Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Memória edo&sd

Hozzászólások

(#1) [Mike]


[Mike]
tag

Összerakok itthonra egy servert, kvázi routert, és erre 1 PI-es procis gépet készülök barkácsolni. Szereztem is egy deszkát alá, amin van EDO és 2 SDRAM modulnak is slot. Gondolom ez is úgy működik, mint mostanság, ill. a közelmúltban a DDR&SDRAM modulok ugye? Szal nem tehetek bele egyazon időben SD RAMot és EDO-t is? Ez a logikus, de gondoltam megkérdezem hátha régen valamiért máshogy lett volna!:o) Előre is köszi!

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#2) MaUser válasza [Mike] (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Általános esetben nem megy együtt a két fajta ram. Azért írok általános esetet, mert egy Tyan lapban ment együtt a kettő, de csak bizonyos megkötésekkel. Más ilyen lapról nem tudok.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) salazol válasza [Mike] (#1) üzenetére


salazol
őstag

Ez laplapfüggő volt. Volt, amelyiken valóban nem lehetett keverni, volt olyan amiben az SD melletti 2 EDO-foglalatba nem lehetett tenni, amásik kettőbe igen, és olyan isvolt, amelyikben bátran lehetett keverni a kettőt.
Egyébként inkább DIMM-nek és SIMM-nek szoktuk mondani a dolgot, mert a SIMM foglalathoz is készült EDO és SD is, ezért a dolog félreérthető. Sőt állítólag készült DIMM-es EDO is, azol miatt van az 5/3.3 V-os jumper az alaplapokon, de olyat soha nem láttam, csak a hírét hallottam.
Viszont készülj fel arra, hogy nagyon nehéz olyan DIMM-es SD-t találni, amely megy ezekben a gépekben.

(#4) [Mike] válasza salazol (#3) üzenetére


[Mike]
tag

Hmm. Hogy érted, hogy olyan DIMM-es SD-t ami megy ezekben a gépekben? Belenyomtam a húgom PIII-jából a 64SD-t és ragyogón futott sajna mikor notifikálta, hogy nem megy a gépe hihetetlenül meg akart verni szal vissza kellett adnom a ramot neki...De Van 2 SD és 4EDO foglalat, alapvetően bele akarok tenni 2X64MB-t a 2 SDfoglalatba. EDO-s cucc üres marad. Ez így simán megoldható akkor nem?

Az élet nem nehéz, csak nincs fogása!

(#5) salazol válasza [Mike] (#4) üzenetére


salazol
őstag

Szerencséd volt vele valszeg, mert nekem ''mai'' SD-ket nemsikerült ezekben arégi cuccokban életre lehelni. A PC66-osnak becézett SD-k némelyike sem szokott már elindulni, csak a legelsők. Lehet, hogy a húgod gépébe fogsz jobb ramot tenni és az övét lenyúlni, mert ha szerzel ramot bele, az lehet hogy nemfog indulni.
Próba cseresznye.

(#6) salazol válasza [Mike] (#4) üzenetére


salazol
őstag

Ja és tapasztalati alapon: Az Acorp TX-es alaplapokkal szívás volt a memória, viszont a Tomato Via-sokkal könnyen ment.

(#7) salazol válasza [Mike] (#1) üzenetére


salazol
őstag

Alaplap típusát tudod? Hátha találok itthon manualt hozzá. Bár ha nem akarsz memórákat keverve használni, akkor lehet, hogy felesleges.

(#8) chicken


chicken
senior tag

hasonló problémám van, itt egy régi gép, amiben a lapot nem ismerem fel, P1 van rajta és 4 DIMM slot, amiből az egyikben volt egy ilyen SD-s EDO 64-es.
Nem értek ehhez, bele tudok rakni rakni egy 256-os SDRAMot, esetleg együtt :F Próbálkoztam, kicsit nehezen akar belekattani, lehet hogy nem is az a foglalat??:Y

így néz ki a mem, ami benne volt: Bővebben: link

mens sana in campari soda

(#9) lyzzard válasza [Mike] (#1) üzenetére


lyzzard
aktív tag

az az igazság, h elméletileg megoldható..mivel mindkét ram P1ben 66MHz-en megy...szal olyat kell találni..nekem pl van egy olyan, Asus a kicsike, és megy benne...de van olyan is, ami meg lekezel 192MB EDO-t...6 edo foglalat, 32MB/modul:D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Memória edo&sd
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.