Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Masolas vedelem audio cd-n (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Szerettem volna begrebbelni egyik CD-met biztonsagi masolat ill. mp3 celjabol de sajnos nem sikerult..:(

Probaltam kulonfele irokkal is de egyik sem olvassa be. Van valami megoldas hogy hogyan csinaljam?

Koszi a valaszokat.

[Szerkesztve]

Aláírás

(#2) erdoke válasza kapcs-ford (#1) üzenetére


erdoke
titán

Próbáld meg IsoBusterrel Raw Extraction-nel kiszedni a sávokat.

A legjobb aláírás a héten

(#3) azzio válasza kapcs-ford (#1) üzenetére


azzio
aktív tag

van egy általában sikeres módszer (néhány másolásvédelmet ki lehet vele játszani, persze nem mindet)
amikor berakod a cd-t, tartsd nyomva shiftet addig, amíg a cd-rom ledje abba nem hagyja a villogást.
illetve még egy kérdés: lejátszani sem tudod szgéppel?

(#4) Dezmo válasza kapcs-ford (#1) üzenetére


Dezmo
csendes tag

1. Audio cd kivesz
2. OP rendszer újraindít
3. Shift gomb nyomva tart közben audiocd betesz (A CD autoindulást megakadályozandó)

4. grebbel....

(#5) erdoke válasza Dezmo (#4) üzenetére


erdoke
titán

Az Autorun-nak a legtöbb másolásvédelemhez semmi köze. Nálam mindig ki van kapcsolva, és van néhány CD, amit nem játszik le a gép, mert olyan típusú védelem van rajta. Ezek az irreális fájlrendszerre bazíroznak (3-4 session, ál-TOC, 4-5 GB-os sessionre mutatva, stb.), ami viszont az IsoBustert a legkevésbé sem zavarja.:)

A legjobb aláírás a héten

(#6) nygma


nygma
addikt

vagy még tudom ajánlani a szuperigénytelen lg 52x-es cd-olvasókat. azok a legtöbb ilyen szutykot kiválóan olvassák

(#7) Cos


Cos
senior tag

Ezt lesd meg... :))

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=28934[/L]

Brr Brr

(#8) Jokee


Jokee
csendes tag

Hi!

Hallottál már az Alcohol 120% nevű programocskáról?
Szerintem azzal próbáldd +!
Nekem bejőtt.
:D

(#9) salazol válasza nygma (#6) üzenetére


salazol
őstag

Megerősítem.
A korrupt filerendszerre alapuló védelmeket kénytelen vagyok itthon feltörni, mert a házimozi-rendszer nem játssza le őket. Mivel nem akarok csak ezért venni egy régi CD-lejátszót, kénytelen vagyok a rendeltetésszerű használathoz lemásolni.
OFF
A nem saját célú másolást elítélem
ON
Eddig összesen kettő olvasó volt hajlandó megbírkózni a dologgal. Egyrégi SCSI-s YAMAHA és egy LG combodrive. Más olvasókkal nem sikerült. A használt progi:
Windac32, be kell állítani sectorsynchronisation üzemmódra, akkor nagyon lassan le tudja grabbelni.

(#10) nygma válasza salazol (#9) üzenetére


nygma
addikt

háát, én windac-ot soha nem használtam még :)
alcohol/nero/akármi átmásolja ilyen lg-vel...

(#11) salazol válasza nygma (#10) üzenetére


salazol
őstag

Az lehet, csak én egy betokosodott öregember vagyok, aki a bevált programokhoz ragaszkodni szokott. De lehet, hogy a legközelebbinél kipróbálom a NERO-t, az van nekem jogtisztán.
Az is lehet, hogy többféle ilyen védelem is van forgalomban, nekem eddig egy válogatásCD (kicsi gesztenye vanrajta) meg egy TNT volt ilyen. Sajnos asszonypajtás ilyen nyálakat hallgat.

(#12) nygma válasza salazol (#11) üzenetére


nygma
addikt

ragaszkodj nyugodtan. én csak mint tapasztalatot írtam le

(#13) Bass


Bass
addikt

Én is találkoztam már olyannal amit berektem a gépbe de még csak be sem olvasta,csak világít a led meg zörög a rom de smmi ilyenkor mi a frászt lehet csinálni?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#14) sonaj


sonaj
csendes tag

Probáld meg a Cdex 1.50-nel,nekem eddig minden védett lemezt sikerült mp3 ba alakitani vele. Ha pl:van egy 13 számos cd,akkor a progi azt irja ki,hogy 1.track.......13track,és a végén van egy data file is.ezt nem pipálom ki és a többit pedig átalakitom.Ja es magyar nyelv is van benne.

(#15) vtechun


vtechun
veterán

audiocdknel szerintem nincs olyan sokfajta védelem mert le kell tudni jatszani asztali gépeken is... en ugytudom,hogy csak ez a shiftes téma van, ami olyan,hogy ha berakod a cd-t akkor valami kis progit futtat a cdrol, ami meggatolja a grebbelest, ezert kell a shift,hogy ne induljon el a kis progi.... Ezért szerintem linuxon vagy dos alatt gond nélkül be lehetne grebbelni... de ez csak az én agyam szüleménye...

(#16) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Múltkor hozzám is eljutott egy ilyen lemez, amit nem tudtam lejátszani a számítógépen.

Beraktam a Pio DVD-ROM-ba. -> Nincs lemez a meghajtóban
Beraktam a Plex CD-Íróba -> Megszólalt a zene.

Van amihez elég egy jó író. Van amihez trükközni kell.

Jó volna erre is egy AnyDVD szerű progi ami on the fly szűrné/javítaná az adatot.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) L3zl13 válasza vtechun (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem progikról van szó, hanem illegális szektorokról, túl sok sávról stb.
Mivel azonban a CD-ROM-oknat csomó olyan dolgot támogatniuk kell, amit az asztali lejátszóknak nem. (Multi session stb.) Ezért mikor megpróbálják felismerni ezeket belefutnak ezekbe a hibákba.
Ellenben az asztali lejátszók nem tudják értelmezni az ilyen szándékosan hibás információkat, és jó esetben figyelmen kívül hagyják őket.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) erdoke válasza Bass (#13) üzenetére


erdoke
titán

IsoBuster

A legjobb aláírás a héten

(#19) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Én Dido új albumát (asszonypajtásé!) betettem a Samsung DVD-olvasóba, MediaPlayerrel megkíséreltem begrabbelni, jött egy ablak, hogy az anyagot szerzői jogok védik, ha tudomásul vettem és folytatni akarom, tegyek egy pipát a négyzetbe, s innentől minden felelősség az enyém! mp3 fájlokat tehát gond nélkül létre tudtam hozni! Pedig a CD borítóján kívül-belül ott a felirat: másolásvédelemmel ellátva! Erről ennyit.

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#20) Sanya válasza dr. rozmark (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

de vannak durvább másolásvédelmek is: pl mikor az van ráírva a cd-re: Számtógépben nem játszható le!
Igaz dvd-lejátszóban sem, és ha én számítógépen akarom hallgatni? N anembaj, hátha eredménnyel jár:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=4945[/L]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag


Sikerult megoldani igaz picit korulmenyesen:

Kiprobaltam par irot az olvasashoz: Asus,Teac de nem boldogultak vele. Egyedul egy Dyson 32X olvasoval sikerult.
A shift-es megoldas mukodott de csak akkor ha nem folyamatosan nyomtam a shift-et hanem tobbszor egymasutan.
Az Isobuster 1.5, Alcohol120 stb... mind beolvasta de csak Shift-tel! Meglepodte mert az Isobuster nem tudott vele mit kezdeni... Ellenben a CloneCD beolvasta shift- nelkul is majd csinaltam vele egy image-filet amit beolvastam az isobuster-rel de az csak egy track-et latott szoval hagytam a fenebe....
Sok idot csesztem el a probalgatassal mivel a CD (rinocerous-music kills me) eleg karcos volt igy az Audigrabber es a Cdex hibasan olvasta be szoval shift again, majd Nero-val ''tracks save'' be-grabbeltem 1x-es sebesseggel a CD-et.
Na igen csak hat ott a CD-en a data-resz ami 10masodperc es igy ez egesz Cd track-jeinek az ideje el van csuszva 10 masodperccel ami azt jelenti hogy nem 0:00-rol indul a CD,hanem 0:10-rol szoval hianyzik az elso 10masodperc az elso track-bol ill. a megelozo track-ek vegen kezdodik a kovetkezo track.
Megoldas: A Nero-val be-grabbeltem majd SoundForge-al osszeraktam a track-eket egy track-be es feldaraboltam. A 333-as gepemmel kicsit sokaig tartott ...uppsz rohadtul sokaig.

A lenyeg hogy sikerult a biztonsagi masolat keszitese igaz jobb lett volna hamarabb csinalnom mert par track-ban van egy kis scratch-eles...
Visszakellene kuldeni a Sony-nak, csereljek ki ha mar ennyire vedik.

Koszi a hozzaszolasokat!,
Halleluja

Aláírás

(#22) Zsiba


Zsiba
senior tag

Üdv emberek!

A segítségeteket kérném. Vettem egy audio CD-t, amivel van egy kis problémám. Mielőtt bárki félreértené nem másolni szeretnék!!!
A problémám a következő. A megvásárolt CD-re rá van írva, hogy protected, meg, hogy PC-n, asztali lejátszón lejátszható, de mac-en nem. Elsőként a munkahelyi PC-n tettem be a CD-romba.
Felugró ablak fogadott, hogy a lemez nem lesz lejátszható, amíg nem updatelem az ő kis programjával. Sajnos gondolkodás nélkül nyomtam egy ok-t, mivel ilyen lemezzel még nem találkoztam. Erre ő feltelepített egy lejátszót és csak azzal hajlandó lejátszani a CD-t. (simán Player a neve és semmi egyéb infót nem tudtam meg róla)

Mindez még nem is zavarna... Azonban olyan tetű lassú ez a lejátszó és olyan mértékben lefoglalja a procit, hogy ha mellette dolgozom, egyszerűen beszaggat a zene!!!! És a cucc feltelepítése után semmilyen más lejátszó nem látja a lemezt a meghajtóban!!! Plusz, hogy az örömöm még nagyobb legyen az utolsó, 13. számot le sem játsza.

Otthon már ezen tapasztalatokkal a gép elé ülve már cancel-t nyomtam az általa felajánlott ''update''-re és láss csodát minden lejátszó simán látja és lejátsza a teljes CD-t.

Nos, eme hosszúra nyúlt bevezető után a kérdésem az lenne, hogy a munkahelyi gépemről, hogy tudnám eltávolítani azt a retek lejátszót, hogy a CD-met más lejátszó is lássa???!!! Találkozott már valaki ilyennel? Egyszerűen azt sem tudom, hova rakta fel magát... Honnan kell kitörölni? Nézegettem a bmg megadott honlapját, de azonkivül, hogy mennyire fontos a védelem semmit nem tudtam meg...

Előre is köszi!
UFF! Zsiba voltam!

Ui: egyébként a CD: Velvet Revolver: Contraband ;] ;] ;] ;]

[Szerkesztve]

''One Ring to rule them all...''

(#23) Zsiba


Zsiba
senior tag

Senki nem találkozott még ezzel a programmal? :F

''One Ring to rule them all...''

(#24) ollie válasza Zsiba (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Programok hozzáadása/eltávolítása?

***

(#25) Zsiba válasza ollie (#24) üzenetére


Zsiba
senior tag

Bár ilyen egyszerű lenne! :)
Sajnos semmi nyomát nem találom...

''One Ring to rule them all...''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Masolas vedelem audio cd-n (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.