Hirdetés

Bip S EGA64 paletta Paint.net alá

A művelethez szükséges fájlok a tárhelyemen: [link]
Most az EGA64.txt fájlra lesz szükség.

1. Töltsük le és telepítsük a paint.net szoftvert: [link]

2. Indítsuk el, ezután a színek ablakban a [Több] gombra kattintva láthatjuk a teljes palettát.

3. A kis paletta négyzet menüben "A paletták mappa megnyitása" menüre kattintsunk rá.

4. A megnyíló mappa ablakba dobjuk be az EGA64.txt fájlt.

Amazfit BIP watchface módosítása

Ha találtunk valami jó számlapot az órához a neten, de lenne 1-2 apróság amit meg kellene változtatni rajta, esetleg a feliratokat magyarítani, akkor könnyen megcsinálhatjuk saját kézzel, szinte pár kattintással.

Példa legyen ez a számlap, itt fogom a hőmérséklet számait átszínezni pirosra.

A módosításhoz a segédprogramon kívül elég egy jegyzettömb és a paint. Igény szerint persze kiváltható mással is, kinek mi jön be (én pl. notepad++ és paint.net programokat használok hozzá).

A segédprogram pedig az AmazfitBipTools, innen tölthető le: [link] Az AmazfitBipTools.7z mindig az aktuális verziót tartalmazza.
Tehát töltsük le a segédprogramot, és tömörítsük ki egy könyvtárba.
Nyissuk meg ezt a könyvtárat az intézőben, egy másik ablakban pedig azt a mappát, amiben a számlap bin fájlja van.

Redmi Note 4 B20 jegyzetek

Snapdragonos Redmi Note 4/4X változatai:

1. Indiai 4: 2016100
2. Kínai 4X: 2016101
3. Global 4: 2016102
A kód a dobozra ragasztott címkén van rajta, a Product Name sor végén, illetve a készülék hátára ragasztott kisebb címkén is.

B20-at tudó készülék beazonosítása:

A B20-as dobozán van egy piros "Global Version" matrica:

Illetve még biztosabb módszer, a doboz hátán megnézni a Product Model-t, kizárólag a 2016102 változatban van B20, bármi más van ott akkor nem B20-as.

A telefon hátán újkorában vannak leszedős címkék, a kicsin szintén rajta van a 2016102 kód, bár azokat úgyis leszedi az ember azonnal.

Mi Band/Mi Fit adatok mentése/átvitele másik készülékre

A Mi Fit alkalmazás elvileg felhőn keresztül szinkronizálja az adatainkat, de egy másik készülékre ha telepítjük az alkalmazást, és bejelentkezünk a fiókba, akkor nem lesznek meg rajta a másik készüléken létrejött régebbi adatok. Erre a problémára találtam megoldást, ingyenes szoftverrel, egy követelmény van csak, mégpedig rootolt telefon(ok) szükséges(ek).

Előkészületek a régi készüléken:

1. Indítsuk el a Mi Fit-et, szinkronizáljuk a Mi Band-et (illetve ha van, akkor a mérleget és a futócipőt is, amiket ezután már nem fogok külön említeni).

2. A beállításokban válasszuk le a Band-et.

3. Telepítsük a System application manager-t. Indítsuk el, az indítás után esetleg felugró root elérést engedélyezzük.

4. A megjelenő listából keressük ki a Mi fit alkalmazást, nyomjunk rá, azután a jobb felső sarokban a Manage gomb alatt válasszuk a Backup gombot. A felugró menüben a Backup application és a Backup data is legyen bepipálva, majd nyomjuk meg a Backup gombot.

Chuwi Vi8 Super Win8.1+Android4.4 dual boot tablet jegyzetek, infók

Most még csak egy firkatömbként szolgál a bejegyzés, berakosgatom amiket találtam róla. Ha megjön akkor valószíű rendezettebb formába kerül, illetve gyakorlati tapasztalatokkal bővülhet. Elsőként mindenképp szeretnék róla mentést csinálni, ha sikerül akkor felteszem ide.

Állapot: még nem jött meg, PostNord Receiving HUB-nál van. Megkaptam a vámról a levelet, visszaküldtem, ár dokumentumok feldolgozása van. Közben megjött, a 79$ vételárra kellett ~8700 ft-ot fizetnem, ebből 2000 a posta vámközvetítés díja, a maradék az áfa.

Terméklap, a jobb szélső gomb a firmware update, ez most még üres.

A tabnak közben lett itteni topikja is.

Letöltések:

Needrom Nem tudom, hogy jó-e a Super-hez, mert a simán nincs hdmi.

ZTE V5 wifi MAC cím módosítása

Sok embernek egyforma lett a WIFI MAC címe a rom frissítések során. Ez akkor okozhat gondot, ha ezek a készülékek ugyanarra a WIFI routerre akarnak csatlakozni, csomagvesztések, kapcsolódási és stabilitási problémák lehetnek. A megoldás: a WIFI vezérlő MAC címének megváltoztatása.

A következő műveletek root-olt készüléket igényelnek. Én a telefonon futó androidos Total Commandert használtam a célra.

Első lépés: MENTÉS!

Készítünk egy mentést a persist partícióról, biztos ami biztos, mert ebben fogunk utána turkálni.
Ha van működő adb kapcsolat a telefonnal, akkor ez a legegyszerűbb módszer. Dugjuk össze a telefont a géppel, és a parancssorból adjuk ki a következő parancsot:

adb shell

Ekkor bekerülünk az adb parancsmódba, ami a lényeg, egy $ jel után villogó kurzort látunk. Írjuk be a következő parancsot:

su

Doogee DG150 ROOT, CWM, magyarítás

Új fejlemény, a legújabb romban van magyar nyelv gyárilag. Letölthető ITT.

Azért a régi írás itt marad, hátha valakinek még szüksége van rá.

A Doogee DG150 készülék nem tartalmaz magyar nyelvet. JBART segítségével készítettem hozzá fordítást hungobungo leírása alapján. A fordításom egy frissítő zip, azaz nem teljes rom, hanem a meglevő eredeti romra kell telepíteni custom recovery alól.

Magyarítás a DOOGEETITANS-DG150-Android4.2.2-20140104, illetve a DOOGEETITANS-DG150-Android4.2.2-20140422 romból készült, csak ahhoz használható! Más verzióra ne rakjuk fel, az is lehet hogy a telefon nem fog elindulni miatta!!!

Magyar nyelv beállítása Morelocale2 segítségével

Mostanában "divatos" lett a mobiltelefonok vásárlása külföldről, ám előfordulhat hogy a kiszemelt készülékben gyárilag nincs magyar nyelv. Alapvetően két féle megoldás létezik a probléma megoldására. Az egyik hogy egy olyan hozzá való romot teszünk a készülékre amiben a magyar lokalizáció megtalálható. Jelen leírás nem erre vállalkozik, hanem egy másik megoldást ismertet amivel akár 90% feletti lehet a magyarítás hatásfoka és bármelyik telefonon működik.

A Motorola Moto G mostanában igen népszerű, árához mérten igen jó készülék, neves gyártótól, jó támogatással. Ezek után szinte természetes hogy Magyarországon hivatalosan a Motorola nem forgalmazza, külföldről vagy magyarországi boltokból, webáruházakból szerezhető be. Ennek velejárója az is, hogy a Motorola sajnos úgy döntött hogy a magyar nyelvet a telefonból kispórolja.

Jiayu G3S/G3T Stanner mod magyarítás

(Kezdetnek csak pár idevetett sor, később bővítem még.)
Linkek összefoglalója legalul.

Többen kértek engedélyt a letöltéshez, ez nem szükséges, publikus az egész mappa viszont be kell jelentkezni a saját google fiókba hogy engedjen letölteni.

A romra benjoe1 bejegyzése alapján találtam rá, gondoltam kipróbálom és nagyon megtetszett a sallangmentes megtisztított rom, nincs tele a szokásos "25000 téma és ram/processzor/blútút/wifi/stb gyorsítók, lagfixek"-el. Azóta már az 1.6 verziónál jár a mod.

Az eredeti post a 4PDA oldalon, most újra elő kellett keresnem mert az elmentett linkem már nem oda visz, ha megint eltűnik akkor a #457 hozzászólásban van.