Szoftver, hardver
Szoftver:
A külső részletezése után térjünk rá a szoftverre. Mikor a készüléket megkaptam ICS futott rajta (Android 4.0), a szokásos Sense felhasználói felülettel megspékelve (3.6). Sokak szerint szép ez a felület és sok hasznos funkciót is tartalmaz, de számomra átláthatatlan volt, illetve nagyon sok memóriát használt. Ezért lecseréltem a CyanogenMod oldalán található stabil CM 9.1 verziójú ROM-ra, amit nem is bántam meg. Több lett a szabad memória, illetve jobban testre szabható az egész rendszer. Akit még érdekelnek a főzött ROM-ok, ajánlom látogasson el ide.
Pár kép róla:
Hardver:
A telefon lelkét alkotó egység egy Snapdragon S3-as SoC, azon belül is az MSM8260. Többek között ez található az Xperia S, Xperia Ion és a HTC One S telefonokban is. Esetünkben ez egy kétmagos, egyenként 1,2 GHz-es processzort jelent, egy Adreno 220-as GPU társaságában. Ehhez hozzáraktak a mérnökök még 768 MB RAM-ot és 1 GB belső tárhelyet. Lefuttattam két benchmark programot is, lássuk az eredményeket:
Linpack:
AnTuTu:
A számok alapján nem kiemelkedő a készülék, de mint tudjuk, nem mindig a számok döntenek. A készülék gyors, az alkalmazások viszonylag hamar megnyílnak, amióta nálam van egyszer sem fagyott le. Az elérhető szabad RAM maximum 360-380 MB lehet, Sense ROM-mal 200 volt.
Sokan gondolkodóba esnének látván a RAM mennyiségét, az elején én is így voltam. De azt kell mondjam nem kevés, játszani is bőven el lehet ennyivel, a multitasking is megy, igaz itt már korlátozott, sok alkalmazás kifoghat azért rajta. Nekem a Fruit Ninja, a Pasziánsz, a Froggy Splash és az ES File Explorer még simán ment párhuzamosan (határeset ez már).
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!