Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) turho


turho
őstag

Nagyon kellene egy cucc ami Kanadában kapható a legolcsóbban. Keresem azt az embert, aki segítene keresztülvinni valahogy ezt a dolgot. Tudom hogy szinte lehetetlen, de hátha....Asse tudom mennyi onnan egy 0.5 kg körüli családi csomag Magyarországra postázása.

(#2) turho


turho
őstag

Elírtam a címet, kis K. Jól kezdődik...

(#3) TexT-BoY válasza turho (#2) üzenetére


TexT-BoY
addikt

He lenne kanadai ember rendelhetnénk együtt is
vagyis nekem is kléne egy szivesség és igy a postát oclsobban meguszhatnánk...
nekem cipő kéne ez is kb félkiló
CSak kanada jo?
USA-bol lehet bash vagy Tivus elküldené nekünk...

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4) turho


turho
őstag

USA-ban is van ilyen, csak nemtom mennyi és nemtom mennyiből ér az országba, illetve hozzám...megnézem.

(#5) turho


turho
őstag

28 dollár.
Text-Boy: őket csak nickről ismerem. Tudsz segíteni?

[Szerkesztve]

(#6) TexT-BoY válasza turho (#4) üzenetére


TexT-BoY
addikt

kb olyan 50dolcsi egy nagyobb doboz szállitása 2hét alatt én állok ebbböl 30dolcsit...
de ez csak akkor van igy ha BASh küldi biztositás nélkül ujracsomagolva felesleges motyok nélkül a cuccot amerikai postával..
amugy mi az ami neked kell?
nekem polo, cipő és egyén ruha kell... ergo kis helyet foglallnak

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#7) turho


turho
őstag

Bővebben: link

nekem egy ilyen konzoltető kellene. 40 deka, annyit foglal el mint 10 db cd.

(#8) TexT-BoY válasza turho (#7) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hát akkor nagyon könnyű... viszont viszonylag nagy...

szerintem ha neked is megfelel igy és még mnindig jovagy akkor 50dolcsi lenne neked kb a cucc+ post

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#9) turho


turho
őstag

tehát 7500 ft-ból kerülne Pestre?

(#10) Agostino válasza TexT-BoY (#8) üzenetére


Agostino
addikt

Agustino helyett Agostino. ;)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#11) turho válasza turho (#9) üzenetére


turho
őstag

kb? :) Nekem megérne annyit.

(#12) Bikerman válasza turho (#1) üzenetére


Bikerman
aktív tag

Kanadában nem ismerek senkit, de PAladin angliában lakik, lehet, hogy is tudna nektek segíteni, nem?

ragazzi della curva...

(#13) turho


turho
őstag

TextBoy?

(#14) Bash


Bash
őstag

Csak a tisztán látás kedvéért: Bővebben: link.

http://bashtravel.com/

(#15) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bővebben: link

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) turho


turho
őstag

Üdv Bash!
Én speciel nem értem teljesen :) /szóval kinn élsz? Gratulálok!/
Tehát nem éri meg magyarul? Vagy van kiskapu?

(#17) TexT-BoY válasza turho (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nah kiszámoltam szerintem igy is megéri nekünk

hogyha 5kilonyi cuccot hozunk akkor kerül 57dolcseeba
+az átutalás bashnak ami 50dolcsi (25dolcsi mig odaér hozzá + 25dolcsi amig ő elküldi + a magyar cucc)
vagy mi utalunk ki...

azt nemtudom hogyte honnan szeretnél rednelni és hogymegy
de külömböző áfakulcsok /TAX:F van minden államba... /Bash kint van Flodirába/

ha bash segit nekünk abban hogy elküldi magyarországra a csomagot ugy hogy rárija hogy mongyuk 2dollárt ér akkor jol jönnénk ki

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#18) Bash válasza turho (#16) üzenetére


Bash
őstag

Milyen kiskapura gondolsz? Galambposta? Pénzküldés borítékban? :(
Én ezen egyetlen centet sem akarok nyerni, de ha valakinek segítek, akkor legyen tisztában a költségekkel, ne legyen vita a végén.

http://bashtravel.com/

(#19) turho


turho
őstag

Bash! /te voltál a hwsw-n is vmi tapétába öltözött...? :)/
Nézd már meg a linkemen mit szeretnék venni. Mik a lehetőségek? Sztem van nálatok ott 1000 helyen.

(#20) TexT-BoY válasza Bash (#18) üzenetére


TexT-BoY
addikt

gyere MSN-re

én Footlockerröl szeretnék vásárolni...
12e FT 1db cipő ami mon 22e Ft és polok is fele annyiba vannak...
bár nemtudom holnézek utána a sulyoknek de megcsinálom:D

az ugy jo ha banki átutalással küldök neked megfelelő zsozsot te meg küldöd ide a cuccot?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#21) Bash válasza turho (#19) üzenetére


Bash
őstag

Nem járok HWSW-n.
Az oldallal nincs semmi gond, $9-ért elküldik USA-ba, az nem olyan rossz.

TexT-BoY!
Állandóan fenn vagyok MSN-en.

http://bashtravel.com/

(#22) turho


turho
őstag

Akkor összekevertelek, bár ismerem látásból ezt a nicket :) egy ideje.
Én teljesen nem értek ezekhez a dolgokhoz, sima otp-kártyán sincs :D
Tehát kivitellel 5000 HUF körül viszik neked házhoz. Mi lesz ebből mire hazakerül? /összegileg/.

(#23) Kraptor válasza Bash (#14) üzenetére


Kraptor
őstag

2 dolgot javítanék ezen. Minden Amcsi bolt elfogad nem amerikai kártyát. A kérdés csak az, hogy neked olyan van e amit Mon kívül is tudsz használni. Régebben az OTP nyomott nagyon sok olyan kártyát ami csak itthoni fizetésre volt jó.

Ha commercial samplest ikszelik be akkor általában nem szokták baszkurálni a csomagokat és elég sok helyen van olyan options ahol lehet plusz dolgot kérni, hogy így adják fel, stb.

(#24) TexT-BoY válasza turho (#22) üzenetére


TexT-BoY
addikt

2000 körül viszik bashnak... mire mora jön lessz vagy megint 1000Ft...;) az átutlaás mizériát nemvágom


nekem asszem csak egy cipőm lesz ... most nézem és vége az akciónak:(
szal ez: Bővebben: link meglesed hogy mennyiböl dobják ki hozzád?
Bash mi a cimed? vegyél mrá akor fel engem polyak_da@freemail.hu

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#25) Kraptor válasza TexT-BoY (#20) üzenetére


Kraptor
őstag

Ha banki átutalással köldöd + posta, akkor már majdnem ott vagy mintha itthon vennéd meg az egészet.

(#26) Kraptor válasza TexT-BoY (#24) üzenetére


Kraptor
őstag

Szerintem azt a csukát Pandorfba(Asuztria) megkapod majdnem ugyanazon az áron:):)

(#27) TexT-BoY válasza Kraptor (#25) üzenetére


TexT-BoY
addikt

most azon filozom hogy lehet egoldos kesem bashnak küldöm igy egy lépcsővel kevesebb lenne a dolog... szerintetek?
bash egyáltalán jo nekeded az egoldos mani?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#28) TexT-BoY válasza Kraptor (#26) üzenetére


TexT-BoY
addikt

pandorfba meg SSCbe most voltunk van ami drágább
MO-n és van ami uygan annyi.. olcsobbak csak az akcios pufajkák voltak.. de az se sok

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#29) Kraptor válasza TexT-BoY (#27) üzenetére


Kraptor
őstag

Miért nem Western unionnal küldöd inkább a moneyt? Lehet, hogy olcsóbb, de nem vagyok benne biztos. Ott nem kell neki semmit fizetni, csak te fizetsz az utalásért, mondjuk neki majd bekell cammogni egy WU Agenthez és ott cashben felvenni, de nem hiszem, hogy az nagy gond lenne neki.

[Szerkesztve]

(#30) TexT-BoY válasza Kraptor (#29) üzenetére


TexT-BoY
addikt

mert ha minden jolmegy most lesz 100dolcsiem az egoldon amit 4dailyvel csináltam:DD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#31) Bash válasza Kraptor (#23) üzenetére


Bash
őstag

''Minden Amcsi bolt elfogad nem amerikai kártyát'' - Ezt csak hallomásból mondod, vagy tapasztalatból? Hidd el nem az ujjamból szoptam az infót, minimum 10 embert tudnék mondani, akinek nem fogadták el a dombornyomott VISA vagy MasterCard nem US kártyáját.
''Ha commercial samplest ikszelik be'' - ezt meg tessék elmagyarázni az online boltoknak, ilyen opció olyan, mint a fehér holló.

http://bashtravel.com/

(#32) Kraptor válasza Bash (#31) üzenetére


Kraptor
őstag

6 évig kinn éltem és nekem soha nem volt problémám a Magyar MKB kártyámmal, pedig az még a 90-es években volt, mikor még nem volt ennyire fejlett a magyar bank szektor. Az elején pedig nagyon sokáig azt használtam míg nem volt Amcsi kártyám. Ha nem fogadják el a kártyájukat, akkor nálluk lehet a gebasz.

Nekem mikor utoljára küldtek azt ikszelték be és nem is kértem:).

[Szerkesztve]

(#33) tiv83us válasza Kraptor (#29) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem kell ahhoz agent, mar szinte minden Publixban/Albertsonsban/Inglesben van WU.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#34) Kraptor


Kraptor
őstag

Egy dologra gondolok ami miatt nem működhetett a kártyájuk. Amcsiban szokásos az address verification, gondolom tudod mi az. Megnézik, hogy ahova küldik a csomagot az megegyezik e a kártya számlázási címével. Namármost aszem még mindig vannak bankok Mon amik ezt nem teszik lehetővé, vagy lehetővé teszik de nem minden kártyára és szerintem itt akadhattak el azok akiknek nem fogadták el a kártyájukat.

[Szerkesztve]

(#35) Bash válasza Kraptor (#32) üzenetére


Bash
őstag

Mit mondjak, szerencsés voltál. De csak hogy egy példával éljek: ''Please accept our apologies but we do not accept international credit cards at this time.'' Bővebben: link.
Western Union max. kb. $300-ig olcsóbb, afelett többe kerül, mint a banki átutalás.

http://bashtravel.com/

(#36) turho


turho
őstag

én az egészet nem értem....:)

(#37) joe69 válasza TexT-BoY (#24) üzenetére


joe69
senior tag

ez a cipo a jelenlegi kozeparfolyamon (204.3) 15300 forint, nem 12;)
ilyen kis cuccokat mi a fenenek kell kulfoldrol rendelni??:F
amennyi szervezkedessel ez jar, boven nem eri meg azt a par ezer forintot:(
sot ezt a cipo dragabb lesz mire ideer, mintha itthon kenyelmesen megvetted volna

[Szerkesztve]

(#38) Kraptor válasza Bash (#35) üzenetére


Kraptor
őstag

Newegg nem is postáz külfödre, tehát valszínű ezért nem fogad el nem amcsi kárttyát.:)

Mondtam én, hogy ez lehet a bib amit fennt írtam:

''It is becoming increasingly difficult to obtain verification information from banks outside of the U.S. and Canada. All customers outside of the U.S. and Canada must contact their credit card issuing bank and ask them to release address verification information to EBgames.com. Without this verification we will be unable to process your International order.''

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#39) lesaux válasza joe69 (#37) üzenetére


lesaux
veterán

Ezt én is le akartam írni, csak gondoltam, nem ugatok bele.;] Egy félmilliós objektívnél pl. megéri, hogy féláron megkapod, de egy húszezres tételnél nem.

(#40) Bash válasza Kraptor (#38) üzenetére


Bash
őstag

Végülis lényegtelen, hogy mi az oka. Azt meg hadd ne boncolgassuk, hogy melyik magyar bank képes ezt megcsinálni. Sok helyen azt sem tudják, hogy hogyan kell USA-ba egy egyszerű banki átutalást elintézni, pl. IBAN számot kérnek, ami köztudottan csak EU-ban létezik, címet kérnek, aminek köze nincs az egész tranzakcióhoz... És nem egyedi esetről beszélek, kollégát hívnak, erősködnek, hogy nekik kell IBAN szám...
No offense, de jelenleg ez a helyzet, hozzáteszem sajnos. És azt hiszem ennek tudatában PayPal sem lesz Magyarországon egyhamar, nagyon sokmindent meg kellene ahhoz változtatni.

Na de ne vitázzunk, ez a topic nem erről szól. Ha tudok segítek, amennyire tőlem telik. Én egy bejáratott utat írtam le, biztosan meg lehet oldani másképp is, én így tudok segíteni.

http://bashtravel.com/

(#41) TexT-BoY válasza joe69 (#37) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem van egold számla amin lenni pénz és mire hazaér a pénz lesz 10e és a vásárlo éréke hiába volt 22e...
viszont igy elküldöm a 100dolcseet Bashnak és 0FTbol van egy 22.000Ft-os cipőm...

igy megkerülöm az árfolyamot (IS)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#42) mdk01 válasza joe69 (#37) üzenetére


mdk01
addikt

Én is ezen a véleményen vagyok!
Sztem 100k alatt nem érdemes külföldi cuccokkal foglalkozni mert amennyi macerával az jár bőven nem éri meg.
De ha Bash ilyen rendes és megteszi ezt a szivességet akkor csak örülni tudok.
Mindenesetre én jól átgondolnám, mert nem egy egyszerű művelet és még kockázatos is picit.

(#43) Kraptor válasza Bash (#40) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát igen az igaz. Nekem is elkellett magyarázni a bankos hölgyeknek, hogy mi kell, de miután belejöttek nagyon frankón ment a dolog. Ez különben nem csak magyarországi eset, mert pl volt egy online game ahol áttértek erre az address verification cuccra és egy csomó európainak rögtön nem müködött a kártyája. Ja ás a játék az európai fejlesztésű volt:):)

Az tény és való, hogy a bankolás az nem olyan rugalmas itt az Euban(nem csak MOn) mint kinn amcsiban. Nekem pl nem akartak Svédbe számlát nyitni, mikor egy fél évig ott voltam. Kinn amcsiba szemrebbenés nélkül nyitottak és még most is küldözgetik a kivonatokat MOra, még az új debit cardot is utánam küldték:):)LOL:DD

ps. Így kártyákról beszélgetve. MO-ra is bejött az AMex Blue. Azt hiszem eddig is volt Amex, de most az OTP keményen elkezdte nyomatni:) Ugyanazok a reklámok mentek mint kinn amcsiba, még mozikba is nyomatták:)

[Szerkesztve]

(#44) turho


turho
őstag

A topicot azért indítottam, hogy azt a rongyos műanyagdarabot ami itthon nem kapható, ki tudna segíteni nem irreális összegért hazajuttatni. De ha ez ilyen meredek, akkor nem is tudom..../25 dollárból plusz 9 dollárból ha 10000 ft feletti összeg lesz akkor nincs értelme/.

(#45) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hali. Végigolvastam ezt a baromi hosszú topicot:D Az lenne kérdésem/javaslatom, hogy mi lenne, ha vki, aki tud amcsiba utalni, akkor annak oda kell adni pénzt, ő átutalja Bash-nak majd Bash az összes rendelt cumót egy csomagban valakihez elküldi aztán ott van a gyülekező:D Csak azért kérdem, mert nekem kéne 1-2 számtek cucc, csak nem tom, hogy kint mi mennyibe kerül. Jaés ha egyszerre van minden feladva, akkor a pk töredékét kell kifizetni:U

Bash, ezekre plíz írj árakat, vagy egy boltnak linkjét add, hogy ott mennyibe kerülnek:

Msi k8n neo4 sli platinum
GeForce 6800ultra vagy gt vagy 6600gt
A64 3200+ vagy 3500+ Venice magos
Hitachi 7k250 160 gigás sata vinyó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46) Bash válasza Winner_hun (#45) üzenetére


Bash
őstag

Bővebben: link

turho!
10000 HUF alatt nem nagyon jönne ki. A szállítás legjobb esetben is $10 körül lenne hozzád, plusz a pénznek valahogy el kellene jutnia hozzám.

http://bashtravel.com/

(#47) Winner_hun válasza Bash (#46) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi a 10000HUF? És mi lenni turho!? Szorri, de ezt most nem kenem-vágom:D:F

És akkor szerinted ez nekem nem érné meg a magyar árakhoz képest?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48) Kraptor válasza Winner_hun (#47) üzenetére


Kraptor
őstag

Azt turhónak mondta, hogy a 25 dolcsis ketyeréje nem jönne ki 10huf alatt sehogyse.

(#49) Winner_hun válasza Kraptor (#48) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah, én meg azt hittem, hogy vmilyen idióta netes kifejezés:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50) turho válasza Bash (#46) üzenetére


turho
őstag

Értem és köszönöm. Megpróbálok valamelyik konzolszervizes ismeretséggel tárgyalni. Így tényleg nem szép a menyasszony annyira.

Én is úgy gondoltam az egészet magam részére, hogy valaki, aki rendelget dolgokat, elvállal engem, és neki utánvéttel kifizetem belföldi csomagban ezt a vackot. Szóval aki ezzel komolyan foglalkozgat.
30 évem alatt belföldön is 3-szor adtam fel csomagot. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.