Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) killer


killer
tag

Sziasztok, nem mindennapi témában várok bárminemű segítséget. :)

Első körben: egy hangszigetelt, légkondis szerverszekrényre lenne szükségem.

Ami miatt: adott egy böszme nagy Bővebben: link , illetve több kisebb PC. A gépek állandóan mennek és finoman szólva is hangzavar van. Különböző okok miatt nem megoldható, hogy máshol legyenek, valamint a lefalazás sem, marad a szekrény. A szellőztetés ablakklímával lenne megoldva, a képeken csak jelképesen vannak jelölve a légcsatornák. Az elképzelés valahogy így nézne ki: Bővebben: link

Egy részére kértem árajánlatot, ami a fém házat jelenti, ajtók nélkül (mivel hozzáférhetőnek kell lennie), 35dB-nyi hangszigeteléssel 610k HUF+fa, amit én nagyon sokallok, pláne hogy ajtó sincs rajta, és még ezután jön a klíma.

Másik ötlet volt, hogy a gépek vízhűtést kapnak, viszont a ''böszme cumó'' :) önmagában 70-75dB körüli zajt produkál (mérték), és ebből oroszlánrészt vesz ki a 4 táp 8 kicsi ventije. Ezen kívül még van a gépben 12db venti, vagyis valamilyen csendes hűtés kellene a 12 db vinyóra, vízhűtés a procikra és valamit kezdeni kell a tápokkal, esetleg cserélni őket? :F

Ha tehát valakinek van bármi ötlete, hogy mivel lehetne ezt a megoldást helyettesíteni, esetleg ismer céget, aki ilyennel foglalkozik, stb-stb, az ne tartsa magában. :) Előre is köszönöm.

mnx

(#2) Bazsesz válasza killer (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

viszont a ''böszme cumó'' önmagában 70-75dB körüli zajt produkál (mérték)
1. böszme. :DDD Jó szó. :))
2. 70-75dB???!!! A porszívó elfutna előle, akkora zajt csap.

A vízhűtés jó ötlet lehet, de sztem az se éjjel-nappali üzemre van tervezve.

A szerverszekrénnyel az lenne az elmélkedés tárgya, hogy a levegő hogy cserél helyet, miközben a hang benntmarad...

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#3) zsiga667 válasza Bazsesz (#2) üzenetére


zsiga667
addikt

''A szerverszekrénnyel az lenne az elmélkedés tárgya, hogy a levegő hogy cserél helyet, miközben a hang benntmarad...''
Pl. peltierből kell csinálni az oldalát... :DD

(#4) supercow válasza killer (#1) üzenetére


supercow
őstag

Ha házi megoldás is szóba jöhet, csináltass egy lakatossal egy házat méretre (goto vastelep - zártszelvény keret + lemezborítás). Legyen dupla falú, a köztes részt szigeteljétek Nikecell lapokkal (goto tüzép - homlokzat szigetelés), ajtó(ka)t pedig bontott régi vendéglátóipari hűtőkből (azok az üvegesek amiben a cukrászdában állnak a torták). Vagy nagyon béna lenne? :F

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) killer


killer
tag

A levegőcsere és a hangszigetelés sztem azért nem üti egymást, mert ablakklímáról beszélünk, azaz elméletileg megoldható, hogy a hang ablakon kívülre távozzon :)

A házi barkács sajna nem játszik, több mint bátorság, inkább perverzió lenne részemről :DDD

A vízhűtés állandóra való használatán elgondolkoztam, de van gép, ami azzal működik hasonló körülmények között és köszöni jól van (azért be kell valljam, bele ültetted a bogarat a fülembe :)

Az eddigieket összegezve, vagy zsebbenyúlós lesz és kulcsrakész lesz a dolog, vagy vízhűtés lesz mindenhol, de a táppal (810w) még mindig nem tudok mit kezdeni :(

mnx

(#6) Fawkes


Fawkes
őstag

Úgy lehetne hohgy mindenhova blokkot és két nagyteljesítményű pumpa + hőleadót klímaradiátor[ipari lehetne készíteni a táppal nemtom mit lehetne kezdeni.Esetleg bemoddolni egy 12Cm-s ventit vagy nemtom...

(#7) marcee válasza killer (#1) üzenetére


marcee
addikt

(királyosak a renderek. (mivel csináltad?) segíteni sajnos nem tudok, de érdekel a végeredmény)

\m/

(#8) LukE válasza killer (#5) üzenetére


LukE
veterán

aranyos kis geppark:) (az elso kepen levo file szerver a kepen eppen mukodik? jut eszembe:Bővebben: link és Bővebben: link a ficko sajat bevallasa szerint filmeit tartja rajtuk )

valami egybe-vizhutes, mondjuk teherauto radiatorral(okkal) hazfalon kivulre, par nagyobb teljesitmenyu (akar autoban hasznalatos) pumpa, jo vastag csovekbol agazna ki minden gephez, es tippre kb 1kW falon kivul lenne maris:)

Vinyakra mindenkeppen venti.

nincs 1U-nal magasabb redundas tap? (bar gondolom szep penz lenne csak a 4 tap.) Szerintem ezekkel sok dolgot nem lehet csinalni, max elrejteni valami hangszigetelo dologgal belelt labirintusba, de az meg rohatt nagy lenne, es tuti sok hot termelnek...

(mekkora lenne? ~160-180 szeles, 1PC mely, 1.5m magas ha jol nezem a kepeket?)
Esetleg valami kamu-fal jo vastag hangszigetelo anyagbol? A szekreny ugyis lefoglalna egy rakat helyet?



/Fawkes, nem 1 tucat 21-es ventit akartal irni?


[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) Drummerboy válasza killer (#1) üzenetére


Drummerboy
csendes tag

Szijoka!

Hangszigetelésnél felejtsd el a hungarocellt!!!

A hang megállításának két módja van:
1, tömeg
2, porózus elnyelő

1, az akusztikában ismert az ún. tömeg törvény minél nehezebb vmi, annál jobb a léghanggátlása. (lásd: gy vastag téglafal, vagy lakótalapi panel :))

Ha nem kell mindenképpen szekrény formátum, akkor én azt javasolnám, hogy építs egy nagyon kicsi szobát nekik sok réteg gipszkartonból. Ha megnézel gipszkartonos cégeket, ott konkrét ajánlásokat is találsz, hogy az ilyen x rétegű falszerkezetnek ennyi és ennyi a léghanggátlása.
Még az is elképzelhető, hogy szekrény alakúra is meg lehet csinálni.

Ajtónak lehetne pl jobbfajta üvegajtó 3-4!!! réteg vastag üveggel: jobb cégek itt is megadnak kimért hanggátlást.

A gépek alá is érdemes rakni valamit, hogy a gépek rezgése ne tudjon kimenni a padlón keresztül (mert ugye gép megrezget padló: padlórezgésnek meg a fal nem sokat számít): Valószínűleg ez nem igyzán jelentős és ezt utólag is be lehet rakni, ha tényleg jelentkezne ez a hatás. (pl speckó!! parafaalátéttel)

2, porózus elnyelő: a szekrény belsejébe érdemes lenne vmi ilyesmit rakni: üveg és közetgyapot nem igazán jöhet szóba, mert azok apró kis szálakat eregetnek ki magukból, ami a hdd-nek és ventiknek nem tesz jót!
Ezért vmilyen akusztikai szivacsot keress (pl hangszóróboltokban: vki múltkor javasolta a www.mnc.hu-t)

Ha kérdésed van nyugodtan írhatsz mélt is, amiben tudok segítek!

Sok sikert!

(#10) burgatshow válasza marcee (#7) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez engem is érdekelne! :F

(#11) Fawkes válasza LukE (#8) üzenetére


Fawkes
őstag

Én azt csak a tápra írtam...Egy ipari méretű légkondi hőcserélőjének nem kell venti...

(#12) LukE válasza Fawkes (#11) üzenetére


LukE
veterán

azok a tapok kb ~4.5cm vastagak, abba nehez lenne barmilyen ventit berakni. Burkolatat megbontani, es kivulrol rarakni talan, bar meg nem lattam ilyen tapot belulrol, es kiindulva abbol, hogy egy normal meretu tap is elegge tul van zsufolva...

Viszont tippre van vagy 50 db vinya a gepekben, azok ele/fole/melle gondoltam a tucat ventit:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) burgatshow válasza Fawkes (#11) üzenetére


burgatshow
veterán

Szia!

Mi van a ventikkel?? Már 1 hete várom!

(#14) Noo


Noo
csendes tag

Kollégiumi cucc lesz? :D
Ha klímával lesz megoldva akkor egyszerű a helyzet. Csinálsz egy nagy szekrényt. a falát rétegesre. Kívülről befelé haladva:
20mm Forgácslap-40mm üveggyapot vagy ipari vatta-20mm forgácslap.
A belső falra a stúdiókban is alkalmazott szivacsot ragasztasz.Asszem valaki már belinkelte feljebb.
Ha az ajtót is üvegesre akarod az is megoldható. normál esetben max. 38dB csillapítás a következő módon:
üveg/légrés/üveg/légrés/üveg (méretek mm-ben)
10/16/4
6/40/4
4/80/4
5/6/4/16/4
6/30/4/8/4
4/8/4/80/4

max. 44dB hangszigetelés:
6/120/4
4/8/4/150/8
A hengszigetelést még javíthatják speckó bevonatokkal és az üvegtáblák közti légrés, különböző nemesgázokkal való feltöltéssel.

Azért hülye az ember, hogy ne legyen okos!

(#15) dark bit válasza killer (#1) üzenetére


dark bit
tag

Nagyon penge a grafika, bár tudnák én is ilyeneket... :)

Szerintem máshogy kéne elrendezni a cuccot.
Tegyük fel 610k Ft-od van.

Ha veszel egy rack szekrényt akkor kb 50-60 rugóból megúszhatod, attól függően, hogy milyen komolyat veszel. Én anno egy 900mm magasat néztem magamnak az volt 38k ehhez mérten egy 2 méteres gondolom ennyi.
(Krugel Exim Hungary Kft - Veresegyháza Bővebben: link például)
A ''minor'' gépek házait eldobod és veszel helyettük olyat amit rackbe is szerelhetsz (ilyen pl DTK CAS-9008 server ház - 30e/db, hatot számoltam ez 180 rugó)
Rack boltban veszel egy rack tepsit a ''böszme'' gépnek, arra ráállítod, meg veszel még mindenfajta kiegészítő kütyüt szerintem az nem fog max 10-30 ropinál többe kerülni, nemtom mennyire vagy költekezős/igényes.
Láttam ilyen APC-ket is a cuccban abból is van rack típusú (Pl Bővebben: link)
Egy komolyabb az belekerül 120 pénzbe is, de sokkal többet lefed mint egy ilyen pici szerintem abból 2 bőven elég.

Ez így kb 500.000.- de lehet több kicsit, 610 alatt van tuti. :C
Mitszólsz?

d[-_-]b Cool Walley

(#16) mdk01


mdk01
addikt

Én is azt akartam irni mint Noo barátunk de már nem kell.
Annyi változtatást ajánlanék(de az is jó amit Noo mondott) hogy esetleg forgácslap helyett tehetsz 2-3mm es alumínium lemezt amit frankón fe lehet csavarozni önmetsző csavarral vagy felrakhatod popszegecsel.
Nem tudom kitől/mitől kértél árajánlatot meg hogy miből készülne de ha elmész egy lakatoshoz az max. 100k-ból megcsinálja.
30mm-es harmatából frankón össze lehet hegeszteni, majd rárögzíteni az egyik oldalára a lemezt berakni a harmatakertbe az üveggyapotot, majd ráfogatni a keret másik oldalára a másik lemezt.
Ha forgácslapot használsz amit lelehet szépen festeni az is jó.
Egyébként a forgácslap ára táblában 1,5k/m2 de ha szabatod akkor 1,9k/m2.
Használhatsz bútorlapot is(ami eleve vmilyen szinű és festeni se kell) az táblába 2k/m2,szabatva 2,5k/m2.(1 tábla olyan 5m2).
Használhatsz üveggyapot helyett parafát is vagy vmi hangszigetelő szivacsot(amit hangszerboltban kapsz meg)de akkor elég a keret külsejére vmi beborító lemez.(persze használhatod mindkét megoldást egyszerre)
Ajtónak én ugyanazt mondom amit Noo.
Hőszigetelt üveg duplán amit le is irt.
Én azt mondom ez is elég:4/10/4/16/4/10/4
Ez eddig 52mm vastag ajtó, plusz a két szélére 10-10mm.
Nincs az a hang ami ezen átmegy.
A hőszigetelt üvegnek m2 ha jól emléxem 3,5-4k között van
Az ajtót is megtudod csináltatni lakatosal és jól is fog kinézni.
Lehet hogy rondán hangzik a ''lakatos'' szó mert általában az emberek egy igénytelen rossz szakma jut róla eszébe, de ez nem igy van mert ők is tudnak szépen dolgozni, főleg ha egyeztettek vele hogy milyen anyagja van és hogy mi hogy legyen.
A lényeg az hogy nagyon szépen meglehet csinálni.
Ajánlom hogy menj el egy lakatoshoz és beszéld meg vele.



[Szerkesztve]

(#17) killer


killer
tag

Köszönöm mindekinek a hozzászólást, összedolgozom a begyűlt infókat, beszélek egy-két céggel és megírom mi lett a végeredmény. (a képek 3dsmax + brazil renderrel készültek)

Remélem sikerül vm értelmeset összehozni :)

mnx

(#18) Drummerboy válasza mdk01 (#16) üzenetére


Drummerboy
csendes tag

Én a fémlemezt nem annyira ajánlanám, mert kicsi a belső csillapítása. Ha nincs speciális anyaggal bevonva, akkor Wartburg fííling lesz az eredmény.
Inkább bútorlap, vagy MDF lemezt, amiből a hangszórók dobozát is készítik. Mert ugye ott is az a lényeg, hogy ne jöjjön ki hang.

Az oldalfalhoz:
1, csak a széleken rögzitsd az oldalfalat. ha középen is összefogod a külsőt és a belsőt akkor jó pár decibeled elúszott a hangcsillapításból.

2, érdemes lenne ún szendvicsszerkezetet csinálni:
MDFlap/2-3mmvastag,2-3cm széles parafacsíkok/MD lap/üveggyapot/MDF lap.
\_____________________________________________/
ezeket össze kéne ragasztani

A parafa helyett jobb lenne speciális, ún döngésgátló réteg (gumiszerű anyag).

Ez azért jó, mert a falap rezgéseit fölemészti a parafa/döngésgátló miatt kialakuló nagy surlódás.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#19) mdk01 válasza Drummerboy (#18) üzenetére


mdk01
addikt

Nem rossz az MDFlap se sőt még jobb mert tömörebb, de kétszer annyiba kerül m2-e.
Esetleg még azt lehet csinálni ha fémlemezzel van megoldva hogy a lemez és a vaskeret közé nyomsz siloplasztot.Ez csökkenti a rezgéseket.(még lehet hogy meg is szünteti)

(#20) PapaMaci válasza Drummerboy (#18) üzenetére


PapaMaci
őstag

Csatlakozom a véleményedhez.
OFF Profi vagy!
ON Jo hangelnyelö az amforahatás visszafelé! Tehát lyukacsos front mögötte hangelnyelö. Én is az ipari vattát javalnám (attol nem vakaroznak a vonyok, mint a közet, vagy üveggyapottol), és ez gyakorlatilag elég széles frequenciatartományt tud csillapitani. Egyebet nem tudok mondani.

...mint az közismert...

(#21) Index


Index
csendes tag

Vegyél egy böszme hűtőszekrényt és szórd bele a gépeket.

(#22) PapaMaci válasza Index (#21) üzenetére


PapaMaci
őstag

Az ám az energiatakarékos megoldás!

...mint az közismert...

(#23) Index válasza PapaMaci (#22) üzenetére


Index
csendes tag

De a sört is mellérakhatja...

(#24) dark bit válasza Drummerboy (#18) üzenetére


dark bit
tag

Ha ezt alulfelül körbe megcsinálja... hát akkor ez úgy 6 köbméteres doboz lesz ablak nélkül. Gratulálok Drummerboy, terveztél egy csöndszobát, amit még studiónak is használhat később ha kipakolja a cuccokat. :C

Persze azon felül, hogy irgalmatlanul bonyolult összeépíteni, még 10 mázsát is nyom, garantáltan nem fér be az ajtón, tehát ott helyben kell fúrni faragni és anyagárban se olcsó. De abban egyetértünk, hogy ritka kevés hang fog belőle kiáramlani max az, hogy a meghagyott réseken huzathangon sziszegve fog áramlani a levegő ki (ha jól értettem légkondi lesz rácsatlakoztatva és fújja bele a hideget). ;)

Üdv!



[Szerkesztve]

d[-_-]b Cool Walley

(#25) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Én erre Már csak azt tudnám mondani: Téglafal.
Be egy kis szobába aztán had szoljon!

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#26) Drummerboy válasza dark bit (#24) üzenetére


Drummerboy
csendes tag

'' Gratulálok Drummerboy, terveztél egy csöndszobát, amit még studiónak is használhat később ha kipakolja a cuccokat ''

Ha már egyszer akusztikus mérnöknek készülök :)

Amúgy a hűtőszekrényes ötlet is tetszett, már én is gondolkodtam rajta itthonra.
:))

Minden jót!

(#27) Fade_Away


Fade_Away
őstag

egy topic ami kell az olvasandók közé....

(#28) Latissimus Dorsi válasza Fade_Away (#27) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Csak azt nem tudom hogy lesz-e még fejlemény.
Az elmúlt fél évben nem volt;]

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#29) Fade_Away válasza Latissimus Dorsi (#28) üzenetére


Fade_Away
őstag

nemérdekel :p megérdemelte az upot!

(#30) Fade_Away


Fade_Away
őstag

éshogy hozzászoljak:
Magasfrekvenciás hdd hangokat mivel csillapítsak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.