Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Sync

    csendes tag

    Sziasztok! Egy problémával fordulnék hozzátok. A gépemet láthatjátok a profilombam. Néhány napja olyat csinált a gépem, hogy bekapcsoltam és 2-3mp múlva kikapcsolt, majd aztán ki-be kapcsolgatott, vagy esetleg nem kapcsolt ki, de akkor nem boot-olt be a gép, csak fekete képernyő. Aztán egyszercsak elindult de láttam, hogy a proci órajelét visszavette alapra. Visszaállítottam a húzott értékre, és megint kikapcsolgatott, szal mondom a proci beszart, nem bírja a tuningot. Vettem most egy E5200-t (meg ramokat nagyobbra cseréltem), beleraktam és most olyat csinált, hogy amikor beléptem biosba és aztán Save & Exit (vagy akár újraindítottam a gépet), megint nem indult el a gép, fekete képernyő. Tápot egy éve cseréltem corsair vx450-re, vidkari is egy éves (sőt egy másikat beleraktam és azzal is ugyanezt csinálta), vinyót lehúztam, hangkártyát, tv-tunert is és még mindig ezt csinálta. Elvileg csak az alaplap lehet már a hibás, de szeretném a véleményeteket kérni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Sync

    csendes tag

    válasz zso73 #20076 üzenetére

    Hát sajna alapon is azt csinálja az új procival is, hogy ha újraindítom a gépet, illetve ha belépek a biosba(nem állítok semmit) és kilépek, hogy fekete képernyő és nem boot-ol be. De az a vicc ha csak simán elindítom a gépet akkor megy... Bios az alap van rajta (az alaplap rev 3.3-as), nem tom mi a száma, de vszleg az F8-as. Illetve most nézegettem a biost és a PC Health Status menüpontban olyat ír ki a VCORE-ra hogy FAIL. A többi feszültségre OK-t ír. Ez mit jelent pontosan? Amúgy kipróbáltam azt is a biosban, hogy betöltöttem a Fail-Safe és az Optimazed beállításokat is, de azzal se volt jó.

  • Sync

    csendes tag

    Azt még hozzáteszem, hogy a Corsair táp előtt egy Enermax 350W-os táppal és egy x1950pro VGA-val ment a rendszer. Egy éve elromlott a VGA, akkor vettem a 9600gt-t és mellé a Corsair vx450-es tápot. Lehet hogy az enermax táp kevés volt anno, és nemcsak a VGA-t cseszte el, de még az alaplap is kapott egy löketet, aminek most lett meg a hatása.
    Meg az a furcsa, hogy nézem biost, és CPU Normal Voltage-re 1.41V-t ír ami tuti sok, mert az e5200 alapfesze tuti nincs ennyi. Bátyám költözik és most lett új gépe, majd még este megnézzük az ő a tápegységével is a gépet, és ha megint nem lesz lesz jó, akkor tényleg nagy a valószínűsége, hogy az alaplap a szar... Vélemények?? :)

Aktív témák

Hirdetés