Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gép titkosítása, lekódolása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lacika79


Lacika79
tag

Szép jó napot mindenkinek!

Milyen progival lehet azt megoldani, hogy ha véletlenül illetéktelen kezekbe kerül a winchesterem, akkor arról ne tudjanak semmit sem leszedni, ill. megnézni. Egyszóval ne tudjanak hozzáférni semmihez.
Ugye a mai világban sohasem tudhatja az ember, hogy mikor kopogtatnak az ajtaján a BSA csicskái, ezért ugye nem árt az óvatosság.
Remélem tud valaki segíteni.
Előre is köszönöm!
Üdv

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#2) emvy válasza Lacika79 (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

EFS-t vágod?

while (!sleep) sheep++;

(#3) telcom


telcom
tag

Itt kellene körülnézni. www.pcdynamics.com/SafeHouse

telcom

(#4) bazs


bazs
aktív tag

Namost, ha a BSA-t komolyan gondolod, akkor mindegy mivel van levédve, ha nem árulod el a kódot, a nyomozás hátráltatása csak 1 + lesz a a lajstromon.
Amúgy ha FAT winyód van, akkor egy másik win-es gépbe belerakva lazán fogja olvasni. Valódi védelmet az ext2 (linux) esetleg ntfs (NT,W2k,WXP) jelenthet.
Persze, ha csak azért kell, hogy öcsike ne tudja elindítani a gépet, ha nem engeded meg, akkor a fent említett progik biztos jók.

Pont most fogyott el...

(#5) Uncool Ben válasza telcom (#3) üzenetére


Uncool Ben
tag

Jó a Safehouse, csak nem freeware. Az E4M es a Dekart Light viszont freeware, és megbízható, klassz szoftverek. Viszont mindezekkel az a baj, hogy nem a komplett merevlemezt titkosítják, csak egy titkosított file-ból dolgoznak, ami mount-olható partícióként, úgyhogy neked nem ez kell. De valóban, ha jönnek a zsaruk, akkor a titkosítás nem fog megvédeni a szoftverlopás vádjától. Az érzékeny adataid, például jelszavak tárolására viszont nagyon jók.

(#6) Sipi válasza Lacika79 (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Tudom javasolni, hogy tegyél fel - csak a hecc kedvéért:) - egy Linuxot. Mindegy, milyet. Ehhez tedd fel a GRUB bootloadert. Ebben már bootoláskor megadhatod, milyen partíciók látszódjanak a bootmenüben. Ha jön a BSA, egyszerűen kitörlöd a Windows partíció bejegyzését, így bootolásnál csak a Linux látszik. Ha elmentek, visszaírod. Így nem vádolhatnak információ visszatartásával, mert elsőre nem is látják, hogy más is van a gépen.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7) badbrother


badbrother
aktív tag

Már miért ne védhetne meg a jelszó a zsaruk ellen.
Bárki elfelejtheti a jelszavát, naponta megesik.
A nagykutyákat is ezért nem ültetik le.
Mert ki emlékszik már a 2 héttel ezelőtti megbeszélésen ki mit mondott.
:DD

(#8) Sipi válasza badbrother (#7) üzenetére


Sipi
addikt

De akkor azt kockáztatod, hogy brutál erővel fel fogják törni. És sokkal később kapod vissza a géped - ha visszakapod egyáltalán. Merthogy akkor lefoglalják bizonyítékként. Az a legjobb, ha nem is látnak rajta semmit, ami miatt érdemes lenne elvinni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#9) badbrother válasza Sipi (#8) üzenetére


badbrother
aktív tag

Igazad van erre nem gondoltam :(

(#10) Uncool Ben válasza Sipi (#8) üzenetére


Uncool Ben
tag

Rossz hírem van, a géped mindenképpen el fogják vinni, nem csak akkor, ha nem adod meg a jelszót. A dolog nem úgy néz ki, hogy ott helyben megkérnek, hogy mutasd meg a Start menüt, van-e rajta Word :) Átadják majd valami szakértőnek, akik kiveszik a vinyót, és nekiállnak alaposan körbenézni, és jó esetben talán egy hónap múlva is viszontláthatod.

(#11) Sipi válasza Uncool Ben (#10) üzenetére


Sipi
addikt

No, kiábrándítottal... Pedig már örültem magamnak, milyen ügyes vagyok.

De! Van valakinek ahhoz joga, hogy kispistijancsi névtelen benyögése miatt kijöjjenek hozzám, és elvigyék a gépem? Akkor ezek szerint csöngetnek, kinyitom az ajtót, mutatnak egy igazolványt, fejbevágnak, és mire magamhoz térek, még a hálózati elosztómat is elvitték? Így elég durva...

Bár kíváncsi lennék én arra a szakértőre is... Egyébként akkor meg még egy ötlet: ugyancsak Linux, ha van még pár perced a maffia előtt, írd át a partíciók számait másra! Semmi nem fogja olvasni, max. egy Linuxot és pár olvashatatlan partíciót találnak. Sőt, lehet nyugodtan Linux swap is belőle! Amíg nem turkélsz bele, nem csatolod fel, hogy írhass rá, addig semmi nem vész el. Ha visszajön, meg visszaírod a normál FAT32-re vagy NTFS-re.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#12) Uncool Ben válasza Sipi (#11) üzenetére


Uncool Ben
tag

Hát, a rendörségnek hivatalból el kell járnia minden értékelhető bejelentésnél. Persze elötte mérlegelnek, hogy mennyire reális a dolog, egy névtelen telefonnál nem biztos, hogy ugranak. De ha például egy nagyobb ügyben nyomoznak, és felmerül a neved, akkor valószinüleg igen. Ha pedig szakértőre vagy kiváncsi... Mi egyszer dolgoztunk a rendőrségnek, egy cracker csapatot kaptak el, akik betörtek valahova és nálunk landoltak a gépeik. Nem akarok részletekbe bocsátkozni, és nem kevés munkával ugyan, de nagyon sok minden kiderült, és ezen nem segített a Linux.

(#13) Lacika79


Lacika79
tag

Köszi a segítséget, akkor felesleges bármit is csinálni.
DE egy új ötlet: mi van akkor, ha veszek egy (hmm, hogy is hívják) olyan izét, amivel le tudom zárni a gépet, hogy ne tudjanak belőle semmit sem kivenni, és ezek után lekódolom a gépet. A kulcsot természetesen elhagyom. Na ezek után ők erőszakkal leszedhetik-e a garanciás házamról a zárat, ill. beleturkálhatnak-e a garanciás gépembe?

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#14) Elrood válasza Lacika79 (#13) üzenetére


Elrood
őstag

Lelkifurdalás nélkül

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) WN31RD válasza Elrood (#14) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha tényleg fontos adatokat akarsz védeni, akkor ajánlom a BestCrypt-et ([L]http://www.jetico.com/[/L]). Nem ingyenes a progi, előrebocsájtom. Virtuális meghajtónak látszó titkosított konténereket hozhatsz létre vele.
Hacsak nem raktak valami jelszólopó cuccot előzőleg a gépedre (ami nem elképzelhetetlen dolog), akkor nincs más választásuk, mint brute-force. Ez az AES (Rijndael) algoritmus esetében reménytelen vállalkozás... ;] Szóval nincs az az isten, aki egy BestCrypt konténert fel tudna törni (legalábbis még jópár évig).
Mellékelnek hozzá egy swapfile titkosító modult is, ami (ha aktiválod) még azelőtt betöltődik, hogy a Windows elkezdené használni a swapfile-t, tehát innen sem szivároghat ki semmiféle információ (működik Win2K/XP alatt is).
---
Arra sajnos nem igazán használható a progi, hogy a gépedre telepített Windows alkalmazásokat letagadd, mert ezek általában beleszemetelnek a Windows rendszerkönyvtáraiba, és a Registrybe is. Ezekből a nyomokból pedig egy szakértő már megállapíthatja, hogy legalábbis valamikor fel volt telepítve a keresett alkalmazás.
Adatok védelmére viszont tökéletes a BestCrypt.
---
Ami neked kellene, az valamilyen hardveres titkosító modul, ami az IDE vezérlő és a vinyó közé ékelődik be, esetleg egy saját IDE vezérlőt tartalmaz (á la RAID kártyák). Ilyenről még nem hallottam, de meglepődnék, ha sehol a világon nem gyártottak volna még valami hasonlót.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) Uncool Ben válasza WN31RD (#15) üzenetére


Uncool Ben
tag

Konténertitkosító programokat mar ajánlottak neki, a te általad javasolt Bestcrypt-tel szemben ingyeneseket is, és mar azt is megbeszéltük, hogy ez nem megoldás ;)

Ez sem egy tökéletes megoldás persze, de érdemes akkor már az egész merevlemezt titkosítani. Én az E4M-et használtam egy jó ideig, ennek, és a Scramdisk fejlesztőjének ez az új, közös projekte:

[L]http://www.securstar.de/dcplus.html?reseller=swprf[/L]

Btw, Bestcrypt:

http://neworder.box.sk/showme.php3?id=4859
http://neworder.box.sk/showme.php3?id=4960
http://neworder.box.sk/showme.php3?id=6083

(#17) ArchElf


ArchElf
addikt

Hali mindenkinek:

Ez az amit kerestek:
SafeBoot
[L]http://www.controlbreak.net[/L]
Persze ezért is fizetni kell...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) zrubi


zrubi
senior tag

Erre egy megoldás van:

Rackba teszed a vinyót, és ha gáz van akkor kikapod, a benne lévőn meg hagysz egy linuxot... :)

zrubi.hu

(#19) Lacika79


Lacika79
tag

Szép jó reggelt mindenkinek!

Köszönöm mindenkinek, hogy vette a fáradtságot, és írt ide. Remélem nem lesz szükség egyik progira sem, mivel nem írok üzletszerűen, csak magamnak szedek cuccokat, meg egy-két ismerősnek (ingyen) de ugye az ördög sohasem alszik. :-(
De az országban szerintem elég elenyésző már, akinek nincs CD írója, és nem ír meg egy-két empéhárom, vagy játék, vagy film CD-t. Én legalábbis még nem találkoztam olyan emberrel, akinek ne lenne egy-két-sok illegális szoftvere.
Op. rendszer szinten nekem nincs gondom, mivel 98 SE, XP hun legális, (pedagógus pályázat rulz) van rengeteg játékom is, de ugye néha ''véletlenül'' leszed az ember valami fránya ISO-t, és kiírja magának. :-))
Na de már így is sokat beszéltem, további szép napot mindenkinek! :-)

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gép titkosítása, lekódolása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.