Mit lehet róla tudni
Először mikor megláttam, csak arra fókuszáltam, hogy mennyire vékony, könnyű, kecses szerkezet a 70-es. A kijelzője mellett kettő darab hangszórót találhatunk, és a bal oldalt egy webkamerát. Maga a kijelző 7"-os, 800x480-as felbontású, és kapacitív, tehát ceruza nem szükséges hozzá, és van rajta multitouch.
Érdekesség, hogy az előlapon nem találhatunk gombot, az Android vezérléséhez szükséges funkcióbillentyűk a képernyő jobb oldalán helyezkednek el, ami számomra nem túl tetszetős, de ennek okait a későbbiekben részletezem még. A jobb kezünkre eső oldalon alul találjuk a hangerőszabályzó gombot, valamint a bekapcsolást szolgálót is, amit ha 10 másodpercig nyomunk, akkor újraindul a készülék. A két gomb között van a visszajelző LED, ami zölden világít. A bal oldal rejti a csatlakozókat, fentről lefelé haladva lehet találni rajta microUSB csatlakozót, 3,5mm-es audió bemenetet, MiniHDMI kimenetet és egy töltő csatlakozót. Igen, töltő csatlakozó, mert az Archos sajnos nem tölt USB-n keresztül, így ha megyünk valamerre, akkora az adatkábel mellé mindenképpen vinni kell a saját töltőjét is. És itt találhatunk még egy MicroSD kártyaolvasót is, ami kicsit érdekesen helyezkedik el, a kártya minimálisan kikandikál belőle, bár kiesni nem fog. Hátul található egy kihajtható láb, amivel döntve letehetjük az asztalra az Archost. Ha nem zavarja semmi, akkor stabilan áll a lábán, de ha az asztal bemozdul alatta, akkor könnyen elveszti az egyensúlyát. A hátlapon szálcsiszolt hatású műanyag hátlap van, amit nem tudunk levenni, nem lehet ebben sem akkumulátort cserélni házilag.
A gépházba belenézve kedvező specifikációval találkozhatunk.Egy ARMv7 alapú 1GHz-s processzor hajtja meg a szerkezetet, ami kapott még egy DSP chippet is, amit a multimédiás feldolgozáskor tud hasznosítani. A Texas Instruments gyártotta OMAP 3630 processzor található a család kisebb tagjaiban is, illetve találkozhattunk még velük a Motorola Milestone 2-ben is.
A játékokhoz kapott PowerVR SGX 530-as grafikus gyorsítót díjazni tudom, hiszen meghálálják majd azok a játékok, ahol komolyabb grafika van. A RAM mennyiségéről hivatalosan nem igazán van információ, mivel az Archos ezt sem tette nyilvánossá, de 512MB-al rendelkezünk.
Elvileg 2.2-es Froyo rendszerrel, Flash 10.1 támogatással várhatjuk a boltok polcaira a 70-est, amivel teljes értékűvé válik majd az internetes böngészés. Éppen a Froyo miatt késik a debütálás, mivel még vannak gondok vele, de november végére ígérte a gyártó a végleges verziót. A tesztpéldányon 2.1 fut, Flash nélkül, ami néhol még nem a leggyorsabb, ezt beteszem annak, hogy ez még nem a végleges szoftver.
A 3G és a GPS hiányából következik az, hogy nem került rá Android Market, helyette kaptunk az Archostól AppsLib nevű alkalmazásboltot, ahonnan programokat tölthetünk le rá, bár kisebb kínálattal.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!