Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Háj!

Lenne egy korszakalkotó kérdésem (persze csak nekem az)
előre is elnézést, hogy ennek új totyikot nyitottam... ;]
Szal.

Szinte ingyé tudnék hozzájutni egy Motorola belső 56K-s modemhez, vagy egy külső, régi, soros 33-ashoz.
A kérdés, hogy tudok-e így, ha rákötöm a telefont, faxolni a gépről, mondjuk valamit +szerkesztek Wordben, és közvetlenül elfaxolom, esetleg milyen erre alkalmas program van még?
És a fax fogadással mi van? tudok azt is simán? és az egy képfileként jelenik meg nálam? van erre egy külön progi?
Sima faxoláshoz (csak erre kellene a motyó) számít a modem sebessége...? Hajlanék a külső 33-as modemre (macerás, nem feltétlenül van szabad PCI-hely a gépemben), érezhetően gyorsabb az 56K-sal, vagy gyakorlatban mindegy?

A telefonvonal is gázos... szal mi Invitel terület vagyunk és nekünk - mivel anno, mikor felemelték az előfizetési díjakat, jóóól kikapcsoltattuk a vonalat - most ilyen feltöltőkártyás rendszerben működik a vezetékes szolgáltatás, tehát pre-paid rendszer. 3 hónapig érvényes és 7000 forintos kártyával műxik, ugyanúgy, mint a feltöltőkártyás mobil. Sajnos az Invitel honlapján semmi nyoma sincs ennek a csomagnak (már eltörölték, és egyébként is csak az válthatott rá, aki kikapcsoltatta a vonalat), egy csomó szolgáltatás nem működik ezzel a fajta vonallal (0690, hangposta, különböző telefonos szolgáltatások), FAXOLNI vajon lehet ezzel? és én azt sem tudom, hogy az nekem pénzbe kerül, hogy faxoljak...? adathívásként működik a faxolás (igazából lövésem nincs az egészről, anyámnak kellene, hogy tudjon faxolni itthonról - nulla forint ráfordítással), vajon ez jó erre...? Meg lehet ezt így oldani?

Bocs, hogy ennyit írtam. Végül egy technikai kérdés: a 33-as modemnek nincs meg a hálózati csatlakozója (adapter), elvileg ha jól átom, nem látom, hogy hány volt kell neki, rádugtam egy 9 V-os csatlakozót és működött, számít itt a mA...? az adapternél...? tudja valaki, hogy egy ilyenhez milyen adaptert kell venni? a csatija szabványos, ilyen a modem, aszongya ez van ráírva:
MagicExpress V1456VQE MD-045-0-99/01
Soros csati, Line In, Line Out, adapternek a helye, speaker, MIC, bekapcs gomb
Line In-re rádugom a vonalat, az outba meg egy telefont? és akkor a kikapcsolt állapotában is tudok beszélni a telefonon?

Please Help Me! Minden infót előre köszönök!!! :)

[kép]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.