Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A legstabilabb amd lap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karyo


karyo
senior tag

Kérdés: szerintetek (feltéve hogy most építenétek AMD alapú gépet) melyik alaplap a legstabilabb, amivel a lehető legkevesebb gond volt/van, és nem kerül túl sokba.Ja, és rigolyás noname ramokra. Kiváncsian várom a válaszokat

Enjoy the silence.

(#2) karyo válasza karyo (#1) üzenetére


karyo
senior tag

bocs elírtam: szal NEM rigolyás a noname ramokra akart lenni:)

Enjoy the silence.

(#3) Sidaries válasza karyo (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Lehet, hogy meg fognak kövezni, de én akkor is Abitot ajánlok. Ha olcsót akarsz akkor Abit Kd7E. Van róla cikk is. Korrekt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) karyo válasza Sidaries (#3) üzenetére


karyo
senior tag

esetleg ECS? vagy DFI?

Enjoy the silence.

(#5) tildy


tildy
nagyúr

En most ket lapon gondolkodom:asus a7v8x vagy chaintech 7njl .Remelem azok si jok:)))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) karyo válasza tildy (#5) üzenetére


karyo
senior tag

ezek mennyiben vannak?

Enjoy the silence.

(#7) tildy válasza karyo (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

CHAINTECH 7NJL1 APOGEE 31680 bruttoert vagy asus a7v8x 23680 bruttoert?
Sizvem szerint jobban orulnek a chaintechneka z nforce maitt is, meg a rounded kabel miatt is... (egyebkent ezek ilyen felafas arak, szal ennyibol jonne ki nekem)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) WaterLo válasza tildy (#7) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nekem egy ilyen Asus A7V8X van, nincs vele semmi gond, jó lap,de én is nforce-osat vettem volna, ha lehetett volna kapni. Szóval szerintem Chaintech.

....What's up!....

(#9) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Valamilyen Nforce chipkészletes márkás alaplap a legjobb választás szerintem.

(#10) AND1 válasza karyo (#1) üzenetére


AND1
őstag

Nekem MSI alaplapom van.(MSI KT3 Ultra).Lassan már egy éve meg van és eddig egyetlen egyszer fagytam.Az is újonnan telepitett bugos driver miatt volt.Szoval gyors,stabil nekem nagyon bejött.Alaplap jol meg van pakolva:vga(ati),hangk,2db háló,Tv-tuner és tökéltesen müxik.
További alaplapok amiket tudok ajánlani: Gigabyte,Chaintech,Asus,Jetway
Ami meg az Abit-ot illeti.Nem tok pontos véleményt mondani..amikor én vettem gépet minden boltban lebeszéltek róla(KG7,KR7)...de pedig ismerek olyat akiknek tökéltesen megy...szoval abitban nem vagyok biztos,félve talán azt mondom hogy abit kiszámithatatlan...de attol még én korekt lapnak tartom. Csak nincs benne a TOP5 alaplapgyártoim között :)

Tehát:MSI,Gigabyte,Chaintech,Asus,Jetway...

Egy régi PH-s.

(#11) klepto


klepto
addikt

Én azt mondom, hogy ECS-t NE vegyél, mert iszonyat stabil, viszont veszett lassú!!! Ez saját tapasztalat, egy ECS k7s6a-s lappal kapcsolatban, 1,8+ -os XP procival. Ezt már más is írta, méghozzá a VIA-s chipsetes ECS-sel kapcsolatban!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) karyo válasza klepto (#11) üzenetére


karyo
senior tag

aza kérdés hogy mihez képest lassú? bedobok egy 1700+ xp-t nem hinném hogy nagyon lassú lenne

Enjoy the silence.

(#13) rdi válasza karyo (#12) üzenetére


rdi
veterán

Ne legyél már ilyen :( hát pl az msi-hez képest ugyanolyan procival lassúbb

Fej! Tor! Potroh!

(#14) karyo válasza rdi (#13) üzenetére


karyo
senior tag

ja, 1 -2%-al, azaztán tényleg sok!

Enjoy the silence.

(#15) kgb


kgb
tag

Szep lassan az osszes kaphato lap megtalalhato lesz a topicban :))

(#16) Bass


Bass
addikt

Nekem Abit KR7A-133 Raid-el még one gond(csak a chipsetventinek iduláskor iszonyatos hangja van szerintem be fog dögleni)de mivel ilyen lap már szerintem nincs forgalomban ezért az Abit KX7-es modelt ajánlom ugyan az mint a KR7a csak 333-as ddr van rajta


AMD&ABIT RULEZ!!!

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#17) Don Vittorio válasza karyo (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Az a lap a legstabilabb, ami a haverodnál is stabil. Vagy az, amelyik drágább, mint a haverodé. Vagy az, amelyik még senkinek sincs a suliban. Alkati kérdés.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#18) Pipó


Pipó
őstag

ABIT KX7!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Király. Előtte Asus volt. Név ide vagy oda, instabilabb, lassabb volt és kész.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#19) mzperx válasza karyo (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

Nálam két AMD konfig fordult meg egy XP 1800+ +A7V266-E Raid illetve XP 2000+ + A7V333 Raid. Az első közel egy éves darab már, napi nyúzásban van, a másik pár hónapos, azt is nyúzom becsülettel, de ez idő allatt nem láttam fagyit, kék halált, stb abnormális üzemállapotot...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#20) meba


meba
tag

Epox....

(#21) MaUser


MaUser
addikt

Ne lepődjetek meg: Acorp

Eddig 12 gépet raktam össze az elmúlt három év alatt acorp lappal és egyel sem volt probléma! Igaz tuningolni egy dekát nem lehet, de az összes noname sd-ddr ram ment vele /na jo egy nem, de az másban sem:)/. Igaz nem nagy név, de kapsz rá két év garót s gyors s megbízható, csakhát kissé drága az ecs-hez képest. Ha meg az ember egy kicsit (hangsúlyozom KICSIT) ráfizet abit-ot is vehet. Igaz ez nem olyan stabil (bár nekem soha nem volt vele gondom), főleg raid-del, dehát az megint más kategória.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) gericooper


gericooper
aktív tag

a legstabilabb amd-s lap?

mielőtt lapot vettem, sokáig nézegettem őket a neten (akkor még nem volt nforce 2-s lap) aztán láttam az egyik külföldi oldalon, hogy az abit kd7 20/20-at kapott stabilitásra...és szerte a világhálón csak azt írták negatívumként rá, hogy 180mhz fsb felett (radikális overclock) fagy. így ez a lap őrült satbilnak mondható, és szerintem stabilitási gondokról nem is fox olvasni szerte a világhálón. noname ramról ne ejtsünk szót, mert a legstabilabb alkatrészek minőségét is beárnyékolhatja egy a rendszerbe épített szarabb fajtájú. (ez a ramnál különösen igaz: nagyon kétesélyes a dolog pl.: winxp felmegy, nem megy fel. )

(#23) Polesz válasza MaUser (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Nagyon meglepódtem :))

Mondjuk én személy szerint a Matsonic 8137C+ lapot javaslom. Május óta kb 50-100 gépet raktam össze vele, de még eggyel se volt gond. Szinte mindennel kompatible (mondjuk rev1.0 nem csipázta a gef4-et) és a legtöbb szemét ramot is megette amit a brand lapok nagyrésze finnyásan visszautasított. A szervízgépünk is egy ilyen lap, mert amelyik ram ebben nem megy, az valószínüleg rossz. Ja és nekem is ilyen van itthon. Majd ha tuningra vágyom lecserélem :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#24) Márk


Márk
senior tag

ASUS A7N8X (nForce2), igaz, hogy nem szereti a noname ramokat. Én is most gyűjtök egy ilyen lapra.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#25) tildy válasza Márk (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Az milyen arban van?
A chaintech 7njl az nforce2s mar?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) klumbik


klumbik
tag

Ha egy kicsit elrugaszkodhatnánk akkor:
Tyan Tiger MP/X 50-70k,
de méginkább Tyan Thunder K7/X, árat nem tudok de sejtem, és azt sem tudom, hogy hol lehet ilyet venni. Ha vennék úly gépet, AMD-t, és ilyet vennék, de mivel nincs rá pénzem nem veszek, de álmodozni szabad...:))
Ezek a lapok állítólag nagyon stabilak, negatívum hogy a Tiger-eken nincs AGP Pro.

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#27) zozi


zozi
tag

EPOX Nforce2 - brutto 32500Ft - 8RDA

(#28) klepto válasza MaUser (#21) üzenetére


klepto
addikt

Végre egy obijektív vélemény talán :DD
Én abszolút kiábrándultam az ECS-emből, mert már fél év alatt ez a második ami kezdd beszarni :( Már megbántam, hogy nem VIA-s lapot vettem, (ez SYS-es), és hát sebességileg sem vagyok elájulva tőle, és a 333-as DDRramot sem kezeli teljes sebességgel. :O Ismerősöknél az Acorp lapok mennek régóta, kinek melóhején, kinek otthoni gépében. Mindenki azt mondja, hogy nem a legjobb, de akinek a melóhején van, annak már túl élt egy otthoni ASUS-t, és egy jelenleg halódó ABIT-ot, a másik ismerősőm aki otthon használja az meg azt mondja, hogy bár nem a legjobb, de amig jobbat nem talál, addig ez marad neki. Ez utóbbi gyerek nem küzdd anyagi gondokkal, két kocsi, +egy ralliaútó, amatőr versenyek, sajátzsebből fősuli, stb. Szóval ezek alapján döntöttem úgy, hogy Acorpra befizetek, de az lenne a kérdésem, hogy számíthatok-e észrevehető sebességnövekedésre, ill. megéri-e 6000 Ft-os ráfizetéssel elcserélni egy 6 hónapos ECS k7s6a lapot egy vadonat új Acorp 7KT333-as lapra?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) klepto válasza klepto (#28) üzenetére


klepto
addikt

Még valami: nem állok valami jól anyagilag, ezért nincs lehetőségem drágább alaplapot venni :( Tehát más márkabeli tanácsokat nem várok, mert úgysem tudom jelenleg megfizetni :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#30) anulu


anulu
félisten

Acorp alaplappal egyszer volt dolgom, de az még a 6BX81 volt. Mondjuk nem tegnap volt a dolog :)) A 366-os cerkát gyönyörűen döngette 550-en :)

A témához: Az előző alaplapom egy KX7-333 volt. Semmi baja nem volt, csak haverom A7V333-a nem akarta megenni az Abit Ti 4200-sát, és a noname RAM-ját, így kicseréltük. Az ASUS-nál a BIOS verzióra nagyon kell figyelni, szvsz. Most a 1015 beta van belecsapva, és stabilabb, mint bármely másikkal. Az egy kib*szás, hogy a futószalagról újabban a 1013-as BIOS-szal jön le, ami nem eszi meg a 2000+ XP-t, mert 13*133-al 2100+-ként detektálja :DDD
Amit még érdemes lenne megnézni, azok a Gigabyte cuccok. Az MSI lapokkal viszont nagyon sokat sz*ptam, mert nem voltak hajlandóak az 1800+-os XP-ket detektálni... :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Gumee válasza Bass (#16) üzenetére


Gumee
tag

Abit kx7 nálam nagyon jól megy.Stabil és olcsó. Azt nem tudom hogy gyors-e mert nincs mihez viszonyítanom.

(#32) anulu


anulu
félisten

Ugyan az a konfig. 3D2k1: KX7-333-al: ~9600 ponty, A7V333-al ~10200... Ez azért több, mint kevés...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) Lacika79 válasza anulu (#32) üzenetére


Lacika79
tag

Arra nem gondoltál, hogy esetleg a RAM-ok nem ugyanolyanok, vagy a Latency nem egyforma. Ekkora eltérés szerintem nincs a két lak között. Persze ez csak az én véleményem.

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#34)



senior tag

nForce 2-est éri meg szerintem is, bár a márkában a saját tapasztalatok mást mutanak...

Amivel a legtöbb szívás volt : ASUS - 3 ból 3 volt szar, (különféle lapok) úgyhogy ASUS-t csak legvégső esetben veszek újra.... ( mondjuk a A7N8X jól néz ki :)) )

Amik nagyon bejöttek : Epox, Abit, Gigabyte ezekkel soha nem volt gondom.

A Chaintechet régebbről ismerem, (PI - PII) időkből. Gáz csak az intel chipsetből származott nála, de stabil megbízható lapok voltak. Az újakat csak látásból meg hallomásból ismerem, de jónak tűnnek.

Javaslat : Chaintech 7NJL1 Apogee :))

(#35) vaki


vaki
aktív tag

Szerintem Chaintech Apogee, vagy ha kissé ódivatú vagy, akkor ECS K7S5A. Ez jobb és stabilabb mint a későbbi k7s6.
Egyébként valaki írta hogy nem hajtja max. sebességgel a 333as ramot. Ez mindössze azért van mert az alaplap nem szereti az aszinkron beállítást(értsd proci 266; mem 333). Egyébként meg lehet próbálni(Biosban állítható), csak a gyakorlatban lassab lesz, mintha 266/266 on lenne.

A felhasználóbarát felhasználó

(#36) karyo válasza vaki (#35) üzenetére


karyo
senior tag

ez elég fura. az ecs-ről csak végeletekben beszéltek (értsd: egyik szerint fasza, másik szarint szar...) igy nehéz róla vélemeényt alkotni.

Enjoy the silence.

(#37) anulu válasza Lacika79 (#33) üzenetére


anulu
félisten

Ugyan azt a RAM-ot (512MB Samsung 333MHz) használtam mindkettőben, 2,5-3-3 beállításokkal. U.a. Via Service pack volt fent, minden driver egyezett...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sziasztok!
A ''CHAINTECH 7NJL1 APOGEE'' alaplapon van valamilyen integrált hageszköz? Ha van akkor Nvidi-Féle Soundstorm, vagy valami más?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#39) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Bocs: ''Nvidia-féle'' akart lenni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#40) tildy válasza M@trixfan (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

90 % hogy olyat veszek:)))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) anulu válasza M@trixfan (#38) üzenetére


anulu
félisten

A Chaintech alaplapokon C-Media hangchip van.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Mit gondoltok, érdemes beruházni egy Gigabyte GA-7VAX lapba?
Más ötlet?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#43) Dirtyz válasza Dirtyz (#42) üzenetére


Dirtyz
őstag

Új AMD-s konfigot szeretnék, erre várok 5leteket!
Kinéztem ezt a GA-7VAX alaplapot egy 2100+ procival, mit szóltok hozzá?
Lenne valami jobb lap is?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44) MrSummer válasza Dirtyz (#43) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Ha nem akarsz tuningolni akkkor jo mert dip kapcsolos a szorzoállítás

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#45) Dirtyz válasza MrSummer (#44) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hali
Mi az a ''dip'' kapcsoló?
Kicsit láma vagyok a témához.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#46) Cane


Cane
őstag

Hali! Itt egy cikk az ECS-ről. Ha jól láttam a cikk majdnem pont 1 éves, ami ugyebár azt jelenti hogy a lap még öregebb. :D

http://www.ocworkbench.com/hardware/elite/k7s6a/k7s6ap1.htm

Nekem is ECS-m van és meg vagyok vele elégedve. A lényeg hogy szinkronban kell nyomatni ULTRA időzítésen a memóriát (és 2-2-5-ön). a 147-et is bírta a deszka, a 150-et viszont nem, bár igazán nem is tököltem vele. De 147-en stabil. :P

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#47) LukE válasza Dirtyz (#45) üzenetére


LukE
veterán

Kis kapcsolók. Régebb lapokon lehetett inkább látni. Kb. ugyan arravaló, mint 1 jumper, csak nem tud leesni és eltünni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) TommyGun


TommyGun
őstag

csumm

szal volt Abitom BH6, BE6-2, ekkor kezdett el süllyedni az Abit minősége mert ez a BE62 egy kalap kaka lett és azóta volt néhány jó lapjuk de átlagban csak rosszat halottam róla, ja és dolgoztam hivatalos Abitnál (MYCOM) tehát belső infóm van milyenek.....ami most abitbó jó az a AT7MAX2 szvsz....asusal megvagyok elégedve bár ott is van néhány furcsaság, de az ő lapjaik se olyanok mint rég mintha kihasználnák hogy mindenki esküdött rá és most már kicsit spórolhat a minőségen......most már a 3. MSI lapot nyúzom.....K7T-Turbo, K7T266 PRO2 RU, KT3 ULTRA ARU, és mondhatom hogy mindd hibátlan volt.....ajánlom mindenkinek az MSI-t.....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#49) Lacika79 válasza anulu (#37) üzenetére


Lacika79
tag

Hm. Akkor nemtom. Én is csináltam hasonló méréseket anno, de nekem nem voltak ekkora különbségek. Igaz, gyengébb volt az ECS-em, de csak 60-70 pontokkal. De viszont sokkal stabilabb volt, mint bármi más. Egyetlen probléma volt vele: NEM LEHET MEGETETNI MINDENFÉLE RAMMAL. A Samsungot pl. abszolút utálta. ????? Elég érdekes, szívtam is vele sokat. :-)

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#50) Cane válasza Lacika79 (#49) üzenetére


Cane
őstag

Hmm... Ez érdekes! Nekem elsőre samsung ram lett a deszkába belepattintva és az tökéletesen működött ultra időzítéssel. :))

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  A legstabilabb amd lap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.