Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ocso


ocso
tag

Sziasztok,

nemrég építettem egy "HTPC"-t Asrock A330ION alaplappal. Gondoltam níitok egy saját témát ezügyben, ahol mindenki meg tudja osztani róla a tapasztalatait és véleményét.
Infó: [link]

Egy [ModeCom Feel 302]-be került a lap.

Első dolgom volt, többek tanácsára, hogy lecseréljem a passzív processzorhűtőt egy Zalman NB32K-ra. Így most a CPU alap hőmérséklete ventillátorok nélkül 62 fok. Terhelve 73 fok. Gyári hűtővel 80 fölé is ment. Az Nvidia chip-en meghagytam a gyári hűtőt egyelőre, de újrapasztáztam, 34-38 fok között mozog a hőmérséklete.

Kiváncsi leszek, majd, ha meg lesz a slim 10cm-es venti, hogy mennyit hűl a CPU... :B

(#2) ocso


ocso
tag

Egy kis teszt:

[ Szerkesztve ]

(#3) Janix12 válasza ocso (#2) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!
A napokban fogok ijet vásárolni én is. Evvel kapcsolatban lenne néhány kérdés..
Milyen ramok vannak neked benne? Milyen op-rendszerrel hajtod, és megvagy-e vele elégedve?
a válaszokat előre is köszi..
üdv jani

[ Szerkesztve ]

(#4) ocso válasza Janix12 (#3) üzenetére


ocso
tag

Szia,

egyelőre Kingmax 1333Mhz DDR3 van, benne, de egy modul így nem Dual Channel.
Érdemes bele KIT-et venni, ami nem sokkal drágább.
Windows 7 csücsül rajt, a teljesítménnyel meg vagyok elégedve nagyon.
A másik:
Ahogy írtam eléggé gagyik a hűtőbordák rajt. Vettem rá Zalman NB32K-t, ami 700-990 ft-os tétel, a procira tettem de az NVidia chipre is veszek egyet.
A 4cm-es ventillátor a grafikus chip-en van, azt levettem és a házba betettem egy slim 10cm-es 1000rpm-es ventillátort, így most csak egyedül ő keveri a levegőt neki, és alapból 45 fokon dolgozik most a processzor és a grafikus mag pedig 38 fokon.

(#5) Janix12 válasza ocso (#4) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszi a gyors választ...
Probából kapok ma két darab 512-es 1066-os kingston ramot avval fogok telepíteni...
Hétvégére egy átfogó tesztet készítek majd énis, néhány grafikus teszt is lesz benne..
A cpu 2-mag + 2HT egység? vagyis összesen 4 mag?

üdv jani

[ Szerkesztve ]

(#6) ocso válasza Janix12 (#5) üzenetére


ocso
tag

Igen, 4 mag.

(#7) Janix12 válasza ocso (#6) üzenetére


Janix12
aktív tag

Érdekesen fog festeni az mini itx lap a normál házba?
Bele megy egyáltalán? Meg se néztem..
Elméletben ugyan ott vannak a felfogatási pontok nem? :F
Lehet házat is kell vegyek?

(#8) Mobi28 válasza Janix12 (#7) üzenetére


Mobi28
tag

Természetesen nem kell házat cserélni hozzá, ugyanott vannak a szabvány felfogatási pontok mint bármelyik "rendes" mATX vagy ATX alaplapon. Azért poénból csak beleraknék egy videokártyát és meglesném mit tud kezdeni a játékokkal az atom proci. :D

(#9) Janix12 válasza Mobi28 (#8) üzenetére


Janix12
aktív tag

Milyen VGA-t raknál bele? 9600GT ? Lehet kipróbálok benne valamit, bár most csak egy 6600gt-m van...
Teszek fel fényképet hogy néz ki a lap az atx házba... :C

(#10) adorjant válasza ocso (#6) üzenetére


adorjant
senior tag

ez így nem egészen pontos,2 mag,4 szál.
tehát nem teljesértékű 4 mag

(#11) ocso válasza adorjant (#10) üzenetére


ocso
tag

ezzel tisztában vagyok... ;)

(#12) ocso válasza Janix12 (#9) üzenetére


ocso
tag

Én a helyedben a játékot az integrált Geforce 9300-assal nézném meg... :B

(#13) Janix12 válasza adorjant (#10) üzenetére


Janix12
aktív tag

Azt sejtettem, láttam néhány képet vele kapcsolatban... 2 mag + 2 HT egység mint régen a p4-nél..
kiváncsi vagyok rá nygyon, sajnos csak este tudom kipróbálni és még rendszert is kell rá raknom...
Ram-ból szerintem 4giga lesz benne valami értelmesebb...
Meddig tudja a feszt a ramoknak? Valaki esetleg erről tud valamit?
1,85 V-os ramot lehet rakni bele?

(#14) ocso válasza Janix12 (#13) üzenetére


ocso
tag

(#15) Janix12 válasza ocso (#14) üzenetére


Janix12
aktív tag

Úgylátom 2 V-ig nem lesz gondja a ramokkal ..
Kösz.. :R

(#16) Janix12


Janix12
aktív tag

A tegnap estém kalandos volt a szerkezettel..
Össze raktam este, elindítom a telepítőt "vista business" partició formázásba belefagyott...
Kivettem egy ramot mivel 2x512 volt benne, 25%-nál fagyott ki a telepítő.. Néhány oprendszer és néhány hdd után keztem sejteni, hogy nem vinyó hibáim vannak hanem ram lesz a ludas...
Ma viszem haza a 2x2048 ocz gold ramokat bele... remélem gördülékenyebb lesz a telepítés..
Valakinek volt hasonló memória problémája? Vagy egyaltalán az lesz?

[ Szerkesztve ]

(#17) ocso válasza Janix12 (#16) üzenetére


ocso
tag

Memtest-et nem futattál?

(#18) Janix12 válasza ocso (#17) üzenetére


Janix12
aktív tag

30%-ig aztán már nem volt türelmem... odáig nem volt hiba

[ Szerkesztve ]

(#19) ocso válasza ocso (#4) üzenetére


ocso
tag

Lecseréltem az alalapi hűtőbordát az Nvidia GPU chip-en is egy Zalman NB32K-ra és most 32 C-on van átlagosan a hőmérséklete 41 helyett.
A procin is ez van és 43 fokon dolgozik átlagosan. De persze ez a 10cm-es silm ventinek is köszönhető. Kipróbátam venti nélkül: proci 77 fok, GPU 54.

[ Szerkesztve ]

(#20) Mobi28 válasza Janix12 (#18) üzenetére


Mobi28
tag

"30%-ig aztán már nem volt türelmem"

Hajjaj. :N Ha ramot tesztelsz várd meg míg minimum 5x - 6x lefut a memtest. Sajnos ha csak egyszer fut végig a teszt az nem garancia még semmire. Nálam volt olyan, hogy 2x lefuttattam semmi hiba. Eladtam a ramot erre jön a vevő 2nap múlva, hogy terheléstől függetlenül random módon kék halált kap a gépe. Megnéztem újra és talán a hetedik vagy nyolcadik körben dobott hibát a ram. Na ekkor szoktam rá arra, hogy ha memóriát tesztelek akkor este elindítom és hagyom had menjen reggelig.

(#21) kocfika válasza ocso (#1) üzenetére


kocfika
csendes tag

Grat az új géphedhez, én is pont most szeretnék egy hasonlót összerakni. Örülnék, ha az elsõ tapasztalataid kicsit bõvebben is leírnád! Pár kérdés: az új Zalman borda 1az1-ben rámegy a másik helyére? Kell hozzá esetleg valmilyen plussz lefogató vagy ilyesmi? Nem tudod véletlen, hogy a Zalman ZM-NBF47 is rá lehetne tenni? Nekem más házam lenne, tehát helyileg bõven elférne. Csak a lefogatással nem vagyok tisztában.
" Az Nvidia chip-en meghagytam a gyári hűtőt egyelőre..."
A venti is rajta van, vagy csak passzívban van? Ha rajta van a venti, az mennyire hangos?
A házban van rendszerhûtõ ventid? Vagy pillanatnyilag csak a chip bordán van egyedül és így kaptad a mért hõmérsékleti értékeket? Bocsi a sok kérdés miatt! :DD

(#22) ocso válasza kocfika (#21) üzenetére


ocso
tag

Szia,

a következőket tudom elmondani róla:
- a Zalman borda rámegy a procira egy az egyben, a lefogatója állítható nagyon jól, úgyhogy nem lesz vele gond, pasztát is adnak hozzá. Így most, ahogy írtam terhelés nélkül 43 fok környékén van, max terheléssel 60 fokra megy fel maximum. Az eredeti borda és a Zlamn is "pattintós" nem csavaros.
- A 47-es Zalman szerintem nem fog felmmeni rá, nem fér el a többi alkatrésztől, de biztosat nem tudok mondani, max az NVidia chip-re megy fel szerintem.
- az NVidia chipen a gyári borda kicsit szélesebb, mint a Zalman 32, de nem probléma, így is sokkal jobban hűt 32 és 41 fok között mozog a hőmérsklete.
- a gyári 4cm-es ventillátort levettem (ez nem a procin van, hanem az Nvidia chip-en), mivel magas fordulaton megy elég zavaró a hangja. Meg amúgy sem mozgat meg szinte semmit... :)
- Egy ventillátor van a házban, egy Scythe "KAZE JYU SLIM" 100mm case fan ([link]), amit eredetileg HDD hűtésre találtak ki, ez 1000 rpm-en megy, szinte nem is hallani a hangját, a házból szívja ki a levegőt. Ezeket szilikon pöckökkel fogattam fel.
A kapott hőmérsklet értékek a ventillátornak köszönhetőek. Kipróbáltam ventillár nélkül is passzívan, de a processzor vészesen közelített a 80 fokhoz. De ez nem meglepő több tesztet is láttam full terhelésen Atom-os lapokkal és van, ahol elérte gyári hűtéssel a 100 fokot is.

Itt van pár kép a házról, a lap ezen Intel nem az A330ION, csak azért linkelem, mert nekem is így van megoldva a hűtés, ugyanaz a ventillátor is. Sőt ezen a lapon is Zalman bordák vannak:
[link]
[link]

Egy-két ötletet vehetsz a cikkekből:
Feel Goooood
Intel D945GCLF(2)

Mini-PC Modecom házban
Mozigép Modecom házban

Hirtelen ennyi, ha kérdésed van, ne habozz... :))
(legközelebb teszek fel róla képeket is...)

(#23) ocso válasza kocfika (#21) üzenetére


ocso
tag

A Zalman ZM-NB47J biztos felmegy rá, mivel a mérete ugyanaz, csak a magassága nagyobb,
de Zalman ZM-NBF47 lehet, hogy nem, mivel a borda szélessége 81 mm, és a kondiktól lehet nem férne fel.
Két-két pöcök van a bordáknál, ezekt sárgával jelöltem. Felülről megnyomod, alúl meg összenyomod a műanyagot és máris kihúzható a furatból... ;)

(#24) kocfika válasza ocso (#23) üzenetére


kocfika
csendes tag

OK, köszi az illusztrációt, ezzel tisztában voltam.
Amin agyalok, hogy a ZM-NBF47 -es borda alapterülete nem lehet, hogy megegyezik a ZM-NB47J -ével? (37mm)
Mérete:
Szélesség :
81 mm
Hosszúság :
37 mm
Magasság :
47 mm
Tömeg :
57g
A 81mm szerintem a bordák teljes szélessége lehet.... vagy nem? :W A 47mm -es magasság is a bordák magasságára utalhat. :F
A borda cserés lapodról a képet szívesen veszem! Elõre is köszi! :R
Üdv.!

(#25) ocso válasza kocfika (#24) üzenetére


ocso
tag

Az alapterületük, amin keresztül a chipre mennek, szerintem ugyanaz.
Nézd meg a képeket róla: [ZM-NBF47]
A 81 mm az tuti a teljes szélessége a bordáknak.
Este teszek fel képeket!

[ Szerkesztve ]

(#26) ocso válasza kocfika (#24) üzenetére


ocso
tag

(#27) kocfika válasza ocso (#26) üzenetére


kocfika
csendes tag

Köszi a képeket, rengeteget segített! :C
A jövõ héten fog megjönni az alaplapom, ha összelegozom a cuccot, majd én is rakok fel róla képeket.

(#28) ocso válasza kocfika (#27) üzenetére


ocso
tag

Oks, milyen házat választottál hozzá?

(#29) kocfika válasza ocso (#28) üzenetére


kocfika
csendes tag

Codegen MX31-A2 Sokan leszólják ezt a márkát a tápjai miatt, de nekem ez a ház jött be a legjobban. Ezeket nézegettem még amik tetszettek és az áruk is elfogadható:
MODE COM Feel 202, Gigabyte MIB T5140 Fekete + Monitorállvány 65W, Lc Power Case-1320MI Mini-ITX LC75ITX 75W
Aztán két dolog miatt könnyen ment a választás:
1. Ebben kitudom használni a PCI-E foglalt adta lehetõségeket.
2. 10E HUF alatti áron kaptam egy -számomra szép- házat táppal, benne kártyaolvasó + távirányító!
Ha a gyári tápot lecserélem egy passzívra, akkor elfér benne összesen 4db 3,5" -os vinyó! Természetesen annyi úgy sem lesz benne, és egy passzív táppal se annyi lesz az ára mint amit írtam.

(#30) ocso válasza kocfika (#29) üzenetére


ocso
tag

Igazából nagyon nem tudod kihasználni a PCI-E foglalatot, mert az Atom CPU szűk keresztmetszetet fog jelenteni, nem tudom, hogy mennyi az "adatáteresztő" képessége, de biztos kevesebb, mint egy izmos VGA kártyának...

(#31) kocfika válasza ocso (#30) üzenetére


kocfika
csendes tag

Természetes, de nem VGA bõvítésre gondoltam, hanem mondjuk egy belsõ TV kártya...

(#32) ocso válasza kocfika (#31) üzenetére


ocso
tag

Elég ritka (meg gondolom drága is) az x16 PCI-E tuner kártya...nem?

(#33) SPQR


SPQR
tag

Hi Ocso!
Végig néztem, olvastam a topicot. Nagyon jó és hasznos tanácsok vannak benne. Azt hiszem hogy majd egyszer nekem is kell egy ilyen vas a letöltésekhez.
By SPQR

(#34) Razermazer


Razermazer
őstag

Hát én is beléptem a klubba. Nagyon megvagyok elégedve a lappal, bár én a hűtőbordákra ventis hűtést tettem mindkét hőtermelő egységre a procira és a chipsetre is(természetesen xilence hűtőkéménykék társaságában a gyárit száműzve, rájuk pedig scythe mini kaze került éppen befért a modecom 202-es házba. 3500 forgatom őket így a hangjuk szinte hangtalan, és még kellően hűtenek is fotók is jönnek majd. De lehet, hogy ocso kolléga megoldása lesz a nyerő hosszabb távon, csak nem akartam megfúrni a szép festésű házikót első körben. Hd lejátszáshoz némi rafinéria kell, mert az atom teljesítménye egy kicsit gyenge,(hiába van ott az nvidia chip) no nem kell megijedni egy jó mediaplayer classic home cinema egyszeri tökéletes beállítással, és már semmi akadás nem tapasztalható 1080p-nél sem, varázslat az anti tearing opcióban van, ezt képszétválás megszüntetéséért felel, tehát nem marad le a felső rész az alsótól. Nálam természetesen 2 gigán megy a proci kell is 1.156volton ez még bőven a határ alatt van.

UI: Aha ha jól látom a képeken nem is fúrta meg hanem gumirögzítőkkel fogatta fel a szellőző rácsra remek :D

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#35) ocso válasza Razermazer (#34) üzenetére


ocso
tag

Hú, miért kellene megfúrni a házat?
Én a ventit szilikon rögzítő pöckökkel tettem fel a szellőzőre erősítve.

(#36) Razermazer válasza ocso (#35) üzenetére


Razermazer
őstag

Jólvan megelőztél már kapcsoltam :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#37) Mobi28 válasza ocso (#22) üzenetére


Mobi28
tag

Szerinted a chipset borda mennyire melegedne fel teljes terhelésen egy mATX házban ha elöl a vinyó előtt egy 12cm-s venti szívná be a levegőt, hátul pedig a tápon át fújódna ki? Gondolkodom én is egy ilyen alaplapon amin valami passzív hűtést tervezek. Az általad használt Zalmann egész jónak tűnik. Mi volt eddig a legmagasabb hőmérséklet amit mértél?

(#38) ocso válasza Mobi28 (#37) üzenetére


ocso
tag

Venti nélkül a legmagasabbak:
CPU: 79 C
GPU: 54 C

az általad javasolt megoldás szerintem bőven elég, nekem csak egy 10 cm-es Slim venti van, ami kiszívja a levegőt és 1000 rpm-en megy...

(#39) Mobi28 válasza ocso (#38) üzenetére


Mobi28
tag

Az nem is olyan vészes. Azt hittem jobban melegszik.

(#40) zso79 válasza ocso (#12) üzenetére


zso79
őstag

Az a tervem, hogy egy fájlszerver (2db HDD RAID1-ben) + HTPC kombót csinálnék, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
- nem 9400 van az ION-ban?
- ezen külön RAID vezérlő van, tehát külön RAID bios-ban be tudom szervezni a tömböt és az OS már azt látja?
- az említett a Feel 202/302 ház a 96W-os tápjával elbír ezzel a lappal és 2db 3,5-es HDD-vel?
- tudtok olyan linux disztribúciót, amelyik minden eszközt támogat a lapon és tudja a CUDA-t médialejátszáskor?

Köszi: Zs.

(#41) ocso válasza zso79 (#40) üzenetére


ocso
tag

- Igazad van, 9400-as integrált GPU van rajt.
- A Raid vezérlőről nem tudok nyilatkozni, esetleg a manual-ban benne van:
Manuals, RAID Installation Guide
- A 96W-os táppal nem lesz gond, nekem a rendszer, egy notebook vinyóval 22-30 W-ot fogyaszt a mérő szerint.
- Linux-ról nincs tapasztalatom...

(#42) zso79 válasza ocso (#41) üzenetére


zso79
őstag

Köszi! Tudsz esetleg olyan házat, amibe befér a 2x3,5 hdd + egy slim vagy normál optikai meghajtó és nem 300W-os táp van benne? Sőt, lehetőleg külső tápos :)

[ Szerkesztve ]

(#43) ocso válasza zso79 (#42) üzenetére


ocso
tag

Megnéztem én is pár házat, de így nem ugrik be ilyen dolog, esetleg Antec. De a Feel 302/202-be befér a 3,5-ös helyre két 2,5" a megfelelő adapterrel.
Itt kereshetsz, ha a szűkítést beállítod HTPC-re: [link]

(#44) zso79 válasza ocso (#43) üzenetére


zso79
őstag

Ez szerinted megfelelne? GIGABYTE MIB T5140
[link]

(#45) ocso válasza zso79 (#44) üzenetére


ocso
tag

Nem rossz. A belsőről nem találok képeket, de azt írják a spec-ben, hogy az egyik 3.5"-os hely az külső.

(#46) zso79 válasza ocso (#45) üzenetére


zso79
őstag

Én is csak ilyen érdekes linket találtam :)

[link]

(#47) Razermazer válasza zso79 (#46) üzenetére


Razermazer
őstag

Én még ezt ajánlom neked zso ez egy dtk ház beépített táppal[link] még egy kép[link]. Én is ebben gondolkodtam, de miután rájöttem hogy az atom kevés lesz bármilyen másik vga kártya kihajtásához ezért maradtam a modecom 202-nél. Esetleg egy tvtuner de hol kapok pci-expresses tv tunert :F . Szóval a típusszáma a dtk háznak DTK CAS-8889QAC ez most 12000-környékén kapható, nem adapteres tápos hanem beépített 150wattos, ezen szerintem csendesíteni is kell szóval a belső 8-centist alapból le kell cserélni, mert hangos megkérdeztem egy volt tulajt. Mondjuk egy scythe 8 centis s-flexre ami 800-on megy semmi hangot nem fogysz hallani, jah igen mellette kivágva a ventirácsot, mert akkor még szélzaj sem lesz. Kettő 3.5-ös vinyót tud fogadni tehát lehet raidezni, plusz van egy 5.25-ös hely is amit szerintem átalakítóval megint csak egy 3,5-ös hellyé lehet átalakítani, természetesen a készletbe már nincsen átalakító(azt vadászni kell).[link]

Nálam a hőfokok alap
GPU: 48 fok Terhelve: 56-60
CPU: 1 mag: 25 fok terhelve: 37 2 mag: 31 fok terhelve: 43
Vinyó egy 500gigás wd green van benne alapon 38 fok terhelve 42
aztán még van olyan hogy Mcp fogalmam sincsen hogy ez mi, de valami alaplapi chip lehet ez alapon mivel a venti nem fúj befelé ahogy Ocso kollégénak sem, hanem kifelé szív így 53 fok terheletlenül terhelve 58-60. Képek hát már nagyon beállítottam fileszervernek, mediaszervernek meg mozizásra de majd szétkapom és lefotózom.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#48) zso79 válasza Razermazer (#47) üzenetére


zso79
őstag

Köszi! Akkor végülis 2 közül kellene választanom: az általad ajánlott DTK és a kocfika által javasolt Codegen MX31-A2 közül.

(#49) kocfika válasza Razermazer (#47) üzenetére


kocfika
csendes tag

http://lambdacomputer.hu/termekek/47_tv_tuner/ ;)

(#50) kocfika válasza zso79 (#48) üzenetére


kocfika
csendes tag

Talán segítségedre lesz a döntésben:

Ideiglenesen beleraktam egy második vincsit...
Lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok, de nekem egyre jobban tetszik! :DD
Talán azért, mert mindennek +van a tökéletes helye, az előlapja pedig aluminium és nem egy gagyi müa.
:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.