Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) zsambek válasza bandi0000 (#5350) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

Valahogy ugy kellene, hogy eloszor nezz meg egy ASCII tablat, hogy hogy lehetne egy char-t int-re "kasztolni", ugy, hogy 0 legyen az 'a' betu. A 'b' betu az 1, es igy tovabb.. :)
(Olvass be egy chart, irasd ki int-kent, Olvass be egy chart, vonj ki belole egy chart, irasd ki int-kent)

Mit kellene, mibol kivonni.
Igy meg tudnal tolteni egy 26 elemu int tombot a 0-rol, es nem kellene szorakozni massal.

Ide feltoltottem, de eloszor azt akarom, hogy kicsit szenvedj vele, es gondolkozz, ha esetleg teljesen feladtad, akkor kerdezz, es megmondom a kodot!

http://thinfi.com/m14

[ Szerkesztve ]

(#5352) bandi0000 válasza zsambek (#5351) üzenetére


bandi0000
nagyúr

megmondom őszintén közbe megcsináltam mialatt válaszoltál :D nem hiszem hogy egyre gondoltunk de működik, az az igazság hogy így ránézve egyáltalán nem bonyolult de amíg kiszenvedtem az sok volt, nevetséges de sehol se növeltem a j-t és ez akasztotta meg mindig :D

for(i=0;i<strlen(szo);i++)
{
j=0;
while(j<26)
{
if(szo[i]==ang[j]) j=26;
else
{
if(szo[i]!=ang[j] && ang[j]=='0') { ang[k]=szo[i]; k++; j=26; }
else j++;
}
}
}

igazából még egy kis szövegértelmezési gondom van :D 2010.10-es érettségit csinálom, anagrammákat kell keresni, első feladat volt a bekért szó különálló karaktereit megszámolni és kiírni, a második a forrásfájlba lévő szavak abc sorrendbe írás, és a 3. meg az hogy kérjek be 2 szót és döntsem el anagramm e, és valahogy nem jön össze a kép, hogy a 2 szó egymásnak anagrammái e, vagy az abc sorrendbe rendezett szavak közül van e anagrammája,

Kérjen be a felhasználótól két szót, és döntse el, hogy a két szó anagramma-e! Ha azok
voltak, írja ki a képernyőre az „Anagramma” szót, ha nem, akkor pedig a „Nem
anagramma” szöveget!

Xbox One: bandymnc

(#5353) zsambek válasza bandi0000 (#5352) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

Számomra ez elég triviális, de én tavaly azt csináltam ilyenkor, hogy google--> és rákerestem az érettséginek a pontozási útmutatójára, és ott eléggé részletesen le van írva.

"Két szó bekérése és megvizsgálása 5 pont
Utalt a beolvasandó tartalomra, és beolvasta a két szót 1 pont
Összehasonlította a két szót 2 pont
Helyesen állapította meg, hogy a két szó anagramma 1 pont
Ha anagrammák voltak, kiírta a képernyőre az „Anagramma”
szót, egyébként a „Nem anagramma” szöveget 1 pont "

[ Szerkesztve ]

(#5354) bandi0000 válasza zsambek (#5353) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Gyakorlatilag akkor azt kell vizsgálni hogy a 2 szó ugyanazokból a betűkből állnak e, csak ez nekem azért nem egyértelmű mert akkor a két szónak nem kell értelmesnek lennie

Xbox One: bandymnc

(#5355) zsambek válasza bandi0000 (#5354) üzenetére


zsambek
aktív tag

Igen-igen, sajnos nem tudunk olyan programot irni, ami megvizsgalja, hogy egy char tomb ertelmes-e jelentesileg

[ Szerkesztve ]

(#5356) bandi0000 válasza zsambek (#5355) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Persze így rendben van én is ezt gondoltam, de azt hittem a fájlból kell keresni úgy talán értelmesebb de így rendben van, kösz mindent de majd jelentkezek ha megakadok :D :R

Xbox One: bandymnc

(#5357) zsambek válasza bandi0000 (#5356) üzenetére


zsambek
aktív tag

Ha megnezed az 5-s feladatot, akkor ott van :)

(#5359) bandi0000 válasza zsambek (#5357) üzenetére


bandi0000
nagyúr

6. feladatra van valami jó tipped? :D

Nem tudom hogy kezdjek neki, vagyis oké megkeresem a legnagyobb karakterszámút, az 10, nekem csak az jutott eszembe, hogy az összes 10 elemű szót kidobom egy új tömbbe, és ott kezdem elölről az össze hasonlítgatást, mint az elején, amit megtalált kinullázom és legközelebb nem találja meg, csak ez megint vagy +50 sor

Xbox One: bandymnc

(#5360) Jester01 válasza bandi0000 (#5359) üzenetére


Jester01
veterán

Mi a feladat? :F

Jester

(#5361) bandi0000 válasza Jester01 (#5360) üzenetére


bandi0000
nagyúr

2010.10-es érettségi

Röviden tömören, az egész anagrammákról szól

van egy tömbböm benne vannak a szavak, meg kell keresni a legtöbb karakterből állót, és amikor meg van akkor ki kell írni, persze úgy hogy az anagrammáit is vele írjam (tehát ugyan abból a 10 betűből álló szavakat ami benne van a listába)

csak ugye gondolom van több 10 karakterű szó aminek több ugyan ennyi betűből álló anagrammája van

Xbox One: bandymnc

(#5362) EQMontoya válasza bandi0000 (#5361) üzenetére


EQMontoya
veterán

Írsz egy függvényt, ami paraméterként kap egy szót, és kiírja annak anagrammáit.
Felveszel egy tömböt, láncolt listát, bármit, amiben a leghosszabb _szavak indexét_ tárolod.
Elindulsz végig a paraméterként kapott szótömbbön, és ha az eddiginél hosszabb szót találsz, akkor kiüríted az indexeidet, ha egyenlő hosszúságút, akkor csak hozzáírsz.
Így a bejárás után megvan, hogy milyen hosszú a leghosszabb szó, mennyi ilyen hosszúságú van és azok hol vannak a tömbödben. Ez után már csak meg kell velük hívni a legelső függvényt.

Same rules apply!

(#5363) zsambek válasza EQMontoya (#5362) üzenetére


zsambek
aktív tag

Bandesz azt elfelejtette leirni, hogy minden szo osszesen egyszer szerepelhet, tehat amikor kiirja a szot, rogton torolni kell a tombbol, de amugy jo lesz szerintem is!

(#5365) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Az a baj hogy annyira nem foglalkoztunk függvényekkel csak átfutottunk rajta, igazábóllehet növekvőbe kéne rakni a tömb elemeit karakter szerint és visszafelé indulnék akkor meglenne a leghosszabb szó

Hogy nézne ki a növekvőbe rakás függvénybe? Az a része érdekelne hogy milyen változóba kell megkapnia az értéket, mert pl 1-1 változót tudnékkezelni de itt a tömb elemeire kell hivatkozni illetve annak értékét kapja majd

Xbox One: bandymnc

(#5366) sormanzje


sormanzje
újonc

Sziasztok!

Operációs Rendszerek tárgyból kaptam ezt a beadandót:

Irjon C programot, ami hasonloan mukodik a "time" parancshoz, a parameterkent kapott utasitast vegrehajtja (annak megadott tovabbi parametereket atadja neki parameterkent) gyermek processzkent, es kiirja pontosan mennyi idot futott.

Ha valaki megtudná oldani vagy segíteni benne nagyon megköszönném, mert fogalmam sincs, hogyan kell megcsinálni :D

[ Szerkesztve ]

(#5367) sztanozs válasza sormanzje (#5366) üzenetére


sztanozs
veterán

újra vizsgaidőszak :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5368) bandi0000


bandi0000
nagyúr

urak
ez a hiba üzenet mit takar?
szavakat akarok karakter száma szerint sorrendbe rakni, szavak[300][30]-ba vannak a szavak és a tmb-be rakom ideiglenesen a szót

Xbox One: bandymnc

(#5369) EQMontoya válasza bandi0000 (#5368) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a probléma, hogy amit csinálni akarsz, az shallow copy, de Neked deep copyra lenne szükséged. Most a shallow copyt is viszonylag rosszul csinálod, mert a pointered heapen van, a lokális változód pedig valszeg stacken, tehát ez így ebben a formában nem fog menni.

A megoldást az strcpy (deprecated!) illetve strncpy függvények környékén keresd.

Same rules apply!

(#5370) EQMontoya válasza sormanzje (#5366) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nézd végig, mire van szükséged, egyik sem bonyolult:
1, Valamilyen C függvény, amivel le tudod kérni a rendszeridőt.
2, Valamilyen függvény, amivel tudsz OS hívást csinálni, és lefuttatni a kért processt, amit parancssori argumentumban kaptál.
ismét #1

Kész. :)

Same rules apply!

(#5371) bandi0000 válasza EQMontoya (#5369) üzenetére


bandi0000
nagyúr

basszus igazad van, el is felejtettem hogy így nem lehet ezeket másolni, hát köszi :R

Xbox One: bandymnc

(#5372) bandi0000 válasza bandi0000 (#5371) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Meg annyit ha tudnál esetleg még segíteni, hogy úgy néz ki az IF-nél hasal el, megpróbáltam úgy hogy felvettem 2 integer változót és abba belerakni egy számot, amit az strlen ad visza, hogy tudjam hány betűből áll de úgy néz ki mintha bele akarná ezáltal tölteni a szót vagy valamit az int változóba ha érted

Xbox One: bandymnc

(#5373) EQMontoya válasza bandi0000 (#5372) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem látom a kód elejét, így a változóidat sem.
Használj pastebint, vagy valami hasonlót. :)

Same rules apply!

(#5374) bandi0000 válasza EQMontoya (#5373) üzenetére


bandi0000
nagyúr

char szavak[300][30],szo[20],tmb,ang[26],szo2[20],szok[300][30];

int szo1=0,szo2=0;

ennyi ami ehhez kapcsolódik, eddig tök jól működött mert a for-t is mindig annyiszor futtattam mint amilyen hosszú a szó, és a betűt is tudta másolni =-vel :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#5375) zsambek válasza bandi0000 (#5374) üzenetére


zsambek
aktív tag

Mit szolnal hozza, ha belinkelned a feladat szoveget igy egeszbe? :D Lehet, hogy tudunk talalni valami egyszerubb, jobb megoldast hozza.

(#5376) EQMontoya válasza bandi0000 (#5374) üzenetére


EQMontoya
veterán

strlen (szo[j+1]) elég furcsa.
A szó egy karaktertömb, aminek az indexelésével egy karaktert kapsz vissza, és annak akarod megnézni a hosszát. De az nem egy karaktertömb már!

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#5377) bandi0000 válasza zsambek (#5375) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Feladat:
6, Határozza meg, hogy a szotar.txt állományban melyik a leghosszabb szó! Ha több,
ugyanannyi karakterből álló leghosszabb szó volt, akkor az ugyanazokat a karaktereket
tartalmazó szavakat (amelyek egymás anagrammái) közvetlenül egymás alá írja ki!
A feltételnek megfelelő összes szó pontosan egyszer szerepeljen a kiírásban!

7. Rendezze a szotar.txt állományban lévő szavakat a karakterek száma szerint növekvő
sorrendbe! Az egyforma hosszúságú és ugyanazokat a karaktereket tartalmazó szavak
(amelyek egymás anagrammái) szóközzel elválasztva ugyanabba a sorba kerüljenek!
Az egyforma hosszúságú, de nem ugyanazokat a karaktereket tartalmazó szavak külön
sorba kerüljenek! A különböző hosszúságú szavakat egy üres sorral különítse el egymástól!
Az így rendezett szavakat írja ki a rendezve.txt állományba!

Azért akarom berendezni növekvőbe hogy mind2 feladatot egyszerűen tudjam megcsinálni, mert ugye van 2 tömbböm már, egyikbe eredeti szavak sorakoznak a másikba ugyanazzal az indexxel a szavak, csak a szavak már abc-ben vannak tehát egyik tömb 10. eleme: alma, a másik tömb 10. eleme: aalm

6.feladatnál ha növekvőbe raktam akkor annyi a dolgom hogy megnézem melyik a leghosszabb, és azokat kiírom, dupla for, i rámutat az első szó-ra kikeresi j-ből az ugyan olyanokat és aztán kiírom, és amiket megtalált azt ki nullázom és legközelebb nem lesz meg

7. feladatnál meg egyszerre nézem mind2 tömböt, ha megegyezik az abc rend szerinti szó a másikkal akkor fájlba írom azt, amelyik ugyanazzal az indexxel van csak nincs abc-ben

(#5376) EQMontoya: szavak[300][30], 300 szó max 30 karakter hosszú, j megy 300-ig tehát a szavakon ugrál, azért ugye a +1 a következő szó ra akarok rámutatni

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#5378) bandi0000 válasza EQMontoya (#5376) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igazad volt, bár nem értem teljesen miért mert ha a for i-je tud lépkedni a szavak között, akkor az i+1-et mért nem érti?

Nem nagyon tudok dülőre jutni ezzel a feladattal, most lefut, de amint talál egy olyan szavat ami megfelel az if-nek, tehát j. szó rövidebb mint az utána közvetkező akkor kiakad és bezáródik, gondolom a másolgatással lenne baja?!?

Xbox One: bandymnc

(#5379) sormanzje válasza EQMontoya (#5370) üzenetére


sormanzje
újonc

Nem tudom megcsinálni ezt a feladatot :S
Holnap utánra kell, nagyon szépen kérlek, ha neked nem tart sokból leírhatnád. :R

(#5380) Jester01 válasza sormanzje (#5379) üzenetére


Jester01
veterán

Ennél kevés egyszerűbb feladat van, mit nem tudsz benne ...
gettimeofday, system, gettimeofday és a különbséget kiírod. Kész.

Jester

(#5381) sormanzje válasza Jester01 (#5380) üzenetére


sormanzje
újonc

Ilyet nem tanítottak nekünk.. azért nincs fogalmam se hogyan kell

(#5382) EQMontoya válasza sormanzje (#5381) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egek, hová jársz?

Same rules apply!

(#5383) Jester01 válasza EQMontoya (#5382) üzenetére


Jester01
veterán

Ha egyszer ez a feladat, akkor csak tanították ... ha mást nem, akkor azt, hogyan kell elolvasni a leírásokat...

Jester

(#5384) CseteBalu


CseteBalu
csendes tag

Heló, nemrég kezdtem el ismerkedni a c nyelvvel, és azt nem tudtm sehogyse megcsináni, hogy beírok vmit akkor kiír egy szóveget, de ha más valamit írok be, akkor már mást írjon ki. Ha van erre valami mód, akkor valaki el tudná magyarázni?

(#5385) Jester01 válasza CseteBalu (#5384) üzenetére


Jester01
veterán

Cseppet homályos a kérdés, de mondjuk beolvasol egy sort fgets hívással és összehasonlítod valamivel strcpy-vel.

Jester

(#5386) Jester01 válasza Jester01 (#5385) üzenetére


Jester01
veterán

strcmp-vel, nyilván :W

Jester

(#5387) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Jövő héten lenne a szóbeli vizsgám és van 3 olyan programozási tételem amivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Nem tudom hogyan álljak neki.
Ha valaki esetleg akarna segíteni akkor írjon rám privátban és elküldöm neki.

Köszönöm :)

(#5388) Jester01 válasza Doctor46 (#5387) üzenetére


Jester01
veterán

Miért nem írtad ide?

Jester

(#5389) Doctor46 válasza Jester01 (#5388) üzenetére


Doctor46
csendes tag

Ez a kettő lenne az! :) Tudom 3-at írtam de kettő lett belőle.

4.A. Egy kis vegyesbolt vezetője felkéri, hogy készítsen egy számítógépes programot,
amely a bolt raktárkészletét tartja nyilván. Feladata, hogy határozza meg a fejlesztendő
szoftver funkcionális és minőségi követelményeit, valamint az alkalmazás szerkezeti
felépítését.
- Mutassa be a programtervezés folyamatát!
- Nevezze meg és jellemezze a tervezés során készítendő dokumentumokat!
- Határozza meg a fejlesztendő szoftver funkcionális követelményeit!
- Határozza meg a fejlesztendő szoftver minőségi követelményeit!
- Tegyen javaslatot a szoftver futtatási környezetére (platform)!
- Tegyen javaslatot a szoftver architektúra kialakítására!
- Mutasson rá az alkalmazás kritikus pontjaira!

8.A. Egy áruház klimatizálási rendszeréből 10 másodpercenként érkeznek - az egyes
helyiségek hőmérsékletét jelző - monitoradatok egy adatbázisba. A megfigyelt helyiségek
(beérkező adatok) száma 100 darab. Feladata, hogy tegyen javaslatot az adatok
rögzítéséhez szükséges adatbázis és alkalmazás felépítésére.
- Tervezze meg a rendszer működéséhez szükséges architektúrát!
- Tervezze meg az adatok tárolásához szükséges adatbázis felépítését!
- Határozza meg az adatok tárolásához szükséges tárterületet!
- Tervezze meg az adatok rögzítéséhez szükséges alkalmazást!
- Határozza meg a rendszer működése során jelentkező kritikus pontokat, hibákat és
javasoljon megoldásokat!

(#5390) Jester01 válasza Doctor46 (#5389) üzenetére


Jester01
veterán

Ja azt hittem konkrét programozási feladat. :(

Jester

(#5391) sztanozs válasza Doctor46 (#5389) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért írod le két külön topicba ugyanazt - ráadásul úgy, hogy ez konkrétan nem is fejlesztési, ha nem tervezési feladat?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5392) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!
Sajnos egy olyan feladat került elém amit nem tudok, vagy csak nagyon lassan tudnék magam megoldani, ezért jöttem ide.
Elnézést a tudatlanságomért, de sajnos nem tudom milyen nyelven készült a forrás kód amit linkelek így megeshet hogy rossz topicba vagyok.

Ezen a linken van a forrás kód, viszont a hozzászólásokban van egy kiegészített bővített forráskód. Azt szeretném újra fordítani igazából.

A kérdésem az lenne merre felé induljak el, esetleg tudna-e nekem valaki segíteni a fordításban.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5393) axioma válasza Headless (#5392) üzenetére


axioma
veterán

Az .au3 include-okbol valoszinusitem, hogy autoit kodrol van szo (sokat nem tudok rola, csak 7 eve egyszer nyakamba soztak egy feladatot, hogy ebben oldjam meg). Most nem teszem fel, de a fejl.kornyezet nalam a SciTe4AutoIt volt, eleg intuitive a hasznalata. Probald meg, azt ha nem jon be, akkor me'g mindig varhatsz egy jobb valaszra.
Sajna a ceges gepem azota le lett mar cserelve, es ezt nem installtuk mar vissza, de megvan mentesben hogy mint raktunk fel, ugyhogy szukseg eseten talan ujra tudom eleszteni, ha lesz idom (az viszont pont mostansag vagy van, vagy nincs).

[ Szerkesztve ]

(#5394) Headless válasza axioma (#5393) üzenetére


Headless
őstag

Tényleg rákereshettem volna az au3 kiterjesztésre valószínűleg megtaláltam volna, de köszönöm nagyon a segítséget, meg is oldottam a dolgot, kellett javítgatni a forrásban mert a html oldal eltüntette belőle a <> között lévő dolgokat így az egy kicsit megnehezítette, meg akkor már csiszoltam is rajta egy picit de most úgy tűnik működik :)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#5395) axioma válasza Headless (#5394) üzenetére


axioma
veterán

Nincs mit, orulok neki hogy sikerult!

(#5396) moonster


moonster
tag

Szevasztok!

A Benkő Tiborné - Dr. Poppe András : Együtt könnyebb a programozás - C [ComputerBooks] könyvnek keresem az elektronikus változatát. Ha valakinek megvan, esetleg tudja a linket, akkor kérem írjon.
Köszi
m

[ Szerkesztve ]

- Errare humanum est -

(#5397) EQMontoya válasza moonster (#5396) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jól tájékozott BME-s gólya? :)

Same rules apply!

(#5398) moonster válasza EQMontoya (#5397) üzenetére


moonster
tag

Jól tájékozott PH fórumozó? :)
Igen, az egyik gólya ismerősnek segítenék kicsit alapozni, h a villanykaron ne érje akkora meglepetés.
Létezik ilyen ebook?

[ Szerkesztve ]

- Errare humanum est -

(#5399) EQMontoya válasza moonster (#5398) üzenetére


EQMontoya
veterán

E-könyvként nem találtam sehol, de az a 2 ropi amúgy nem egy vészes ár érte.

Same rules apply!

(#5400) sztanozs válasza EQMontoya (#5399) üzenetére


sztanozs
veterán

2K nem vészes egy egyetemistának? Hiszen az 10 csapolt sör ára (vagy 25 üveg tesco akciós balatoni világos)!!!

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.