Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rapid


Rapid
aktív tag

Na szóval, gondoltam nyitok egy ilyet. Van egy 775-ös procim, de nem akarom lecserélni a ddr400-as ramom és az agp vga-m. Szuper mert vannak ezek a lapok, mint az Asus P5P800. VÉLEMÉNYEK?
Vagyis mivel lenne jobb egy 915-ös vagy 925-ös? Másképpen: mire megy a régi chip az új procival?

(#2) Rapid


Rapid
aktív tag

Sehol egy vélemény, egy tapasztalat?

(#3) Rapid


Rapid
aktív tag

Tényleg eszik?? a ddr1 ramokat a 775-ös procik??

(#4) Donnie


Donnie
őstag

Egy dologra azért figyelj:) Csak a 915/925X/925XE chipset támogatja a 64-bites részét a procinak...;)

(#5) Dilikutya válasza Rapid (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem a processzoron múlik, milyen RAM-ot raksz mellé, mivel a memóriavezérlő a chipsetben van, nem úgy, mint az A64 esetében. Egyébként semmi hátrányod nem fog származni, ha 875-ös chipsettel szerelt lapot veszel. A DDR2 nem gyorsabb még a DDR-nél, és maga a 875-ös chipset sem rossz még, nem hinném hogy alulmaradna az újabbakkal szemben..

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Rapid válasza Donnie (#4) üzenetére


Rapid
aktív tag

Na ennek utána néztem a neten. Az Asus honlapján ez van:

ASUS P5P800

CPU Chipset AGP8X PCI DDR LAN SATA USB2.0
P4 LGA775 865PE 1 5 400
(Dual Channel) Gb 2 8

Powerful and affordable

64bit CPU support
64-bit computing, the next generation technology to replace current 32-bit architecture, delivers advanced system performance, faster memory access and increased productivity. This motherboard provides excellent compatibility and flexibility by supporting either 64-bit or 32-bit architecture.

Intel EM64T
Intel EM64T (Intel Extended Memory 64 Technology) allows processors to run newly written 64-bit code and to access larger amounts of memory, which delivers exceptional graphic performance and higher data processing speed. Digital media applications can take advantage of Intel EM64T in high quality video and audio processing as well as 3D rendering.

Intel EIST
Intel EIST (Enhanced Intel SpeedStep technology) automatically adjusts Intel 64-bit processor voltage and core frequency according to system performance demand, establishing a self-managed, lower-power consumption, less heat and quieter environment. Combined Intel EIST and ASUS Q-fan technology (adjusts fan speeds according to system loading), this motherboard provides excellently quiet, cool and efficient platform for Intel lovers.

(#7) Donnie válasza Rapid (#6) üzenetére


Donnie
őstag

Akkor minden rendben. :R Ezek szerint támogatja rendesen a P5P800;)

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

875-ös lapom van, és az új BIOS már támogatja az EM64T-s procikat, sőt, azt csiripelik a madarak, hogy még a dualcore-t is támogatni fogja. ;)
Viszont ilyen topik már van, szal ezt most zárom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Itt a topik, csak keresni kellett: Bővebben: link

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.