Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttttt


ttttt
csendes tag

Sziasztok!

Futtatvan a Memetest-86 v3.0-at (az alairasban szereplo konfigon) az L2 cache-t nem ismeri fel, vagy rossz. Nem tudom, hogy masoknak mi a tapasztalata ezert kerdezem, hog kinek mit ir ki. Egy P3-ason a teszt rendesen kiirta a kulonbozo memoriak meretet es sebesseget.

Tovabba neha a 2-es es mndig a 8-as es 9-es teszt hibakat talal. Namarmost a konfig teljesen a nevleges sebessegen es feszen fut, minden a defaultra, vagy a bios altal javasoltra van allitva. Semmi overlock! A busz 333-on ketyeg (holott a memo DDR400-as). A memok a slot 2 es 3-ban vannak. Indulaskor a post jelzi a double data channel engedelyezest.

Most ott tartok, hogy cserelgetem a slotokban a memo-kat, hatha tudom lokalizalni a hibat. Van valakinek javaslata hogy tudnam biztosan kiszurni mi a problema?

Amugy az egesz ugy kezdodot, hogy a megirt CD-k neha hibakat tartalamaztak. Tobb progival is osszehasonlitottam a megirt CD-t a HDD-vel. Az eredmenyek 50%-ban fix helyen mutattak elterest, de 50%-ban teljesen intermittent volt a hibak helye. Sokaig az irora gyanakodtam, de egy masik HDD-re valo masolaskor majd a ket HDD-t osszehasonlitva kiderult, hogy igy is elofordulnak hibak. Na ezutan kezdodott az elso memtest futtatas.


Ha van valakinek eszrevetele tapasztalata, hogy hogyan tudnam pontosabban behatarolni, esetleg megoldani a problemat legyszives ossa meg..
koszi.

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#2) JaniS válasza ttttt (#1) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Ugyanilyen hibát már láttam két alkalommal: egyszer egy húzott gépnél, a másik esetben hibás volt a memóriamodul. Utóbbira gyanakodnék.

JaniS

(#3) anulu válasza ttttt (#1) üzenetére


anulu
félisten

Érdekes probléma. Nekem NF7 1.0 van, XP 1700+ @ 10,5*200MHz, és gond nélkül lefut a memtest, kiírja a cache-t, és minden megy, mint a karikacsapás, pedig a 333-as Samsung memóriám 400MHz-en megy, 2,5-3-3-7-es időzítésekkel, ami nem nagyon rossz :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) anulu válasza JaniS (#2) üzenetére


anulu
félisten

próbáld meg úgy, hogy külön leteszteled a mem moduljaidat

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) ttttt válasza anulu (#3) üzenetére


ttttt
csendes tag

Mindegyik cache-t L1 es L2-t kiirja? Nekem csak az L1-et jelzi:
L1 Cache 128k 11225MB/s
L2 Cache unknown
Memory 512MB 1191MB/s

Akkor ez csak Barton specifikus, vagy roszz meg valami?
Masnak van valami tapasztalata?

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#6) ath


ath
senior tag

nekem sem írja ki az l2 sebességét,de ez sztem nem gond,viszont azt télleg próbáld ki h külön-külön teszteled a két modult,remélhetőleg csak az 1ik hibás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.