Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!




Akinek van ilyen alaplapja, legyen már oly jó, hogy leírja, milyen. Érdekel, mennyire zajos az aktív hűtés az NB-n, a DPS ventije(már ha van rajta), milyen a Bios, stb. Minek is sorolom fel, amikor minden érdekel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) erdoke válasza Atlantis (#1) üzenetére


erdoke
titán

Nagyon megakadtál ezeken a ventiken. Ránézésre ugyanez a hűtő volt az előző lapom NB-jén, és nem hallható a hangja. DPS-em is volt, van rajta venti (neonkék, kár hogy akkor még nem volt plexioldal a házon), de az se hallható.
Jobb, ha hiszel nekem végre, de ez up-nak is jó, hátha vkinek uez van.
Vmelyik bótba nincs raktáron? Hátha beizzítják neked a zaj kedvéért.:D

A legjobb aláírás a héten

(#3) Atlantis válasza erdoke (#2) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát igen, rajta vagyok a ventiken. Csendes gépet szeretnék, ezért veszek Xaser III házat, meg Zalman hűtőt. :)

Írtam, csak arra tudok hivatkozni, ami a HWSW-n volt. Ott legalább már foglalkoztak a lappal.

Itt Egerszegen? 2 hét mire lehozzák, esetleg(ha már ismernek a boltban) ki is próbálhatom, aztán ha azt mondom, hogy nem tetszik, elküldenek a rákba, hogy most mit csináljanak a lappal. Más itt a világ, mint Pesten.

Nagyon tetszik ez a lap. Csak az az érzésem, nem célszerű bele Nvidia kártyát venni. Pedig az Ati meg nem túl szimpi. Igaz, még azt sem láttam, csak mások véleményére alapozok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4) Sefter


Sefter
veterán

Miért van ezen 6 memória foglalat?
Ki lehet használni mind a 6-ot egyszerre?
Melyik zalman hűtőt akarod venni ehez a laphoz?
(Nekem 8INXP-m volt és zalman 7000AlCu-m, ha használni akarod a DPS-t NE ilyen hűtőt veszél mert nem fér el egymástól a 2 eszköz....)

Psn ID: sefter_hun

(#5) Sefter


Sefter
veterán

veszél = vegyél...

Psn ID: sefter_hun

(#6) colex válasza Atlantis (#1) üzenetére


colex
tag

jo szines ugyhogy csak jo lehet:))

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#7) Atlantis válasza Sefter (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig pont azt néztem ki. Szükséges használni a DPS-t?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) Atlantis válasza Sefter (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehet, hogy ezen a lapon már nagyobb hely van, nem?Neked van viszonyítási alapod.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Sefter válasza Atlantis (#8) üzenetére


Sefter
veterán

1. nem muszály használni a DPS-t (csak nagyobb biztonságot ad....)

2. semmivel sincs nagyobb hely rajta, mert mikor lapot váltottam megnéztem ezt is...


De ha neked tetszik ez a lap nyugoftan használd DPS nélkül (én is így használtam majd 1 évig és SEMMI baja nem volt. Csak azért írtam le a tapasztalataimat, hogy ne érjen meglepetés.

Psn ID: sefter_hun

(#10) Atlantis válasza Sefter (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

O.K. kösz. VGA-t milyet használtál?

Rendesen megy vajon Nvidiá-val is?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#11) Sefter válasza Atlantis (#10) üzenetére


Sefter
veterán

Ti 4200-al teszteltem mielőtt megvettem és 9700 proval használtam...
mindkettőt szerette, de mondom: nekem 8INXP-m volt (7205 granitebay....)

Psn ID: sefter_hun

(#12) Atlantis válasza Sefter (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz!Azért én tartok tőle, hogy nem nagyon müxik együtt NV kártyákkal. Nem azt mondom, hogy nem megy el velük, csak nem úgy, ahogy mondjuk egy ASUS-ban, vagy Abit-ban menne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) peace&love


peace&love
aktív tag

A +memóriahelyeken kívül egy az egybe úgy néz ki mint az én 8INXP-m!
Biztos jó...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#14) erdoke válasza Atlantis (#12) üzenetére


erdoke
titán

Az nVidia félelmed a ventihez hasonlítható.:) Nem hiszem, hogy gondja lenne a kártyákkal. DPS akkor kellhet, ha veszettül tuningolsz, illetve ha Prescottot akarsz beletenni.
Apropó nézted már az új IC7-G-t? Állítólag nagyobb borda és venti van az északin, a venti alacsony fordulaton. Még nem láttam, sőt hivatalos helyen se erősítették meg.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Atlantis válasza erdoke (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Én már csak ilyen aggódó típus vagyok. Remélem, nem lesz lányom.:))
Nem akarok szívni az új géppel. Ezért inkább biztosan menjen, még ha nem is lehet tuningolni.

Én is csak hallottam róla. Nem tudom, kis hazánkba mikor jut el... Kb. 2 hét múlva nekem is el kell döntenem, mi legyen.Addig biztos nem ér ide.Mindegy, az Abit kiesett. De ez Gigabyte komolyan esélyes az ASUS helyére.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) erdoke válasza Atlantis (#15) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom emilt kértél a topicra, mert ez gyors volt.
Milyen procit veszel végülis? Milyen RAM-mal?
Nekem tetszett a Gigabyte is.
ATi jobb szerintem, ha másért nem, szebb a képe.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Atlantis válasza erdoke (#16) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem kértem emilt, épp erre jártam...

A RAM még nem lefutott téma, de mindenképp 1 Giga lesz. Valszeg Corsair. Jó drága lesz, de ez van...
A proci 2,8-as, de lehet, hogy a memória kedvéért engedek 2,6-ra.
A Gigabyte nekem is tetszik, de még nem dőlt el a csata az ASUS-szal. ASUS VGA-t akarok mindenképp, nem akaorok kompatibilitási gondokat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) tildy


tildy
nagyúr

Szobatársamnak ilyen lapja van.Az egekig dicséri.2.4es procija pedig 3,2en muzsikál benne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Atlantis válasza tildy (#18) üzenetére


Atlantis
veterán

No, nem is reméltem, hogy valaki még hozzászól.:)
Köszi, nekem is tetszik, nagy verseny van közte és az ASUS P4C800-E Deluxe között.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

jo kis lap a 8KNXP biztos nem csalodsz benne és ha mindenáron nv kártyát akarsz bele az is menni fog....

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#21) Atlantis válasza GigabyteFan (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, csak hát az az aktív hűtés...:(

Plussz zajforrás, ami bármikor tönkremehet,nem fér el a DPS-től a Zalman-om:( ,

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) Atlantis válasza GigabyteFan (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

Igaz, hogy nem hajlandó 1G memóriát kezelni?
Sőt, általában vannak gondjai memória-kezelést illetően?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) Atlantis válasza Atlantis (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Az 1G-t úgy értem, hogy 512MB-s modulokat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

kedvenc kiskeremben már vagy 5-6 konfigot eladtak ezzel az alaplappal és többségükben 1GB ram volt , mind tökéletesen működik !!!

honnan vetted az a badarságot ????

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#25) Versus válasza erdoke (#14) üzenetére


Versus
senior tag

Én láttam élőben ,olyan fém tokos magas ventit kapott mint az NF7,tehát a hír igaz ! :)

Premium Vintage

(#26) MrRepa


MrRepa
tag

Sziasztok.

Nos, nekem már 3 hete ilyen 8knxp-s alaplapom van Zalman 7000Cu-s hútővel, és a DPS is benne van, és elfér a hútő, igaz picit nyomja a DPS-t, de megy rendesen. 2.4-es proci van benne és 2 256-os Samsung/400-as RAM, és teljesen stabil az egész. Semmi gondja sincs, Nem vagyok a tuning hive, ezért nem áldozok drága ramra, hisz igy is bőven elég sebeséggel megy. Ami a VGA kártya kérdést illeti, nekem egy régi Leadtek MX460-as van benne, és tökéletesen megy, ugyhogy nem lesz semmilyen kompatibilitási gond. Szerintem jó vétel a lap, és ha jó procit/RAM-ot veszel bele, akkor rendesen huzhatod, az egyik ismerősöm a 2.4-est persze jobb rammal, felhuzta 3.2-re és stabilan ment. Ja, és ami nagyon tetszik benne, hogy adnak hozzá egy kis progit, Easytune4, amivel Windows alól lehet huzni a procit. Ha tuningolni akarsz, akkor ez nem rossz dolog (szerintem).
Nos csak ennyit akartam mondani, ha bármi kérdésed van, szivesen válaszolok.

(#27) Atlantis válasza MrRepa (#26) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz, de nálam már eldőlt a lap-kérdés. ASUS lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#28) Biborkékhóvirág válasza Atlantis (#27) üzenetére


Biborkékhóvirág
csendes tag

Szia!

Ez nagyon szomorú! :-((

Biborkékhóvirág

Ui.: Azért kívánom, hogy légy vele elégedett!

Biborkékhóvirág

(#29) Atlantis válasza Biborkékhóvirág (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem olyan szomorú.Ettől függetlenül jó kis lap az is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) Biborkékhóvirág válasza Atlantis (#29) üzenetére


Biborkékhóvirág
csendes tag

Szia!

Tudom, anúgy meg egy másik topikban Asus-szal szenved egy illető, ezért mondtam azt, amit az utóíratban írtam.

Biborkékhóvirág

Ui.: Várom olyanok jelentkezését, akik Gigabyte 8KNXP-vel rendelkeznek.
biborkekhovirag@vipmail.hu

Biborkékhóvirág

(#31) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

a 8KNXP lett a best of TOM's 2003 !!! :)

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#32) Biborkékhóvirág válasza GigabyteFan (#31) üzenetére


Biborkékhóvirág
csendes tag

Szia!

Nekem mondod!?
:-))

Biborkékhóvirág

(#33) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

most egy 7NNXP re vágyom .. :) AMD párti vagyok ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#34) Atlantis válasza Biborkékhóvirág (#30) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem volt semmi gond a Gigabyte-tal?SOftware-ek, tuning, minden jó?Pontosan méri a hőfokokat? Hány 3 tűs venticsati van rajta?RAID-et esetleg nem próbáltál?

Lehet. hogy mégis esélyes lesz.Már vagy századszor gondolom meg magam(oszt, lehet, nem is fejlesztek) :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) erdoke válasza GigabyteFan (#31) üzenetére


erdoke
titán

Érdekes, még van több mint 4 hónap 2003-ból. Biztosra akartak menni, a szponzor már türelmetlen volt?:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#36) Atlantis válasza erdoke (#35) üzenetére


Atlantis
veterán

Hm. valóban ,nekem fel sem tűnt. Pedig idén még várható a Prescott és a hozzávaló új chipset, nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#37) erdoke válasza Atlantis (#36) üzenetére


erdoke
titán

Ja, de az már biztosan 2002 legjobb Thardwer-e lesz.:DD:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#38) Atlantis válasza erdoke (#37) üzenetére


Atlantis
veterán

:):):):):)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#39) Atlantis


Atlantis
veterán

No ,de ne komolytalankodjunk.Térjünk vissza a jó kis Gigabyte-hoz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#40) Biborkékhóvirág válasza Atlantis (#39) üzenetére


Biborkékhóvirág
csendes tag

Szia!

Jelenleg ez van Nekem és még ez is marad 3-4 évig (remélem).
Vannak problémák, de ez nem az alaplap hibája.
Írd meg, hogy mik érdekelnek és leírom a saját tapasztalataimat.

Azért néhány doldog:
1. A BIOS még nem jól kezeli le a memóriámat (1 GB), ezért a sebessége elmarad a Sandra értékéhez képest, de már készül a javított BIOS.
2. A Raid (Intel) néha hosszú kikapcsolás után nem találja a meghajtókat, de egy reset és minden működik.

Biborkékhóvirág

Biborkékhóvirág

(#41) Biborkékhóvirág válasza Atlantis (#34) üzenetére


Biborkékhóvirág
csendes tag

Szia!

Na még akkor:
Tuningot nem próbáltam, sorry.
A Windows XP is jó, csak megfelelő sorrend a fontos (ezt most halálosan komolyan mondom).

Biborkékhóvirág

Biborkékhóvirág

(#42) Atlantis válasza Biborkékhóvirág (#40) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez elszomorít. Amúgy leírtam, mi érdekel. A memória-gond nem érdekes, mert úgy hallom, fél gigával nincs baja.De a RAID szomorú.:(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#43) Atlantis válasza Biborkékhóvirág (#41) üzenetére


Atlantis
veterán

Milyen sorrend?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44) Ploszi


Ploszi
senior tag

én csak úgy általánosságban szólnék :) nekem még olyan hardware-em nem volt, ami teljesen és tökéletesen és elsőre és aztán végig működött volna :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#45) Atlantis válasza Ploszi (#44) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát, ha nem müxik a RAID, az nekem nem kis hiba.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#46) Biborkékhóvirág válasza Atlantis (#45) üzenetére


Biborkékhóvirág
csendes tag

Szia!

Pontosítok: SATA Raid, és mint írtam hosszabb (pl.: fél napos) kikapcsolás után szokott problémázni, de ez nálam nagyon ritka, mivel nem kapcsolom ki.
Érdekel a többi alkatrész is?

Biborkékhóvirág

Biborkékhóvirág

(#47) Atlantis válasza Biborkékhóvirág (#46) üzenetére


Atlantis
veterán

Minden érdekel, akár mail-ben is küldheted. Csak vigyázz, mert aláhúzás jel van címemben, nem szóköz.
AMúgy én PATA RAID-et használnám.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#48) Atlantis válasza Biborkékhóvirág (#46) üzenetére


Atlantis
veterán

Az eléggé bosszant a Giga-ban, hogy ritkán adnak ki új BIOS-t. Ehhez pl.: áprilisban volt az utolsó, az F5-ös.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49) GigabyteFan válasza Biborkékhóvirág (#40) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

mi az hogy hosszú kikapcsolás ??

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#50) Atlantis válasza Biborkékhóvirág (#46) üzenetére


Atlantis
veterán

Milyen sorrendről írtál az XP-vel kapcsolatban?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.