HyperXuper

Előszó

Sziasztok!

Sok idő telt el, mióta nekiálltam a teszthez szükséges méréseknek és még több, mióta elkészült az előző, memória időzítésekkel foglalkozó irományom.
2012 nyár végén jött az ötlet, miután egy barátomnak megvettem a Blu moduljait, hogy összehasonlítsam az általam használt Genesis-ekkel. Majd a teljesség igénye miatt vettem melléjük még egy csomag T1-et is.

Tehát a cikkben három Kingston által gyártott HyperX kit kerül górcső alá, a "nagy TTT" szerint:
- Teljesítmény,
- Tuningolhatóság,
- Temperatúra.

Bevallom, ez az utolsó szó nagyon szúrja a szememet, de így teljes a TTT :)

A gyártók nagy része, olykor elég tetemes árrést teremt saját portfólióján belül, ezzel megteremtve a különböző csoportokat. Vagy fordítva? Jelen esetben a Kingstonnál, létezik:
- System-Specific:
nem kimondottan általános felhasználóknak szánt modulok, egyedi vagy ismertebb rendszerekhez "tervezve" és tesztelve.
- ValueRAM:
egyszerű és minőségi modulok(a kettő nem zárja ki egymást) a konzumer és szerverpiacra, leginkább ár/érték arányban erősek.
- HyperX:
csak és kizárólag a hűtőbordával kerül forgalomba, fő szempont az extrém teljesítmény.

Ezeken a típusokon belül vannak asztali, notebook és szerver mellé szánt modulok, az adott célszegmens sajátosságaival(pl. szerver és ECC támogatás), valamint speciális kiadások(LoVo, PnP, Limited Edition, stb.).
Tudni kell a DRAM modul gyártók nagy részéről, hogy jellemzően nincs saját DRAM lapka gyáruk, nagy beszállítóktól veszik a lapkáikat, majd saját szisztéma szerint osztályozzák őket és így készülnek különböző minőségű lapkákból különböző kritériumoknak megfelelő modulok.

Nagy beszállítók: Micron, Samsung, SK Hynix.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények