Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Csendet! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Várok minden ötletet PC-nk elnémítása, csendesítése érdekében. Funkcionalitás megőrzése fontos szempont (konnektorból való kihúzás tehát kiesett).

Department of Redundancy Department

(#2) gergoke

Szia Karib!

Én már készülök valami hasonló cuccal, de a poént nem szeretném lelőni... :))
Na meg csak úgy a levegőbe igérgetni sem...
Kis türelmet kérek csak.

(#3) Bari


Bari
Modder

Hali

Régebben más forumon kifejtettem a témát de becopyzom ide is eleg sok es jo megoldas szuletik állandoan, elözetesként, a tápventilator feszultseget csöneksük, pl 6V-ra ugy hogy masik ventit sorba kötünk vele es azt a ház elejébe teszzük hogy nyomja befele a friss hideg levegőt, a házonbelül érdemes valami szellőzőcsatornat kialakitani a mozgó hideg levegő számára, pl a vezetékekert kötegeljük össze ( lehet erre a célra külön vezetékkötegelő spiralt kapni, nemtul drága párszáz forint en vekony műanyagcsövet vagtam fel spiralba es avval tekertem be a tápkábelokat). Delunat nemgekresem a teljes szöveget.

Üdv: Bari

(#4) Bari


Bari
Modder

Hello
Kicsit összefoglalva:
A tápban a venti mögötti lemez csikokat ki kell vágni, ne akadályozza a levegő mozgást, a ventit ki lehet cserélni 24V-osra ami ugy 12V-on sokkal halkabb lesz, vagy a rendes tápventi elé bekötni egy legalább 3W-os 40-50ohm közötti elleneálást,igy kb 7V-ot kap a venti, vagy másik megoldásként 2db 12V-os ventit sorbakötni, igy is lehalkul és a szálitott levegőmenyiség is megmarad, a második tápventit meg a ház elejébe lehet beszerelni ( pl a szivacson nyugvó wincsi elé, de lásd lejebb ), a házban a vezetékeket minél rövidebbre beszabni ( ide és floppy kábel, a csatlakozo egy kombinált fogoval is visszarakható a kábelre de kissatu jóljön ) a táp vezetékeket én betekertem huanyag csöböl felvágott spirálal, de lehet kapni kimondottan vezeték kötegelő műanyag spirált ( főleg ott alkalmazzák ahol olyan helyen van vezeték ami mozog, pl ajtókon elhejezett vezérlőgombok, lámpák ) igy nem áll szanaszéjel. A ventik alá oda ahol érintkezik a ház lemezével célszerü valami rezgéselnyelő anyagot beteni, erre jó egy vékonyabb gumilemez, parafalemez, vagy az alaplahoz adott vékony szivacs is. A procinál célszerü nagyobb bordát választani, pl fop32, és a ventijét igy kisebb feszen járatva ugyanugy megvan a hűtőteljesitménye a nagyobb felület miatt, sőt szerintem minimális tuningot is elvisel igy ( nálam egy 300-as k6/2es megy 350-en egy közepes bordával és 5V-on hajtott ventivel, a gép éjjel-nappal megy szerverként üzemel, és semmi hangja ) a veti alá itt is lehet rugalmas anyagot tenni, hogy ne adja át a rezgást a bordának bár az alacsonyabb fesz miatt igy is sokkal halkabb hangja lesz. A wincsit is lehet halkitani, nálam az egyik gépben szivacspárnán fexik, igy szintén nem hallani a hangját, bár ez a megoldás melegedésre hajlamos wincsinál nemjó, olyankor a wincsire is lehet tenni valami hűtőborda szerüséget, a másik megoldás, hogy bicikligumibelsőból vágott csikokon felógatjuk a házban a wincsitartó lemez alá, igaz itt is fentáll a wincsi tulmelegedésének lehetősége, igy célszerü olyan helyre tenni ahol a légmozgás megvan, pl a másodiként beszerelt tápventi mögé, a ház lemezetinek rezgését is lehet csökkenteni, ott ahol a lemezek érintkeznek ragasszunk gumi csikokat, nálam a varnamo ablakszigetelő csik jött be a legjobban, öntapadós és rengeteg méretben és profilban lehet kapni, no meg nem is tul drága ( főleg ha lakásfelujitásból megmarad pár méter )
A házban a kábeleket célszerü ugy elvezetni hogy a légmozgás meglegyen ne akadályozza semi, és lehetőleg lentről felfelé áramoljon.
most hirtelen enyi jutott eszembe, ha találtam még valamit majd irok.

Üdv: Bari

(#5) Bari


Bari
Modder

Hello
Eszembejutott még egy ötlet:
A venti álltal keltett légmozgás utjába akadó éleket, pl lemez és maga a venti kerete, célszerü az éles részeket lecsiszolni, hogy minnél kevesebb legyen az olyan helyek száma ahol a levegő megakad, örvénylik, végül is ezért van hangja a mozgó levegőnek, fanatikusok még a venti lapátait is megpolirozhatják , esetleg levegőcsatorna is kialakitható a házon belül pl a ház elején 8cmes tápventi ( fele fesszel, másik ventivel sorbakötve ) nyomja egy csatornába a levegőt amiben bennevan a wincsi, onnan esetleg a vga kártyára, onnan a proci környékére és a tápban lévő venti meg szivja ki a meleg levegőt a házből, a levegőcsatorna elképzelését a fantáziátokra bizom, biztos alkottok ezügyben valamit :)

Üdv: Bari

(#6) Parci válasza Bari (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Vagy kő egy Papst venti, illetve egy potméter, oszt lehet csavargatni. Ja: prociventi le, helyette egy 12V-os 8x8-as 2500-öt forgó tápventi fel..

7200rpm-es winyó ki, helyette lassú winyó és sok ram be :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Bari


Bari
Modder

Hali

Megvalami. A ház szigetelésére jo megoldas a parafalemez olyan 4-5mm vastag lemezel beburkolni a ház lemezeinek belső oldalát nem is olyan drága es a parafa lemezt sok helyen haneg es höszigetelésre is használják, ha a ház szelőzése megvan oldva ( fentebb leirtak alapján ) akkkor szinte teljesen hangtalaná lehet tenni a gépet, másik megoldal hogy a gép zajosabb hütőventilátorait érdemes kicserélni sokkal halkabbra bár ez sem olcso megoldas mert egy normalis halk venti 3-4000HUF-ba kerül, es meg ottvan a jol megépitett vizhütes lehetősége is ami nagyonnagymértékben csökkentheti a gép hangját :))

Üdv: Bari

(#8) simi


simi
csendes tag

ha mar itt tartunk...

ha a gepet lenyomom standby modba, a tapegyseg venti forog tovabb, nem is halkabb.

van olyan tapegyseg ami ilyenkor kussol?

"Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

(#9) Bari


Bari
Modder

Hali

Simi szerintem nem tápegyseg függő, hanem alaplap igaz atx-esnek kell lenie, az abit bf6-ra bármilyen tápot dugtam mindegyik kikapcsolta a ventit suspend modnál, és az kt7a is ezt teszi, mondjuk az uj tápomnak menet közben sincs semmi hangja.

Üdv: Bari

(#10) Adi


Adi
senior tag

udafoki uton a Mikronikaban lehet venni Papst Variofant, 4980 Ft :)

ldm start-reconf primary

(#11) Adi


Adi
senior tag

Budafoki, bazze. :)

ldm start-reconf primary

(#12) LLam


LLam
senior tag

Powered by RI/OS v1.10, (c) 2001 by Márton Balog.
Parci vagy Balog M. ? ::) mi az a ri/os?
;)

Stay hungry!

(#13) Celtic


Celtic
tag

Procira: GlobalWIN CAK38 (vörösréz borda), venti le, 8*8*25 táphűtő (csúszócsapágyas halkabb és olcsó). Persze a CAK38 még nem kapható, viszont kitűnő helyettesítője a WBK38 bordája.
Házhoz: a parafás megoldás jó, a kötegelés is kell mellé (és az aztán tényleg olcsó), valamint szintén csúszócsapágyas megoldással érdemes egy kereszthuzatot létrehozni: a tápventi alá, ami általában kifele nyom, még egy venti (ha nincs kialakítva még egy, akkor nem nagy gond), de a ház elejére -az általában rendelkezik ilyen hellyel- kell egyet tenni, és az befele szívja a levegőt.
Na.

Ha még eszembe jut valami, szólok.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#14) Celtic


Celtic
tag

Én is elcsesztem, LLam, mert inkább a WBK68-at kell a WBK38 helyett megvenni, a borda ugyanaz, olcsóbb a venti meg úgyis lekerül.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#15) Celtic


Celtic
tag

Úgy értem: "...olcsóbb, a venti meg úgyis..."

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#16) Celtic


Celtic
tag

Nem lehetne megcsinálni, hogy mindenféle -általatok is használt :) meg :( meg a többi rulrz meg sukk ikonokat be tudjuk szúrni mi póri belepofázók is?

Ha már a szöveg színét nem lehet állítani (vagy igen?)?

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#17) Celtic


Celtic
tag

Hú bazze!

Szóval így műxik...
Mik a megfelelő kódok?

PAAAAARCIIIIII!!!!!! HEEEEELP!!!!!

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Csendet! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.