Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Bocs ha már volt róla szó ,de most sürgősen kellene a válasz és nem találtam választ a keresőbe.
szal van 1 PLANET XRT-401D router meg 1 D-LINK DSL-360T adsl modem /axelerós/ meg 2 gép.
Hogy kössem a kábelt a modem és a router között valamint a router és a gépek között?
Az egyik gép egy helyen van a modemmel és a routerrel de a másik gép kábelezés miatt kb 35m-re van.

(#2) shev7 válasza rambo4ésfél (#1) üzenetére


shev7
veterán

mi a kérdés? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3) rambo4ésfél válasza shev7 (#2) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

a szinek
meg hogy kereszt egyenes meg ilyenek
metr hallottam olyanról hogy néhány méter távolság után az egyenes kábelt másképpen kell kötni különben nem fogják egymást látni a gépek

[Szerkesztve]

(#4) Flameus válasza rambo4ésfél (#3) üzenetére


Flameus
aktív tag

Tudsz oan' mondatot is írni aminek a végén kérdőjel van?
Szvsz marha sok topic foglalkozik a te problémáddal, olvass... és tanulj...mi is így csináljuk...ez a rendje neki...itt meg pláne...
na ien' kábelkötözdősdiröö' még nem hallottam, én is vaciláltam mien' kábelt vegyek 15 méterre - >majd vettem egy egyszerű sz@rt használtan és tuti lett (?!)

[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#5) rambo4ésfél válasza Flameus (#4) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

de mit írjak a keresőbe? Mert mondom hogy nem találtam.

[Szerkesztve]

(#6) bdav válasza Flameus (#4) üzenetére


bdav
őstag

mér kell egyböl leugatni? legalább pár linket dobhatnál a topikokhoz amik erről szólnak.

a két gép közé tuti cross kábel kell (szinsorrend passz), ha nincs switch/hub, hanem a két gép közvetlenül van összekapcsolva. távolság nem számít amíg nem 100mes nagyságrend (akkor kellhet jelerősítő bele). gép/modem közé nem vagyok benne biztos h. mit rakj.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7) Flameus válasza rambo4ésfél (#5) üzenetére


Flameus
aktív tag

Bővebben: link
Bővebben: link
bdav a leugatást kikérem magamnak, a többiben igazad van :D :B


[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#8) rambo4ésfél válasza Flameus (#4) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Csak nálam előbb be kell húzni a kábelt a falban lévő csövekbe és ez nem egyszerű feladat a kis csatlakozóval a végén meg 35m-en át.

(#9) Latissimus Dorsi válasza rambo4ésfél (#8) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Húzz rá egy gumióvszert, és rögzitsd mondgyuk szigszalaggal. Csúszik is meg nem is akad le. Remélem kijön a másik oldalon:D
Ha nem jön össze legalább védekeztél:Y


[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#10) Flameus


Flameus
aktív tag

Valami ie'smit keresel:Bővebben: link
10BaseT / 100BaseTx lábkioszztás ( 10-megabites és 100-megabites LAN):

1000BaseT (gigabit ethernet) lábkiosztás):

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#11) Flashy


Flashy
veterán

azonos eszközök közé kereszt, különbözők közé egyenes kábel. a bekötés távolságtól függetlenül azonos, de nem tetszőleges, 2 színkiosztást definiáltak, ha egyenes a kábel akkor mindkét vége azonos legyen, ha kereszt akkor egy ilyen egy olyan. bármilyen színkiosztás, csatlakozó vagy átalakító kell: Bővebben: link

(#12) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Szóval akkor modem - router közé kereszt kábel kell?
a router - egyik/másik gép közé egyenes kábel kell?

(#13) kamikaze boci válasza rambo4ésfél (#12) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Gép-gép közé cross
Modem-gép vagy modem-router közé patch, vagyis sima

egyéb állatfajták

(#14) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkinek!!!
Sikerült megoldani

(#15) kreiszi


kreiszi
csendes tag

Kérdésem ,hogy van-e valami trükk vagy adapter vagy kábel hogy egy digitális fényképező géphez közvetlenűl lehessen kapcsolni egy pen drive-.t üdv kreiszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.