Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A936

Hozzászólások

(#1) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Valaki rendelkezik ezzel a típussal ? Esetleg tapasztalat , vélemény tanács ?

Üdv mindenkinek :C

(#2) Gery1987 válasza Boss81 (#1) üzenetére


Gery1987
őstag

Szép napot!

Mivel magyar oldalt nem találtam, így egy kb értéket tudok mondani. Nagyjából 62.000 Ft lenne ÁFÁ-val, de VÁM nélkül. Hacsak nem találsz EU raktárat akkor csak ÁFA megy rá VÁM nem. Az árát elsőre úgy tűnik megérheti, hisz egy 8 magos gép, mely 64 bit-es. Ez a legújabb MTK chipset. A garancia kérdéses mivel akkor vissza kell küldeni. És ki tudja mit hogyan oldanak meg és adott nyelven is kell leadni.

Árban jó, de hazai hivatalos garancia nélkül biztos nem venném meg ennyiért. Nehézkes a garanciáztatás.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#3) Boss81 válasza Gery1987 (#2) üzenetére


Boss81
senior tag

Üdv

Értelek , igazából én már beszereztem egyet , nincs vele semmi gond , inkább mások tapasztalatai érdekeltek volna . Esetleg szoftverek stb...

[ Szerkesztve ]

(#4) ati3738 válasza Boss81 (#3) üzenetére


ati3738
aktív tag

Hol vetted a készüléket, vámot fizettél? 1 vagy 2GB RAM?

Forever Young

(#5) kontrobi válasza ati3738 (#4) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Ez engem is érdekelne! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6) gabika318 válasza kontrobi (#5) üzenetére


gabika318
aktív tag

Én innét rendeltem: [link]
51000 HUF + remélhetőleg 0 Ft ÁFA. csomag számom van, várok az érkezésre.

2GB/8GB verziót rendeltem.

ROM engem is érdekelne, egyenlőre a needrom-on találtam egyetlen gyári szoftot. Azonban ez is csak az 1GB-os modellhez való.

Működő GAPPS sem ártana... Majd csinálok egy backupot a telóról, ha megérkezik.

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#7) xyember


xyember
csendes tag

nekem a napokban döglött meg a lenovo s939-em.
Nagy a dilemma, a bevált régit rendeljem újra vagy majd lesz ami lesz alapon a pincurival korszerűbbet ?
Pandawiltől rendelném a 2gb verziót, vajon ott felteszik rá a gaaps csomagot is??
Nagy szívás lenne pár hónapig míg megjelennek a módosított romok.
Van valakinek ilyen kézben már?

(#8) gabika318


gabika318
aktív tag

Megérkezett ez az óriás telefon (2GB/8GB verzió!). Minden okés. Gapps-al és root-al érkezett. Flashtool-al csináltam róla ReadBack-et, ha kell valakinek szóljon. Doboz tartalma: teló, 1,5 A-es adapteres töltő, érintőceruza, microsd olvasó. A hugom telója lesz, nekem a 6 col már túl van a határon.

Holland postával érkezett (ÁFA mentesen), innét:
http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-A936-NOTE8-Android-4-4-Mobile-Phone-MTK6752-Octa-Core-1-7G-4G-FDD/32261195306.html

182 USD -ért.

Pár Antutu teszt eredmény:

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#9) kontrobi válasza gabika318 (#8) üzenetére


kontrobi
aktív tag

Köszi az infót és sok boldog órát a telóhoz (a hugodnak!)! :D

[ Szerkesztve ]

(#10) gabika318 válasza kontrobi (#9) üzenetére


gabika318
aktív tag

még annyi, hogy az 1GB-os verzió vásárlását nem ajánlom, mert ez a VIBE UI eszi rendesen a RAM-ot. Orosz oldalakon is panaszkodtak rá, hogy akadozik a működés. Tehát mindenképp 2GB/8GB verzió, aki ezt a telót választja!

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#11) starius


starius
tag

Hello!
2gbos készülékem van, sikerült rá gappsot tennem + rootolni, de nem működnek az alkalmazáson belüli vásárlások. Szerintem gapssal van probléma, valaki talált már hozzá működőt?

(#12) gabika318 válasza starius (#11) üzenetére


gabika318
aktív tag

Nem sok ember használ ill. rendelt eddig ilyen telót, ahogy írtam az enyém (hugomé) root + gapps-al jött, ha gondolod, hétvégén találkozom hugommal és egy (\system partíció) CWM mentést meg tudok veled osztani. Nálunk teljesen jól működik minden.

[ Szerkesztve ]

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#13) yetibácsi válasza gabika318 (#12) üzenetére


yetibácsi
csendes tag

szia,

én is ezt a mobilt tervezem megvenni. Más fórumokon olvasgatva több hsz-t is láttam, amiben panaszolják, hogy gyenge a képernyő fényerőssége, és a felbontás is kicsi ekkora képernyőhöz. Érdeklődnék, hogy mi ezzel kapcsolatosan a tapasztalatod, a véleményed?

(#14) xyember válasza yetibácsi (#13) üzenetére


xyember
csendes tag

még nem fogtam kézbe, az enyém még úton van ,viszont volt az elődje az S939.
A felbontás ekkora kijelzőhöz pont elég, nagyon-nagyon közelről kell skubizni a pixeleket, hogy meglásd a határt köztük. Ha pedig ebbe is azt az IPS kijelzőt tették amit a S939 is viselt, azzal sem lehet gond, 240ppi környékén már tű éles a betűk pereme. A fényerővel sem volt gondom.

Ami nekem külön öröm, megjelent az első nem hivatalos főzött rom., ez azt is jelenti várhatóan lesz még több is.
http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-a/serial-a900/a936/

(#15) yetibácsi válasza xyember (#14) üzenetére


yetibácsi
csendes tag

köszönöm, remélem beigazolódnak a várakozásaid :-) érdekelnének a beszerzési tapasztalataid is, ha nem gond :)

(#16) jemy


jemy
tag

sziasztok!
érdeklődnék, hogy a teló tudja-e az otg funkciót?
köszi.

(#17) yetibácsi válasza jemy (#16) üzenetére


yetibácsi
csendes tag

USB van rajta

(#18) ati3738 válasza yetibácsi (#17) üzenetére


ati3738
aktív tag

Bocs, de attól még nem biztos, hogy tudja az OTG-t.

Forever Young

(#19) yetibácsi válasza ati3738 (#18) üzenetére


yetibácsi
csendes tag

sőt, biztos, hogy nem tudja, azért tettem fel annak a kábelnek a képét, amelynek egyik végén USB, a másik végén OTG csatlakozó van... :)

(#20) xyember


xyember
csendes tag

Megérkezett a telefon, az S939-eshez képest (mert én ennek kerestem az utódját).

pozitív:
- gyorsabb a sebességérzet majd negyedével többet mutat az antutu, ez a gyakorlatban is látszik,
nem véletlen a 2Gb operatív memória előnyére válik, azért a 43000 antutu eredmény nem piskóta!
- 4G/LTE
- kamera megegyezik és ezzel meg voltam elégedve.
- nagyobb akku van benne.

negatív
- ergonómia fogás: talán nem annyira jó és sajnos a kerete is kicsit nagyobb.
- kijelző , sajnos nem ugyanaz az IPS panel került bele. Jó - jó de a másik egy picit jobb volt. Jók a színek, felbontás jó, de napsütésben kevesebb a kontraszt 'mintha'. De jó lenne, ha be tudnám kapcsolni az S939 est...
- külső hangszóró is gyengébb.

E

(#21) ityam


ityam
senior tag

én 1 GBost rendeltem de sajnos nagyon érzem rajta hogy kevés a ram. Most gondolkodok hogy rendelek egy 2 gigásat....
Nem sikerült elérnem hogy ne érezzem a kevés ram hatását. sokat játszok telón sokféle játékkal sűrűn váltogatok át másik progira, szal gáz az 1 gb ram :(

(#22) gabrielmali válasza gabika318 (#8) üzenetére


gabrielmali
újonc

szia en is vetem egy a936 2gb lenovo es szuksegem lenne egy rom a flashtoolnak..
A telefonom el romlot nem kapcsal be . elore koszonom.

(#23) synar válasza gabrielmali (#22) üzenetére


synar
őstag

Szia!
Nekem ez a ROM vált be a legjobban. A NeedRom-ról kipróbáltam több portolt ROM-ot is, végül egy gyári ,de kipucolt Vibe UI mellett maradtam, ami Flashtool-ból telepíthető, alapból root-olt és a Carliv CWM-et is feltette. Így az AnTuTu teszten 43413 -as értéket ért el, kb. 1000 ponttal kapott többet, mint a gyári rommal. A csomagban megtalálható minden amire szükség van: USB driver, Falsh tool, ROM, telepítési útmutató (kínai nyelvű, de ábrákkal, így használható).
Ezt a tapasztalatomat még megosztanám, hátha te más is hasonló helyzetbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#24) gabrielmali válasza synar (#23) üzenetére


gabrielmali
újonc

kosz vegul sikerult be intezni a vibeui _v2.0 _1450 es miden megyi jol

(#25) NorbiG2 válasza gabika318 (#6) üzenetére


NorbiG2
tag

Szia. Megjött már a 936?

(#26) ityam válasza NorbiG2 (#25) üzenetére


ityam
senior tag

Én pandától rendeltem. Nekem megjött elég gyorsan és nagyon elégedett vagyok vele. az 1 gigásomhoz képest ég és föld a külömbség sebeségben. nagyon kellett bele a 2 giga.
Egyedül a titanium backuppal voltak gondjaim hogy átrakjam a mentéseim a régi 1 gigásomról az új 2 gigásra de valami csoda folytán sikerült megcsinálni hogy ami nagyon kell az meglegyen.
SuperSUt nem tudja frissíteni se superusert ami nem teljesen kerek. pedig a root működik.

(#27) synar


synar
őstag

Ha valakit érdekel, az enyém eladó sorba került 2GB-os 2 hónapos, 49.000 HUF. A többit privátban.

(#28) NorbiG2 válasza synar (#27) üzenetére


NorbiG2
tag

Miért adod el? Fekete? Gari van?
Ezeket a mentés és room dolgokat nem tudom mik, nekem nem is játszani kell. Netezni, böngészni, telefonálni. Minden magyar ezekben? Beállítások, menüpontok?

[ Szerkesztve ]

(#29) synar válasza NorbiG2 (#28) üzenetére


synar
őstag

A mindennapi használatban, amire nekem kell, nagynak bizonyult a 6". Nagyon jó, gyors telefon, az átlagnál jobb kamerával, kiváló hangminőséggel, a 4G nem tudja a vidéki 800MHz-et, ha neked ez számít, akkor vedd figyelembe, a 3G megy mindenhol. Magyar nyelvű a rom, de van néhány speciális Lenovo menüpont ami angol maradt, de ez mindegyiknél így van. Antutu 43000 körül van. A színe fekete, plusz van hozzá egy új ablakos tok is. A garancia kínai, de nem én rendeltem közvetlenül, úgy vettem át valakitől, de a probléma van vele, gondolom el lehet meoldható, már amennyire egy kínai garancia intézése egyszerű lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30) NorbiG2 válasza synar (#29) üzenetére


NorbiG2
tag

Hát nem tudom, a gari miatt tartok tőle. Nekem egy A889-esem van, 6" 1GB RAM, 8GB ROM. Kijelző felbontása kisebb. De magyar garis, magyar webshopból. Jó lenne egy 936.
Van már lenovoban 6"-es ami meg ennél is nagyobb memóriás mint az A936?

[ Szerkesztve ]

(#31) gabika318 válasza NorbiG2 (#25) üzenetére


gabika318
aktív tag

Már az első hozzászólásomnál a kezembe volt, szóval rég megvan.

[Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

(#32) NorbiG2


NorbiG2
tag

Ha Kínából rendel valaki telefont, arra minden esetben megy áfa és vám?

(#33) synar válasza NorbiG2 (#32) üzenetére


synar
őstag

90%
Létezik bizonyos webshop-oknál, vámbiztosítás kb vételár +5-10%-a, ennek fejében visszatérítik a felmerülő plusz költségeket, (vám, ÁFA), csak el kell küldeni nekik a dokumentumokat.

[ Szerkesztve ]

(#34) NorbiG2 válasza synar (#33) üzenetére


NorbiG2
tag

Innen rendelve mennyiben állna meg ez a készülék?

http://www.minideal.net/lenovo-note8-a936-4g-black-2gb-8gb-fdd-lte-smartphone-android-4-4-mtk6752-octa-core-13-0mp-6-0-inch-3300mah.html

(#35) synar válasza NorbiG2 (#34) üzenetére


synar
őstag

A Pandawill-nél kijön $190-ből az 5% biztosítással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#36) NorbiG2 válasza synar (#35) üzenetére


NorbiG2
tag

+áfa.
Milyen biztosítás?
Meg kínai garanciával.

(#37) synar válasza NorbiG2 (#36) üzenetére


synar
őstag

Import Tax & VAT Insurance:
Átutalod a Pandawill nek a vételár + 5%-ot.
Megérkezik a telefon, megfogják a VÁM-on, kiszabják az ÁFÁ-t + 1500 Ft kezelési költséget, amit befizetsz, utána megkapod a telefont.
A befizetett ÁFÁ-ról a bizonylatot elküldöd a Pandawillnek, akik átutalják a számládra, az ÁFA összegét, ha lenne VÁM, azt is.
Ennyi.
Garancia meg kínai, olyan amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#38) NorbiG2 válasza synar (#37) üzenetére


NorbiG2
tag

Hát ez az. Nem bízok én az ilyenekben.
Van egy A889-esem.
Magyar webshopból 55-be állt meg, hozzám szállítva, magyar garival.
Egyszer egy buzi alaklmazás összeomlasztotta, visszaküldtem, még azon a héten kész is volt. Ha kérdésem van telókkal kapcsolatban, mindig segít a tulaj. Ez megér tizenpárezer Ft pluszt.

(#39) NorbiG2 válasza ityam (#26) üzenetére


NorbiG2
tag

Kiskunfélegyháza közelében van valakinek A 936-osa?
Megnézném élőben. Mindegy, hogy 1, vagy a 2 GB-os.
Ha jó árban találnék, magyar garival, vennék.

(#40) Graphics válasza NorbiG2 (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Magyar garival nem fogsz találni :D de ezt már beszéltük :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) NorbiG2 válasza Graphics (#40) üzenetére


NorbiG2
tag

Egyenlőre megnézném élőben, milyen. Ha lenne a közelben valakinek.

(#42) gyuresz68


gyuresz68
csendes tag

Sziasztok. Van nekem egy új aluminium fekete tok Lenovo note 8-hoz. Most érkezett meg, de közben telefont másikat vettem ezért eladó lett. Ára 1500 Ft. Akit érdekel privátba írjon.

(#43) BC_csabi


BC_csabi
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy nem lehet erre valami normalis androidot tenni? Mert fele magyar fele angol

(#44) BC_csabi


BC_csabi
csendes tag

Te windows 10 alatt csináltad? Mert nekem sehogy nem akar összejönni.
Drivert nagy keseversen fel tudtam tenni, de flashtool nem csinál semmit mikor rámegyek, hogy download.
Tudnál esetleg pontos instrukciót írni hogy tudnom win 10 alatt megcsinálni?

(#45) NorbiG2


NorbiG2
tag

Valakinek van Kiskunfélegyháza közelében A936-osa?
Megnézném élőben. Nekem A889 van, ez is 6"-os.

(#46) starius


starius
tag

Hello! Van egye eladó, 2gb-os készülékem, aránylag letisztított rommal, szabolcs megyében. Akit érdekel írjon.

(#47) karzol82


karzol82
újonc

sziasztok,
a specifikáciòban nem találom, hogy van e rajta led. valòban lehet, hogy nincs?
Nagy csalòdás lenne, a korábban kinèzett Homtom ht7 pro-ròl is a led hiánya miatt mondtam le.
köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Lenovo A936
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.