Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enclave


Enclave
aktív tag

HI!

Rögtön a lényegre is térek. Van 6 db IDE meghajtóm /4 HDD,1 DVD-ROM,1 CD-ÍRÓ/ és ezeket egyszerre szeretném használni /RAID nélkül!!/ csak nem tudom, hogy hogyan./a kábeleket állandóan átdugdosni idegesítő dolog/ Én valami IDE RAID vezérlőre gondoltam /KOUWELL KW-571B PCI/ amiben kikapcsolnám a RAID-et és sima vezérlőként használnám ;már ha lehet ilyet.Ilyen esettel találkozott már valaki, esetleg tudna valaki segíteni? Előre is köszi!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2) Zoltán válasza Enclave (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Szerintem egyszerűen a pci-ra rádugsz egy idevezérlőt. Raid fölösleges.

(#3) Enclave


Enclave
aktív tag

És olyan IDE vezérlőt hol tudnék szerezni mert olcsón csak azt a fent említett kártyát láttam /olyan 6 ezer körül/

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#4) lesaux válasza Enclave (#3) üzenetére


lesaux
veterán

5-ért van a Mistralban, de szerintem körül kéne nézni máshol is, mert nekem nem tűnik olcsónak.
Amúgy én inkább eladnék 1-2 winchestert, úgy jobban jönnék ki, kevesebb áramot fogyaszt (a záp szempontjából nem mindegy, hány eszköz van rádugva), áttekinthetőbb, halkabb, hidegebb stb.
Persze te tudod.

(#5) Enclave válasza lesaux (#4) üzenetére


Enclave
aktív tag

Igazad van de amikor a haverom beállít a Mobil Rack-ével és én meg állhatok neki átdugdosni a kábeleket akkor szoktam ideges lenni és ha eladnék 1-2 vinyót / 6-2=4 így is elfogyna az összes helyem / akkor is ugyanez lenne a helyzet...
Amúgy ezek a RAID vezérlők ugye használhatók sima IDE vezérlőként?

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#6) Sanya válasza Enclave (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

persze, simán :B

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) karib válasza Enclave (#5) üzenetére


karib
addikt

Nem mindegyik, alaposan nézd meg előre. Van, ami csak RAID, van ami IDE, de csak HDD-ket kezel, és van olyan is, ami rendesen minden IDE eszközt megeszik (pl. optikai meghajtók).

Department of Redundancy Department

(#8) kb


kb
csendes tag

segiteni asszem nem fogok, csak irom ami nekem van. abit nf7-s alaplap, ami tud s-ata-t 2-t. adnak a laphoz egy s-ata atalakitot, amit ha beledugsz az ata vinyoba, akkor allitolag gyorsabb is lesz (ata 150) es egy szep vekony kabeled megy a vinyoba. de ha ket vinyot akarsz akkor venni kell egy masik atalakitot is. es tud igy raidelni is. plussz meg ott a negy hagyomanyos ide csati is tetszes szerinti felhasznalasra. en nem hasznalom ki, mert nincs annyi eszkozom, de a lehetoseg mindig meg van. :)

Méé' ide rakoda sósssááát?!?!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.