Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Massmurderer #134422 üzenetére

    azért az apróban az összetétel épp attól alakul úgy, mert ezektől válnak az emberek ;)
    merev villával ott vannak szerencsére a fitnesszbringák, én sajna csak azután fedeztem fel a kategóriát,hogy vettem egy cross-trekkinget, f*s teleszkóppal. de ez régen volt, fiatal voltam es bohóc :)

    ja, a kanálhossz a kapacitását befolyásolja láncból, tehát hogy hány fognyi/láncszemnyi láncot tud kifeszíteni. pl. a hátsó sorod 11-34, akkor az 23 fog, elöl meg mondjuk 3 tányér van, 26-48, ez megint 22 fog, összesen 45. egy 45 fog kapacitású hátsó váltó ezt feszesen tartja az összes állásban, de egy olyan,ami csak 35-öt tud, annál lesz olyan kombináció,ahol lógni fog a lánc. a szakkifejezéseket nem tudom, és itt is érvényes,ami a lánc méretre szabásánál,hogy nem mindenki vált keresztbe, de a matek az ez.

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Massmurderer #134422 üzenetére

    Nem kell a dráma, a gyerekkoromat egy kemping biciklin, aztán egy csepel versenybicajon töltöttem, le se lehetett szedni róla naphosszat. Mire a mountain bike-ok egyáltalán megjelentek, már kb felnőttem - nem mintha akkoriban azokon lett volna teló. Pedig akkoriban kerékpárút sem létezett, de amúgy sem voltak fenntartásaink, ha murva, ha földút, ha horgos, bármi jöhetett. Belegondolva az a csoda, hogy az évek alatt két defektem volt csak, abból az egyik a szétfoszlott gumi miatt.

    Egy fasza teló amúgy biztos jó dolog, hobbi-, illetve sporteszközként való felhasználáshoz kell is, de itt pont abbéli kétségemnek adtam hangot, hogy a teszkós bringák szedett-vedett teleszkópjai eleve nem sokat érnek, cserébe mehezek, mint a sár, és ha tönkremennek, akkor ugyanott vagy, mint egy merev villával (vagy még rosszabb), de legalább többe került - bár, ahogy szó volt róla korábban, egy jó merev villa drágább ezeknél az ipari hulladékoknál, de persze az nem is belépő szintű biciklikre való.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Massmurderer #134422 üzenetére

    Nálunk közúton már 20-ból 19 29er, aprókon tényleg sok 26-os van, de valszeg ez is csak azt bizonyítja, hogy mindenki meg akar szabadulni tőle ;]

    Más: Tegnap mászás közben megint azt vettem észre, hogy a nálam jóval erősebb haverom, akivel tavaly nem bírtam a tempót, folyton lemarad. Bevártam mindíg, kérdezgettem, neked mennyi a pulzusod most? Aszondja 168. Nézem, nekem 134 és az ő tempójában megy lefele... 132 bpm... úgy tűnik nálam rengeteget segített a téli tekerés, idén 2x tekertünk együtt eddig és mindkét alkalommal érezhetően lassabb volt felfelé. Remélem így is marad, mert m*rha erős nagydarab csávó, tavaly folyton lehagyott, nem túl jó érzés kifulladva lihegve loholni utánna, miközben ő nyugisan hajtja és fütyörészik ;]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés