Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház vásárlás sulinetre (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) drkotasz


drkotasz
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Kinőttem a régi házat (valami no name szar), lecserélném.
Nézegetem ezt a Sulinet dolgot és egyre tanácstalanabb vagyok. Merhogy azt olvasom mindenhol, hogy lehet venni sulinetre részegységet, upgrade/opcionális dolgokat. Most melyik mit jelent?
Meg tudja-e mondani valamelyikőtök, hogy ha én, mint mezei vásárlásra jogosult, akarok venni egy szóló házat (láttam egy Aopen házat, amit lehet sulinetre venni, H600) és nem vetem előtte egy komplett konfigurációt, megvehetem-e úgy, hogy jövőre visszakérem az árát az adóból?

Hát ez az én nagy dilemmám!
Tudtok segíteni?

drkotasz

... azért a víz az úr!

(#2) andorpapa válasza drkotasz (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Tudtommal külön is megvásárolhatod, tehát nem kell sulinetes konfigot venned ahhoz, hogy sulinetes kedvezménnyel vegyél gépházat.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) c* válasza drkotasz (#1) üzenetére


c*
aktív tag

hi

Pénteken (tegnap) rendeltem meg a hazat es a videokartyat beleszerettem egy codegen 9011 es serverhazba s lass csodat meg is vehettem volna sulinetbe DE:))

(#4) EG0 válasza c* (#3) üzenetére


EG0
aktív tag

B*szki, ma rendeltem én is Codegen 9011-et, akkor nem kapom majd meg?? :-(((

(#5) c*


c*
aktív tag

Hát kívánom hogy ne legyen igazam de a valasz az az hogy NEM :(

(#6) Geli


Geli
senior tag

homályosítson már fel vki erröl a sulinetes izéröl:DD...én akarok venni egy nagytornyot+satas wincsit...ezeket megvehetem sulinetre vagy csak ojanokat amikre külön rá van irva hogy sulinet akció(vagy micsoda)?! :F

(#7) c*


c*
aktív tag

[L]http://www.sulinet.hu/ado[/L]
itt megtalalsz minden informaciot de roviden :
van arlista amibol valaszthatsz (upgrade opciok) ;)

(#8) c*


c*
aktív tag

;]

(#9) xuldar válasza Geli (#6) üzenetére


xuldar
őstag

Az a lényeg, hogy 3 kategória van:

1. komplett gép
2. upgrade
3. egyedi termékek

Az első teljesen világos, bár ha megnézed a konfigokat, láthatod, hogy egyáltalán nem éri meg ilyet venni, már most elavultak, drágák, és 3 évig nem nyúlhatsz bele a gépbe, a házat le is ragasztják matricával, ami ha megsérül, és ellenőrzik (pl javításkor), akkor nem jár az adókedvezmény.

A második kategóriából csak akkor vehetsz, ha már az egyesből vettél gépet. Itt alkatrészek vannak, általában itt elég jó dolgok vannak, de nem éri meg az 1. kat. miatt.

A harmadikban vannak azok a cuccok, amiket magukban is megvehetsz. Jobbára ezt nézegeti mindenki, mert ez éri meg.

Mindegyik listában különböző cuccok vannak (persze lehet valami több kategóriában is), de csak azt vehetsz, ami megtalálható az adott listában.

Én ennyit tudtam kihámozni a sex-ből, ha valaki okosabb nálam, és hülyeséget írtam, nyugodtan szóljon.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10) gabe_


gabe_
őstag

Sztem nem írtál hülyeséget.
Így van. (

Sovány szakácsban sose bízz!

(#11) drkotasz


drkotasz
csendes tag

Szevasztok!
Emilben érdeklődte 1 kicsit.
A szóban forgó árlista címe: OPCIÓS ÉS UPGRADE TERMÉKEK ... gépekhez

Kérdés:
Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem, hogy az Önök Sulinetes árlistájában szereplő Aopen H600
típusú ház megvásárolható-e önállóan, vagy csak egy konfiguráció részeként?
Válaszunkat előre is köszönöm:

Válasz:
Tisztelt drkotasz!
A PC-ház megvásárolható önállóan is, de jelenleg nincs
készleten. 2-3 hét múlva várható.
Üdvözlettel:

Ehez mit szóltok?
Így igazodjon ki az ember a farkasok között!

... azért a víz az úr!

(#12) drkotasz


drkotasz
csendes tag

Szevasztok!

Még egy kis turkászás:
Telefonáltam az [B[ado.sulinet.hu oldalon oldalon található 318-1-318 telefonszámra, ahol a következő információt adták:
Az upgrade/opciós termékek esetén az upgrade az jelenti, hogy az itt felsorolt termékek közül BÁRMIT ÖNÁLLÓN MEG LEHET VENNI, az opciósokat csak teljes konfiguráció vásárlása esetén lehet megvenni, azaz a konfigurációt lehet velük módosítani!
Így már jobbnak tűnik a helyzet!

drkotasz

... azért a víz az úr!

(#13) gabe_


gabe_
őstag

:(
sztem jobban jársz, ha sulinet nélkül veszed meg azt a házat...
mert még ha meg is veszed, adnak róla sulinetes papírt, még akkor se biztos, hogy visszakapod a pénzed...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#14) c* válasza gabe_ (#13) üzenetére


c*
aktív tag

Vásároltál már sulinetben ? igényeltél mar vissza 60.000 Huf-ot ?? és nem kaptad meg ?? vagy honnan tudsz ennyit ?? Plz ha nincs tapasztalatod csak szerinted, akkor ne adj negativ tanacsokat . . .:(((

Xuldar : A második kategóriából csak akkor vehetsz, ha már az egyesből vettél gépet. Itt alkatrészek vannak, általában itt elég jó dolgok vannak, de nem éri meg az 1. kat. miatt.
Ez nem igy van . . .

(#15) drkotasz


drkotasz
csendes tag

Találtam egy érdekes linket az APEH-nál:

http://www.apeh.hu/megyek/bekes/aktualis/akt_sulinet.htm

... azért a víz az úr!

(#16) drkotasz


drkotasz
csendes tag

Meg mégegyet:

A Pénzügyminisztérium és az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal közös tájékoztatója a számítógép, számítástechnikai eszköz megszerzése esetén igénybe vehető adókedvezmény alkalmazásához
(Szja tv. 36/A.§ (3) bekezdés

http://www.apeh.hu/informacio/pm-apeh_m.htm

... azért a víz az úr!

(#17) drkotasz


drkotasz
csendes tag

Asszem megvan a végleges válasz:

Először is itt a beszállítókkal kötött szerződés teljes szövege - sajnos a mellékeletek nélkül:
http://www.om.hu/letolt/users/matiscsaka/2003/06/keretsz.pdf

Ebben pedig a következő található:
10.2.1. Az opciós és upgrade termékek értékesítése
10.2.1.1. A pályázat keretében bármely opciós termék megvásárlása, lízingje, bérlése csak az 1. számú mellékletben szereplő valamelyik számítógéppel együtt, azzal egy időben történhet, kezdődhet.
Az opciós termék csak attól a SZÁLLÍTÓ –tól származhat, amelyik a számítógépet is szállítja (értékesíti).
Az opciós termékek csak önálló termékként értékesíthetőek.
10.2.1.2. A pályázat keretében upgrade termék nem csak az 1. számú mellékletben szereplő számítógéphez vásárolható, lízingelhető, bérelhető. Az upgrade termék nem csak attól a SZÁLLÍTÓ –tól származhat, amelytől az esetlegesen korábban megvásárolt számítógép is származott.
Ezen pont értelmében upgrade termék nem a pályázat keretében, illetve nem a SZÁLLÍTÓ - tól származó számítógéphez is vásárolható, lízingelhető, bérelhető.

... azért a víz az úr!

(#18) c* válasza drkotasz (#17) üzenetére


c*
aktív tag

:D

(#19) EG0


EG0
aktív tag

Hello,

nos én nem látok változást a CHS árlistájában, és nem is szólt a Kékhal, hogy nem kapnám meg a Codegenem...

(#20) c*


c*
aktív tag

Hm asszem holnap bemegyek a boltba es utannajarok :(((

(#21) EG0 válasza c* (#20) üzenetére


EG0
aktív tag

Melyik bolt? Akár magánba is jöhet. Mert aztán lehet, hogy ott tudják jól, és a Kékhal szarik a fejemre.

(#22) c*


c*
aktív tag

Az az igazsag hogy debreceni vagyok es ott az inter.net
Ma bementem es megkerdeztem hogy most mi van, masnak miert rendelik meg nekem meg nem ???
Valasz: Csak szombatig lehet kiszamlazni ezeket a termekeket de mivel addig biztos hogy nem jon meg mert egy rendelesnek 2-3 het kell ezert nem rendeli meg mert semmi ertelme tehat varjam meg az uj arlistat
Nemtudom hogy hogy jarok jobban . . .Majd beszamolok rolla 1 het mula :))

(#23) EG0


EG0
aktív tag

Felhívtam nagykert, 300W-os táp van benne, és nem mondták, hogy most már ne rendeljek..

(#24) c*


c*
aktív tag

haat en 350 es tappaé veszem mindenkeppen de valoszinu nem sulinetbe . . .vagyis a hetfot megvarom . . .

(#25) gabe_


gabe_
őstag

:)
c*: te már kaptál vissza 60e huf-ot?
Csak azért mert sokan lesznek akik +veszik a sulinetes drága, jó, szép, gyors cuccokat, aztán majd kiderül hogy, hoppa, nem is jár nekik lovetta... :C

Sovány szakácsban sose bízz!

(#26) c*


c*
aktív tag

Erre inkabb no comment de Te biztos jobban tudod teljes mertekben igazad van es szolj mindenkinek hogy ne vasaroljon sulinetre mert nem kapja vissza a penzt kossz hogy figyelmeztettel !!! ;]

(luuuzer)

(#27) EG0


EG0
aktív tag

Ma szóltak, hogy megjött a 9011, majd írok róla.

(#28) c* válasza EG0 (#27) üzenetére


c*
aktív tag

Jo neked !!
Mikor is rendelted ??
En ma mert az elozo boltban szar*kodott az elado hogy nem meri megrendelni . . .ott kellet hagynom es keresnem egy masikat . . . :((

(#29) gabe_


gabe_
őstag

Vegyetek házat sulinetre!
a lúzer

Sovány szakácsban sose bízz!

(#30) c* válasza gabe_ (#29) üzenetére


c*
aktív tag

no comment. . .:C

(#31) EG0


EG0
aktív tag

Jó hír:

megjött a ház, 350W-os táp van benne. :-) Súlyra megyegyik egy 400W-os Azona-val, nem tűnik gagyinak. Ennyiért nagyon megéri szvsz.
EG0

(#32) c* válasza EG0 (#31) üzenetére


c*
aktív tag

jo neked :))
egy-ket fotot csinalhatnal :D

(#33) oregcsóka válasza EG0 (#31) üzenetére


oregcsóka
őstag

Szia! Gratulálok! Én is tervezem egy ilyen ház vásárlását, úgyhogy tényleg megírhatnád a tapasztalataidat, a szerelhetőséggel, az utólagos bővítési lehetőséggel, és nem utolsósorban a ház szellőzésével kapcsolatban.A rácsok mögött nincs semmilyen porszűrő?Üdv. és köszi.:U

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#34) EG0


EG0
aktív tag

Szóval egy darabig nem kerül bele gép (mostanit már nem teszem át) így inkább csak első benyomásokat tudok írni:
A többi Codegenhez képest elég masszív, stabil. Sajnos belül csavarral kell rögzíteni a meghajtókat, leírást minimálisat adtak hozzá (pl. Azona-hoz képest), de hát ennyi pénzért.. A kártyák rögzítése viszont már nem csavaros. Közelről megnézve nem túl szép a festése, helyenként ''rücskös''. A kinyiló ajtó elég vékony, nem túl bizalomgerjesztő. Ellenben 30 cm-nél távolabbról nézve nagyon kis pofás ház, mindenkinek tetszett körülöttem. Az ajtó zárható, a ház lakatolható. Az oldalak rögzítése elég jól megoldott, felülről rátolod, és a teteje is még megfogja. Remélhetőleg nem fog berezonálni így.
Sajna nincs elől még USB kivezetése sem (de van 6 led csatlakozó pluszban). Szellőzéssel szerintem nem lesz gond, hátul kettő, és felül egy venti. Meg amúgy is baromi tágas, és több centivel szélesebb az átlag házaknál, ellenben szerencsére nem magas építésű (mondom, masszív). Porszűrő ebben sincs (van értelme?). Ami a képekről hiányozni szokott, hogy alul van beépítve egy 3,5''-os keret, 2 v. 3 HDD-nek (nincs előttem most). Kb. ennyi mára.
Üdv,
EG0

(#35) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Köszönöm a részletes, preciz ismertetődet. Még azt szeretném kérdezni, hogy a tetejét kicsit fel lehet hajtani, hogy a felső ventillátor ki tudja nyomni a levegőt?Mert nekem az volna jó, ha felül nyomná kifele, /hátul kevés a hely/, lehet hogy a hátsókat is átfordítanám szívásra. A másik dolog, hogy ha egy széles alaplapot beraksz, /pl.Abit SA7-es/ akkor is tudsz akár még mobilracket is szerelni az összes! /tehát akármelyik/ 5.25-ös helyre? Nem lóg bele a lapba? Kettő vinyót be tudsz úgy szerelni a 3.5''-os helyekre, hogy maradjon köztük egy üres hely a szellőzés-hűtés miatt?/pl.vinyóhűtő ventik berakása/.Na tovább nem is fárasztalak,ha lesz időd, egy pár sorban válaszolhatnál.Köszi.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#36) c*


c*
aktív tag

Nah halistennek megjott a hazam :DD:DD:DD

(#37) oregcsóka válasza c* (#36) üzenetére


oregcsóka
őstag

Gratulálok hozzá, én még vacilálok a fenti problémák miatt.:((

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#38) alga válasza oregcsóka (#37) üzenetére


alga
tag

Nekem Codegen 6066-os van, Sulinetes.

Fekete, az tetőlapon lévő egyetlen csavar fogja a lemezeket, amik elég keményen pattannak a helyükre. Egyelőre nem zörög, nem rezonál.
Elöl (vagy inkább az előlap bal oldalán) két USB és két hang kivezetése van, ez utóbbiakat egy hosszú dróttal lehet a hankártyába bedugni.
A CD-khez 2 fekete előlap jár (a kinyíló CD tányér automatikusan nyitja).
A kártyákat valami műanyag bilincs fogja a helyére (nem kell csavarozni).
Belül nekem elég tágasnak tűnt, de nincs igazán összehasonlítási alapom.
Tetőbe beszerelt ventillátorral adták.
A tápot nem néztem, mekkora, úgy rémlik 300 W, ha eszembe jut, majd utánanézek.

Én elégedett vagyok vele, jobb, mint az előző, de nem is vagyok igényes a házakkal szemben. Csak az érdekel, ami benne van. :)

Alga

(#39) oregcsóka válasza alga (#38) üzenetére


oregcsóka
őstag

Igen, hát végülis tényleg jók a Codegen házak, csak az enyém pici, 6009-es, és csak a felső kettő 5.25-ös helyre szerelhettem, mert a többinél belóg az alaplapba a cuccos.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#40) c* válasza oregcsóka (#35) üzenetére


c*
aktív tag

Nah megneztem kicsit jobban a hazat a mai nap folyaman teccik es jo es minden szuper de azer van 1-2 hiba , megpedig az hogy 1-2 helyen az élekben van egy kis karc stb. . . de nem eszrevehetoek a felso lapot nemigazan tudod leszerelni , tehat csak a felso venti csapja ki a levegot jah es ami meg nem tetszik az az hogy semmi olvasni valot nem adtak csak egy irolapot amin egy kep van hogy a kartyakat hogy tudod rogziteni hatul . . .
Szerintem ne vacillalj sokaig mert ennyi penzert ilyen jo hazat nem kapsz , es nekem 11-en egy boltba az okos elado aztmondta hogy kifuto termek (marmint neki ezt irta a chs ) es lehet nem sokaig tudjak szallitani. . .
az mar mas hogy egy masik boltba 4 nap alatt lehoztak :DD

(#41) c* válasza oregcsóka (#35) üzenetére


c*
aktív tag

jah es szerintem siman elfer az a fajta Abit lap is deh nezd meg . . .
[L]http://web.interware.hu/engusz/sajathazmod.htm[/L]
koszond Engusz-nak :))

(#42) oregcsóka válasza c* (#41) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm szépen az észrevételeidet, átkozottul jók ezek a képek, profi munkára vall.Áttanulmányozom őket egyenként, kinagyítva.Köszike.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#43) EG0


EG0
aktív tag

Én már a vízhűtést is megterveztem bele: a felső lap kivágva nagyra, és valami izléses, színre fújt rácsot rátenni. A belső tetejét szintén kivágni, és ehhez rögzíteni a radiátort. Ebből a rögzítésből persze semmi nem látszik kivülről. Belülre meg jól elfér minden.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ház vásárlás sulinetre (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.