Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  160gb vinyó vs. régi alaplap+raid kártya (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Csiszike


Csiszike
tag

Egy láma kérdésem lenne, de ilyen kombinációban nem találok rá választ és szeretnék biztosra menni, mielőtt beruházok.

Adott a következő:
-Asus CUSL2-C, bios rev 1003 (nem kezeli a 48bit LBA-t),
-Kouwell KW-571b Raid kártya(Silicon Image 0680 chip),
-Win XP prof + SP2 slipstream telepítés egy 80GB vinyó 5GB-s partícióján.

Szeretnék venni egy 160GB-os Samsung vinyót, ami a Raid kártyára lenne kötve. Lesz gondom a 137GB-os határral? Fogom látni a teljes méretét a vinyónak? Ekkor ugye nincs beleszólása az öregecske alaplapom biosának, és csak a Raid kártyán és az SP2-es vindózon múlik a 48 bites LBA lekezelése?

Várom az építő jellegű hozzászólásokat.

(#2) anulu válasza Csiszike (#1) üzenetére


anulu
félisten

ez engem is érdekelne, mert én egy P1-esbe akarok 120GB-os Seagate-eket berakni, RAID-ben. :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Sárpac válasza Csiszike (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem voltak gondjaim egy 160as meg egy 120as winyóval is!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4) Csiszike válasza Sárpac (#3) üzenetére


Csiszike
tag

A 120-as vinyót az alaplapom és a Raid kártyám is megeszi.

(#5) anulu válasza Sárpac (#3) üzenetére


anulu
félisten

#2?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) zenit válasza anulu (#2) üzenetére


zenit
tag

Arra vigyázz, hogy a Silicon Image chipnek PCI 2.2 kell, PCI 2.1-ben nem fog menni. Asus P2B (Intel 440BX) alaplapban próbáltam, és nem ment :( ).
Más RAID chipes kártyával lehet, hogy menni fog.

(#7) Csiszike válasza Sárpac (#3) üzenetére


Csiszike
tag

Szerk.: bocs, még egyszer elment

[Szerkesztve]

(#8) anulu válasza zenit (#6) üzenetére


anulu
félisten

köszi a zinfot!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Nekem a cmd649-es az 120G-snek ismerte fel a 160/200-as virntyoit es utanna a sp1-el a gond nelkul lekezelte a tejjes tertalmat...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) Csiszike válasza Csiszike (#1) üzenetére


Csiszike
tag

Nos urak, akkor válaszolok maganak: igen, lekezeli a teljes kapacitást a fenti összeállítás. Gyakorlatból tudom.

(#11) Csiszike válasza Csiszike (#1) üzenetére


Csiszike
tag

Nos urak, akkor válaszolok maganak: igen, lekezeli a teljes kapacitást a fenti összeállítás. Gyakorlatból tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  160gb vinyó vs. régi alaplap+raid kártya (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.