Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Hello!
A feladatom az volna, hogy max 100k-ból jöjjön ki egy olyan szgép, ami kb 2-3 évig ''cserementes'', vagyis nem kell bele új cuccokat venni...
Az eddigi elvárások:
- intel proci
- ár fontos (max 100k, attól csak lejjebb)
- megbízható, márkás alkatrészek (=nem kell Asrock lap, stb)
- kisker boltból kell, lehetőleg egy helyről
- nem jó az itteni és máshonnani hardver piac

Ami viszont kell a gépbe: (a többi már megvan)
-alaplap
-processzor
-memória
-videókártya
-tápegység
Eddig nekem ez jött ki:
ASUS P4S800D 13k
Intel P4 3GHz (s478, 800/1MB) 40k
2db 256/400 Kingmax 16k
Connect3d Radeon9600 (128/128) 20k
Cheiftec 360W dualventi+örök gari 12k
Ez pont 101k...

Miben kéne változtatni, úgy, hogy az ár ne változzon???
Előre is köszikeee



Kérek minden AMD FAN-t, hogy most itt ne kezdjen el Ódákat zengeni a kedvencéről, tegye meg ezt egy AMD-s topikban, vagy esetleg az Intel vs AMD-nél.
Most ez van, ezt kell szeretni...
Köszönöm

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#2) Fade_Away


Fade_Away
őstag

1*512mbos ramot vegyél és késöbb bővitsd még 512vel vagy azonnal 2*512

512mb kezd édes kevés lenni és késöbb a 2*256odat irdatalan nehezen és olcson tudod majdcsak eladni!

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

100.000-ből nem fogsz olyan gépet összerakni,ami 2-3 évig jó.

(#4) Viktor77 válasza Gleatcher (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Én Intel ''fan'' vagyok, szal írhatok? :)

Ha valami olcsóbb AMD-s lapot vennél, meg egy 2500+-os procit, akkor vehetnél még 512 ramot. Teljesítményben kb. ugyanott vagy, viszont időtállóbb lenne a gép az 1 giga ram miatt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Jano válasza Gleatcher (#1) üzenetére


Jano
senior tag

Ráadásul az alaplap nem vmi jó én inkább 865 vagy 875-ös chipkészletű lapot tennék alá bár akkor nem fér bele 100k-ba eseteleg vegyál használtan egy 2.4-es 2.6.-os 800 FSB-s p4-et és max felhúzod.

A tudás érték!!!

(#6) Joooe válasza Gleatcher (#1) üzenetére


Joooe
tag

Az 2x256 mega ram elég kevés, ami mondjuk az alacsony árhoz igazodik, de szerintem akkor is jobban megérné 1x512, amit könnyen lehet bővíteni, kidobás nélkül.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#7) Gleatcher válasza Fade_Away (#2) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Akkor újra az egész...
Később (az a bizonyos 2-3 év alatt) nem lesz bővítve a gép, tehát most kell belevenni mindent.
A 865/875-ös lapok árban drágábbak, ezt tudom, de jó lenne, ha nem cerkaD lenne benne, hanem igazi pénégy:D, de ebből kisebbet nem nagyon találtam...Nem kell nekik most 3giga, elég lenne egy 2,66-os is, a maradék mehetne ramra, de hol tudom ezt megoldani???

[Szerkesztve]

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#8) zzzzzz válasza Gleatcher (#7) üzenetére


zzzzzz
csendes tag

Várj 3 évet , rakd be a pénzed a bankba és a 3. évben vegyél 1 db komplett P4 3GHZ -s gépet és akkor kijön egy komplett gép is az árból....:)


Útánna pedig cserélni sem kell..,mert már rég elavúlt lesz és amig le nem harcolod megy is...:C



[Szerkesztve]

(#9) Gleatcher válasza zzzzzz (#8) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

:DD

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#10) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Esetleg egy magasabb órajelű CerkaD megtenné a hatását?
Láttam már 2,9-es CerkaD-t 20k áron. Ez mennyire lenne időtálló befektetés jelen esetben?

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#11) Sir Riccio válasza Gleatcher (#10) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Keress ismerőst a CO-RUN -hoz!!!!!
Giga-byte K8NS 939 + A64 s939 3000+ + 2x ST 256/400 + ATI Radeon 9800SE + Casetek 350W-os táp = 101.375 HUF /Bruttó/

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#12) Loretto válasza Gleatcher (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Enniyből Intelből nehéz 3 éves gépet.
Nekem mintha az rémlene hogy a sis+9600 mntha nem szeretné egymást.
Ez 655fx mehet a 2x256(dc), rendben is lenne.

Soirée...

(#13) MUŁĐER válasza Gleatcher (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

de mire kell?Játék, munka?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#14) Gleatcher válasza MUŁĐER (#13) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Munka nemnagyon, arra elég egy 700-as gép is, játékból meg sport, rts, ilyesmi, de fps nemnagyon, vagyis mint írtam, nem kell háelkettő meg dúmháromtól félni, ezek nemkellenek..

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#15) Gleatcher válasza Loretto (#12) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Igen, ez 655fx-es csipszet, megy a dula benne. A radi9600 meg beleverem és mennie kell benne:DD (Drága vót/lesz wazze):DD:DD

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#17) Loretto válasza Gleatcher (#15) üzenetére


Loretto
veterán

Amit esetleg javasolnék (ha lehet).
Vadássz egy kisebb procit 2,4 2,6 És egy picit erősebb vga.

Soirée...

(#18) MUŁĐER válasza Gleatcher (#14) üzenetére


MUŁĐER
addikt

hát ,játékhoz inkább kisebb proci jobb videókártya, 9600 már most sem elég....

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#19) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Magyarán elég egy gyengus 2,4-es CerkaD és egy 6600-as ...
Milyen erősebbet?
Mostanában nem vagyok otthon vga oldalon középkategóriában...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#20) LordX válasza Kalandor (#16) üzenetére


LordX
veterán

ASUS -X sorozat = hipergagyi..

(#22) LordX válasza Kalandor (#21) üzenetére


LordX
veterán

De azt direkte olcsóra csinálták, kihagyva belőle a drága alkatrészeket.. Nem úgy, mint pl. ''Az Abitnak becsúszott pár gagyi minőségű alaplap''

(#23) Sir Riccio válasza Gleatcher (#15) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Mondjuk az Általad vázolt szerkezet köszönő viszonyban sincs azzal amit ajánlottam Neked, és az időtállóságról ne is beszéljünk.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#24) Gleatcher válasza Sir Riccio (#23) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

A lap meg a proci megfelel, de a többi ugyanolyan időtálló mint ami én írtam.
De MINT IRTAM, most nem AMD-s konfig kell, hanem INTELes, ezért most ebben kell help.
Az meg elég 1értelmű, hogy a64 sz@rrá verné ezt a konfigot, de abban sajnos a többieknek igazzuk van, hogy 1 giga ram és erősebb vga mellé ez sajnos már nem férne be.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#25) Sir Riccio válasza Gleatcher (#24) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az általam javasolt konfigból jónéhány müködik, és a 2x256 MB Ram egyetlen játékban sem kevés, szükössége egyedül digitalizálásnál érződik. A 9600-as VGA szintén nem egy kategória 9800Se-vel/256bit/ ez a szett ugy 2006 végéig 2007 elejéig biztos hogy ''korszerünek'' lesz mondható, mig az INTEL már holnap sem biztos. Tudod azt mondják a rossz nyelvek, az vesz intelt akinek sok felesleges, kidobni való pénze van.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#26) Viktor77 válasza Sir Riccio (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, Doom3-ban sem, meg Far Cry-ban sem, meg HL2-ben sem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Raymond


Raymond
félisten

1. Az osszeg nagyon szukos. Akarmit raksz belole ossze, nem lesz eleg 2-3 evig.
2. Ha nem jatszol FPS-t, hanem inkabb strategiai jatekokat, oda a jobb grafikuskartya helyett inkabb az eros proci kell. Ezt tetozi az is, hogy az Intel procik gyengen teljesitenek itt. Ha pedig keves penzbolegy Celeron D-re futja, az meg roszabb mint a fullos P4.
3. 512MB RAM nem lesz eleg, igy minimum azt bovitened kell nemsokara.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) Gleatcher válasza Raymond (#27) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

1.Nem nekem lesz, de senki sem olyan milliomos mint én:DD
2. Én is erősebb procit tennék bele, és mondjuk egy zoo-tycoon 2-höz meg egy rollercoaster tycoon3-hoz, vagy pl warcraft3-hoz elég sztem az a 512 ram...
Sose felejtsük el azt tényt, hogy ramot könnyebb venni (és olcsóbb is mint procit), hiszen nem kell cserélni, csak hozzávenni.
Sajnos az ő esetükben (most) nincs lehetőség (vagy csak minimális) később gépbővítésre, ld 1-es pont.
Alapvetően egy új gépet kell összerakni, de nem hardcore üverbrutál gépet, hanem olyat, amin elfutkároznak a gamek, akár még 800*600-as felbontásban medium beállítások mellett.
Ezért nem akarok bele 1 giga ramot, meg a64-et, de még a 3-as prescott is nagyon sok, de cerkát nemszeressük, kisebb p4 meg nem kapható kisker forgalomban. Vga most kisebb kérdés, mert mint írtad/írtam kevésbé fontos...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#29) Nedudgi válasza Loretto (#12) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Az P4S800D-ben elment a C3D9600, és a HIS 9600XT (nézd meg a configom). Ha nem lesz fejlesztve a gép akkor 2*256 de ha van rá remény hogy igen akkor szvsz jobb lenne az 512 most.

LordX: a sima S800D az nem gagyi.

A CeleronD nem rossz bár valszeg egy HT-s procival jobban járnál. Ja és a Celeron D-ből van olyan ami 2.6@4 gigán is megy (állítólag):D

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#30) LordX válasza Nedudgi (#29) üzenetére


LordX
veterán

Az hol -X sorozat?

(#31) Joooe válasza Gleatcher (#28) üzenetére


Joooe
tag

Nekem elképzelhetetlennek hangzik 3 évet kihúzni 512 mega ramon... az már ma is kevés. Ráadásul a hogy milyen érzés a géppel dolgozni, menniyre kényelmes, szerintem leginkább a ram határozza meg. Ha nem kifejezetten nagyétvágyú dolgokat futtatsz a ram sokkal fontosabb mint a proci Nekem van egy pIII-750-es gépem a koliban, észre sem venném hogy milyen gyenge gép előtt ülök, amíg be nem telik az igencsak soványka 380 mega memó.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#32) Gleatcher válasza Joooe (#31) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Hááát, azért azzal vitatkoznék, h ma kevés-e a ram. Attól függ mihez.
Egy XP-s rendszeren egy AutoCadhez persze h kevés a ram, de pl egy linuxnál egy gyengébb progihoz bőven elég...
Az én gépemben is 512 ram van és a játékok is tökéletesen mennek vele, élvezhetően magas felbontásban...

Tegnap sikerült a megrendelővel beszélnem, sajnos nem túl sok pozitívummal.
A keret lecsökkent 80k-ra, de az időtállóság is másfél évre.
Tehát most ezt találtam ki:
ASUS p4s800d
2*256DDR400
Radeon9600
CerkaD 2,9
360 Chieftec.
Ramból nem fér bele több (ár miatt), a lap elég olcsó és vszlag márkás, vga közepesen jó, proci: a legnagyobb cerka, amit csak találtam.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#33) Phix


Phix
tag

Nekem tetszik. :)

[ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.