Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tandl


tandl
csendes tag

Mi lehet a gon, segitsetek!

Konfigom : Abit kt7e,AsusV7700Pro/Deluxe(5 nanós ascend ram),Athlon1.4Ghz,2x256mb sdram.

No, hát a probléma az, hogy a gép bekapcsolásakor error beep van méghozzá 1 hosszú és 2 rövid. Tehát a videokártya nem inicializálódik, nincs kép, de a winme töltődik be, külső zipdrive éled föl, tehát a grafkártyától eltekintve minden ok.

Vagy, ha azt csinálom, hogy bekapcsolom a gépem, jön a fenti error beep, de 4-5 resetet nyomok neki, tehát hagyom kissé bemelegedni a grafkártyát, beindul és müködik is rendesen.

Áttéve egy másik gépbe a kártyát, minden ok semmi bug, a kártya másik gépben jó!

Egy noname gf2 mx 200 at betéve az én gépembe, szintén minden ok, semmi bug, tehát az alaplapommal sincsen semmi gond!

Tehát külön külön minden szép és jó, de EGYÜTT nem indul az alaplap és a grafkártyám.

Miért van ez?

Kérlek segitsetek ötletekkel.

(#2) Beco válasza tandl (#1) üzenetére


Beco
csendes tag

Hi!

Segíteni nem tudok, de nekem is ilyen problémám van. Nekem ELSA Gladiac GeForce 2 GTS van, de ugyanezt csinalja. Nem mindig, de előfordul. Ilyenkor 1 db reset és müködik minden rendesen. Ahogy hallottam másoknál is van ilyen probléma, valsz' az AGP porttal nem stimmel vmi ennél a lapnál, de ettől függetlenül -hidd el!- nem választottál rosszul, mint ahogy én sem. Galibát nem okoz, csak egy kis kellemetlenség. Azt hiszem ez megbocsájtható?!:) neki.

Üdv!

Beco

(#3) Beco


Beco
csendes tag

Hopp!

Ha mégis van vmi megoldás, azt én is szívesen olvasnám !!!

Üdv!

Beco

(#4) Zsiba


Zsiba
senior tag

Esetleg BIOS-upgrade nem segítene?? Csak tipp! Nem tudom...

''One Ring to rule them all...''

(#5) karib


karib
addikt

IO fesz emelés, AGP driving feltornászása, AGP slotot indítsa elsőnek...

Abit BIOS-ban piszok sok apróság van, amivel el lehet játszadozni... eredmény pedig kétes :(

Nekem KT7E van Creative GeF256-tal, eddig még nem volt gondom, pedig ez is elég sokat zabál (mint a Ge2).

Azért első tippem az lenne, hogy nem tudja rendesen táppal meghajtani a kártyát. Lehet tápfüggő, alaplap revizió függő, de akár a legfent említett opciók variálása is segíthet.

Department of Redundancy Department

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na most ez nem biztos, hogy segít, de ezt találtam a KT7A FAQ-jában (első kérdés):

Why do I get a shaking or vibrating display with ABIT Siluro MX400 and KT7A mainboard? Or the 3D gaming failed sometimes? (KT7/KT7-RAID/KT7A/KT7A-RAID/KT7E/Siluro MX200/T200/MX400/T400)

If users experience a display or 3D gaming problem with KT7A series mainboard and Siluro MX400 family graphic card, please manually change the "AGP driving Control" to FF, EF, FE or EE.
Advanced Chipset Features -> AGP Driving Control -> Auto -> Manual -> FF -> Save & Exit Setup.

Sok sikert, hátha ettől megjavul! :)

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) guest


guest
veterán

Nem lehet, hogy kevés hozzá a tápegységed?

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.