Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N2O


N2O
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap sajnos rossz BIOS-t töltöttem egy K7VTA3 (V5.0)-as alaplap BIOS-ába. Sok embertől hallottam, hogy más alaplapról való áttöltéssel ki lehet ezt a hibát küszöbölni. Van egy másik Működőképes gépem amiben szintén kivehető BIOS chip van. Szeretném áttölteni ennek a gépnek a segítségével a megfelelő BIOS-t a Phoenix-be. Egy a bibi. Ez egy Intel lapka amiben Award BIOS chip van. Elindítottam a gépet, bootoltam floppyról. BIOS chip csere (awardról phoenixre) majd megpróbáltam rátölteni a (phoenixre) a K7VTA3-hoz megfelelő BIOS-t. Nem tudtam megcsinálni. Lényegtelen, hogy miért.

A kérdésem a köv. lenne:
Milyen módon tudom áttölteni a Phoenix BIOS-ba a (K7VTA3-hoz) megfelelő tartalmat az Inteles alaplap segítségével?

Az (Inteles) alaplap típusa: MS-6178 VER:1.1
Biosára ez van ráírva:
AWARD
1998
PCI/PNP 686
242119271

A Phoenix Biosra ez van ráírva:
PhoenixBiosTM
D686 Bios
Phoenix1988
083923372

Valaki PLS segítsen különben a fejemet szedik érte :O
PLS HELP ME!!! :O
Tényleg nagyon sürgős lenne!!!

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#2) N2O


N2O
csendes tag

up

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#3) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Cseréld a bios chipet.

(#4) N2O


N2O
csendes tag

az már megvolt :) de látom nem értettél... :) nem baj :))
nekem egy lírás kéne, hogy ''hogyan'' (pl milyen programmal, mi kell ehhez) leírás kéne

DC++/Elite hubon egy srác privibe: ''Szia! Hogyan lehet felcsatlakozni a DC++ háb-ra?'' :))

(#5) Waterman válasza N2O (#4) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ő lesz a te barátod:Bővebben: link

(#6) bibimad válasza N2O (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Az MSI lap flash programját használd indításnál.A következő a menet miután elindítottad dos-ban a gépet,kicseréled a két BIOS chip-et,ezután beteszed a lemezt,amin a awdflash és a BIOS bin file van.Beirod a következőt awdflash neve szóköz,ezután a bin-file neve szóköz majd ez:/QI/f és nyomsz egy entert.Valószínüleg igy menni fog.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.