Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ASUS M4N78 Pro (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Almuci


Almuci
csendes tag

Még februárban összeraktam a következő gépet:
ASUS M4N78 Pro alaplap
AMD Athlon II X2 245 processzor
2GB Kingmax DDR2 1066MHz memória
Gigabyte 9800GT 512MB PCIe videókártya
420W LCPower táp

Windows 7 üzemel ezen a konfigon.
Az összerakás után kb. 1 hónappal elkezdett csak úgy fagyni. Következőképpen nézett ki a kép: a monitoron minden látszódott csak épp televolt rózsaszínű csíkokkal, kockákkal, meg hasonlókkal, de az asztal és az ikonok kivehetők voltak. A fagyás mindig csak akkor jelentkezett, mikor nem ment 3D-s alkalmazás, leginkább játék, mert modellezőprogramnál is úgyanúgy csinálta. Gondoltam driver gond, felraktam a legújabbat, de így sem akart normálisan működni. Visszavittem a boltba, mert a videókártya HDMI portja alapból rossz volt és a szervízben frissítették a firmwarejét. Ezt a kártyát nem kaptam vissza, de kaptam másikat, ami ugyanilyen és új volt. Egy kis szünet után ez is ugyanazt csinálta. Cseréltem tápot, hátha. Az 550W mellett is fagyott. De érdekes, mert mikor alaplapi VGA-t használtam akkor teljesen jó volt, bár lehet csak szerencsém volt. Most megint leszedtem egy új drivert hozzá, 2 hónapot ment fagyás nélkül, és megint elkezdte. A 2 hónap alatt nagyon sokat ment a gép alapjáraton (mivel ilyenkor fagyott, pl.: netezés közben) de teljesen jó volt. Nekem olyat is mondtak, hogy az alaplap rossz, vagyis a PCI-express foglalat. Szóval ez a problémám, hogy nem tudom mitől fagy, és még hasonlót sem találtam, kép alapján, mert ez nem PSOD. A kártya nem melegszik, 4% és 100% venti fordulatszám mellett ugyanúgy küszködik. A max. hőmérséklete is 60 fok fölé nem megy. Memtest nem adott hibát, a videókártya memóriára sem. Szóval lövésem sincs mi lehet a hiba, de hátha van valaki aki okosabb nálam. Ezért szeretnék segítséget kérni, ha van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban.

(#2) #65675776 válasza Almuci (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van egy ASUS M4N78 topcunk. Bár nem szerepel a nevében a Pro kitétel, de a kérdésnek tökéletesen megfelel.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ASUS M4N78 Pro (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.