Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Buszsofőrök kerestetnek

Hozzászólások

(#1) dr_ace


dr_ace
aktív tag

Előrebocsátanám, hogy sosem nyitottam még itt topikot, ha vmit rosszul csináltam tessék szólni:)
Azt sem tudom, hogy lesz-e a topiknak létjogosultsága, de gondoltam egy próbát megér.

Keresnék olyan fórumozókat, akik buszvezetőként dolgoznak, dolgoztak, vagy annak készülnek, és szívesen megosztanák a tapasztalataikat a témában. Érdekel a szakma, szeretnék többet megtudni róla (pl. arról, hogy mit kell tenni, hogy vki buszsofőr legyen), de a konkrét kérdéseimet majd inkább akkor tenném fel, ha jelentkezik valaki, aki járatos a témában:)

(#2) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Milyen buszsoförködésre gondolsz? Olyan mint a BKV, vagy volán, vagy olyanra, ahol más országokba viszed az embereket?

DIÓ!

(#3) dr_ace válasza nomotmo (#2) üzenetére


dr_ace
aktív tag

belföldire gondoltam, és mivel én vidéki vagyok, ezért leginkább volánosokra gondoltam, de biztos, hogy BKV-s sofőrök is sok olyasmit tudnának mesélni, ami engem érdekelne, vagy olyanok is, akik magánvállalatnál dolgoznak (pl. vt-transman, stb).

(#4) bandus válasza dr_ace (#1) üzenetére


bandus
veterán

van egy a ph-n :K a logoutos írások között keress rá a busz szóra. ha nem lesz meg amig visszajövök, akkor megkeesem neked.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5) nomotmo válasza dr_ace (#3) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Szerintem BKV-s buszsofőrnek jobb lenni, mint Volánosnak. Van ismerősöm, szoktam hozzá járni elég sokat.

DIÓ!

(#6) dr_ace válasza bandus (#4) üzenetére


dr_ace
aktív tag

többnyire olyan írásokat dob a kereső, amiben az emberek a saját, buszos utazásaikkal kapcsolatos élményeiket írják le, vagy általánosságban írnak a tömegközlekedésről. olyat nem találtam, amit buszsofőr írt.

(#7) Digital


Digital
addikt

Én a .... Volánnál dolgozom szerelőként.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) nomotmo válasza dr_ace (#6) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Csak egy bunkó buszsofőr szerzője buszvezető.

DIÓ!

(#9) dr_ace válasza nomotmo (#8) üzenetére


dr_ace
aktív tag

ezt olvastam is még anno, eléggé kiábrándító...
valószínűleg az ilyenek miatt is van, hogy nem is gondolkoznék BKV-ban, mert ilyen kép él róla a fejemben. itt, ahol én élek, zala megyében, szerintem nagyon korrekt a volán. az összes busz nagyon tiszta, jó állapotú, nincsenek szétrongálva, többségük nagyon korszerű. persze itt is előfordul pár régi ikarus, de legalább azok is jó állapotban vannak mind esztétikai, mind műszaki szempontból. persze én ezt csak a kívűlálló laikus szemszögéből mondom :)
a sofőrök is normálisak (persze előfordul pár bunkó, de bunkó ember mindenhol van, nem csak nálunk, és nem csak ebben a szakmában), és szerintem az utazóközönség is normálisabb, mint bp-en (részegek, csövesek nem nagyon utaznak).

(#10) zsid


zsid
senior tag

Helyi járatos buszt kellene vezetnem ( pl BKV ) szerintem megőrólnék. Biztosan baromi unalmas lehet. A helyközi már egy fokkal jobb szerintem,bár még nem próbáltam( nincs buszra jogsim, és nem is tervezem hogy megcsinálom). :DDD

<tRucKdriFteR>

(#11) nomotmo válasza zsid (#10) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Szerintem jó BKV-s buszsofőrnek lenni. Persze csak ha Volvoval vagy.

DIÓ!

(#12) No-kia válasza nomotmo (#11) üzenetére


No-kia
őstag

az egriánál levő új volvók(gondolom nem egy tipusról beszélünk) folyton rosszak...

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#13) nomotmo válasza No-kia (#12) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Volvo 7700. Itt azért jók, mert az Ikarusokon nincs fűtés, és még alul lyukas is és a sofőrök fáznak benne. Ismerősöm utálja ezért. + nem indul, nem záródnak az ajtók ilyenkor télen. A Volvo szuper.

DIÓ!

(#14) Tomics válasza nomotmo (#13) üzenetére


Tomics
addikt

Hmm én a volvóknál tapasztaltam (nem 1szer) ajtó nyitás-csukás gondot. a sofőrnek le kellett állítani minden egyes megállóba a motort, majd újra, így tudta becsukni az ajtót.
Meg ezeken az új buszokon alig van hely...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#15) zsid válasza nomotmo (#13) üzenetére


zsid
senior tag

De az Ikarus az minimum 20 éves, és ha karban lenne tartva akkor lenne rajta fűtés.... Amúgy egyértelműen ergonómikusabb meg jobb az új volvo.

<tRucKdriFteR>

(#16) Digital válasza zsid (#15) üzenetére


Digital
addikt

Míg a 700-as Volvókon körbe fut a radiátor az utastérben, addig szegény Ikarusnak egy utastéri radiátorral kellene befűtenie az utasteret. Az is akkora mint kb egy személyautó vízhűtője:) Ezen kívül a Volvónak egész jó fűtésvezérlő rendszere is van!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17) No-kia válasza Digital (#16) üzenetére


No-kia
őstag

az itt(ottani-csak anyum dolgozik a volánnál, nem én) 3 hétig tartott beszerelni a légkondit a volvóba, aztán ikor végre mentek akk 1 nap után berepedezett a (szélvédő) vagy vmelyik ablak, de angyon , szval nem sokáig voltak kint :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18) nomotmo válasza No-kia (#17) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Erről jut eszembe amikor nyáron a 86-os busz végállomásán a Volvo egyik üvege egyszer csak berepedezett, és összetört. Ismerősöm aki most a 109-esen dolgozik azt mondta, hogy a Volvókon van ilyen túlcsuklás jelző a csuklóban, és amikor az elkopik, állandóan bejelez és csak 30-cal engedi menni a buszt. Így dolgozott egész nap. Amikor bejelzett, motor minden kikapcs, újraindít oszt mehet amíg megint...

DIÓ!

(#19) No-kia válasza nomotmo (#18) üzenetére


No-kia
őstag

csk ezek távolságiak ,nem csuklósok,

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#20) Digital válasza No-kia (#17) üzenetére


Digital
addikt

Ezt én sem értem! Egy 60-70-80 millás buszból kispórolni a gyári légkondit...(nem rendelik meg)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21) No-kia válasza Digital (#20) üzenetére


No-kia
őstag

de nem értem miért, így is beszerelték :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#22) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Azért fasza, hogy a Volvókat bontják már szét, mert kell az alkatrész...

DIÓ!

(#23) No-kia válasza nomotmo (#22) üzenetére


No-kia
őstag

hogy hogy bontják? ezt nem értem :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#24) Digital válasza No-kia (#21) üzenetére


Digital
addikt

Így nagyobb a hibalehetőség: beázás, elektromos problémák stb.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#25) oceanearth válasza No-kia (#23) üzenetére


oceanearth
őstag

Mivel alkatrészre nincs lóvé, így az éppen a garázsban álló buszokat bontják és abból raknak alkatrészeket. Ezek lesznek a donorbuszok. Volt erről egy riport talán a XXI. században vagy a Házon kívülben fél éve.

(#26) oceanearth válasza No-kia (#21) üzenetére


oceanearth
őstag

megcsinálták ezt a combinóval is... na azon a nyáron álltam át a bringára, mert még mindig kevésbé volt szar, mint az 50 fokos utastérben.
a legviccesebb az volt, hogy olyan meleg volt az utastérben, hogy már állatokat sem szabadott volna szállítani, mert túllépet a hőm. egy EU direktívát...

(#27) Digital válasza oceanearth (#25) üzenetére


Digital
addikt

Úgy látom ez Volános szokás :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#28) zsid válasza Digital (#16) üzenetére


zsid
senior tag

Lehet,de ne felejtsük el, hogy a Volvókat nemrég tervezték, az ik200as sorozat meg 1971ben mutatkozott be.

<tRucKdriFteR>

(#29) Digital válasza zsid (#28) üzenetére


Digital
addikt

É 1971-ben nem voltak hideg telek? Legalább a beépített radiátorok számát növelhették volna:F De azért én szeretem a 200-as sorozatot!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#30) zsid válasza Digital (#29) üzenetére


zsid
senior tag

Ez igaz, de asszem a 250/255 volt az első a sorozatból és abban ott volt a két sirokkó, szal a távolságiakban jó volt a fűtés.A 260/63 asokban meg tényleg elkúrták.

Amúgy milyen sz@r, ha télen nagykabátban felszálsz a buszra és rádmelegszik. :DDD

<tRucKdriFteR>

(#31) zsid


zsid
senior tag

Kihalt a topic wázze

<tRucKdriFteR>

(#32) Digital válasza zsid (#31) üzenetére


Digital
addikt

Mondj valamit a témával kapcsolatban!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#33) zsid válasza Digital (#32) üzenetére


zsid
senior tag

Nem igazán tudok. Nem vok buszos :(

<tRucKdriFteR>

(#34) raczger válasza Digital (#32) üzenetére


raczger
őstag

Én írok akkor valamit
Felénk már 95%-ban csak volán volvok járnak, télen nem spórolnak a fűtésen, nyáron meg mindig be van kapcsolva a légkondi. Ha van hely, akkor már komolyan mondom öröm utazni, sokszor volt olyan mostanság, hogy tök fölöslegesen mentem be bp-re:) A volános volvon kerek 100 ülőhely van (metron unatkoztam, képzeletben megszámoltam).
Ismerek néhány buszsófört, ők is említették már azt, hogy jó a fűtési rendszere, amit már Digital is írt, el is magyarázta nekem hogy megy, de már semmire sem emlékszem belőle:) . A rossz utak miatt viszont megy szét az egész, már nagyon zörög sokszor, főleg a busz eleje ahol a sok kis műszer meg ezek találhatóak.
Buszsofőrnek lenni meg nem jó dolog, nekem ezt mondták. Igaz ő hajnaltól késő estig tolja, meg maszekolni is szokott, szintén busszal. Igazából sokmindent nem tudok elmondani milyen lehet buszvezetőnek lenni. Egy biztos, sokat kell tűrni jónéhány tahó utastól. Legjobban azt a jelenetet utálom, amikor sokat késik a busz, vagy teli van, és elkezdi szídni emiatt a buszsofőrt, mintha az ő hibája lenne. Már volt párszor, hogy nem bírtam tovább és mondtam neki, hogy nem kéne...
Azt hiszem, hogy a bkvfigyelő blogon van valami interjúféleség egy buszvezetővel. (Ha jó fizetést akarsz, akkor a volán a nyerő, legalábbis azt mondták nekem, hogy ott fizetnek a legtöbbet, de az sem sok)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#35) dr_ace


dr_ace
aktív tag

köszi mindenkinek, hogy nem hagytátok kihalni a topikot :D

bedobok pár random kérdést, hátha lesz majd, aki tud valamelyikre válaszolni:
- mennyire telített így általánosságban ez a szakma? nehéz buszsofőri állást kapni, vagy kapkodnak az emberekért?
- kb. mennyi idő megcsinálni a D-s jogsit (ha jól tudom, ez kell buszra), és ezen kívűl mire van még szükség, hogy volánnál buszozhass?
- kb. mennyit keresnek a volánnál a sofőrök? (nyugat-magyarországi viszonylatban mondjuk)
- vannak jelentősebb különbségek a munkakörülményekben ha helyi, vagy helyközi járatot vezet az ember?

hát így most első körben ezek ugrottak be, ha bárki bármelyikre tud vmit, ne habozzon :)

(#36) zsid válasza dr_ace (#35) üzenetére


zsid
senior tag

-A Borsod Volánnál állandó sofőrhiány van.
-Iskola függö, ha én most belevágnék, akkor max 2 hónap lenne, gondolom van ahol több mint fél év ... SZükség van még PÁVra és belföldi személyszállítói vizsgára ( vagy mi a szöszre ).
-Csak keleti fizetést tudok mondani, a BVnél 85-90 nettó,az Agriánál már pár éve is megvolt helyközin a 110 nettó fizetés.
-Errefelé a helyközin jobbak a munkakörülmények, mint helyin. Helyközin itt is Ikarus C56/C80/ E94 esek vannak, amíg helyben 256.44 meg 260/280. A volánbusznál gyorsjáraton pl BP-Eger-Bp 560as Mercikkel rohangálnak,ami sinám van olyna kényelmes, mint a Magnum amivel dolgozok.

<tRucKdriFteR>

(#37) kaxa76 válasza dr_ace (#35) üzenetére


kaxa76
újonc

Üdv!

Egy kis anyagi infó, míg nem vagy buszsofőr:
Ahhoz, hogy buszból meglegyen, kell a B (személykocsi), utána mehetsz a C-ből (teherautó), majd ezután a buszból (D). Ha dolgozni is szeretnél, akkor kell a PÁV, és a belföldi személyszállító igazolvány. Számoljunk: B - 120000, C - 160000, D - 160000, PÁV - 8-10000, belföldi - 120000 (jan.1-től!!!), plussz a bejárások, cirka 600000 HUF. Kemény! Én most járok a C-nél. Mivel van munkahelyem, valószínű kiesek a "Lépj egyet előre" prog4ramból, ahol az állambácsi kifizetné, nekem mindezt majd saját zsebből.

(#38) 1fiatal lány


1fiatal lány
újonc

Sziasztok Srácok! :)
Szeretném kérdezni,hogy nők lehetnek-e buszsofőrök?
Mert engem érdekelne a szakma, de női buszsofőrt még nem láttam.
És érettségihez kötött? Mennyi időbe telik elsajátítani a szakmát és nagyon nehéz vagy könnyű elvégezni?
Köszönöm szépen a segítséget! Várom a mielőbbi hozzászólásokat.
Szép napot!

(#39) runner 125 válasza 1fiatal lány (#38) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!

Áá,sztem érettségi nem kell hozzá. Jogsit kell megcsinálni. (meg gondolom itt is van Páv meg hasonló alkalmassági vizsgák..)
Vas megyei vagyok,a helyi volánnál én már láttam női buszsofőrt. :D
Sztem Ő van egyedül.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40) czappa válasza 1fiatal lány (#38) üzenetére


czappa
aktív tag

Nem vagyok buszsofőr, de láttam már női sofőrt BKV járaton.
Gondolom az érettségit elvárják - legalábbis amikor bkv jegyellenőr hirdetést láttam ott azt írták kell, így gondolom sofőrnek is. Egyébként nézz utána bkv, volán, ... honlapján talán írnak róla mire van szükség.

[ Szerkesztve ]

(#41) runner 125 válasza czappa (#40) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát nem tom,sztem sofőrnek fullra nem kell érettségi,de javítson ki vki ha nem így van.. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42) Calibos


Calibos
addikt

Buszsofőrnek 8 általános végzettség elegendő!
[link]

Nálunk Békásmegyeren 2 női sofőr is van.

(#43) 1fiatal lány


1fiatal lány
újonc

Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat:)
És azt tudja valaki hogy mennyi idő elvégezni? És igaz nem olyan nehéz? :F

(#44) runner 125 válasza 1fiatal lány (#43) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát egy jogosítvány buszra sztem min 2 hónap.

"És igaz nem olyan nehéz? " -Ez teljesen relatív,nem lehet megválaszolni. Ha van hozzá érzéked biztosan nem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#45) Calibos válasza 1fiatal lány (#43) üzenetére


Calibos
addikt

Úgy gondolod hogy alkalmas leszel rá? Sima jogsid van?
Ha van hozzá érzéked akkor nem nehéz.

(#46) runner 125 válasza 1fiatal lány (#43) üzenetére


runner 125
nagyúr

..de sztem keress vmi nőiesebb szakmát. :) ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47) Calibos válasza runner 125 (#46) üzenetére


Calibos
addikt

Szerintem is, Pl. gyereknevelés, főzés-mosás-vasalás is "egy szakma" :)

(#48) zsid válasza 1fiatal lány (#43) üzenetére


zsid
senior tag

Ismerek kamionsofőr nőt, meg láttam már buszvezetőt is . Ha komolyabban nekiülsz akkor nem nehéz az elméleti rész, a gyakorlatot meg meg kell szerezni. A tanfolyam lehet akár 1 hét is, ha megfelelő tudással rendelkezel, kresz, müszaki stb... ha az elméleti vizsgák megvannak, akkor szerkezettanból kell egy +műhely-vizsgát" tenni, majd rutin, forgalom, belföldi vagy nemzetküzi személyszállítói vizsga... Ha érdekel és fogékony vagy rá akkor nem lesz nehéz.

<tRucKdriFteR>

(#49) R válasza runner 125 (#46) üzenetére


R
aktív tag

lol, én ismerek ilyen férfias leszbikusokat... :D

(#50) runner 125 válasza R (#49) üzenetére


runner 125
nagyúr

:DDD

Egyébként nem szeretnék ezzel megsérteni senkit,de a mi volánunknál melózó nő is olyan férfias. De tényleg. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Buszsofőrök kerestetnek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.