Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD proci: segítség (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Most szeretnek venni AMD tbird procit, de a 950-es a 1000 Mhz kozott 4000Ft, a 950-es es a 1400 Mhz-es kozott 7000Ft kulonbseg van. Azt kerdeznem, hogy van-e valami kulonbseg az orajelen kivul, hogy ennyi az ardifferencia. Van-e annyi teljesitmenybeli kulonbseg, mint az arkulonbseg?

prohardver vendég

(#2) BadGe válasza guest (#1) üzenetére


BadGe
aktív tag

tudni kellene, hogy a 950-es mennyibe kerül ténylegesen mert a 4 illetve 7e Ft különség csak ehhez mérten lehet sok vagy kevés. Elképzelhető, hogy más FSB-vel mennek ez lehet 200 vagy 266, az utóbb jobb.

az 1400-es 45%-al (kb) gyorsabb mint a 950-es ha ehhez még 266-os az FSB-je az memória elérész szinten megint hozzáad egy keveset.

Ge.

(#3) karib válasza guest (#1) üzenetére


karib
addikt

Minden attól függ :)

Department of Redundancy Department

(#4) guest válasza BadGe (#2) üzenetére


guest
veterán

A 1 Ghz 24%-kal tobb, a 1,2 41%-kal tobb, azaz 17000Ft a 950-es. Egy ECS K7S5A lapba menne a proci. Ezzel a lappal lehet valamicsket huzni?

TAD

prohardver vendég

(#5) guest válasza karib (#3) üzenetére


guest
veterán

Nem feltetlenul tuning miatt veszem, hanem takarekossagi okokbol, egy ECS lapba, a hangsuly inkabb az ar/teljesitmenyen van. De ha lehet vmelyik procit huzni az ECS-sel akkor erdekelne, hogy melyik lenne az.

TAD

prohardver vendég

(#6) BoGár válasza guest (#5) üzenetére


BoGár
tag

ECS-sel nem tudod húzni, csak ha olyan BIOS teszel bele, bár azzal se biztos.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#7) asterx válasza guest (#5) üzenetére


asterx
csendes tag

Az ECS lap tudomásom szerint csak FSB állítást enged. Azt meg minden procinál lehet, barkácsolás nélkül is. A siker itt elsősorban az egyéb alkatrészeid minőségétől függ.

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#8) guest


guest
veterán

Viszont lenyeges, hogy csak 950-es, 1200-as es 1400-as procit tudok olcson szerezni, es ezek kozul kene a legjobb ar / teljesitmeny. Penzem max 1200 van tisztan, az 1400 mar kolcsonbol lenne. Az erdekelne hogy megeri-e a plussz differencia, az ECS-hez melyik jobb minimalis tuning szempotjabol. Ja a huto GlobalWin WBK68-as van.

prohardver vendég

(#9) asterx válasza guest (#8) üzenetére


asterx
csendes tag

Ne ár/teljesímény, hanem ár/MHz mutatóval számolj. Feltéve, hogy a három proci ugyanolyan típusú (amit, mondjuk kétlek, mert 1400-as nem hiszem hogy van 100 MHz-es FSB-vel, úgyszintén 950-es 133-sal), de azért ez is segít eligazodni. Egyébként proci miatt meg nem érdemes adósságba verni magad, mert kb. ugyanolyan boldog leszel az 1200-sal mint az 1400-sal.
Egyébként meg lökjed az infót hol lehet 1200-ért TBirdöt kapni! :D

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#10) karib válasza guest (#8) üzenetére


karib
addikt

Hm. Hát, én leginkább a GHz-es Duront ajánlanám, mint occsó megoldást. 15e alatt van, és kb. annyit tud, mint egy GHz-es Athlon. Ha mázlid van, akkor 1333-ra ki lehet húzni. Egy 1200-ast vagy 1400-ast szinte lehetetlen tuningolni egy ECS-ben. Az 1000/100 vagy esetleg az 1100/100 a jók.

Department of Redundancy Department

(#11) slendrian


slendrian
csendes tag

Hi all! Koszi az ediggi segitseget, regisztraltattam magamat en is. Ha jol vettem ki eddigi hozzaszolasokbol az 1.2 es az 1.4 csak az orajelukkel jobbak, tehat nem tartalmaznak semmi extra utasitaskeszletet, vagy vmi mas technikai extrat. Ez alapjan a 1.2 kb 26%-kal, az 1.4 47%-kal jobb, persze a 100 as FSB miatt lehet, hogy tobbel is. A kerdes adott, helyesek-e a kovetkezteteseim?

(#12) asterx válasza slendrian (#11) üzenetére


asterx
csendes tag

Szvsz így van. A 133-asnál magasabb FSB-hez, meg olyan memória, meg egyéb is kell, ami ugye ismét nem lefelé viszi az árat. Persze kérdés, hogy milyen feltélekkel tudsz kölcsönt felvenni ... :)

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#13) slendrian


slendrian
csendes tag

A Tbrid-ben 256k es 128k cache van, mig a duronban csak 128k es 64k. Ennek ellenere tenyleg jobb az 1000 Mhz duron mint a 950 Tbird? Tenyleg huzhato a Duron az ECS-sel.

(#14) asterx válasza slendrian (#13) üzenetére


asterx
csendes tag

Éppen a kis cache miatt nagyobb a valószínűsége, hogy a Duron jobban húzható lesz. Egy gigás Duron meg valszeg sokkal jobban húzható mint egy 950-es TB. De persze ez azért proci függő is. Mindenesetre itt már tényleg csak az ár dönt, ha a kettő közül akarsz választani, az olcsóbbat vedd meg. Persze csak, ha az a Duron :)

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#15) asterx válasza asterx (#14) üzenetére


asterx
csendes tag

Na jó szóval, a ''proci függő''-vel arra gondoltam, hogy konkrétan Duronból is meg TB-ből is mit kapsz a kezedbe. A mindenféle jó, meg kevésbé jó szériákról már sok szó esett mindenhol ...

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#16) slendrian


slendrian
csendes tag

A Tbird 950 tán AXIA-ás,(az 1200 biztosan), de melyik biztosabban huzhato az ECS-sel: az 950-es Tbird, vagy az 1000 Duron ,vagy 1100 Duron??
Mar +10%-os huzas mar eleg jo lenne :).
Huzas nelkul az 1 Ghz Duron mindenben veri a 950 Tbird-ot( 3D, tomoritesek stb)?

(#17) LordX válasza slendrian (#16) üzenetére


LordX
veterán

Az 1 GHz-es Duron már Morgan magú (ha nem, hát nem), ezét veri a 950-es Athlont.

A TB/XP-ben 128/256 L1/L2 Chace van, a Duron/Morgan-ben 128/64 L1/L2 van, az előző hozzászólásból azt lehet levonni, hogy a Duronban az L1-et is megrövidítették az Athlonokhoz képest, pedig csak az L2-t...

(#18) asterx válasza slendrian (#16) üzenetére


asterx
csendes tag

Az ECS-nél egyébként sincs olyan hogy +10%. Van 100 meg 133 MHz-es FSB. Szóval Duron. Még ha lehet is olyan benchmarkot találni amivel alapban esetleg nem gyorsabb, a való életben nem valószínű, hogy ezzel szembesülnél. Hacsak mint jó fórumos júzer nem bechmarkok futtatására használod a géped :)
Egyébiránt lásd még a Humoros vásárló topikot.

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#19) karib válasza slendrian (#16) üzenetére


karib
addikt

Ha olcsóért látsz 950-es AXIA T-Birdöt, az jó vétel. Tudtommal GHz alatt nincs AXIA, de tévedhetek.

A procik között vannak difik. Egyrészt kihoznak néha új magokat (pl. Athlon kontra XP, régi kontra új Duron), de adott magokból is van más széria, ún. stepping. Az Intel nyíltan publikálja a steppingváltásokat, az AMD-nél ez nem szokás, csak a proci felirataiból lehet következtetéseket levonni.

Minden steppingnek megvan egy jellemző max sebessége - ezért is hozzák ki őket, hogy gyorsabb gyári procikat tudjanak produkálni. Akkor vagy jó helyzetben, ha alacsonyabb sebességen kapsz jó steppingű procit. Pl. az AXIA és az AYHJA az 1.2-1.4-es gyári Athlonok steppingje, de előfordulnak 1.0 GHz-es kiszerelésben is. Ez azért jó, mert ''belül'' ezek elvileg ugyanolyanok, mint a gyorsabb testvéreik, csak lassabban vannak hajtva. Ezért kell a megfelelő steppinget vadászni.

Athlonból tehát AXIA alatt nem érdemes venni. Nem ismerni az összes betűkódot, sőt az elnevezések logikáját sem. A lényeg: minél ''nagyobb'' a betűérték, annál újabb a mag. Például: az AXIA-nál újabb az AYHJA, mert az Y az X után jön. Ilyen egyszerű.

ECS lap nagyon korlátozott tuning terén, de nem használhatatlan. Csak olyan procit kell venni, amit szorzóállítás nélkül tudsz húzni. Itt alapból csak 100 MHz-es buszsebességű procik jöhetnek szóba, mert 133-ra akarunk ugrani (van még 138 és 150, de ezek függnek pl. a RAM-tól is, az adott alaplapszéria minőségétől, stb., tehát építeni rájuk nem szerencsés). Az 1.0/100-as Athlon azért jó, mert 10x133=1333 MHz egy AXIA prociban fix benne van, de ha szerencséd van, akár a 10x150=1500-at is megcsípheted.

GHz-es Duronnál szintén ez a helyzet, mert 10x szorzó van benne. Egyetlen gond, hogy nem tudom fixre mondani, hogy akár az 1333-at meg fogod ütni. Az eredeti AHHAA szériás GHz Duronok 1300 alatt kifulladtak jellemzően, de mindig lehet szerencséd. Az új 1.3-as Duron AHLCA szériás, egy ilyen, vagy az AHHAA-nál ''nagyobb'' szériájú Duronnal jobbak az esélyek a sikeres 133-on hajtásra.

Department of Redundancy Department

(#20) karib válasza slendrian (#16) üzenetére


karib
addikt

Az általad említett procik közül egyik sem a legjobb tuningalany egy ECS-hez.

Ha a 950-es AXIA, akkor egyértelműen ő a legjobb választás, 138 v 150 MHz buszsebességgel.

Utána a GHz-es Duronnal lehet próbálkozni, de az 1333 MHz elég necces lehet.

A nagyobb Duronokkal kivitelezhetetlen a 133 MHz, ahogy az 1.1/100-nál nagyobb Athlonoknál is.

Más lenne a kérdés, ha tudnál szorzót állítani, de az ECS-en nem lehet.

Egy kis összefoglaló, hogy kábé mire lehet számítani max sebességek terén:

Athlon: egyes szériák úgy 800-ig mentek, mások cirka 1000-ig, utána az AXIA és felette lévők (pl. AYHJA) úgy 1,3-1,6 GHz-ig jók
Duron 950 MHz-ig (Spitfire mag): durván 933-1050 között van a végük
Duron 1.0 GHz-től (Morgan mag): 1.2 GHz fixen fogható, az újabb AHLCA széria 1.5 közelébe hajtható
Athlon XP: itt az AMD gyárilag szortírozza a procikat, tehát a gyorsabbak jobban tuningolahtóak is; most feltűnt az 1600+ kategóriában az AGOGA sorozat, ami állítólag jó eséllyel fut 17xx MHz-et (gyári ugye 1400) különösebb erőszak nélkül...

Tehát prociválasztásnál a lényeg, ha a szorzód fix, akkor nézd meg, hogy kábé mennyit bír a technológia (stepping), lődd be a kívánt buszsebességet, így már adódik a cészerű szorzó. Neked pedig csak egy ehhez közeli szorzójú procit kell vegyél. Pl. AXIA T-Bird bír cirka 1400-at, 1400/133=10,5, tehát 10x vagy 11x szorzóra kell hajtani AXIA szériában. Ilyenje az 1.0/100 és 1.1/100 prociknak van. Célszerű a kisebbet venni, mert nagyobb a biztonság, és az FSB-t tovább emelve még lehet hajtani talán a procit.

Még egy dolog: ha nem húzod a procit, akkor mindenképp 133 MHz-eset vegyél!!! Nagyon sokat számít! Igazából ettől gyenge a Duron, az csak 100-on fut. Más kérdés, ha túlhúzod, nekem 155-ön egész virgonc. Amúgy 133-ról is lehet húzni 138-150-re, de ez rizikósabb, ráadásul nem akkora plusz, mint 100-ról 150-re ugrani :)

Department of Redundancy Department

(#21) Eyeball válasza guest (#1) üzenetére


Eyeball
csendes tag

Na szeva barátom.

Én amit javallani tudok, az egy AMD Athlon 1,4 Ghz-es prockó, jobb mint az elhíresült XP 1,6-os proci.

Teljesítmény tekintetében minimális a külömbség a két proci között és az ára lentebb van mint az XP.-nek.

Kérdezem, kell ennél több???

(#22) zotyesz01


zotyesz01
tag

Én meg pont nem javallom az 1.4-es procit az ECS lapba, mert memóriagondjaid lehetnek. A DTK Magyarország ugyan javítja ezt a problémát egy ellenállás beforrasztásával és a garancia is megmarad, de én kihagynám a helyedben. Ha az a 950-es AXIA, akkor szerintem is az a legjobb választás. Ha nem, akkor ki kell próbálni az 1.2 gigásat vagy a duront.

(#23) borg315


borg315
aktív tag

hát imo ha 12000-ed van rá, onnantól már kölcsön, akkor ne nagyon gondolkozz giga fölötti procikban.. szerintem ecs lapba amit érdemes venni: 1000-es (vagy 1133-as) tbird, 133-as fsb-vel (!), csak hát kb. 22+fa.. én egy 800-850-es tbirdöt ajánlanék (igaz ezek 100-as fsb-sek), ha még lehet kapni, vettem egyet egy gépbe, elég szépen muzsikált, ár/teljesítmény arányban szerintem jó.. és hogy mennyi különbség van egy duron és egy tb között? itthon kevés$$ alapon duront vettem, hm, nos _van_ különbség :)

(#26) guest


guest
veterán

Hi srácok. Olvastam a hozzászólásokat. Most szeretnék venni 1700+ Xp-t, soltek SL-75DRV2 alaplappal. Erről mi a véleményetek? Jó választás? Másrészt, a proci vételnél az eladó megtudja mondani, hogy milyen a proci? Gondolok itt, hogy Agoga vagy egyébb. AGOGA az jó már? Másik dolog. Olvastam a stepping hibáról. Win 98-on is jelentkezik ez a hiba? Az összes prociban benne van ez a hiba, vagy van már olyan, ami már javitott? Köszi a válaszokat. (kicsit sok lett a kérdés:))

prohardver vendég

(#27) asterx válasza guest (#26) üzenetére


asterx
csendes tag

Jó választás. A Soltek lapok elég jók. (Ezt személyes tapasztalat alapján mondhatom.) Arról, hogy az eladók mit tudnak megmondani, és mit nem ... hát ez attól függ, melyik boltban vagy éppen. Szóval egyszerűbb, ha megmutattatod magadnak a procit és elolvasod, ami rá van írva. Az AGP-s hiba miatt meg szerintem nem fájjon a fejed. Van egy csomó ember akinek szar processzora van (gyakorlatilag mindenki aki eddig vett K7-et) és mégis boldogok.

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#28) karib válasza guest (#26) üzenetére


karib
addikt

Az AGOGA asszem az egyik legjobb választás manapság. Főleg, mert 1600+-ban is létezik, ami nem is olyan drága, és fajlagosan jobban tuningolható (eddig az XP-k nem voltak nagy tuningbajnokok, sajnos).

Meg lehet nézni, rá van írva a procimagra, a harmadik sor kezdődik a keresett kóddal...

Szóval, ha látsz 1600+ AGOGA-t, akkor szerintem az a tuti. Az 1700+ meg magában is piszok gyors.

Department of Redundancy Department

(#29) guest


guest
veterán

Kösz az infót. A cpuid-t hol lehet megnézni, mert állitólag a A5 steppinges AMD 662-es cpuid-vel már jó. A6 meg eleve jó. A win 98 alatt is jelentkezik az agp bibi? Köszi.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD proci: segítség (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.