Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok! Hiába bújom a góglét, ill a ph-n is csak apró kezdeményezések voltak, de semmi gyakorlati leírást nem találtam erre a problémára.

Adott a feladat: 1 új pc-ről kell majd 3 monitort meghajtani, kiterjesztett asztal módban.

1. elképzelés: Valami integrált vga-s (1 vagy többkimenetes) alaplap, pciexpress bővitőben pedig valami low-end 2kimenetes videókari. Kérdés: Összehozható-e az alaplapi a pcie-s vga-val?

2. elképzelés: Bármilyen SLi/CF alaplap, a legeccerűbb sli/cf kompatibilis 2kimenetes vga-kkal. Kérdés: SLi/CF esetén nem csak a fő VGA kimenetei használhatóak?! :F

3. elképzelés: Egyre több olyan fullintegrált alaplap jön világra amin van DSub,DVI és HDMI csati is, kérdés ezek használhatóak-e eccerre? :F

(ha minden igaz akkor xp-s környezetben lesz használva) :U

[ Szerkesztve ]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) wassermann válasza Reac^ (#1) üzenetére


wassermann
addikt

Az hogy van 3db kimeneted, még nem elég, mert szoftver is kell hozzá ami ezt a Windows-al megcsinálja!

Az ilyesmire a Matrox a te barátod: MATROX. A grafikusok, képszerkesztők ilyeneket használnak. Az én bagóért vett P-650-em is tudná, ha vennék még egy kiegészítő vezetéket hozzá (így csak DVI Dual-head-ot tud : )

[ Szerkesztve ]

(#3) Aygor válasza Reac^ (#1) üzenetére


Aygor
tag

ÚÚÚÚ Bakker!
Vagy 1 hónapja vetődtem el (homemade proji ötletelés közben) egy oldalon volt egy csákónak valami berendezése erre a célra....

Működik az biztos de h hol volt......

További jó keresgélést :))

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#4) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Engem is érdekelne hasonló megoldás, csak az úgy, hogy 1 VGA 3 képernyő. 2 monitor 1 TV. Ez megoldható? Mert bármit próbáltam, egyszerre csak 2 kijelző működött, a 3-ik bekapcsolásakor az egyik kikapcsolt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Reac^


Reac^
őstag

Köszi mindenkitől az ötleteket, kaptam 1 olcsó és biztos tippet csak vannak apróságok.

Több PCIex 1 alaplapon, több ugyanolyan vga (én esetemben 8400gs) SLi-t ki kell kapcsolni és akkor mindenféle konfigba engedi a driver a monitorokat rakni :U

A fő probléma az, hogy a 3 monitort be tudom tenni panorámába, úgy hogy a fő videókártyán levő két monitor 1 monitorként közös asztalként használja, a 3dikat ami a másik vga-n lóg oda nem engedi kivinni az asztalt és a felbontását nem engedi 1280x1024 fölé vinni.
Itt álljon lentebb a kép ami mindent megmagyaráz:

Erre kéne nekem minnél hamrabb megoldás. Az első kettő monitort annyira egyként tekinti hogy felbontásuk is közös azaz 1680x2=3360x1050-es (22"). A harmadikat pedig sehogy sem engedi bevennni a "panorámába" bár jól helyezkedi el tehát jobbra van a közöstől csak a felbontását nemtudom 1680x1050-re állítani :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#6) Biznisz Elek válasza Reac^ (#5) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Nem olcsó de ez megoldás számodra:

Matrox TripleHead2 Go Digital

KB 70k most az ára, sőt ebből 2vel 6 monitorból is tudsz egy asztalt csinálni.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#7) zeoos válasza Biznisz Elek (#6) üzenetére


zeoos
tag

Ez a matrox kütyü tudja a "szélesvásznú" felbontást?
Ugye, hogy nem :)
Háááát erről van szó ... kéremszépen ;)

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#8) old_artist válasza zeoos (#7) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

De, a Matrox TripleHead2Go Digital Edition az tudja kezelni még az 1920x1200-as natív felbontású widescreen monitorokat is! :K

[ Szerkesztve ]

(#9) zeoos válasza old_artist (#8) üzenetére


zeoos
tag

Köszönöm a felvilágosítást, én még leragadtam a sima TriplaHead2Go-nál és pont az előbb említett hiányossága miatt legyintettem rá annakidején, de most frissítem az ismereteimet.
Most már csak annyit szeretnék, azaz jó lenne tudni, hogy játékokban mennyire használható ez a technika ... avagy: általánossan támogatott megoldás ez?

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#10) old_artist válasza zeoos (#9) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mivel a Matrox ehhez hasonló és ilyen fejlesztéseket végez, technikailag és technológailag is minden tekintetben megfelelőek, s mivel szinte csak ezekkel a "kártyákkal" lehet ilyen megoldásokat végrehajtani, ezért sem kizárt, hogy az "általánossan támogatott megoldás"-okként kezelhetjük, mivel csak ezekkel a Matrox elemekkel működik megbízhatóan a kijelződön megjelenített képek - még játékok alatt is! :K

(#11) zeoos


zeoos
tag

Kukkucs ....... ide

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#12) Vertigo18 válasza zeoos (#11) üzenetére


Vertigo18
addikt

Úgy hallottam jön lassan az USB-s monitor dömping. Mivel nincs drivere, így a processzort zabálja, de így már könnyen megoldható a 3, 5, 10 monitor is... :D

Csak bírd procival! :DD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#13) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy az ilyen dugaszokkal csak az oldható meg, hogy egy gépről több monitor, vagy az is hogy egy monitort több gép használja (nem egyszerre!) csak hogy ne kelljen mindig dugaszolni.
http://www.gadgets.in/images/listings/product/large/computer/Original_Component/hp/graphic_cable/HP_DMS59_DVI_Dual-head_Connector_Cable_(DL139A).jpg

[ Szerkesztve ]

(#14) i are robot válasza ladisz2 (#13) üzenetére


i are robot
senior tag

Létezik monitor switch is, szerintem az kell neked, olyat keress. Nem egy sima elosztó, egy monitort tudsz több gép között kapcsolgatni. Vagy ha eleve nem akarod egyszerre használni a gépeket, akkor persze sima elosztó is jó, ez nyilván olcsóbb megoldás. Tehát a kérdésedre a válasz egy határozott igen.

(#15) ladisz2


ladisz2
tag

Meg egy kérdés akkor ha két gépet kötök rá egy monitorra (mert úgysem lesznek egyszerre használva) jó nekem ez a dugasz? http://www.hdmishop.hu/DVi-HDD-kabelek/HDD-DVI-atalakito-HDD-dugo-DVI-I-alj+HDD-alj-aranyozott.html
Ha nem tudnátok adni egy linket milyet keressek vagy az is elég ha elmondjátok milyen dugóvégeket keressek, mi a nevük. (1 db samsung LCD monitor lesz rákötve két gépre a lehető legolcsóbb módszerrel.) Ja és amúgy ilyenkor mi van ha mégis mindkét gépet bekapcsolják? Abból lehet vmi gáz?
Köszi!

(#16) e=mc² válasza ladisz2 (#15) üzenetére


e=mc²
őstag

Szia!

Szerintem ez lenne az ami neked jol johet.
Nem csak a monitort, de egeret, billentyuzetet is ra tudsz kotni akar 4 geppel is.
Annyi hatranyod lehet belole, hogy ha ugy kapcsol be az egyik gep, hogy nem arra van tekerve a switch, akkor nem mukodik a periferia.

Ambulimax Provider

(#17) ladisz2


ladisz2
tag

Most azóta nézegettem törtem az agyam és azóta még többet akarok ;] , azon gondolkodtam, hogy az lcd tv-nket direkt úgy vettük, hogy rá lehet kötni a számítógépre meg elég jó felbontást is bír (pontosan erre most nem emlékszem)
Az megoldható szerintetek, hogy van:
-2 db számítógép (egymás mellett) (1 szr amit az asszony nem enged eladni (mert ballagására kapta :DDD ) netezésre (még jó) +1 jó házattervezni, játszani)
-1 lcd monitor +1 lcd tv(szomszéd szobában 3-4 m-re)
-1 (usb-s bill + usb-s egér(az ágyban 4-5m re a PC-től) + 1 (sima drótos egér + drótos bill. az asztalon.)
Most a cél az hogy mindkét számítógépet lehessen az mindkét helyiségben lévő (egér+bill+lcd) egységre-re csatlakoztatni, akkor is ha esetleg mindketten szeretnénk egyszerre (egyikőnk az ágyban másikónk a PC előtt ülve más-más választott géppel számítógépezni) lehetséges ezt egyszerre ???
Vagy az USB dolog miatt bebuktam az ágyban netezős-tervezős dolgot? Ha mindenképp kell drót (horror ár, vagy mert nem létezik ilyen drót nélkül, vagy ez már sok az USB hatótávolságnak) az sem baj mert akkor odavezetem vhogy.
(Ha van ilyen készülék akkor lécci link. vagy legalább név)
Köszi!

(#18) vagamo


vagamo
őstag

Monitor rendszerek:
http://www.digitaltigers.com/sidecar-pro.asp

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#19) gabensrac


gabensrac
csendes tag

Hali!
Tudnátok olyan monitort ajánlani aminek minimális a kerete?

(#20) gabensrac


gabensrac
csendes tag

Softwares 3 monitor link[link] .
Ha van vkinek lehetösége tesztelje már le pls :)

(#21) Darkman1995


Darkman1995
csendes tag

hali az úgy nekem elég lenne ha van egy dvi egy hdmi meg egy dsub és ha rádugom a monitorokat akkor menni fognak triple modban a matrox porgival és egy asztalt csinál 3 monitorból????

(#22) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Bocs az OFF-ért,de azt gondoltam,hogy ez pont ide illik:

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#23) FireShadow


FireShadow
senior tag

No nekem a következő felállás lesz: 1 videókari amin 2 DVI out van.
2 monitor 1 tv

1. Van-é egy olyan megoldás hogy tudjak váltogatni hogy fő monitor+tv vagy fő monitor+másodlagos monitor felállás vagy tehát egyszerre csak 2? Átdugogatás nélkül. Sztem ez a legegyszerübb.

2. Illetve ezt a 3at hogy tudom egyszerre müködtetni esetleg? Ha duál vga-m van és azon ugye 4 kimenet akkor = 4 monitor? :D

3. Ha olyan a vga hogy 2DVI 1HDMI az automatikusan megoldaná a problémám?

köszi

jajj és win7 a vga pedig nvidia 9800gt

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#24) AlizVoorhees


AlizVoorhees
csendes tag

sziasztok :)
3 monitor van a gépre kötve, a középső a fő moncsi, a jobbra a kettes.. csakhogy az egerem nem óhajt balra kanyarodni :)
Vkinek vmi ötlet?:) csak a jobbszélső monitorról megy át a balra..... O.o
Kiba idegesítő :W

(#25) El Kebir válasza AlizVoorhees (#24) üzenetére


El Kebir
őstag

gondolom az egér 1-2-3 sorrendben mozog, akkor így rendezd el a monitorokat és a rendszert, hogy az egyes bal oldalt legyen, kettes középen, hármas jobb oldalt :)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#26) El Kebir válasza El Kebir (#25) üzenetére


El Kebir
őstag

kicsit félreérthető, persze nem kell átpakolni semmit, hanem csak rendszerben úgy oszd ki, hogy balról jobbra sorakozzanak, és a középsőt, a kettest használd főmonitornak.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#27) AlizVoorhees válasza El Kebir (#26) üzenetére


AlizVoorhees
csendes tag

ezt már próbáltam, de a probléma akkor is megmarad...

(#28) old_artist válasza AlizVoorhees (#27) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Milyen op-rendszered van :F

(#29) AlizVoorhees válasza old_artist (#28) üzenetére


AlizVoorhees
csendes tag

Windows 7 :)
Radeon karik, szóval Catalyst van még.

(#30) El Kebir válasza AlizVoorhees (#29) üzenetére


El Kebir
őstag

ne idegelj... :D

most raktam össze az u2410 mellé két 17"-os monitort, simán mozog az egér 1-2-3 és balra 3-2-1, teljesen korrekt... Mi a baj nálad? :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#31) AlizVoorhees válasza El Kebir (#30) üzenetére


AlizVoorhees
csendes tag

Hát tudom én?:)
Ha tudnám ... simán ment az, hogy catalystban monitor kiosztás, azonosítás, észlelés bla bla bla.. épp csak rózsafűzért nem tekertem rá... :D

(#32) El Kebir válasza AlizVoorhees (#31) üzenetére


El Kebir
őstag

figyelj, én csak kihoztam a "hulladéktárolóból" két monitort, összedugtam és bekapcsoltam a gépet és megy! :D semmit nem kevertem, vagy állítottam rajta :D (win7 64bit ultimate)

Milyen elrendezésben vannak? Biztos, hogy jól állnak, tehát 1-es bal, 2-es középső, 3-as jobb?

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#33) AlizVoorhees válasza El Kebir (#32) üzenetére


AlizVoorhees
csendes tag

akkor a negatív hullámaim lehetnek.... o.O
XD

(#34) El Kebir válasza AlizVoorhees (#33) üzenetére


El Kebir
őstag

most nézem, hogy még úgy is jó, ha a fő kijelző a 2-es... (úgyis 1-2-3 -- 3-2-1 sorban megy az egér)

5670-nel tesztelem, dp - hdmi (átalakítva dvi-re :) ) - dvi (átalakítva d-sub-ra :) ) ...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35) old_artist válasza AlizVoorhees (#33) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nekem is 3 kijelzős a monitor "parkom", most rákötöttem egy másik szgépre őket, és minden simán ment!
Próbáld ki azt, hogy először a bal, majd a középső és végül a jobb oldalit kötöd össze.
Egyébként milyen csatlakoztatásokkal használod?
Milyen a VGA-d típusa? ... telepítetted a legújabb driverét?
A monitorok drivere is fent van?

(#36) El Kebir válasza AlizVoorhees (#31) üzenetére


El Kebir
őstag

" a középső a fő moncsi, a jobbra a kettes."

de ha még mindig így van beállítva, akkor az biztos, hogy rossz, mert 1-2-3 felállásban mozog az egér...tehát az 1-es bal oldalt legyen...2-es középen, 3-as jobb oldalt... és utána még mindig kiválaszthatod, hogy a középső a 2-es legyen a "primary" "elsődleges" "fő moncsi"..menüvel, tálcával...tehát semmi esetre se az 1-es azonosítású legyen középen.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#37) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Szeretnék 3 monitoros megjelenítést beállítani, az apropót az adta, hogy a meglévő 2db monitorom mellé, viszonylag jó áron tudnák venni egy harmadik ugyan olyat.
Volt itthon egy nem használt monitor, amivel megpróbáltam letesztelni ezt az állapotot. Ha minden flottul működik megvenném a harmadikat is, de feleslegessen nem szeretnék pénzt költeni ha a jelenlegi állapotban nem működőképes, (nem szeretnék másik VGA-t vásárolni, a leírások alapján a jelenleginek is tudnia kellene)
A meglévő monitorok 19"-osak, és DVI.-n használom őket. A harmadik amit próbakép rákötnék a rendszerre az egy 17"-os de a max felbontása ugyan úgy 1280×1024-es mint a 19"-os monitoroké, és csak DSUB csatlakozója van. A VGA egy Sapphire HD6790-es kártya, 1 displayport, 1 HDMI, és 2db DVI csatlakozóval rendelkezik.
Eredetileg a 2 meglévő monitorom, a DVI csatlakozókra volt kötve, így használva nem is volt semmi gondom. Mivel a 17"-os monitornak csak dsub csatlakozója van, az egyik DVI portól a monitort HDMI/DVI kábellel átraktam a HDMI portra, a 17"-osat meg DVI/DSUB átalakítóval a DVI-re kötöttem. A 2 19"-osan továbbra is van kép, a ControlCenterben látszik is a 17"-os de nem tudom az asztalt kiterjeszteni rá, mert akkor az egyik 19"-osat kikapcsolja. Milyen módon tudnám három monitort egyszerre kiterjesztett asztalként használni?

Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#38) El Kebir válasza Bari (#37) üzenetére


El Kebir
őstag

nem támogatott üzemmód, a háromból az egyik monitor dp-porton kell legyen. (sapphire specifikáció szerint)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#39) Bari válasza El Kebir (#38) üzenetére


Bari
Modder

Köszi az infót, ezek szerint nem olvastam el elég figyelmesen a leírást.
Ha jól értem, az egyik monitort egy átalakítón keresztül a DP portra teszem, akkor működni fog?
Kár hogy elég drága cucc, és a legtöbb helyen csak rendelésre hozzák.
Kellene egy kölcsönbe kipróbálni, csak sajnos a közelemben senkinek nincs ilyen :(

Üdv: Bari

(#40) El Kebir válasza Bari (#39) üzenetére


El Kebir
őstag

elivleg úgy jó kellene legyen, feltéve, ha nem xp alatt akarod használni.
(egyszerűbb lenne dp bemenetes monitorral... mehetne középre, hogy megmaradjon a szimetria. :) )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#41) Bari válasza El Kebir (#40) üzenetére


Bari
Modder

Az oprendszer W7 64 bit, sajnos DP bemenetes monitorra nincs keret.
Néztem átalakítót szerinted a kettő közül melyiket érdemes megvenni?
ezt, vagy ezt?

Üdv: Bari

(#42) El Kebir válasza Bari (#41) üzenetére


El Kebir
őstag

ebben nem tudok segíteni, konkrétan nem ismerem az átalakítók minőségét.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#43) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Végre a végére jutottam a 3 monitoros történetnek. A fentebb belinkelt delock átalakító nem volt jó, mint a vásárlás után utána olvasva kiderült csak aktív displayport/dvi átalakító jöhet szóba kettőnél több megjelenítő esetén. Így most van egy felesleges ilyen átalakítóm, akit érdekel esetleg az apróban megtalálja. Másodikra ugyan csak az ipontól rendeltem egy aktívat, mely meg is jött hamar csak a csomagolás megnézése után derült ki, hogy mini displayporthoz való, ezt szerencsére a bontatlan csomagolás megléte miatt vissza tudtam küldeni, így csak a postát buktam rajta. Mivel az iponban másik normál display port/dvi átalakítót nem találtam így miután visszautalták a pénzem, az ebay-en kutakodtam megfelelő átalakító után, lehet ezt kellett volna elsőre is tenni, de hát mindig utólag okos az ember.
A választás erre az átalakítóra esett, mely alig 20 nap alatt meg is érkezett. A harmadik monitort a display portra dugva az átalakítón keresztül, a win7 minden akadékoskodás nélkül bekapcsolta, és akár eyefinity-t bekapcsolva egy közös megjelenítőként akár kiterjesztett asztalként szépen lehetett használni. Így már csak a harmadik monitor elhelyezésére kell majd valamit kitaláljak, mert jelenleg nem fér el a másik kettő mellett. A Stalker ClearSky-t, és a Dirt3-at próbáltam eyfinity-vel, hát mit mondjak, meg fogom tudni szokni :D

Üdv: Bari

(#44) SinG


SinG
csendes tag

Hali!

Kérdés:

Win7 konfig, Ati 5770, 3 kimenet, ilyen szempontból midnen remek.
2 dvi meg 1 hdmi.

azt szeretném, hogy 2 külön asztalt, pontosabban 2 külön gépet varázsolni a 2 külön monitorra. pl egy billentyűkombinációval váltani, hogy épp melyiken mozogjon az egér, hol legyen aktív épp a billentyűezt..stb. az se lenne baj, ha 2 külön egeret vagy billentyűt lehetne rendelni a 2 monitorhoz. (ubuntun olvastam, hogy van ilyen, de win7-re nem találtam semmit:( ) erre valami szoftveres ötlet valakinek?
köszi!

(#45) a8l


a8l
aktív tag

Sziasztok
Alaplapi HDMI kimenetet hogyan lehet meghajtani win7 alatt úgy, hogy ne kapcsoljon le egy másik monitor?
A gépen nekem 8 monitor megy jelenleg a win7 asztal, egy ati hd6950 2gb eye6 kártya van plussz az alaplapról két kimenet meg van hajtva. A kártyáról 4 DP átalakítóval, 2 dvi portról megy(eladó 4db feleslegesen vett nem aktív dp dvi átalakító).
Viszont ahogy rádugom az alaplapi hdmi kimenetre a 9. monitort azonnal egy lekapcsol helyette, nem tudom van e megoldás erre vagy nincs.

(#46) El Kebir válasza a8l (#45) üzenetére


El Kebir
őstag

Olvasd el az alaplap használati utasítását, sok alaplapnál van olyan korlátozás, hogy a lapon található 3 kimenetből egyszerre csak kettő használható, talán itt is erről van szó... akkor meg nem kell vele felesleges köröket futni... pontosan milyen lap? ( Llano-nál ez szinte biztos)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#47) El Kebir válasza SinG (#44) üzenetére


El Kebir
őstag

hááát, talán ha egy virtuális gépet futatnál az egyik monitoron (nekem jobb ötletem nincs), az elég rugalmas lenne... ha az adott alkalmazásnak elegendőek lennének a virtuális gép erőforrásai.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#48) a8l válasza El Kebir (#46) üzenetére


a8l
aktív tag

Asus Z68 V-Pro

(#49) El Kebir válasza a8l (#48) üzenetére


El Kebir
őstag

Na, manual 2-43 oldal, nagyon hiányos angol tudásom alapján, valami olyasmit ír, hogy bármelyik kimeneteket használva lehet két monitort csatlakoztatni. Téhát a három portból csak kettő mehet egyszerre... ha jól értem.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#50) fcbpetya


fcbpetya
csendes tag

Helló!!!

Én azt szeretném,ha egyidejűleg egy gépen tudjak játszani(monitoron) és filmet nézni(tv-n)! most ki van kötve tv-re,így tökéletesen megy(HDMI-vel),de a megoldást nem találom amit szeretnék!

samsunng full hd lcd tv 107 cm
Geforce 8500 GT vga

nagyon megköszönöm előre is a segítséget!

F.C. Bayern München ÜBER ALLES!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.