Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ilyet még nem láttam proc=64°!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) haris


haris
őstag

Haliho
Az imént gyanutlanul olvasgatom a forumot, amikor is a szemem a hardver monitorra tévedt, és látom hogy a procim 62°-os!!!!
A gép most az asztalon van(Codegen 6066) a ház oldala levéve, mert holnap átkerül a cucc egy Casetek 1018-ba, és meg akartam nézni, az USB csatik láb kiosztását. Ha vkit érdekel miért fontos ez este 11-kor, az nézzen be ide:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=36058[/L]

Na de kezdem a legelején. Nemrég raktam bele a codegenbe az NF7-et, még kostolgatjuk egymást, a házhűtő ventiket sem tettem még be, valamint ma még egy Coolink 350x van benne, ami 1ventis, ami holnap helyet cserél egy szintén Coolink 400DX-el (2 venti, több kraft, aktiv PFC). A proc egy 1800+ ami 11,5*133(kb 1533MHz) helyett 9,5*166-on(kb 1583) megy, szal szinte alapon. GT2450Light hűti, és alap 1,500V helyett 1,575V-ot kap
Amit nem értek:
amiota összeraktam a gépet 2hete ezzel a lappal, azota kb40-41 fokos a procim netezés közben (pedig a ház oldala is fent szokott lenni), a szobában kb 18-19fok lehet, a gépházban általában 29-30fok. Szerintem ez igy kb normális.
Ekkor történt, hogy +láttam azt a 62fokot a procnál, és 40fokot a ház hőnél.. Gyorsan megnéztem AIDA-val is uennyi volt.
Hirtelen ötlettől vezérelve felraktam a ház oldalát, gondolván attol jobb lesz a légáramlás( az hirtelen nem jutott eszembe, hogy ez hülyeség, hisz a ventik nincsenek bent). Ettől persze rögtön (kb 1perc) 64 fokos lett a proc és 45fokos a ház. Na itt beparáztam, és ujra inditottam a gépet.
A BIOS-ba lépve +néztem, nincs-e elállitva vmi (v-core, szorzo, fsb...bármi), de minden OK volt. A BIOSban is ezek a hőmérsékletek szerepeltek.
SAVE&EXIT (gondoltam biztos ami biztos) után a win betölt, majd a hardver monitorra függesztettem a szemem....
...és lássatok csodát, a hőmérsékletek elkezdtek lefele esni. Mig ezt megirtam, a proci 39, a ház29fokra esett vissza, ugy hogy a ház oldala azota is fent van.
Na erre varrjatok gombot. Találkozott vki már ilyennel? Mi lehet ez?
Sajnos a restart előtt elfelejtettem a procihasználatot megnézni. Lehet hogy vmi dolgoztatta a gépem? Talán vmi virus?
Ha vkinek van vmi ötlete, ne tartsa vissza magát. Én tök kész lettem.....
Előre is köszi !
Haris

[Szerkesztve]

(#2) LordX válasza haris (#1) üzenetére


LordX
veterán

1. NF7 túlmér
2. Jól tetted vissza a procihűtőt?

(#3) Angie™


Angie™
addikt

OFF

350x -et nem adod el??? :DD

ON

Szerintem valami dolgoztatta a procit...:C

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) Alvin_ti4200 válasza haris (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát a 39 és a 62 között elég nagy különbség van. Szerintem csak simán szarul mért a BIOS, ezért jelzett mind a két progi ilyen hőmérsékletet. Legújabb BIOS-t próbáltad már? Nem mintha az javítana a hőmérsékleten:B Amúgy TBredB-ről van szó?

(#5) Alvin_ti4200 válasza LordX (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mennyire mér túl? Mert nekem 64 foknál lekapcsolt, pedig 75-re van állítva BIOS-ban:U Aszittem ott fosom össze magam (tegnap este Prime95 közben)

(#6) VladimirR


VladimirR
nagyúr

bibiii nekem volt mar 68 is :t

(2500+os barton ~2300mhz-n huzva, coolink 121-es hutovel :DDD)

(#7) wipes


wipes
senior tag

nekem is volt ilyen, de nem foglalkoztam vele különösebben

2,8 p4/533 + igloo 4311+asus ge ht pro

biosbsn 39 fokot írt a procira
aida/speedfan volt amikor ugyanannyit, volt, amikor 70-et, ez restart
után véletlenszerűen változott, vagy nem

(#8) Alvin_ti4200 válasza VladimirR (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gratula:DDD Csak így tovább:))

(#9) haris válasza LordX (#2) üzenetére


haris
őstag

1. nem hiszem hogy tulmérne, mert eddig mindig ''normális'' volt a hőmérséklet, a bordát is megfogtam, és most forró volt
2. bizti jol van fent, már két hét elmult a lapcsere ota, és a hőmérsékletek normálisak azota is

és restart után miért csökkent fél fokonként vissza a hőmérséklet, ahogy normálisan is le kell hűlnie. ha tul mért volna, akkor restart után hirtelen kellett volna ujra 40fokot látnom.

(#10) haris válasza Angie™ (#3) üzenetére


haris
őstag

nem adom el, mert az 1800+os is helyetcserél egy 2400+ossal és az 1800+os megy át másik gépbe a régi lappal, házzal, táppal egyetemben.
Magyarán vettem egy új gépet, a régit meg +tarom a lányomnak.

[Szerkesztve]

(#11) haris válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


haris
őstag

tBred A, BIOSt még nem frissitettem, de mint mondtam eddig ilyen értékeket nem produkált, még 4 ora Prince of Persia után sem

(#12) erdoke válasza haris (#9) üzenetére


erdoke
titán

Vmi terhelte a procit. Ezt a Speedfan pl. mutatja, nézd meg mennyi a terheltsége, ha megint ilyet tapasztalsz. Restart után nyilván nem futott az az alkalmazás, ami ette a procit. Mondjuk ha te nem is gyanakszol ilyesmire, akkor lehetett akár vmi spíware v. vírus is...

A legjobb aláírás a héten

(#13) haris válasza wipes (#7) üzenetére


haris
őstag

nekem eddig minden érték egyezett akár MBM-al, akár AIDAval, akár BIOSban néztem.
Amugy most is ház 29, proc39
Tiszta X-akták

(#14) anaqer


anaqer
veterán

NF7-S nálam is időnként meghülyül...

a) idle kb. 40 fok / load kb. 52 fok
b) idle kb. 48 fok / load kb. 58 fok

Kicsit furcsa, de kézrátétel szerint nagyjából ''rend van a házban''... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) Grey


Grey
tag

Még egy misztikus eset:DAz ilyenektől megyek a falnak,spontán csak úgy jön vmi,user beleőszül+megkopasztja magát,elkezdi keresni a hibát,s a végén nem jut semmire,de még csak következtetést se tud levonni semmiből és rágja a körmét,hogy ne jöjjön elő többet ez,vagy ilyen elő.De szép mondat:DKész vagyok az ilyen X-aktás esetektől.Jah és ami a legszebb az ember már elkezd kombinálni,hogy miaszarez,meg micsiájon,meg mimennyibekerül....
OFF
Nekem pár napja az AN7-esem alaplapi hangcsatijába szakadt bele a hangszóróm jackjének az a kis kúpos feje!:(((Aszittem széthasítom az egész hóbelebancot.4 órámba telt míg kibajlódtam belőle.Egy drótdarabbal+pillanatragasztóval sikerült megoldanom....De mire idáig eljutottam!Piszkálgattam,forrasztgattam,próbáltam szétszedni,és pont a leg kevésbé sikeresnek tűnő 5let lett a nyerő.Senkinek sem kívánom,hogy így járjon.
ON

(#16) haris válasza erdoke (#12) üzenetére


haris
őstag

sajnos erre gyanakszom én is, azota figyelem a proc használatot is, de akkor ijedtemben nem néztem meg, inkább ujra inditottam (persze nem RESET-tel, csak ugy komotosan Start menüből :) )

[Szerkesztve]

(#17) nobufalo


nobufalo
tag

Nekem volt régen egy palomino magos procim, (1700+) ami alpfeszen ment 1680Mhz-en viszint 65 fokos volt!
De van egy ismerősöm(volkov) akinek egy 300-as celeron procija 450-en ment és bizony az 90fokot termelt!!!

Abit NF7-S V.2.0-2500barton@230*9.5-Radeon 9600pro@470/670-512DDR@453

(#18) haris válasza nobufalo (#17) üzenetére


haris
őstag

de ez azota is, és addig is 39-40fok volt, van és remélem lesz is
64 nagyon durva

(#19) Qorthral válasza haris (#9) üzenetére


Qorthral
őstag

Ebben van valami...
Tényleg kellett lennie valaminek ami dolgoztatta a procid. Na de ennyire, és a tudtod nélkül :F ?
Nem értem...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#20) Bandit21


Bandit21
addikt

Nálam van a tromf:
69 C ráadásul semmi terhelés, winamp icq és 1-2 netoldal mellett egy ic7-ben egy p4 2,4c... Jó ez az ABIT lap de a hőérzékelőt ki kellene dobni a (...)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#21) Neylon


Neylon
tag

Hi! AIDA 32-ben hol lehet megnézni a CPU hőmérsékletét?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#22) MarKoo


MarKoo
őstag

Nekem amikor felugrott 52-re, akkor éppen egy vírust kaptam be és 100%-os volt a prociterhelés. Még szerencse, hogy észrevettem és nem aludtam el. Itthagytam volna a drágát egyedül, mondjuk 51-52 így hűtötte le megát, na de azért csak nem jó. :)

(#23) gado válasza Neylon (#21) üzenetére


gado
tag

Számítógép/Érzékelő menüpont alatt.

gado

(#24) Neylon


Neylon
tag

kössz az infot.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#25) TudorVigyor válasza haris (#1) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Figyu, ez valszeg nem hardveres dolog lesz (bár egyik GT light cooler sem tuningra termett), valamilyen progi ott maradt, és futott, ahogy erDOKe is írta. Mivel nem nézted meg a task manager-t, így csak találgatni lehet. Nálam pl. a Mozilla gyakran csinálta, főként pdf megnyitása-bezárása után, de néha egyszerű flash animációtól is beállt. De kisezer dolog lehet, szerintem emiatt nem kell nyugtalankodni.

[Szerkesztve]

(#26) TudorVigyor válasza wipes (#7) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

ASUS ge ht pro?

(#27) haris válasza TudorVigyor (#25) üzenetére


haris
őstag

Elméletileg nem futhatott semmi, mert bekapcsoltam a gépet, és jöttem a forumra rögtön. csak az explorer volt nyitva, igaz legalább 4 ablakban, +a MBMonitor.

(#28) Yaye válasza erdoke (#12) üzenetére


Yaye
őstag

Na ne már, hogy az idle és a feltételezett teljes terhelés között bő 20 fok a különbség, ráadásul utóbbi levett oldallappal... :U

(#29) TudorVigyor válasza haris (#27) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Hát amig bebutul a gép, addig procihasználat maxon. Az a 4 (-1 Ph!) Explorer ablak hogy nyílt meg, és mi volt rajtuk?

De ha ismétlődik, task managert indítsd el, és az ismeretlen dolgokra guglizz rá. Addig is csak elméleteket gyárthatunk.

[Szerkesztve]

(#30) haris válasza TudorVigyor (#29) üzenetére


haris
őstag

Na szoval
A gépet bekapcsoltam, win betölt és leültem ide forumozni.
Azért volt több ablak is, mert
1., PH!
2., feleségem nlc.hu
3., amp.hu (hétfőn a Vulcano12 6700sarccal. Erősen gondolkodom rajta)
4., goggle (vulcano12 árakat kerestem)
ment igy kb 3 orája, amikor észrevettem a 62fokot. nem tudom mikor ment fel, de nem hinném hogy már bootoláskor
A task manager azota megy folyamatosan, de semmi. Sem proc használat, sem semmi.

(#31) TudorVigyor válasza haris (#30) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Jó, hát nekem ez alapján semmi ötletem. Ha 3 órát ment, akkor ez nyilván nem a bebutulás hatása volt már.

(#32) haris válasza TudorVigyor (#31) üzenetére


haris
őstag

Hát ezaz.
Nekem sincs tippem. Azota lefuttattam egy Norton AV-t, Adwer6-ot, Spybot -ot, de egyik sem talált semmit( ja előtte frissitettem mindegyiket)
A proc azota sem megy 39,5 fok fölé, a ház pedig 29-30fokos

(#33) rog válasza haris (#30) üzenetére


rog
addikt

szerintem rakj be egy hőmérőt.
és nézd meg mennyit mutat amikor 45 fok van a házban és amikor 25. (ha az is hasonlóan nagy különbségeket mutat, akkor tényleg jól mér az alaplap) ja és a vinyó hány fokos amikor 45 fok van a házban? használd annak a hűmérőjét is a kontrollra :)
ettől függetlenül, ha nem fagy akkor szerintem inkább vedd le a taskbar-ról a kijelzést :)

(#34) erdoke válasza Yaye (#28) üzenetére


erdoke
titán

Én elképzelhetőnek tartom, ha elég sokáig ment terhelve. Házventi ugye nem volt, a levett oldallap pedig a közhiedelemmel ellentétben csak szükségmegoldás, hacsak nem fúj oldalszél a lakásban.;]
Amúgy a legkönnyebb fúrni egy ötletet, jobbat kitalálni már persze nem igazán ment neked se...:(

A legjobb aláírás a héten

(#35) Gorneck válasza erdoke (#34) üzenetére


Gorneck
titán

Én is vmi hasonlóra tyippölnék! De lehet az is hogy csak a bios rakoncátlankodott egy kicsit!

Gorneck#1239

(#36) Yaye válasza erdoke (#34) üzenetére


Yaye
őstag

Jóvanna, nem kell rögtön fölkapni a vizet! Valóban nincs ötletem, de ettől a terheléses tipp még nem lesz jobb. A szokásos 39 és a gyorsan fölrakott oldallappal mért 64 között kerek 25 fok difi szvsz nem írható mind a prociterhelés számlájára, aminek ráadásul eddig semmi nyomát nem lelte. Ezen gyarló, és nyilván téves véleményem voltam csupán bátor közzétenni. Ezúton bocsánatot kérek hogy meg mertem szólalni, többet nem teszem, ígérem.

[Szerkesztve]

(#37) erdoke válasza Yaye (#36) üzenetére


erdoke
titán

Ha idézhetek: ''Jóvanna, nem kell rögtön fölkapni a vizet!'' :P

A legjobb aláírás a héten

(#38) TRitON


TRitON
aktív tag

Érdekes dolog az is, hogyha felrakom a hűtőt, a 2300-ra húzott Bartonom (1,75V) 40fokos, aztán elkezdek filmet nézni, vagy gémelni (tökmindeggy), és 4 óra terhelés után felmegy 50fokra, és NEM MEGY LEJJEBB! Elvékonyodik a paszta, vagy mi a fallosz?
Ez a hírtelen melegedés meg nekem is volt még az 1700+ossal.
Fatter 2000+os Palominoja is csak akkor megy 40fok alá ha felrak valami gecc Vindóz-átvizualizáló progit. Ja, és 1,675Von megy, amin melegebb, mint 1,75-ön.

[Szerkesztve]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#39) Jester válasza TRitON (#38) üzenetére


Jester
aktív tag

Az állandósult magas hőmérsékletet okozhatja egy rossz szellőzés, ahol megreked a meleg levegő. Van beszerelve házventi? A Palomino egész melegfejű mindig, azon nem kell annyira csodálkozni.
Ötlet: tegyél föl szoftveres CPU hűtő programot (üresjáratban kikapcsolja a procit), így nem lesz folyamatosan olyan meleg a házban, könyebb lesz hűteni. Csodát nem kell töle várni, de mivel a procik nem folyamatosan fullon mennek általában, ezért hasznos lehet. Javaslom a CPUIdle progit, WinXP alatt nekem a 6.0 Pro tökéletes.
Megj.: Egyébként meg a 2300MHz elég tetemesen fűt, szóval annyira ne lepedődj meg rajta.:P

[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#40) Goose-T válasza haris (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak úgy mellékesen megemlítem, hogy a Coolink 400DX-ben egy ventilátor van. Viszont az jó nagy. Ugyanis pont pénteken vettem egy ilyet. Az normális, hogy kikapcsolt állapotban is melegszik?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41) TudorVigyor válasza Goose-T (#40) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

OFF: Nekem 400X12 van, abban tényleg nagy a ventillátor (12 centis), és kikapcsolt állapotban nem vettem észre, hogy melegedne, de ha neked is ez a típus van, akkor leellenőrzöm.

(#42) haris válasza Goose-T (#40) üzenetére


haris
őstag

1 venti a 450DX-ben? :F
Nekem 2 van benne, igy néz ki:

biztos jol irtad?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Ilyet még nem láttam proc=64°!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.