Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Handor


Handor
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogyha az adott proci mellé veszek egy Asus p4p800-X alaplapot, akkor támogatva lesz-e a hyper threating funkcióm?
A procim adatai:

Name Intel Pentium 4
Code Name Northwood
Specification Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz
Chipset Intel i845E rev. E0

Az intel oldalán ezt találtam:

HT technológiát¹ támogató Intel® Pentium® 4 processzor (478 tűs tokozás)
Lapkakészlet (533 MHz-es rendszerbusz) Intel® 865P lapkakészlet, Intel® 850 lapkakészletcsalád , Intel® 850E , 845PE , 845GE , 845GV , 845E és 845G lapkakészletek

Ha ebből indulok ki, akkor elvileg lesz HT, de nekem az egyik fórumban azt írták, hogy nem lesz, hiába cserélek alaplapot, mert a procim nem támogatja.
Mi az igazság?
HELP!

Ja és még egy kérdés, ami már lehet nem ide vág, de ezzel kapcsolatos. Mennyivel lesz ettől gyorsabb a gépem? Lesz egyáltalán különbség?
A mostani alaplapom egy MSI 845E MAX.

Intel Core 2 CPU 6600 @ 2.40GHz, GigaByte GA-965P-DS4 (iP965), 2GB /2db 1024MB/ DDR2 800MHz GEIL Ultra, Gainward GeForce 8800 GTX 768MB (PCI-E)

(#2) Viktor77 válasza Handor (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Amit leírtál, abból pont nem derül ki milyen procid van. 2.4-es ugyanis van HT-vel és HT nélkül is.

Ha a procid nem HT-s (nézd meg Everest-tel tudja-e) akkor mindegy milyen alaplapot teszel alá, nem lesz HT-d.

Az aláírásod légyszi szűkítsd max. 3 sorra. Köszi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Handor válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Handor
tag

Délután leszűkítem megígérem, most viszont sietnem kell. Szóval csak annyi, hogy Everestben a Alaplap - CPUID-ben a HT nincs engedélyezve, nincsen pipa. Ez azt jelenti, hogy a procim nem támogatja vagy jelentheti azt is, hogy csak szimplán nem üzemel a szolgáltatás, mert az alaplapom nem engedélyezi? (Csak ezért, mert az alaplapomról tudom, hogy az nem engedi, viszont a procimnak elvileg engednie kéne az Intel honlapja szerint.) Akkor hogy is van ez? Miért írja az Intel, hogy az i845E az HT-s alaplap, amikor ez nem is így van?

Intel Core 2 CPU 6600 @ 2.40GHz, GigaByte GA-965P-DS4 (iP965), 2GB /2db 1024MB/ DDR2 800MHz GEIL Ultra, Gainward GeForce 8800 GTX 768MB (PCI-E)

(#4) Loretto válasza Handor (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Mielőtt a topicot zárnám.

Az alaplap támogatja a HT-t tehát ha a processzorod bír ezel, akkor menni fog.
Amint írtad nortwood magos procid van 2.4-es.ezek közül a ''C'' jelűek (800-as) tudják HT-t.
HT-vel elvileg egyszerre több alkalmazás futna döccenésmentesen (ami cpu részét illeti).

[link]Itt olvasgass,kérdezz bátran.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.