Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) telcom


telcom
tag

Még karácsony elött kijött az UPC-től egy tájékotató, hogy a HBO-t összevonta a családi csomaggal. igy ha nem csak duna TV-t akarsz nézni, hanem valami normálisat is akkor vedd meg 2x annyiért a legnagyobb csomagot. Állat mi?
A TV-ben nyilatkozott a csóka 5-7%-os emelés. valóvilágban 50-70%.

telcom

(#2) hogyishívnak? válasza telcom (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Régebben a Sport1-el is teljesen meg1ező volt a szitu. Mikor senki nem vette meg külön hozzácsapták 1 programcsomaghoz és az aktuális 5-10 % helyett a dupláját emelték. Mivel így bővitette a szolgáltatást emelhetett többet az inflációhoz képest.
:((

Tibi

(#3) twollah válasza telcom (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Próbálj a fogyasztóvédelemhez fordulni, hátha tudnak vmit segíteni az űgyben.

(#4) klepto


klepto
addikt

Én is UPC-s területen lakom :(((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) Egon


Egon
nagyúr

Tiszta sor. Tisztességtelen piaci magatartás + árukapcsolás: ez büntetendő. Csak kérdés hogy ki lesz aki perre viszi az ügyet, és hogy nincs-e valami jogi kiskapu...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) telcom


telcom
tag

Most irok a gazdasági versenyhivatalnak egy levelet. Hátha.

telcom

(#7) launcser


launcser
senior tag

áá upc még semim
ami Kecskeméten van, az a fibernet nevű szarzsák, 4000é nyomja 36 csatornás csomagot
ugyanez a cég pl Baján 2400ért 39 vagy mennyi csatornát nyom :)
habéó még nincs benne..

tütüü

(#8) lesaux válasza telcom (#6) üzenetére


lesaux
veterán

Nem akarlak benneteket elkeseríteni, meg a UPC-t se védeni, de SZVSZ esélyetek semmi. És félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy nem szemét dolog, amit csinálnak, csak azt, hogy jogilag megtehetik. Azt nyilván sejtitek, hogy milyen ügyvédjeik vannak, szóval nem a kisujjukból szopták, hogy árat emelnek, és nem kell azon töprengeniük, vajon megtehetik-e.
A másik: ha elolvastátok az Általános Szerződési Feltételeket, 100%, hogy benne van erre vonatkozóan valami. Pl. azt szokták beleírni, hogy megváltoztathatják a csomagokat meg az árakat. Ha nem tetszik, akkor a kihirdetéstől számított 8 napon belül írásban lemondhatod a csomagodat. Ha nem teszed, az új feltételek lépnek életbe automatikusan.
És még valami, ha már ennyire belemerültem az észosztásba. Ne is álmodjatok arról, hogy valaha is pert nyertek egy Matáv/UPC/Vodafone/bármilyen hasonló kaliberű cég ellen. El kell olvasni az ÁSZF-et meg az apróbetűs részt, és azokból kiderül, hogy nagyjából mindent megtehetnek, semmire sem kötelezhetőek. Két brókercéggel gyűlt meg a bajom, az egyiket bepanaszoltam a PSZÁF-nél (a másik cég esetében el se jutottam odáig, világossá vált, hogy gyakorlatilag bármikor emelhetnek árat). Finoman kifejezve azt írták, hogy nincs igazam, mehetek a levesbe. Na, ennyit az offról. Spóroljatok a papírral, ne jelentsetek föl ekkora cégeket.

(#9) bba


bba
tag

a Fogyasztóvédelmiseken kivül, vagy helyett fordulhattok a HIF-hez is (Hirközlési Felügyelethez is).
Állitólag korrrektebb eljárás folyik ott és hamarabb is lesz eredménye ilyen ügyekben.
Vagy GVH, bár nekik biztos van más dolguk is...

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#10) twollah válasza lesaux (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Kicsit szomorú, hogy mindenki így gondolkozik, hogy egy nagy cég lesöpri az asztalról a fogyasztókat.
Meg kell próbálni a pert.
Mégis csak tűrhetetlen dolog, hogy a cégek azt csinálhatnak a fogyasztóikkal amit akarnak, mert ott van a kezükben egy kacifántosan megfogalmazott szerződés.
Igenis meg kell próbálni a pert, hogy a cégek tudják, és tudatosuljon bennük, hogy nem tehetnek meg akármit a fogyasztókkal.

(#11) twollah válasza launcser (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

36 csatorna 4ezer localcreditért?
Ne is kérnek érte sok pénzt.

Amúgy nem kötelező TVt nézni.

(#12) twollah válasza klepto (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Havi szinten 400 local credit nem egy nagy érvágás.
Gondolom mások is úgy vannak ezzel, hogy nem mennek be a központba verni az asztalt a 400 credit miatt hanem szépen csendben kifizetik az új tarifát, és bizony sok kicsi áremelés sokra megy mint egy nagy.

(#13) launcser válasza twollah (#11) üzenetére


launcser
senior tag

nem sok pénz?
hát felénk sok
Bp 1,5x drágább általában mint vidék pl Kecskemét ilyen téren szerintem
összehasonlitottam már sokban
csak a legalapvető élelmiszerek kerülnek ugyanannyiba
meg ott van hogy ua a cég majdnem feleáron nyujt kicsivel többet Baján pl
igaz ott van valaki akivel versenyezhet..
(az meg mégolcsobban..)
upc-t tényleg hogyért mérik, mert itt Bp-n nekem valami emktv nyomja 3200/félért mivel kábelnet is van mellé..

tütüü

(#14) mzperx válasza telcom (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

Ilyen tájékoztatást én sem kaptam... pedig itt is UPC van. DE én kibuktam, mert három csomag van. az alap tartalamazza a m1 + m2 + Duna. Fizesd ki ennek sokszorosát, hogy nézhesd az újrainduló valóságshow-k, oknyomozó műsorok, meg reklámok között néha megbúvó ezeréves gagyi filmet. plusz ezért a pénzért kapsz még olasz, kínai (nem vicc), orosz meg mittudomén még milyen adókat, amit úgyse nézel. Ha véletlenül spektrumot akarnál nézni az előző árat megint szorozd fel. Ezekhez jön még az HBO - ami valljuk be elég rendesen ellaposodott + az új műsorrend nekem marhára nem szimpatikus. Ezeket mind figyelembe véve jelentem BESOKALLTAM. A család is hasonló véleményen van, így visszaállunk az alapcsomag+HBO díjtételre, mivel semmi kedvem nézni ezeket a valóságshowkat, meg reklámokat. NEM. És remélem ezzel nem csak én vagyok így. És azt is remélem, hogy a kedves szolgáltató előbb utóbb rájn, hogy ez így nem fog menni... HA leülök filmet nézni, akkor filmet akarok nézni és nem reklámot... adjanak le egy félórás, órás reklámblokkot, nézze azt az akit érdekel, de én nem vagyok hajlandó fizetni érte. ... bocsánat ha a megnyilvánulásommal bárki érzéseibe tapostam, de már nagyon régóta kikívánkozott belőlem...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#15) mzperx válasza twollah (#11) üzenetére


mzperx
aktív tag

Asszem hiába a 36 csatorna, ha nincs rajta mit nézni... én már jártam sokszor úgy, hogy a 27-dik adó után sem találtam semmi elfogadhatót, úgyhogy maradta a kis zöld gomb...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#16) Egon válasza mzperx (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez tökéletesen így van sajnos, nagyon potosan összefoglaltad... Bár az ''ezeréves gagyi filmek'' kitétellel azért némileg vitatkoznék: néha (!) egészen jó (igaz régi) filmeket adnak le...:) De ennyi ''költői túlzás'' bőven belefér...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) mzperx válasza Egon (#16) üzenetére


mzperx
aktív tag

Köszönöm a megerősítést, és ezúton pontosítok az ezeréves gagyit cseréljük enyhén poros darab-ra. Jelzem, hogy a mai legelfogadhatóbb fil asszem a Kelly hősei lesz... de lehet, hogy marada a MoH:AA....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#18) telcom


telcom
tag

És a Kelly hősei jó is volt.

telcom

(#19) gaborthefirst válasza twollah (#10) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Nem szomorú, inkább pragmatikus. Az segít! Tisztelt twollah ha lenne egy ilyen ''nagy cég''-e Ön vajon miként járna el? Netalán másodállást vállal, hogy mások ingyen nyomulhassanak?! Na de komolyan. Ez felveti a talán legkényesebb jogi porblémát, mégpedig: magántulajdon sérthetetlensége kontra állami beavatkozás a privátszférába (mindkettő tökéletlen, előbbi: szemétkizsákmányolókapitalista; utóbbi: mocskoskommunista)
Egyébként szerintem politikusnak kéne menni ilyen dumával:'Igenis meg kell próbálni a pert, hogy a cégek tudják, és tudatosuljon bennük, hogy nem tehetnek meg akármit a fogyasztókkal.'
komolyan megható!!!
Nyilván minden jóérzésű embert felzaklat ha hülyének nézik...
Valami biztató: folyamatban van a Polgári Törvénykönyvünk ezirányú megváltoztatása, mert itt az ideje. Amikor végre letisztulnak a kodifikációs keretek, nameg a közhangulat lenyugszik, meg stb., és az ítélőtáblák is rutinból működnek, és etc., akkor lesz lehetőség normális törvényeket alkotni! Sok a ha-akkor.

plug and pray

(#20) twollah válasza mzperx (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

Jók azok a reklámok.
Az alatt az idő alatt megyek ki szétdobni a pisit, hozni vmi rágcsát, stb.
Szóval nem izgulom végig a reklámokat.

(#21) twollah válasza mzperx (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Mi az a kis zöld gomb?

(#22) twollah válasza gaborthefirst (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha lenne előtte bejelenteném az árváltozást 1-2 hónappal az emelés előtt.

Nem megyek politikusnak, mert nem (túl) vagyok ahhoz.
Tudod nem szeretem ha a kissebeket bántják, és itt nem csak a testmagasságról van szó.

Tőlünk egy kicsit nyugtabbra ezt már nem merné eljátszani a UPC vagy hasonszőrű vállalat.

(#23) mzperx válasza twollah (#21) üzenetére


mzperx
aktív tag

zöld kis gomb: a TV kikapcs gomja... legalábbis nálam zöld... de értheti ide mindenki a saját színű, szagú, formájú, stb. kikapcsológombját...

A Kelly hősei elejét néztem, tényleg jó volt; ezért mondtam, hogy azt kell nézni.
De meg kell hogy mondjam e tegnapi napot egy kölcsönkapott DVD mentette meg...

Az árpolitikáról meg csak annyit, hogy ezek az árucsatolások nem lesznek mindig tarthatóak. Ha elég sokan hozzám hasonlóan döntenek, akkor oda emelheti a családi program árát ahová akarja, mert senki nem fogja megvenni. És végre tisztázni kéne valamit: nem a vevő van a cégért, hanem a cég van a vevőért - vagy legalábbis így kellene működnie a dolognak. Csak hiányzik a konkurencia, mivel nem fizethetek elő más TV szolgáltatóra...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#24) LionKing válasza telcom (#1) üzenetére


LionKing
csendes tag

Ez komoly? Észre sem vettem, pedig nekünk is jött vmi tájékoztató. Mondjuk mi fizetjük az HBO-t is. Így viszont akkor az meg olcsóbbra jön ki?

(#25) twollah


twollah
nagyúr

Véletlenül hallottam a rádióban, hogy pont erről szólt a vita, és a műsorvezetők is arra bíztatta a károsultakat, hogy ragadjanak papírt, tollat és írjanak minnél többen a fogyasztófelügyelőségnek.

(#26) telcom


telcom
tag

Aztán nem történik az ég világon semmi. Majd mondják pereld be. :(((

telcom

(#27) gaborthefirst válasza twollah (#22) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Tisztelt twollah!
Többek között én sem szeretem, ha bántják a kisebbet. Önt nem állt szándékomban bántani.
Tapasztalatból mondom a helyzet ilyen téren nyugaton ha lehet még rosszabb, ott ezek a húzások már bevett szokássá váltak, természetesen a törvényesség szigorú figyelembevételével. A szóban forgó magyar? cégek külföldről beszerzett forgatókönyvek alapján tevékenykednek (<hogy finoman fejezzem ki magam). Azért sem kéne nyüzsögni, mert egyrészt ellenük semmit nem tehetsz (max. szerződést bontassz), másrészt minden épelméjű embertársunk ugyanígy járna el, márha lenne rá alkalma...
üdv

plug and pray

(#28) twollah válasza gaborthefirst (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Na látod ez a szomorú az egészben.

(#29) gaborthefirst válasza twollah (#28) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Szerintem nem jó szomorkodni! Egyesek szerint az önsajnálat egy formája. Természetesen akinek nem inge az ne vegye magára...

plug and pray

(#30) Parci válasza gaborthefirst (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Egy sima magánfeljelentés nyomán büntették meg most a UPC-t 35 millió Ft-ra (kábeltévés hiszti). Valószínűleg ezért is emelnek ilyen bőszen, a fogyasztókon szedik be a kárt (vagy ha már beindulnak, akkor a kár 4-5x-ösét... :t).

Teljesen komolytalan dolog úgy hozzáállni, hogy ''úgy sem csinálhatok semmit, nincs esélyem''. Tőlünk nyugatra úgy szétszednek cégeket minden szarért. Ezért is van ráírva a mikrosütőre, hogy ne tegyél bele macskát, stb, mert valakik már mind nyertek pert ilyen témakörben.

A UPC egyébként (a példánál maradva) nem képes 50 napja bekötni a Chello-t a szerkesztőségünkbe. 30 napra vállalták, papíron. Érted, mi lesz, ha egyszer én kések 20 napot az egyik havi részlettel?!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) twollah válasza Parci (#30) üzenetére


twollah
nagyúr

Pereld be őket, a szerződésben leírtak be nem tartása miatt.
Már ha erről papírod.

(#32) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Hali! Az HBO-t még mindig nem kötelező előfizetni! Nem csapták hozzá a családi csomaghoz. Csak simán megemelték minden csomag árát. Ez azt jelenti, hogy a családi csomag ára 2840 Ft-ról 3230 Ft-ra emelkedett. Az HBO nincs benne. Az külön rendelhető 2750 Ft-ért... Mellesleg a még karácsony előtt (jóval) kint volt a UPC oldalán, hogy emelik az árakat, TV és Internet oldalon is. Egy szavunk sem lehet... Sajnos. Bár ha belegondolok, hogy 24-ből 24 órában megy a net, ''gyors'', és 11900 Ft. Ez nem sok érte, ha belegondolunk, hogy a Vivendinél 7500 Ft-ért kapsz havi 25 órát... ISDN-en...

Plumpy - A kultúrbölény

(#33) Parci válasza twollah (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nehéz lenne bizonyítanunk, hogy anyagi kárunk keletkezett. Anélkül pedig sz*rt sem érünk... majd írunk róla egy fincsi cikket, nem is tudják, hogy kik vagyunk :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) gaborthefirst válasza Parci (#30) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Ha a hiszti igaz, akkor pancserek. Cserélniük kell a vezetőséget, jogászokat, tanácsadókat stb. És emelni... Nálunk ez nem fordulhatna elő! Na mindedj.
Mi a komolytalan hozzáállás? Párezerért pereskedni az komolytalan. Tyukper.
A használati utasítás hiányosságaiból eredő károk megtérítésére irányuló kereset az más, nem keverendő össze az egyoldalú szerződésmódósítással. Főleg akkor nem, ha a szerződést aláírásoddal fogadtad el. Amelyik szerződés tartalmazta az előbbi kitételt. (valószínűleg apróbetűs rész)
Egyébként egy nagy cég ha hibázik, az nagyon helyes, ha szétszedik. Azt hívják fogyasztóvédelemnek nyugaton! De ez nem bosszú, hanem szigorúan üzlet.
Az UPC-vel kötött szerződéseteket természetesen nem ismerem, de kéne benne lennie egy kötbérről szóló rendelkezésnek. pl: a határnap utáni teljesítés esetén az UPC napi xy összeget visszafizet vagy azt a ellenértékből visszatarthatjátok (ún. hatalmasság). Ha ilyen nincs, a jogászt ki kell rúgni, ha nincs, fogadjatok meg egyet. Röhögnek a markukba... GAGYILAND! Ha nem érzik magukat 'fenyegetve' akkor amit ígért azt mér tartaná meg?!
üdv

plug and pray

(#35) DonLeo válasza telcom (#1) üzenetére


DonLeo
senior tag

Abszolút nem akarom védeni a UPC-t! (TV-net-es előfizető voltam a 13. kerületben...)
De az hogy lehet, hogy nálunk nem vonta össze.
Családi csomag: 3230 ft
HBO: 2750 ft
Ezek 2003. jan 11-től érvényesek.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#36) Atrox


Atrox
tag

Minekünk műholdas UPC-ink van. És 4500 FT-ot kell fizetni. És ezért az árért van 40, kártyával fogható cstorna és kb 150 szabadon fogható csatorna. Szerintem megéri.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#37) Atrox


Atrox
tag

Egyébként az anyaválalatnal nagyon nagy az adóssága. Amit mostanában fizet vissza. Lehet hogy ezt majd a fogyasztók is észreveszik.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#38) thord válasza Atrox (#36) üzenetére


thord
tag

es ezt ugye csak 1 tv-n lehet fogni?

nincs arra vmilyen megoldas, hogy tobb tv-n kulonbozo adasokat lehessen fogni a directtel?

(#39) dshk


dshk
aktív tag

engem érdekelne, hogy az upc vajon fizet-e a Spektrumért meg Discoveryért komolyabb összeget vagy nem. Mert ez azért lényegesen befolyásolja az árai megítélését.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.