Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soja


Soja
aktív tag

Hali, mindenkinek!
Egy elég érdekes és furcsa problémával küzdök az abit alaplapommal.
A gépemben 2*512 DDR 400 RAM (Infenion) található. Ez még nem is lenne különös, és itt a probléma: papírforma szerint 2 db. ramot még 400 MHz-en tud kezelni az alaplap. De amikor a 400 MHz-et ráküldöm, akkor bizony a ramok el kezdenek hibázni. Próbáltam már összevissza rakosgatni, Dual channel-ben, és símán is, 400 MHz-en mindig hibáznak. A ramok egyesével is le lettek tesztelve, sőt mindegyik memóriaslot ki lett próbálva, és ekkor semmi hiba nem jelentkezett.
Ha valaki tud valami okosat mondani erre, vagy tanácsot adni, ne habozzon, igaz már kezdek hozzászokni, hogy 333 MHz-en használom őket, de így nem az igazi.

(#2) madve válasza Soja (#1) üzenetére


madve
tag

Szia,

Van azért pár dolog amit előtte tisztázni kellene:

Milyen procid van?
A proci és a memória szinkronban megy?

Nekem úgy tűnik hogy a proci nem bírja az emelt fsb-t és ezért a memóriakezelője hibázik. Amikor amd-m volt a harmadik 2500 barton magos proci nem tévesztett a 400 Fsb-nél.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#3) Soja


Soja
aktív tag

Egy 2500+ Bartonom van nekem is, de nincsen tuningolva, hanem alap beállításokon megy 1833 MHz-en 333-as FSB-vel

(#4) Soja


Soja
aktív tag

Az pontosan mit jelent, hogy szinkronban megy?

(#5) antikomcsi válasza Soja (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hogy ''ereszted rá a 400MHz-et'' ha alapon megy a proci? Csak úgy tudod, ha nem szinkronban megy cpu333 ddr 400, de ez nem a legjobb. Nem megsérteni akarlak, de szerintem Te fsb-t emeltél, és mivel nem igazán vagy vele tisztában mi a szinkron járatás, gondolom a cpu/ram arányt se állítottad be, így 11es szorzóval rögtön 2200MHz-et kapsz, amit lehet, hogy alapfeszen nem bír a procid!

Szerintem semmi baja a cuccodnak, csak be kéne állítani.

Pl.
soft menu III
cpu operating speed user define
szorzó 11
fsb 200
agp 66
cpu fsb/dram auto
cpu interface enabled

pover supply user define
cpu core v 1.725V
ddr v 2.7V
NB core 1.6V
agp 1.55V

Advanced Chipset Features
Memori Timings expert
az időzítéseket állitsd mondjuk 7-4-4-3-ra, ha nem jó emeld egy kicsit,(8-5-5-3) ha megy vidd le (7-4-4-2.5 vagy 7-3-3-2.5) Ha megy viheted lejebb (7-3-3-2)

Próbálkozz

(#6) Soja


Soja
aktív tag

Az igaz, hogy a memória dolog az egyik gyenge pontom, de azt biztosra mondhatom, hogy az FSB-hez nem nyúltam hozzá. Az eddig is, és ez után is 11x166 van, az agp az szintén 66-on, egyedül, amit állítottam az a cpu,dram aránya. Ez auto-n beállítja magát 333-ra, és ezzel próbálkoztam, na meg az időzítésekkel. Ha a CPU fsb/dram-ot 5/6-ra állítom, akkor mennek a ramok 400-on, csak hibával. Ja és az időzítéseket is próbáltam By spd, és optimal módon is, és semmi hatása

(#7) antikomcsi válasza Soja (#6) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Jobban szereti a lap a szinkron járatást, nyugodtan vidd fel az fsb-t, ha valami nem megy ne aggódj, clear cmos, és kezdheted előlről. :DD

(#8) Soja


Soja
aktív tag

Az a helyzet, hogy kicsit elfogult vagyok ezzel az fsb-emeléssel kapcsolatban. Volt ugyanis egy ócsó alaplapom még korábban, abban ezt kipróbáltam. Semmi probléma nem volt. Amikor aztán visszaállítottam, akkor szépen elkezdtek megdögleni a winyók. Két 160-as samsung, sulinetes... Hogy van-e összefüggés, vagy nincs, azt nem tudom, mindenesetre gyanús...
Ekkor megfogadtam, soha többé tuning. Inkább maradnék az alapbeállításoknál.
Egyébként, ahogy írtam, 1 rammal simán elmegy 400-on, ezért nem értem, hogy 2-vel miért nem.
Akkor inkább maradok a ''szinkron'' beállításnál, ami 333 fsb és 333 MHz Ram, ha minden igaz.

(#9) Soja


Soja
aktív tag

Még mielőtt valaki felhozná, a milyen tápod van című kérdést, ezért leírom, hogy egy chieftek 360-as az illető, így nem hinném, hogy ő volt a kakukktojás

(#10) Soja


Soja
aktív tag

Na most ott tartok, hogy ramok mennek 333-on. Memtest no hiba. De sajnos még nem tudok megnyugodni. Néha úgy viselkedik a gép, mintha mégis memhibás lenne. Konkrétan egy bizonyos proginál történik ez, mégpedig a ramdiskxp progi használatánál. Röviden: ez annyit csinál, hogy a memóriába létrehoz egy virtuális meghajtót. Ha a progit használom, előfordul, hogy kékhalállal kifagy az XP, ilyeneket írkál ki:

fizikai memória listázása...
fizikai memória listázása kész

Másik verzió:

STOP: 0x000000C2 (0x00000007, 0x00000CD4, 0x00010000, 0x87F4EA98)

Lehetséges, hogy a memteszt elsiklik pár mégis létező hiba felett, vagy valami más lehet a probléma?

(#11) Zoz válasza Soja (#10) üzenetére


Zoz
őstag

''Lehetséges, hogy a memteszt elsiklik pár mégis létező hiba felett''
Lehetséges, már nekem is volt több ilyen esetem :(

Amúgy 1-2 hónapja raktam össze egy AN7-es gépet, és elég válogatós volt a ramokban, többfélét is kipróbáltam, végül a KINGMAX-ot szerette.

(#12) madve válasza Soja (#10) üzenetére


madve
tag

Szia,

az Nforce-os lap jobban szereti a szinkronos járatást. Bár sokkal gyorsabb nem lesz. A szinkron és aszinkron annyit jelent hogy a procid és a memóriád egymáshoz képest milyen fsbvel kommunikál. A nem egyforma fsb-t nem ajánlom mert a memóriavezérlőnél tévesztési lehetőségek vannak. Lehet hogy ezért nem megy. Amúgy ha az időzítéseket próbálod állítani akkor oda kell figyelni a memória határaira is. Amúgy ha másik progi is fagy akkor a memóriádat nem szereti. Milyen a ram márkája. Az an7 tényleg válogatós. Fontos hogy egyforma legyen a ram.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#13) Soja


Soja
aktív tag

A ramok infenion ramok. Most vissza van állítva 333-ra, és az időzítéseket hagyom By SPD-n. Előző éjszaka 11 órán keresztül futott a memtest, kipróbáltam valami másik memóriatesztelőt is, semmi hiba. Akkor úgy néz ki, hogy bevásároltam ezekkel a ramokkal, vagy inkább az alaplappal?

(#14) Soja


Soja
aktív tag

Még majd megpróbálok egy új win-t felpakolni a legújabb driverekkel, azt meglátjuk mi lesz, de szerintem nem sokat számít. Bár, ki tudja, hátha...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.