Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) G@ben


G@ben
addikt

Tudom, hogy volt ilyen téma, de ez most kicsit más. Kéne nekem egy szünetmentes, aminél a követelmény, hogy min 1 percig ellássa árammal a gépem áramszünet esetén. Nem akarok gagyit venni, ezért az APC-ket nézegettem és abból a CS 350-est vagy a CS 500-ast tudnám jó áron megszerezni. Kérdés, hogy melyiket ajánljátok.
A gépem: AMD 2500+@2400 MHz, 2x512 MB ram, GF4 Ti4200, hálókártya, IDE-kártya, max 4 db vinyó (mindegyik 120-as körüli), DVD-író, CD-író, 4 db 12-es házventi, Samsung 755 DFX moncsi, meg ha érdekes, akkor Canon S300 nyomtató és HP 3500C scanner, de ezeket nem szükséges rákötni. A tápom Enermax 365AX-VE.
Elég lehet a 350-es szünetmentes, vagy inkább vegyem meg az 500-ast, mert a másik határeset, vagy annak is simán vinnie kell?
Jó lenne minél előbb megtudnom, mert ma vagy holnap meg kéne rendelnem. Köszi előre is!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2) steve@prhw válasza G@ben (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az APC oldalán van UPS-kalkulátor, amivel a masinád adatainak bevitele után megmondja, h milyen UPS-okat ajánl. Pontos linket nem tudok adni, mert ugye melóidőben erősen korlátozott net :O

Egyébként én az 500-ast ajánlom minimumnak. (nekem is 500-as van, csak régebbi..)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) twollah válasza G@ben (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha ram hallgatsz akkor a nagyobbat veszed.
Inkabb legyen tulmeretezve az a szunetmentes, minthogy egy percig se tudja athidalni az aramszunetet.
A masik dolog, hogy gondolj a jovore is.
Par honap, vagy egy even belul veszel egy uj gepet, es a 350est dobhatod ki, mert nem birja el az uj gepet.

(#4) shtml válasza G@ben (#1) üzenetére


shtml
őstag

Az 1 perc igencsak csekély követelmény, ezt bármely UPS teljesíti. A nagyobb teljesítményűre nem is az idő miatt van szükség, hanem azért, mert a kisebb teljesítményű esetén előfordulhat, hogy túlterhelés miatt lekapcsol, főleg ha az akku nincs már a topon.

Nálam gyakori, hogy a monitort kikapcsolom, ha 1-2 óráig nem nézek a gépre. Ha ilyenkor van áramszünet, akkor egy 350 wattos UPS esetleg lekapcsolna, amikor bekapcsolom a monitort, hogy elmenthessem azt, amit akarok.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) steve@prhw válasza shtml (#4) üzenetére


steve@prhw
őstag

Attól függ, milyen a monitorod, de sajna egy 17'' CRT bekapcsolást áthidalás közben az 500-as sem bír ki.. Marha nagy (értsd: az üzemközbenihez mérten) az áramfelvétel ilyenkor... Tapasztalat... Lazán vitte az 500-as 7 percig (ennyit próbáltam) a cel850, Maxtor60gb, gef3ti200, cdburner, cdreader, dvdreader konfigot egy régebbi siemens-nixdorf 17'' CRT-vel, de ha le volt nyomva a monitor, akkor nem bírta ki a bekapcsolását.. Igaz, az a monitor is érdekes jószág volt, kattant akkorát bekapcsoláskor, hogy a szomszéd is hallotta :DD


Aszittem vmi hiba, de inkább feature, mer' jól ment 3 évig így, igaz, azóta megdöglött szegény..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) Jester.c válasza G@ben (#1) üzenetére


Jester.c
aktív tag

Bővebben: link

erre gondolhatott a #2,

ezt a típust dobta ki arra amiről meséltél (ha jól emléxem P4, 4xHDD, stb):
Bővebben: link

jesterc.hu

(#7) Jester.c válasza steve@prhw (#5) üzenetére


Jester.c
aktív tag

monitor tud szíííni a renceren :DDD

jesterc.hu

(#8) moonman válasza G@ben (#1) üzenetére


moonman
titán

CS-t ne vegyél, RS széria sokkal jobb. véletlenül :B van egy APC RS-500-asom eladó. kb fél éves, de ki sem lett szinte bontva. kő? :D

szerk: be lett tesztelve, adataimnál lévő gépet 5-7 percig elviszi 19''-es monitorral, szal jó a cucc.

[Szerkesztve]

(#9) devast


devast
addikt

Hmm ha ajánlhatom akkor ajánlanám MGE szünetmenteseket. Mikor vettem ugye sulinetben nem tudtam róla semmit azt hittem valami gagyi lofax aztán mikor megjött meg utánnanéztem rendesen kiderült hogy egy igen igényes gyártó termékének a tulajdonosa vagyok. Ha olcsóbban be tudod szerezni akkor inkább ilyent vgyél mint APC-t. Bővebben: link nekem ellipse 500 van és tökjó 2 gépet elvisz persze monitor nélkül.

(#10) moonman válasza moonman (#8) üzenetére


moonman
titán

(#11) G@ben


G@ben
addikt

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, így már eléggé egyértelmű a dolog.
|moonman|: mennyit kóstálna a cucc? Gari van rá? Akksija milyen állapotban van? Bár gondolom nem lehet nagyon rossz, ha nem is nagyon volt használva. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12) shtml válasza steve@prhw (#5) üzenetére


shtml
őstag

Nekem is CRT monitorom van. Ezeknél az automatikus demagnetizálás okoz egy lökésszerű, rövid, de igen nagy áramfelvételt. Sajnos ez kikapcsolhatatlan, pedig jó lenne menüből kikapcsolhatóvá tenni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) G@ben


G@ben
addikt

Hopp, még egy kérdés, mert hülye vagyok hozzá és még nem volt szünetmentesem. A szünetmentest bedugom a konnektorba aztán abba dugom a gépet, monitort? Szóval milyen csatlakozók vannak a szünetmentesen kifelé? Sima 230V vagy olyan, mint a tápkábel csatlakozása vagy mind a kettő? Mert tegnap mutattak egyet boltban és azon csak ilyen tápos monitoros dugasz volt vagy 5 db. Adnak ehhez kábelt és azt kell bedugdosni a monitorba meg a gépbe?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14) moonman válasza G@ben (#13) üzenetére


moonman
titán

adnak hozzá 2-3 kábelt. falból ups-be rendes táp, ups-ből gépbe, monitorba, egyéb eszközbe meg a ''monitoros'' :) kábel.

kimenet ált 3-4 szünetmentes/túlfesz védős és 1-2 csak túlfeszvédős, ide nyomtató, szkenner jön, aminek nem baj ha leáll.

ez az RS500-as teljesen tuti állapotban van, annyira lett használva, hogy fel lett töltve és leteszteltük, mennyit viszi a gépet, aztán visszacsomagoltuk és ott áll leragasztott dobozban :) 1 év gari, de ebből lejön, amit állt nálam, este megnézem.

mondjuk 10-15-ért már viheted is.



(#15) G@ben válasza moonman (#14) üzenetére


G@ben
addikt

Adok érte 12k-t. Nos? De hogy hogy hozom el, azt nemtudom, mert győri vagyok. Esetleg szombaton ráérsz kicsit? Mert akkor tesóm el tudná hozni tőled és úgyis küld nekem cuccokat buszon, szóval így lenne a legjobb.
A gari érdekelne, hogy mennyi van még, de legközelebb csak holnap leszek netközelben, szóval akkor tudok 100%-osat mondani, hogy kell-e vagy igen. :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#16) moonman válasza G@ben (#15) üzenetére


moonman
titán

Jó hírem van, 2 év a gari. 2004.06.02-ei a papír, szal értelemszerűen 2006 júniusig érvényes. így nem ér picivel többet? hétvége jó nekem is.

esetleg kisüssem/feltöltsem addig, hogy fullos formában legyen? pár hónapja áll így, nem tom, mennyire tartja a feszültséget kikapcsolva. (valaki hozzáértő?)

(#17) G@ben válasza moonman (#16) üzenetére


G@ben
addikt

Mennyi legyen az a picivel több? Ne mondj nagyon sokat, mert így is kölcsön kell kérnem erre. :)
Ugye minden megvan hozzá? Kábel, kézikönyv ha van.
Egy feltöltés, kisütés jó lenne, ha meg tudod csinálni. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18) moonman válasza G@ben (#17) üzenetére


moonman
titán

mondom, ki lett bontva és azon melegében vissza. szal igen, fullos a csomag csak a zacsi van kiszakítva, bocs ;)
hát a 10-15-nek a felső határa ugye 15, többet úgysem kérnék érte. ennyiért?

(#19) G@ben válasza moonman (#18) üzenetére


G@ben
addikt

Ha nem megy olcsóbban, akkor legyen ennyi. :)
Beszélek tesómmal, aztán majd írok, hogy mikor, merre, hol ér rá. Egyébként a Lőrincz pap téren lakik, ami a Blaha közelében van. A Népligethez meg ki fog menni, hogy feladja a cuccot a buszra. Kb ennyi, amerre lesz.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#20) moonman válasza G@ben (#19) üzenetére


moonman
titán

hidd el, bőven megér ennyit.
Blaha pont jó, arra járok naponta kétszer. Akkor írj, hogy ki hol mikor. :)

(#21) G@ben válasza moonman (#20) üzenetére


G@ben
addikt

Mi lenne, ha megbeszélnéd tesómmal? Mert nehéz két ember között közvetíteni, hogy netközelben sem igen vagyok, meg a telefonomon sincs pénz. :)
Mailben elküldöm az elérhetőségét és akkor egyszerűbben menne az üzlet szerintem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22) moonman válasza G@ben (#21) üzenetére


moonman
titán

ok, megkaptam, lebeszélem vele.

(#23) moonman


moonman
titán

lebeszéltük. :)

(#24) G@ben válasza moonman (#23) üzenetére


G@ben
addikt

Szuper!
Köszönöm szépen!
Akkor most nekem ezzel mi dolgom lesz? Kibontom, bedugom és ennyi vagy valami más is kell? Még nem volt szünetmentesem, csak ezért kérdezem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#25) moonman válasza G@ben (#24) üzenetére


moonman
titán

kibontod, bedugod a gépet és a monitort a _fekete_ csatlakozókba az adott kábelekkel, ha van modemed azt is rákötheted, van adatvonali védelem is (a seggén egyértelműek a jelölések), usb-vel is összekötöd a vezérlés miatt, aztán 220-ba bele jól, gép indít, szoftver feltelepít. (powerchute)

(#26) moonman


moonman
titán

ja és persze állandóan bekapcsova kell lennie, ha kinyomod kikapcsol a gép is :) és akkunak se tesz jót, legyen 0-24 áram alatt.

(#27) G@ben válasza moonman (#25) üzenetére


G@ben
addikt

Értem, köszi! Már alig várom. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#28) G@ben


G@ben
addikt

Most beszéltem tesómmal, megkapta a cuccot mindennel és nagyon rendes gyereknek titulált. :DDD
Köszi! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#29) moonman válasza G@ben (#28) üzenetére


moonman
titán

épp akartam írni, hogy milyen cuki nővéred van :)
gyerek... ezek szerint jól tartom magam így 26 évesen :B


jafigy, egy sárga szalaggal van leragasztva a doboz, ami mutatja, hogy kell ''élesíteni'' az akkut, na azt persze már nem kell megcsinálni, össze van dugva belül.

[Szerkesztve]

(#30) G@ben


G@ben
addikt

Ok, elvileg hétfőn kapom meg a cuccot, aztán majd nézegetem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#31) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tisztelt Tagtarsak a magyar gyartasu ups hallot, ne tan meg tapasztalt vki is vmit????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) curtis2


curtis2
tag

Hello!
Nincs még valakinek elfekvőben egy 500-asa esetleg? :)
Köszi,

curtis

(#33) G@ben


G@ben
addikt

Megkaptam a szünetmentest tegnap, be is üzemeltem és lenne két kérdésem. Ha közel hajolok hozzá, akkor hallható egy kis sípoló hang. Ez természetes?
A másik, hogy este játszottam és egyszercsak újraindította magát a gép. Ezt előtte nem csinálta, de utána sem. Lehetett a szünetmentestől?
Ettől eltekintve nagyon faja a cucc meg minden.
Ja még valami: ha azt akarom, hogy az akksi sokáig ne menjen tönkre, akkor hogy kell ápolni? Mondjuk havonta lemeríteni vagy hogy? Ehhez nem értek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#34) G@ben


G@ben
addikt

Még egy kérdés. A szünetmentes dobozán rajta van, hogy villám ellen is véd (lightning protection). Igaz ez vagy az ellen nem véd? :) Mert ugye a villám igen nagy feszültségű (akár 30000 vagy 300000 V) :D , és úgy hallottam, hogy métereket is képes áthúzni. Mi az igazság?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35) steve@prhw válasza G@ben (#34) üzenetére


steve@prhw
őstag

Így van, ráírják, hogy véd. Valaki cáfoljon vagy erősítsen meg, de úgy tudom, hogy az APC garanciát vállal x100 dollár erejéig az ups-ükre kötött masinára. Esetleg van olyan, akinek konkrétan megvédte/nem védte a gépét villámláskor? Ha nem, akkor -APC garanciája alapján- rá lehet testálni a cégre...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#36) G@ben válasza steve@prhw (#35) üzenetére


G@ben
addikt

Én is így tudom, hogy vállalnak a gépre garit, ha erre van kötve, de érdekelne esetleg tapasztalat is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#37) sirály12


sirály12
őstag

Bocs, hogy idepofátlankodom.

Lenne egy kérdésem. Lenne lehetőségem egy blazer 400-as szünetmentes tápot üzletelni, de nem toom jó lenne-e nekem. Mennyi az esélyem, hogy elviszi a gépemet?

Gépem az adataimnál.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#38) G@ben


G@ben
addikt

Up, mert sok kérdés hangzott itt el többektől és érdekelne a válasz. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39) umiki válasza G@ben (#34) üzenetére


umiki
tag

Na azért ne becsüld ennyire alá a villámot. kb 30 000 - 300 000 Amper és kb 200 millió Volt. Egyébként a Chieftec tápokon is rajta van, hogy véd, de sztem telibecseszné egy villám, az egészből egy szép fémesen csillogó gömb maradna :). De gondolom, hogyha csak a hálózatba csap bele, akkor nem te kapod az egészet, így van esély ...

(#40) G@ben válasza umiki (#39) üzenetére


G@ben
addikt

Tudom, hogy több millió V, csak a 30000 vagy 300000 máshonnan jött (Szalacsi), ha már előtte volt egy Vagy az ellen nem véd? mondat. :D Szóval vicc akart lenni, ha gyenge is, de azért a 300000 V se kevés. :)
A kérdés még mindeg fennáll, mert ''van esély''-nél azért pontosabb válasz kéne. :)
De azért köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41) umiki válasza G@ben (#40) üzenetére


umiki
tag

Nem is volt rossz poén... csak nem esett le :).

Egyébként, ha ráírták, és fizetési garanciát válalatak, akkor nyílván véd. Ha hálózatba csap a villám, akkor is sztem nagy része tovább húz földre. Ráadásul egyenfesz át sem megy a trafón (alapesetben), úgyhogy csak egy nagyobb feszültség lökés van szekunder oldalon (pont elég ahhoz, hogy kinyírja az érzékeny fogyasztókat, gondolom ez az ami kivédhető)

(#42) moonman válasza G@ben (#40) üzenetére


moonman
titán

uff bocs, rég néztem ide.

szal a zúgó-sípoló (inkább zúgó, nem?) hang normális, mivel feszültség alatt van.
villám ellen véd, hogy mennyire, azt szerintem ne próbáljuk ki. :) (azért van benne adatvonali védelem is (modem) hogy még a hálókártyán keresztül se süsse meg a gépet.)
ha hosszú élettartamot akarsz neki, akkor nemhogy nem meríted le havonta, de állandóan bekapcsolva, töltés alatt hagyod. savas akksi, szal nem kell merítgetni. ha a gép ki van kapcsolva, ups akkor is maradjon, ahogy van.

ja, az újraindulást, kizártnak tartom, hogy az ups csinálta, gondolom nem kikapcsolt-bekapcsolt, csak szoftveresen indult újra.

[Szerkesztve]

(#43) G@ben válasza moonman (#42) üzenetére


G@ben
addikt

Az a zúgó hang eltűnt mostanra, legalábbis én nem hallom. :D
Az újraindítást nem tudom, mi okozhatta, de azóta nem csinálja. Tuti kis cucc ez, úgy néz ki! :D
És mutatja, hogy kb 200W-ot eszik a gépem alapállapotában, amire már rég kíváncsi voltam. :)
A tanácsokat meg köszönöm szépen! Egy nagy riszpekt neked! :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.