EFI / Tesztek
Gyakorlatilag megegyezik a három lap EFI-je. Apró eltérések vannak mindössze. Szerintem jól használható és átlátható.
Nagyon kedvelem, hogy megadhatom az EFI-be lépés után melyik menüpont legyen előttem.
Sajnos azon felhasználókat, akik inkább a feszültségeket csökkentenék és nem pedig emelnék őket, azokat csalódásként érheti, hogy a CPU-feszültsége 1.0V alá nem vihető, sehogy sem, sem offsettel, sem fixen beállítva. Ha nagyon „zöldek” akarunk lenni, itt lesz a korlát. Akik meg pont ellenkezőleg tennének (főleg akik extrém tuningra (szárazjeges, folyékony nitrogénes) vásárolnák) egyedül a TZ77XE4-ben emelhetik 1.79V fölé a processzor feszültségét. Ezt lehet későbbi EFI-vel majd javítják.
Ebből is látszik a TZ77XE4-el a gyártó inkább az extrém tuningosokat célozza meg.
Tesztrendszer
Hirdetés
Intel 3770k ES @ 4 Ghz
Biostar alaplapok
Glacialtech F101
Adata XPG 2400 Mhz CL11
GTX 260 192Bit
Western Digital Raptor 36 GB
Enermax Maxrevo 1500W
Windows 7 64 bit
Sniper Ghost Warior 2 Benchmark
Meglepően jól teljesít a TZ77A, többször futtatva is ugyan ez lett a végeredmény. Ez dicséretes dolog. A két drágább lap kb. egyformán ment.
Nincs stúdió minőségű hangrendszerem idehaza, így egy jobb fejhallgatóval és egy belépő szintű 2.1-s rendszerrel tudtam kipróbálni milyen hangzásvilágot hoztak ki a Hi-Fi hangkártyájából.
Összehasonlítva a másik kettővel drasztikus különbség fedezhető fel.
Sokkal hangosabban szól és emellett megőrzi a tisztaságát is. Ez még egyszerűbb eszközeimmel is felfedezhető volt. Szóval nem kell méregdrága hangcuccal rendelkeznünk hogy élvezhessük a Hi-Fi Z77X előnyeit.
Valószínűleg azok akik nem kevés összeget kiadnak hangszóróra azok külön hangkártyát fognak használni. De aki egy kicsit igényesebben akar zenét hallgatni vagy filmet nézni azok örömmel fogják használni ezt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!