Szimulátor
2014. július 10-én lehetőségünk nyílt arra, hogy ellátogathassunk egy Boeing 737 szimulátorba.
Körülbelül 12:15 perckor érkeztünk. Mivel már elég régóta repültünk PMDG 737-tel, ezért a technikus nem ült le a másodtiszt helyére, hanem úgymond együtt repültünk 2 órán keresztül, ő meg hátul foglalt helyet.
Egy hosszú út helyett inkább több kisebbet repültünk. Én a kapitány helyén ültem, cimborám pedig a másodtiszt helyén. A repülés elején a műszerek teljesen áramtalanítva voltak. Megjegyzem, a való életben leszállás után csak akkor áramtalanítják a gépet, ha már aznap nem repül többet.
Az utazási magasságunk 30.000 láb volt Párizs-Amsterdam között. Ez átlagosnak számít ezen az útvonalon. Minél távolabbra megyünk, annál magasabban kell lenni. Ez a gép maximum 41.000 láb magasra tud felmenni, ami 12.500 méter. Itt már nagyon hideg és ritka a levegő, -50 fok körül van.
Szépen lassan elkezdtünk süllyedni, illetve felkészültünk a landolásra.
A megközelítést, illetve a landolást ezen a videón keresztül szeretném megmutatni:
A pilótafülke pedig így néz ki:
Ahhoz képest, hogy az első próbálkozásom volt, egész jól sikerült. Sokan el sem találják segítség nélkül a pályát, vagy ha el is találják, visszapattannak.
Ez lenne tehát a szimulátor. Most nézzük meg, hogy mi minden kell ahhoz, hogy otthoni számítógépünkön csináljunk egy komplett repülést.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!