Hirdetés

Primo by Doro - multimédiás nagyifon

Szerintem jó választás volt a készülék, nagyi szereti, lát rajta mindent, bár a kijelzőhöz szemüveg kell.

Menü, telefonálás

A régebbi, két menügombos Nokia S30-hoz tudom hasonlítani így elsőre. Mivel egyszerűségre is kb. ugyanolyan, így nagyon hamar bele lehet tanulni.

A főképernyőn nagy óra, dátum, a térerő jelző és az akkuszint visszajelző, valamint a két funkciógomb felirata látható. A témát testre lehet szabni, de nem variáltam vele nagyon, sötét háttéren világosabb feliratok, jó kontrasztos, így látható.

Hirdetés

A nyolc menüpontos listás nézetű szoftver gyors, meglehetősen gyors. Sorrendben: Telefonkönyv, Híváslista, Üzenetkezelés, Multimédia, Beállítások, Felhasználói profil, ICE, Szervező. Az első három teljesen egyértelmű.

A Névjegyzék egyébként kint van fixen a jobb oldali funkciógombon is. Egyből megjelenik a névjegyzék és kiválasztható a hívandó szám. Sajnos a betűméret elég kicsi és nem állítható. Legalábbis én nem találtam erre vonatkozó testreszabási lehetőséget. Üzenetet gyorsan lehet írni, T9 nincs, nevet lehet még beszúrni a telefonkönyvből, de csak a konkrét nevet veszi fel, a hozzá tartozó számot nem, értelmét nem nagyon látom. A Híváslista menüpont alatt találjuk a hívásbeállításokat úgy, mint saját szám elküldése, várakoztatás, tiltás, a szokásos.

A Multimédia tartalmazza a fényképezőgépet, ami a navigációs gomb felfelé nyomásával is elérhető, itt egy úgynevezett gyorsmenüt tudunk testre szabni. Képmegjelenítő, lejátszó, FM-rádió (headset nélkül is működik), és fájlkezelő. Bőven sok funkció az idősebb korosztálynak. Egy cikkben mindig a fényképezőről szóló részt olvasom el először. Itt viszont nincs mit írni róla. Valószínű a célcsoport soha nem fogja használni, ha mégis, akkor egy 6230 szintjét ki lehet vele hozni normális fényviszonyok közt.
Íme két beltéri fotó:

1.kép 2.kép

A Beállítások menüben találjuk a riasztás testreszabását, a telefon szokásos beállításait, hálózati beállításokat, Bluetooth és biztonsági funkciókat. Itt szabható testre a gyorsmenü is.

A Felhasználói profil teljesen megegyezik a Nokiához szokott egyénnek az üzemmód menüponttal. Így ezt nem is taglalnám.

ICE. In case of emergency rövidítése. Egy időben mindenféle hírportálon olvashattuk, hogy a közeli családtagokat ICE kezdetű névjegyként mentsük el, mert ha balesetünk van, a kiérkező szervek a telefonunk menüjében kutakodva így fogják megtalálni édesanyánkat.

Anci helyett mondjuk egyértelműbb egy ICE muter bejegyzés. Na, de itt ez nem erre szolgál, hanem ennek kiterjesztésére. Név, születési idő, testsúly, magasság, anyanyelv, biztosítás, orvos, allergia, vércsoport, oltás, gyógyszerek és egyéb információk rögzíthetők benne.

Egyébként szintén nagyon hasznos, de kétlem, hogy bárkinek eszébe jutna vészhelyzetben más telefonját átturkálni vércsoport ügyileg, de azért nem rossz, ha le van írva minden.

A Szervező tartalmazza szokásos naptár, riasztás, számológép alkalmazásokat.

Beszélgetés közben a hangerőt annyira fel lehet hangosítani, hogy már-már torzít, ezzel nem lesz gond, kevésbé jó hallású idősek körében sem. A túloldalon a szokásos, nem túl hangos, nem túl halk, elfogadható minőségben jön át a beszéd.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények