Használat közben
Gombok és világítás
A gombok nagyon kellemes nyomási ponttal rendelkeznek. Elég egy picit megnyomnunk, és a reakciót már érzékeli az egér. Ellenben olyan könnyen nem nyomódik a gomb, hogy véletlen az ujjunk súlya alatt aktiválódjon. A nyomási út nagyon rövid. Olyannyira, hogy az erős nyomás nem indokolt. A játékos az izgalom hevében azonban nem a sima, nyugis kattintásról ismert. Éppen ezért már most fellendültek a pletykák, hogy egy "update" verziót fog kiadni a Logitech, mert a sok millió erős nyomást a gombok nem bírják el és deformálódnak, lazulnak. Erre még felhasználói panaszt nem láttam, de nem tartom elképzelhetetlennek.
A gombokra 20 millió klikket írnak. Ez 10-15 órányi napi játéknak felel meg két éven át a Logitech szerint. Az én tesztjeim szerint egy átlag egyetemista (aki csúszott félévében ráér és kocsmázni nem szeret) napi 10-12 óra LoL mellett is bő 10 évig nyűheti a mikrókapcsolókat.
Az oldalsó gombok belesimulnak a házba a formatervezés miatt. Úgy, hogy sokszor el is felejtem, hogy van, mert nem érzem. A másik ok, hogy tipikus "hifi gombok". Van neki egy nyomási útja, amit nem érzékel, majd utána egy laza klikkel veszi az akciót. Játék közben nem tartom használhatónak, mert annyira fel kell nyúlni értük, hogy az oldalstabilitást elveszítjük (aktív játék közben).
Találunk egy felső gombot is, mely (a többi gombhoz hasonlóan) programozható. Alapból DPI váltásra szolgál, nekem "halott" gomb kihasználatlanság miatt...egyelőre. További funkciója, hogy hosszan nyomva ideiglenesen vált DPI-t (shift rendszer).
A görgő kellemes, karakteres váltást biztosít. Egyfunkciós sajnos, de szintén kicsi és jó nyomási ponttal.
A világítás vakító teljes fényerőn. Nekem a 70% felelt meg a normálisnak, de ez így is túlszárnyalja egy billentyűzet világítását. Az egérpadra mintázatot vet, melyet a mintaképeken jól láthatunk. A beállításairól később.
Talpak
A gyári talpak vékonyak, de nem voltak karcosak (ahogy azt sok Logitech esetén látni). Minőségileg nem hiszem hogy egy évnél tovább aktívan kiszolgálná az egeret. Csúszása nem olyan sima, mint egy utórendelt teflon talpnak, ezért tervezem a cserét. A gyártó 250 km-t ígér.
Negatívumként felróható - ugyanakkor nem zavaró -, hogy a keskeny talpaknak köszönhetően az egeret lehet billenteni. FPS felhasználók szerint ez játék közben nagyon zavaró tud lenni. Én nem tapasztaltam ilyet. Ha mégis megtörténne, hogy az ember jobbra/balra ívelten emeli az egeret, és nem húzza, az érzékelő fél cm magasból is gond nélkül üzemel (jó a LOD értéke becslésre).
Szoftver
Az egérhez driveresen nem jár semmi a dobozból kivéve. Ezt a csomagoláson egyértelműen fel is tüntették, bár valószínűnek tartom, hogy egy vérbeli játékost nem fog zavarba hozni az internet szükségessége, hogy letöltsük a Logitech Gaming Software-t. Ezt nem kívánom itt bemutatni, mert mind a Prohardveren, mind más topikokban bődületes információ található. Amivel kiegészíteném, hogy az egér rendelkezik fedélzeti memóriával (melyre a teljes beállításunkat, makróinkat elmenthetjük). Fontos kiemelni, hogy a DPI 80 inch-enként állítható. Az én megszokott 1300 DPI-m így 1280 és 1360 DPI lehet csak. Az egerek közt azonban mindig van eltérés a szenzor érzékelésében, ami a szenzor tolerancia, műanyag minősége és vastagságán kívül sok más okból adódhat. Nekem az 1360 lett a megfelelő.
Továbbá a világítás intenzitását is tudjuk állítani több szempont alapján.
Külön vezérelhető az oldalsó fény és a logó világítása. Legyen az pulzáló, kikapcsolt, vagy más fényerősségű.
Nagy plusz pont azért, mert automatikusan kikapcsolható a fény bizonyos idő után. Filmezés alatt nagyon jól jön, hogy nem kell manuálisan kapcsolgatni.
Megemlítendő extra, hogy a program képes logolni a használatot. Manuálisan indítható/leállítható a számlálás, mely "hőtérképen" jelzi, melyik gombot hányszor használtuk.
Egy átlagos LoL meccs supportként
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!