967 000 szektor barátok között is 2 giga. De hiába törlöm a partíciót, semmi. Valakinek ötlet??? Vagy vigyem vissza gariba?

(#44) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

sziasztok ez is valami ilyes fajta probléma
na a következő: vettem ma 1 kártya olvasót olvas minden fajta izét na igen ám olvas ez de törölni róla meg másolni rá az istené mer azt pofázza az 512 sandisk miniSD karimra h írásvédett na már most a motorola mpx220 amba is meg néztem és nem volt írásvédettség rajta de a tulajdonságokba nem dobja ki azt az ablakot h írásvédetség meg mit tom én mi szokott lenni szóval a próblémám az h nem tom levenni ezt a kamu irás védetséget
a régi kártya olvasómmal nem volt gond de az beszart valamié
köszi előre is a segítséget :R

Life is Short... Ride Hard!!!

(#45) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok, Ma 1 Sd kártyát sajna ugy vettem ki hogy még másolt rá az xp, azóta nem ismeri fel az xp, tud valaki megoldást hogy lehet visszaállítani az adatokat? :F :F

(#46) job-


job-
tag

Sziasztok!
Segítségetekre lenne szükségem az alábbi problémával kapcsolatban.
Most jelenleg MSI A8N-SLI-FI lapot nyúzok, 4200X2, Corsair ddr 500 palitum memokkal.
Ez a lap egy konfigból érkezett hozzám, állítólagos hibajelenségek nélkül.
Mikor hozzám került, 2x512 PC3200 kit, Geil (kék bordás), ram volt benne alap órajelekkel 400MHz-en.
A problémám ott kezdődött, mikor ramot cseréltem benne és megkapta a már fen említett 500-as Corsair-eket. Beletettem, az alaplap elfogadta és ahogy kellett 400-on indultak párba.
A második indítás előtt, a bios-ba beállítottam a ramokat 500-as időzítésre és reboot.
Azóta az alaplap a ramokat csak 201 MHz-en ismeri fel, bármilyen időzítést adtam nekik, többet nem láttam 400MHz alapból indulni. A szép az, nem hogy a Corsair-el, de Geil-el, és a legegyszerűbb kingston rammal se megy azóta 200-nál többel.
Volt alaplapi reset többször, semmi változás, ha egyesével pakolom a ramokat, a 4 slot közül bermelyikbe a jelenség ugyanez.
Bios frissítés (gondolván megoldja a problémát)
A lapon 1.8 as bios volt, flopirol adtam neki egy bios ujratöltést 1.8-ról, 1.8-ra. Restart után a jelenség nem változott. Végső próbálkozásként feltettem neki egy korábbi 1.7-es biost, ezzel ugyanaz a helyzet van, így hát megakadtam a problémával.
Itt kérem segítségeteket, hátha már találkoztatok hasonló problémával és nektek sikerült orvosolni.
Véleményeiteket várom, előre is megköszönve. :R

(#47) tomi_x


tomi_x
tag

Hali !

Segítség kellene SOS !!

A memoria kártyámról(microSD) eltünt minden adat, illetve csak nem látom. Ezt abból gondolom hogy a kártyán nem nagyon van hely.
Nagyon sürgős lenne.
Köszi
tomi

(#48) Jarod1 válasza tomi_x (#47) üzenetére


Jarod1
addikt

recuva

(#49) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Segítség kellene!
Vettem egy microSD kártyát, amit megkellene formáznom, de a winfos aztírja ki, hogy a formázás sikertelen. Nemtudom megnyitni a kártyát. Formázni se tudom, mert aztmondja írásvédett :(
Mi ilyenkor a teendő?

(#50) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Vistán sikerült leformázni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.