Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fókuszhibás a szemem?

Hozzászólások

(#1) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Tegnap vettem észre, hogyha ránézek a számitóépasztalon az órára, vagy a tálca során valami írásra, akkor először kicsit homályosan látom, majd néhány másodperc múlva kitisztul. Azt hittem hogy csak afáradtságtól van, de most is ilyen... Mi a túró ez?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#2) VladimirR válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mennyi idos vagy?
ez egyebkent azert van, mert a szemed nem tokeletes, valoszinuleg szemuveget kellene hordanod
de lehet, hogy csak valamiert lassabban fokuszalsz - nezd meg, hogy ha ellazitod a szemed, nem koncentralsz, akkor latsz-e valamit elesen, vagy minden homalyos (ha jo a szemed, egy bizonyos tavolsagra elesen kellene latnod)
a szem ilyen tipusu hibabol ugy 6 dioptriat tud korrigalni, de a korral ez az ertek csokken, ezert kerdeztem, mennyi idos vagy
en most 22 vagyok, de a szemem meg siman tudja korrigalni azt a 2, es 2.5 dioptriat, amit az en szemeim hibaznak

[Szerkesztve]

(#3) GombócArtúr válasza VladimirR (#2) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

20 éves vagyok, a szemüvegem nagyon régóta ugyanaz (2.50, 0,50 asszem).
Szomorú lennék ha leromlana a szemem...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#4) harry válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


harry
veterán

Néha velem is előfordul de inkább ha fáradok vagy sokat bambultam monitort. Szerintem nem olyan komoly probléma. De ha nálad ez mindig így van akkor benézhetnél szemdokihoz.
szerk. ja nem láttam, hogy szemüveges vagy. az úgy talán problémásabb

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5) shaft72 válasza GombócArtúr (#3) üzenetére


shaft72
tag

Nem lehet, hogy mostanában sokat ülsz a gép előtt, vagy sokat dolgozol? Nekem egy pár hete volt ilyen, amikor keveset pihentem, estére már homályosan láttam a betűket... Kis pihi megoldja elvileg.

(#6) VladimirR válasza GombócArtúr (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hmmm....ha szemuveges vagy, akkor mas
nem biztos, hogy romlik a szemed, de erdemes megnezetned, mert arra utalha, hogy a szemuveg mar nem megfelelo (az sem kizart, hogy javult a szemed, s pl a 2.5 mar tul sok)

(#7) Agyzuzo válasza VladimirR (#6) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''az sem kizart, hogy javult a szemed''

Ilyennel én még nem találkoztam... Sajna ez általában csak romlani szokott... :(
(SZEMélyes tapasztalat :\)

Szerk: talán lehet az a gond, hogy ekkora a difi a két szem között és az egyik tovább romlott, próbáld ki, hogy az egyiket letakarod és megnézed hogy egyformán élesen látsz-e mindkét szemeddel.

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) parandroid válasza Agyzuzo (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig létezik. Kedvesem teljesen elhagyta a szemüvegét (valami másfeles volt neki eredetileg, vagy mekkora - ráadásul egyik plusszos, másik minuszos). .P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) VladimirR válasza Agyzuzo (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pedig van ilyen, en +3, +3.50-rol ''jottem fel'' +2.50, +2-re (vagy forditva, tudja a halal, de egyik szemem masfelet javult)

[Szerkesztve]

(#10) Agyzuzo válasza parandroid (#8) üzenetére


Agyzuzo
addikt

+ mennyi és - mennyi? Mert az se mindegy... Ha ilyen 0,5-1 dioptria az nudli (ki lehet nőni), de 20 évesen a -2,5 az nem szerencsés (mondjuk nekem még rosszabb, lencse nélkül nagy szarban lennék :D - na majd pár év múlva valszin bejátszik a lézeres korrekció, mert kezdem unni a dolgot).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) Agyzuzo válasza VladimirR (#9) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jah, csak a srác távolra lát rosszul, nem közelre...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) parandroid válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

+1,5 és -1.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) VladimirR válasza Agyzuzo (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

imho ez lenyegtelen abbol a szempontbol, hogy a szem kepes-e javulni...

(#14) GombócArtúr válasza harry (#4) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

já, azt ismerem! :)
Olyankor az egész kép behomályosodik, hunyorog a szem, és félig tátva a száj :)
Tegnap óta van így csak.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#15) GombócArtúr válasza shaft72 (#5) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

háááát nemtudom, ma már nem dolgozom, de tegnapig 23 napot egyfolytában dolgoztam, és átlag 5-6 órákat aludtam. De eddig semmi rossz hatást nem éreztem.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#16) tildy válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

fáradtságtól van. Menj el szemdokihoz. Nekem is szokott ilyen lenni. Ha lesz kis idom leirom pntosan mi ez. fokepp tft uloknel fordul elo, ugyanis keveset pislognak, mig normal moncsinal nem.Ezenkivul szinte egzaltalan nem mozgatjak a syemuket. sok embernel van epp ezer, ha faradt, akkor nem lat olyan jol. Mondom irt valamit nekem az egyik doktorno, hogy pontosan mi ez, de meg kell keresnem a papirt rola.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) GombócArtúr válasza VladimirR (#6) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

most lesz egy éve hogy voltam dokinál...
Baromi szar érzés hogy tudod mit kellene látnod, és mégis homályos a kép... Egyébként csak ha lenézek a monitor aljára akkor van ilyen.

De mitől romlik a szem? csak úgy magától?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#18) tildy válasza GombócArtúr (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Elfarad. de mond milyen monitor az? Paromnak pl. tfttol romlott 1 dioptriat. Gondolom mert nem pislogott....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) GombócArtúr válasza tildy (#16) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

köszi a felvilágosítást, akkor remélem hogy csak időszakos ez a romlás.
Ez egy Philips 19'' CRT 1024x768 / 100hz már 3 éve. A TFT tényleg így ronthatja a szemet?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#20) liksoft válasza GombócArtúr (#15) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hétvége azért van, hogy NE DOLGOZZUNK ! (bagoly modja...) Én 40 évesen már talán kicsit többet tudok erről. 30-ig ki lehet a szervezetet szipolyozni, de onnan kezdve folyamatosan célszerű visszavenni. Ugyanis különben a gyerekeid csak fényképről fognak ismerni, Te pedig fentről próbálod az útjukat egyengetni.

Sajnos tudomásul kell vennünk, hogy végesek a lehetőségeink. Neked szerencséd van. Figyelmeztet a szemed. Halgass rá. 3-4 nap próbálj meg 8-10 órát aludni illetve pihenni. Nem tv nézés, olvasás. Alvás, természetben lazulás! Hidd el, csodákra képes. Ha az ember így kikampul, muszály pihenni, vagy az élet megbosszulja (ingerlékenység, gyomorfekély,....). Kívánom, hogy legyen lehetőséged nagyot pihenni. (Inkább kerülj minket egy kicsit, de maradj egészséges.) ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) tildy válasza GombócArtúr (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen , azt mondjak jobban rontja, mert kevesebbet pislog elotte az ember. De ha mukonnyet hasznalsz, akkor nem lesz ilyen gond.
sot legutobbi szemvizsgalaton direkt ajanlott a dokino nekem egy valami ''prizmatikus'' vagy nem tudom milyen szemüveget, ugyanis ha faradt vagyok,vagy sokat gepezek, akkor neha van ugz , hogy olyannak latom a dolgot , mint regen cilinderes szemmel , na persze nem annyira durvan(dupla , elcsuszott elek).
Van valami vizsgalat, ez van rairva a papirra majd meg kell keresnem, amivel ezt nezik milyen merteku.
Magyaran: hiaba 0 dioptria 0 cilinderes a szemed, neha rosszabbul latsz. De a lezeres doki szerint ez termeszetes, mert fugg a faradtsagtol, jokedvtol, rossykedvtol, idojarastol, holdallastol, stb.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) GombócArtúr válasza liksoft (#20) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) na jókor... holnap indul a Sziget, aztán nagyon nem lesz pihenés.
Apám 44éves, hétfőtől hétfőig dolgozik (fest) olyan tempóban amit senki nem tud utánacsinálni. Féltem az egészségét...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#23) GombócArtúr válasza tildy (#21) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

hmmm... és még a tft-re mondják, hogy nem rontja annyira a szemet :)
a méretén és a fogyasztásán kívül nem látom más előnyét.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#24) tildy válasza GombócArtúr (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

EN azt mondom maskepp rontja: ami a hatranya a crtnek (elektronok ), abban rejlik az elonye is:akarva akaratlanul de pislogsz elotte.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) liksoft válasza GombócArtúr (#22) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha gyorsan dolgozik (és jól) annak mindenki csak örül. De pihenjen is. Én a válásom után jöttem rá. Szerencsém volt. Ide elég ennyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Bizonyos látáshibák gyermekkorban a megfelelő korrekciót követően javulnak, akár teljesen gyógyulhatnak is. Viszont a lencse fókuszálási hibái, melyek leggyakrabban a lencsefüggesztő rendszer (izom, rostok), a lencse betegségeiből adódnak, szemüveggel, kontaktlencsével kerülnek korrekcióra. Itt max. romlás következhet be az idő múlásával. Ebbe most nem bonyolódnék bele, főképpen mert nem vagyok szemészorvos.

Nehéz objektíven válaszolni a problémádra, nagyon sok tényező okozhatja. Mint mások is írták előttem, az órákig tartó monitor előtti munka hosszútávon károsítja a szemet (ritka pillacsapások, egy pontra fókuszálás,stb.). Próbálj meg fél óránként legalább 5 perces szüneteket tartani, távolra nézve pihentetni a szemed. Mindazonáltal orvosként csak azt tanácsolhatom, hogy keresd fel a szemészorvosod.

(#27) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Elmúlt! Elmúlt! Nincsen! :)
Pedig a szigetes 6óra alvásokat a dübörgés mellett nem nagyon nevezném pihenésnek. meg az a sok alkohol... A 5ik nap mikor hazajöttem, még volt, aztán a hazacuccolás után már minden olyan volt a látásom mint előtte. Reiki sátor... utolsó nap... szerintem nem véletlen.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#28) Rommel6600


Rommel6600
őstag

hello

ez mitől lehet:

-átmentem a szomszédhoz és baromira vibrált a képernyője (szemből)
-mondom neki nem ártana ha 50 vagy 60 Herz ről feljebb állítaná.
-elég furán néz rám és mutatja a következőt: 90Herz-en volt a monitor!!!
-aztán a ''kedvemért'' átrakta 100Herz re de ugyanúgy vibrált:O:O:O

60Herz-től feljebb már elvileg nem kéne hogy vibráljon, mert már folyamatosnak látja a szem (így tudom)

(egyébként TFT-t nézek, szemüveges vagyok de, kontktlencsét hordok), van valami ötlete vkinek?:O:O:O:O

[Szerkesztve]

(#29) NoLF válasza Rommel6600 (#28) üzenetére


NoLF
addikt

vannak olyan videokártyák amelyeknek a drivernél kell beállítani a monitor frissítési frekvenciáját, ha a windows tulajdonságoknál átállítod, nem csinál semmit sem...

sok ilyennel volt dolgom. tehát nézzétek meg everest-el hogy miután átállítottátok, valóságban milyen frekin megy (sejtem, hogy 60 lesz) utána a driverben keressétek meg a dolgot.

ha nem úgy lesz ahogy mondtam, akkor a monitor szar :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#30) Füleske válasza Rommel6600 (#28) üzenetére


Füleske
addikt

A tft után ha ránézek egy 150 hz - es crt - re , akkor azt is vibrálósnak látom én is.
(a gyenge 7 dioptriás szememmel )
:( :O

Régen az 50 hz - es tv - t is simán jónak láttam , ma rá sem bírok nézni , annyira vibrál. :(

(#31) Füleske válasza tildy (#24) üzenetére


Füleske
addikt

Kipróbáltam , ha többet pislogok , akkor jobban látom a monitort.
De az csak úgy megy , ha figyelek rá.

(#32) Sytex válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


Sytex
tag

Garis még a szemed? Ha igen cseréld ki, ha nem add be szervizbe.:))

Bocs, de nem hagyhattam ki :D

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#33) Dominator


Dominator
aktív tag

Nekem kb 10 éve kezdődött olyan -1 -1 körül mindkét szemem, de legalább mindkettő egyformán romlott, most a legújabb mérés szerint -6 -6 :D És rajtam is a lencse segít.

(#34) tildy válasza Füleske (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Műkönnyezz inkább minden 3. -4. órában egy egy cseppet.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Dexter68


Dexter68
addikt

Nekem is „fókuszhibás” bár eddig úgy fogalmaztam, hogy rövidlátó vagyak :)
3 éve még -6 dipotriával nyomtam, most már csak 4,5. Ez az öregedés előnye... :D
2 éve nézek tft, nekem jók a tapasztalataim. Nem fárasztja a szemem annyira, mint a crt. Simán végigcsinálok 16 órát, ha kell, nekem bevált. a crt-nél nem pislogtam, meg vibrált, mint a fene. Főleg a periférikus látásnál veszi észre az ember, ott aztán lehet 200 hz, az is vibrál. Mindenesetre érdemes orvoshoz fordulni, mert nem biztos, hogy a szemed romlott, lehet, hogy agyilag vagy lefáradva. A sok meló káros az egészségre! :DDD Egyszer volt olyan, hogy egész nap egy zöld karton fölé görnyedve kellett dolgozni, és teljesen elkalibrálta a színlátásomat. Először azt hittem, hogy mindenki átöltözött.:D Olya hülye színű ruhája lett mindenkinek estére. Aztán másnapra helyreállt, de be voltam parázva rendesen.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#36) Dexter68 válasza tildy (#34) üzenetére


Dexter68
addikt

Vagy állítsc be a telefonodat, hogy figyelmeztessen 30 másodpercenként, hogy Pislogj!
:)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#37) GombócArtúr válasza Sytex (#32) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Szóltam a gyártónak (apámnak) ő meg elküldött anyámba! Rohadt bürökrácia...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Fókuszhibás a szemem?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.