Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabi123


gabi123
senior tag

Tudom, most sokan röhögnek rajtam, hogy ilyet nem tudok, szégyellem is magam, de azért kérnék egy gyors választ! Megy 80 (IDE) eres kábellel 40 eres CD író?

Forza Ferrari!

(#2) I_Am válasza gabi123 (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Igen.;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) tomi_mod válasza gabi123 (#1) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Hogyne persze igen.

(#4) mormota


mormota
senior tag

visszafelé kompatibilis

Illusztrálok, tehát vagyok

(#5) gabi123 válasza mormota (#4) üzenetére


gabi123
senior tag

Thanks for all!

Forza Ferrari!

(#6) mr_ricsi válasza gabi123 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Megy, de csak akkor használd 80 eressel, ha vinyóval van egy dróton a CDíró.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) Vangelis válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem mind a két ide porton 80 as van
cd író és dvd író van egymás mellett
de semmi gond
gyors olvas ír
végülis milyen gondjai lehetnek?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) mr_ricsi válasza Vangelis (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 40-eres sokkal strapabíróbb, több szét-összeszerelést bír ki.

A 80eresnek semmi előnye sincs vele szemben, akkor meg minek?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) mirrmur


mirrmur
aktív tag

a 80 eres ATA66-tól felfelé, viszont lefelé kompatibilis, és 2 ''csatornán'' egy adat fog szaladgálni... Legfeljebb az alaplap(konkrétan a BIOS) fog visszapofázni, hogy a kablén lévő eszköz nem ATA66/100/133(de nem biztos hogy szól érte)...

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#10) ollie válasza mirrmur (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

semmi nem szól érte

***

(#11) mr_ricsi válasza mirrmur (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''és 2 'csatornán' egy adat fog szaladgálni...''

Ez mit akar jelenteni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) VladimirR


VladimirR
nagyúr

=======================================================
felhozom, a temat, bar nem pont cd-iro, es nem is 80 eres lenne a kabel
=======================================================

tehat elegem van a 80 eres kabelekbol, mivel 2 ev alatt (vegy mikor jottek be) legalabb 3-at hasznaltam el
megtornek, vagy nem tudom, de mar megint haldoklik mindketto a gepemben - hol a hdd-t, hol a cd-t nem latja a rendszer boot-kor
ennek oka tobbek kozt az is, hogy surun szedem le a hdd-t, de ez akkor is sok nekem
kerdesem az lenne, hogy mibol tudja az alaplap, hogy en nem 80, hanem 40 eres kabelt hasznalok?
ugyanis azt akarok hasznalni, mivel ezekben tobb a bizalmam, hisz van olyan darab, ami mar tobb mint 5 eve szolgal, s arrol is rendszeresen rangatom le az eszkozt
az kulonosebben nem hatmeg, hogy ezzel (elvileg) csak ata66-om lesz (bar ha a gep nem tudja, hogy kevesebb er fut a kabelben, ugyanugy lesz ata100), hiszen egyreszt az a 66MBps is sok egy hdd sebessegehez kepest, masreszt ha a hengeres ide kabelek mennek ata100(133)-kent, akkor valahol ugy hiszem, hogy az a 40 arnyekolo er nem sokat szamit

kerdes tehat, hogy hogyan verjem at a rendszert, hogy elhiggye nekem: az ott 80 eres szalagkabel

(nem, nem veszek sata-s alaplapot, nem fogok rack-et hasznalni)

(#13) ollie válasza VladimirR (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fogod tudni átverni a rendszert. Ha strapabíró kell, akkor használj csőkábelt, azok elég jók ebből a szempontból.

***

(#14) asturel válasza VladimirR (#12) üzenetére


asturel
őstag

asszem radikalmodon vagy hol volt 1 cikk ahol megcsinaltak a 40 erest hogy 80asnak latja es volt teszt is.. de ph-n is volt mar szo rolla

(#15) dabadab válasza VladimirR (#12) üzenetére


dabadab
titán

''kerdesem az lenne, hogy mibol tudja az alaplap, hogy en nem 80, hanem 40 eres kabelt hasznalok?''

A 34-es pinrol, a 80-eresek eseteben az alaplapi csatlakozonal ez le van foldelve.
(Mindenesetre nekem az adataim tobbet ernek, mint evi 2 ide-kabel ara.)

DRM is theft

(#16) VladimirR válasza dabadab (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

naja, csakhogy az adataim attol is elszallhatnak, hogy felevente tonkremegy alattuk az idekabel :(
elofordult mar, hogy menetkozben leallt a hdd, meg hasonlok, szoval en inkabb nekifutnek

egyebkent mindenkinek koszonom a valaszokat

asturel: meg tudnad mondani, hogy hol keressem itt a ph-n? igazan nagy segitseg lenne, es kosz a radikalmodos tippet is

[Szerkesztve]

(#17) Zoz


Zoz
őstag

Itt egy leírás az UDMA kábel lelkivilágáról: Bővebben: link

(#18) mr_ricsi válasza VladimirR (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem fog menni a dolog. A 80 eres kábelre mindenképpen szükség van, anélkül CRC-hibás lesz az átvitel, amitől igencsak észrevehetően lasabb lesz a vinyód.

(egyébként a csatlakozónál lesz hibás a szereléstől, ha találsz olyan ''kör''-kábelt, ami 40-es csatlakozót használ, akkor van reményed hogy tartósabb lesz.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) Ijk


Ijk
nagyúr

Lehet, h. nem ide kellene írnom, de a köv agondom:
Szal a múlthéten ellszállt az NF7-em IDE vezérlője => lapcsere > A7N8X-E Deluxe. Most a köv a felállás: 1. 80GB samsung > ide1, master, 80 eres kábel.
2. Cd író, master ; 40GB Maxtor (mobilrack) slave > ide2, 40 eres kábel.
A probléma, h. a maxtor vinyót nem látja a windóz, csak ha újraindítom. Szerintetek mi lehet a gond?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) asturel válasza VladimirR (#16) üzenetére


asturel
őstag

na ph-n irtak 1 topikba.. de nem a radikalmodon volt itt a link Bővebben: link bocsi h keson valaszoltam..

(#21) Zoltán


Zoltán
őstag

Árlistákban (pl.: kékhal/AMP) láttam olyat, hogy valamelyik 80 eres ide kábelhez azt írták , hogy: (ata66/100) másikhoz meg azt, hogy: (ata133). Miért?

(#22) fancika


fancika
csendes tag

Biztos nagyon láma kérdés, de valaki meg tudná mondani, hogy miért kell 40 eres kábelt használni a DvD írókhoz és mi történik akkor, ha 80 ereset használok?

(#23) Bubu79 válasza fancika (#22) üzenetére


Bubu79
addikt

Hali!

Nem kell. egyszerűen arról van szó, hogy az optikai egységek UDMA33-ban üzemelnek, ehhez a sebességhez pedig bőven elég a 40 eres kábel.
A dolog apropóját az adja, hogy általában az alaplapokhoz egy 40- és egy 80 eres kábelt adnak - a 80 ereset a vinyó(k)hoz érdemes használni, mivel azok gyorsabbak ( UDMA100, UDMA133, de az őskövületek is szokták tudni az UDMA66-ot legalább, ennél lassabb egységet nem érdemes berakni a gépbe, mert lehúzza a gép teljesítményét).
A 80 eres kábellel ugyanúgy tudod használni az egységet ( de ezt már előrébb írták ).

#25: ;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#24) _Petya_ válasza fancika (#22) üzenetére


_Petya_
őstag

Ugyanezt kérdezték az első hozzászólásban is olvass vissza!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#25) fancika válasza Bubu79 (#23) üzenetére


fancika
csendes tag

Köszönöm szépen! Csak gondoltam nem evidens, hogy DvD írónál is ugyanez a helyzet!

[Szerkesztve]

(#26) hobizoli válasza Zoltán (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ATA66-hoz mar 80 eres kell, de tu csak 40 van az alaplapon es a HDD/DVD/CD egysegen



hobizoli

több drón kell ;P

(#27) Rover623 válasza fancika (#25) üzenetére


Rover623
félisten

És a DVD/CD-RW kombónál...?;]

primus inter pares

(#28) Rover623 válasza hobizoli (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Az elmúlt egy évben csak kiokosodott...;)

primus inter pares

(#29) neooen


neooen
aktív tag

Hali! Létezik-e 40-eres cső vagy hengerelt kábel, mert az én tetves 80 ezres lakosú városomban nem, hogy kapni nem lehet, de egynémely eladó még rá is kérdez, hogy létezik egyáltalán ilyen?! Na most akkor van vagy nincs ilyen boltban kapható verziója, tehát nem házilag összeeszkábált :)?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#30) PPeter válasza neooen (#29) üzenetére


PPeter
addikt

Csak a 80 eresből van hengerelt, 40-esből még nem láttam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) neooen válasza PPeter (#30) üzenetére


neooen
aktív tag

Ok, köszönöm!

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#32) Kekmen válasza neooen (#29) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha a hengerelt kábel azt jelenti, hogy egy sima ''fel van tekerve'' és összefogatva valamivel akkor igen létezik.Nekem az MSI K7N2 Delta2 alaplapomhoz olyat adtak, de bolti forgalomba nem tudom, hogy van-e?!

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#33) mateo


mateo
csendes tag

Halli,

Józan paraszti ésszel a 80-as jobb me' több, meg me' drágább :)

Félre a tréfával, milyen átviteli sebességeket lehet elérni optimális esetben pl egy sec. master optikai meghajtó 40 eres kábel és egy primary master sima ATA 7200 maxtor közt (Ez 80-as kábelon)? Tudom sokmindentől függ, fájlméret, másolóalkalmazás, vinyó cache stb. Sztem egy cca érték elég info hogy optimálisak-e a beállítások vagy sem.

ÉS ugyanez 2 ATA drive közt hogy alakul ha 40-es illetve 80-as kábelt használ az ember?
Lesz szignifikáns különbség? (feltételezve hogy a UDMA beállítások winfos és Biosban OK) Mondjuk elméletben 2 teljesen azonos 120-as 7200 Maxtor 8 M cachel, egyik Pr. master, másik sec master, sima exploeres másolása egy 2Gb-s filenak mennyivel jobb?

(#34) Djstein


Djstein
csendes tag

Üdv!
Én most szeretnék majd venni egy új alaplapot (meg lehet, egy procit is).
Csak az a baj, hogy k...ra nem értek ezekhez.
Pl. mi az az IDE? (annyit tudok, hogy vmilyen vezérlő...)

(#35) Petya25 válasza Djstein (#34) üzenetére


Petya25
addikt

Igazából nem is kell tudnod pontosan mi is az IDE.
Elég annyi róla, hogy az alaplapon az IDE csatlakozóra kell kötnöd az IDE eszközeidet (vinyó, CD/DVD-rom), ahhoz hogy a rendszer kezelje őket. Lehet a hagyományos 40 eres kábellel, vagy újabban a 80 eres kábellel is (néhány eszköz biztosabban működik 80 eresen). Arra figyelj még hogy egy kábelre 2 eszköz köthető és kis jumperekkel lehet biztosítani köztük az ''elsőbbséget''. A vinyót érdemes ''master''-ként használni, a cd/dvd-t ''slave''-ként használni. A többit a BIOS és Windows elvégzi.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#36) mr_ricsi válasza Djstein (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Én most szeretnék majd venni egy új alaplapot (meg lehet, egy procit is).
Csak az a baj, hogy k...ra nem értek ezekhez.''
Ez nem probléma. Bemész 2-3 számítástechnikai szaküzletbe, elmondod, hogy mire van szükséged, és mennyi pénzed van minderre, aztán ajánlanak valamit. Ezek közül a legkedvezőbbet elfogadod, beviszed a gépedet, beleteszik az űj alkatrészeket, kifizeted, és elhozod.
Aztán használod nagy megelégedéssel és egészséggel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) Totyi


Totyi
őstag

Hellóka.

Külön vezérlőn volt egyedül egy lg dvd-cdrw combo;40 eres kábelen;masterként.
Kaptam egy lg4166-os dvd írót,amit csak lightscribe-re használnék.Csináltam próbaírást vele;semmi gond nincs.
Kérdés a következő : berakáskor az az ide vezérlők vizsgálata után sikít a gép;hogy ultra ata66 vagy gyorsabb drive van a meghajtóban;de a 40 eres kábel miatt bizony csak ata33-ként működik;le van véve a sebesség.

Hibázhat ez miatt az író?A lightscribe érdekel leginkább.

Előre is köszönöm.

(#38) lazydog válasza Totyi (#37) üzenetére


lazydog
addikt

Nem gond. A DVD író 80 eres kábellel sem működne gyorsabban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#39) Totyi válasza lazydog (#38) üzenetére


Totyi
őstag

Értem.Itt nem a gyorsasággal volt a kérdés;hanem a hibázással.Bár vhol tudtam,hogy nem lehet elvileg hiba;mert csak lassabb;de azért jobb kérdezni olyat aki biztosan tudja. :)
Köcce.

(#40) Zsocus


Zsocus
csendes tag

Hello
Van vmi gond az IDE kábelekkel mert a gép újraszokott indulni és azt írja h :Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed
Mi lehet a baj? Más fórumokban azt írták h 80 eres kábel kell, vettem is de ugyanazt csinálja:S :(( :F
Lécci valaki segítsen mert már unom h ki tudja mikor indul újra:S
Előre is köszi!!!!

[ Szerkesztve ]

(#41) kem válasza Zsocus (#40) üzenetére


kem
addikt

szia!

nem a kábel miatt indul újra. nézz át a mia gond a gépemmel topicba, vagy ilyesmi.

Köszi!

(#42) Zsocus válasza kem (#41) üzenetére


Zsocus
csendes tag

Köszi a gyors választ:D
Akk megnézem ott és semmi baj az írásért:D

(#43) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Üdv! Hátha benéz valaki ide!
Ma sikerült megoldani egy olyan problémát az alaplapos topicban, hogy felismerje az ősrégi alaplapom a 40 GB-s HDD-t is, viszont a lassúság, kifagyások, kékhalálok így is jelentkeztek, szinte semmit nem lehet (régi játékok) futtatni, mert azonnal behal. Már mindent próbálgattam mire felraktam a HD Sentinelt, az pedig azt mondta, hogy PIO módban üzemel a HDD-m (bár Biosban bekapcsolva az UDMA33, Win XP-ben is UDMA-t mutat nem piot az Eszközkezelőben), cseréljem ki a kábelt, így láttam csak 50%-os a teljesítményem. Na mondom kicserélem, volt is itthon 3 db IDE kábelem, csakhogy 80 eres mind, az alaplapi csatlakozón meg ekkor jöttem rá még a 40 tűs verzió van. Elvileg tudnia kéne a 40 eresnek is az UDMA33-at, de hát nézegettem a kábelokat, lyukak ugyanott vannak, tűkre ugyanúgy csatlakoznak, csak az alaplapon 40 tű áll ki, a 80 eresen meg 39 pin van, mert az egyik lyuknál nincs lyuk. Na 1 mm-es fúróhegy, mondom kifúrom és belecsusszan (bár nem tudom az az alaplapi tű ott mit csinál éppen), így bele is megy, el is indul, de egy az egybe ugyanaz a jelenség. Kérdésem tehát: mi a fenét tudok én ezzel már kezdeni? :( Nem szeretnék minden egyes műveletnél már 100%-is proci használatot, emelett viccesen régi játékok nem indulnak el egy AMD K6-2 550, 256 Ram, 64 MB GF4 AGP konfigon.
Valahogy meg lehet ezt oldani? Mert megint oda lyukadok ki, amit már írtam a másik problémámnál, hogy a régi 7.5-ös meg 6.4GB-is vinyóim sebességben lekörözték ezt az állapotot, viszont a kis kapacitásuk miatt nem akarok ilyen vinyókat újra. Egyébként a vinyó más gépben tökéletesen teszi a dolgát sebesség szempontjából is, és egy Maxtor Diamondplus8 40GB-s ATA133-as HDD-ről van szó, de nekem bőven megfelelne ha menne az ATA33-as sebességgel is, mert az alaplap manualjaban ott van hogy ATA66-ot NEM tud úgysem az alaplap...
Előre is köszönöm, ha valaki segít!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#44) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Ja és szabad ilyet, hogy én felindultságból fúrtam egy lyukat a 80-eres kábelre, ahol kellene az alaplapom szerint lennie, hogy belemenjen? :D Mit csinálhat vajon az az 1 pin ott....? :)
Remélem nem kell belenyugodnom hogy ez ilyen és csak ilyen sebességet tud, mert akkor csak szövegszerkesztésre lesz jó, abban is ha gyorsan írok lemarad a gép... :D
Ja és igen, azért nem tudtam erről az egészről eddig, mert a gépben 40 eres kábelok voltak, és régi vinyók, azokkal szépen ment ilyen problémák nélkül!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#45) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Hahó!
Valaki? :(
Csak kérem ne azt a megoldást javalljátok, hogy vegyek PCI bővítőkártyát ami ATA133-ast is tud akár, mert megnéztem, amik vannak a neten 15 eur (4000FT). Ennyiért talán az egész gépet nem vinné el senki, nem hogy még bővítsem, most vettem bele hálókártyát 4 eur-ért, váá.. néha az az igazság nem éri meg ilyen régi gépekkel tökölni. :/

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#46) Rover623 válasza sladka_pani (#45) üzenetére


Rover623
félisten

Kábelen feleslegesen agyalsz.
XP-ben töröld le az eszközkezelőben az IDE vezérlőt, indítsd újra, hagyd hogy felismerje magától ismét.
Ha nem segít, akkor esetleg egy újratelepítés. Ha az sem, vagy nincs hozzá kedved, dobd ki az egészet...:D

primus inter pares

(#47) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! A kérdésem csak félig kapcsolódik ide, de mivel a maradék IDE-ben tudós itt tömörül, nézzétek ezt el nekem.

Adott egy IDE-s HDD (mint egyetlen, rendszer HDD). Az egyetlen IDE kábelen osztozik egy DVD íróval. Érdemes lenne ezzel az alaplap SATA portjára kötni? Mennyire lehet egy ilyen eszköz megbízható? Rá lehet bízni egy rendszerlemezt? Teljesítményben, sebességben várható változás?

(#48) Jester01 válasza DeFranco (#47) üzenetére


Jester01
veterán

Rá lehet kötni. A linkelt típust nem ismerem, de az én abit márkájú átalakítóm gond nélkül megy. Annyi előnyöd lesz, hogy a dvd és a merevlemez nem fogja egymást zavarni, egyébként sebesség nem változik. Esetleg használhatod a dvd íróhoz és akkor a merevlemez marad a "természetes" IDE kábelén, bár optikai egységet nem mindegyik átalakító támogatja.

Jester

(#49) sladka_pani válasza Rover623 (#46) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Kábelen, bioson, alaplapon és magán a HDD-n is agyalok pedig már :D
Letöröltem, első dolgom volt, felismerte, Win UDMA2 módban látja, HD Sentinel csak PIO-nak, erre figyelmeztet is, és úgy is működik sajnos sebességben (6MB/s).
Ujra telepítés 2x is megvolt, ez már 3. XP azóta, hogy kínlódok :D
Sajnos kidobni sincs kedvem, mert pont ezért küzdök vele mint nosztalgia gép, hogy tudjak majd utána valami jó kis élménybeszámolóval szolgálni és letesztelni mit tudok kihozni belőle, a maximumot, vagyis 550mhz tuning 6-os szorzóval így a Socket 7-esből kihozni a lehetséges maximum 600 mhz-et, meg ilyesmik érted, alaplap és a lehető legjobb rá a 100-as FSB-vel.. kidobni ezért sem akarom.. megkéne oldani :'(

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#50) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Ha meg beleáldoznék most egy PCI to IDE kártyára ami kezeli az ATA133-ast, és nem oldódna meg a gondom, rögtön agyvérzést kapnék és vihetne a mentő már :DDD

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.