Hirdetés

Asus Padfone 2 - Rövid, hosszabb távú tapasztalataim

Egy rövid kis szösszenetet írnék, milyen is a mindennapokban a Padfone 2. Fontos megjegyezni, hogy sok készülék fordul meg a kezeim közt, mégis valahogy az Asus modellje megfogott, ez lehet a dokkoló miatt, vagy esetleg a kiváló összeszerelésnek és prémium érzetnek, de igazságot megvallva inkább az egyszerűsége. Kezdeném ott az egészet, hogy a készülék mérete pont megfelelő számomra, nem túl nagy, nem kicsi, zsebben még elfér és a fém keret, megbonthatatlan készülékház minőséget sugall.

A mindennapokra térve, használni kényelmes, könnyű és nekem 1 napot kemény használattal kibír és remek munkaeszköz, gyenge pontja a könnyen kopó alsó műanyag elemek lehetnek, de szeretem használni és az Asus supportja is megfelelőnek tűnik, remélem így is marad. Nekem eddig a készülék általános használatra tetszett, hamarosan érkezik a 4.2-es Jelly Bean és reményeim szerint a telefonok elhalálozása is megszűnik.

Samsung Series 5

Egy könnyen hordozható Ultrabook került hozzám, mégpedig a 13,3 hüvelykes Series 5-ös modell. A vele töltött idő kellemes volt, üzemideje 4 óra kb ha netezünk rajta, magasabb terhelésnél az i3-as processzor jobban fogyaszt, ezért csökken az üzemidő, 2 óra körülire.

Színe barnás, anyaga fém és műanyag, viszont ami aggasztó az a hőmérséklete a cuccnak, ha kicsit is nem megfelelő helyen van szellőzés szempontjából 10 perc alatt képes olyan forróságot kelteni magában, hogy a kezünk is leég, 60 C fok fölé megy, ez tovább nő minél tovább van ilyen körülmények közt. A hardvere nem bikaerős, de alap dolgokra elegendő, játékra viszont nem ajánlott minimális mértékre sem.

Specifikáció:

Processzor: Intel® Core™ i3 Processor 3217U (1.80 GHz, 3 MB L3 Cache)
VGA: Intel® HD Graphics 4000
HDD: 500GB S-ATAⅡ
RAM: 4GB DDR3 System Memory at 1600MHz
Kijelző: 13.3" SuperBright 300nit HD LED Display (1366 x 768), Anti-Reflective
Portok: VGA x 1 (Adapter Option), HDMI x 1, USB3.0 x 1, USB2.0 x 2 (Sleep-and-Charge)
3-in-1 (SD, SDHC, SDXC) Multi-media Card Reader, Headphone out/Mic-in Combo x 1, RJ45 (LAN) x 1, DC-in x 1
Üzemidő: ~4 óra
Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium

Samsung scx-4729fw

Megérkezett a második nyomtató hozzám, ez egy komolyabb, nagyobb darab cucc lett. Egy elég nagy boxban jött a súlyos példány, viszont csak jókat tudok róla mondani.

Vezeték nélküli nyomtatás, eco mód egy gombnyomásra, faxként is üzemel, szkennelés színesben és fénymásolásra is alkalmas. Nyomtatni feketében tud, ezt szépen teszi és a szkennelés is igen jól megy. Elég gyorsnak mondható a gép, nem áll meg 2 lap nyomtatása közt sem.

A gép multifunkciós ezáltal de az ára sem épp olcsó. Konkrétan 70 ezer magyar bankót kóstál a fenevad, véleményem szerint ez már egy drágának mondható nyomtató, akár mit is tud. 50-60 ezer közt már barátibb lenne az ár,de én kicsit magasnak találom a Samsung gépét. Minden esetre a jó funkcionalitás miatt megkapja a Tetszett plecsnit.

Samsung ML-2955ND lézernyomtató

Nem olyan régen hozott a futár nekem egy Samsung printert, ez egy nem túl drága, komoly nyomtató, mégis jól használható.

A nyomtatóhoz jár egy USB kábel, tápkábel és elvileg van benne egy valameddig feltöltött toner is, utóbbi pontos adatáról nem tudok nyilatkozni. Fontos tudni, hogy a készülék wifi hálózaton keresztül is tudja nyomtatni a fájlokat, így a telefonról történő nyomtatás is működik. Egy gombnyomásra kapcsolhatjuk ki és be az ECO módot ami a papírral és a festékkel képes spórolni. Fontosabb jellemzői itt találhatók:

Típus: mono lézer nyomtató
Nyomtatási sebesség (fekete): 29 ppm
Nyomtatási felbontás: 1,200 dpi
Első lap nyomtatási reakcióideje (fekete): Kevesebb mint 8,5 mp
Első lap másolási reakcióideje (színes): 9 mp
Emuláció: PCL6/5e, SPL (Samsung Print Language)
Duplex nyomtatás: Beépített

Samsung 840 SSD

Járt nálam egy "tároló", ezt mint USb kulcsot használtam csak, de amit tudni kell róla, hogy szép fém külsőt, homogén felületet kapott, 2,5" méretével nagyon praktikus és a dobozban minden megtalálható hozzá, ami csak kell. Melegedni nem nagyon melegedett, gyorsnak gyors volt, mint a legtöbb SSD, de a konkurensekkel kinézete, tarolókapacitása és ára lehet majd döntő.

A tárolókapacitása 250GB és ára 44 ezer forint körül alakul, ezzel elég versenyképes lehet a konkurensekkel szemben. Fontos még, hogy az első TLC alapú SSD-ről beszélünk, erről bővebben http://prohardver.hu/teszt/samsung_ssd_840_tripla_csavar/tlc_a_regi-uj_nand.html olvashattok. Csak azt tudom mondani erre a termékre, hogy abszolút Ajánlott!

Samsung S23a700D monitor teszt

Első körben megjegyezném, hogy először járt nálam ilyen ketyere, így első anyagom is egyben monitorról-e szöveg. Hatalmas dobozban érkezett a nagynak mondható megjelenítő és az asztalra letéve is hatalmasnak tűnt. Bekapcsolás után varázslatos bűvöletben vettem részt, milyen jó is ezen böngészni, játszani, filmet nézni. A dobozban a monitor, a talpazat, DVI kábel és a tápkábel volt.

Specifikáció
LED monitor
23 hüvelykes (16:9-es képarány)
1920x1080 pixeles felbontás
válaszidő: 2ms
fényerő: 250 cd/m2
kontraszt: 5 000 000:1
fogyasztás: 44W
Csatlakozók: DVI, HDMI
3D megjelenítési képesség
TN panelt használ, szép képet ad
2,9Kg súly, dönthető álvány

Sok szót nem pazarolnék erre az eszközre, mégpedig azért mert bitang jó volt, beállíthatjuk a fényerőt, élességet és a többit kedvünk szerint, több csatlakozási lehetőség is van, tehát nem lehet okunk panaszra. A 3D megjelenítést bekapcsoltam egyszer, de azzal a lendülettel ki is kapcsoltam mert nem sok értelmét találtam és szemüvegem sem volt hozzá. Amit még el kell mondanom, az az, hogy a vékony monitorunk ára 90 ezer magyar pénzbe fáj, ennyiért kapunk egy nagyon frankó monitort, viszont kérdés az, hogy megér-e ennyi pénzt a 3D hatást kínáló képesség vagy sem. Mindenki eldöntheti maga, nekem a monitor tetszett és árától eltekintve most én ajánlom is.

Dell Latitude E6430-Kemény ügyfél

Szerencsére kaptam lehetőséget Dell notebookok tesztelésére, nem is haboztam sokáig, el is hoztam azonnal az egyik vérbeli üzleti gépüket. A gép nagyon minőségi, és a hardvere sem egy gyenge típus, de erről majd kicsit később. A készülék specifikációja nagy vonalakban úgy néz ki, hogy van egy 14" 1600x900-as képernyő, Intel i5-ös processzor, egy Intel HD 4000 grafikai chip, 6GB RAM és 750GB HDD. Persze egy halom csatlakozót találunk a cuccon, az alján is van egy dokkoló csatlakozó, több akkumulátor tehető bele és van még HDD-nek is hely biztosítva. A készülékház fémből és műanyagból áll össze, nagyon masszív és a hőt is jól vezeti el, gyakorlatilag ha csak netezünk be sem kapcsol a ventilátor, így csökkentve nullára a zajszintet. Továbbá fontos tudni azt is, hogy nagyon jól szól a készülék a saját hangszórójával is, fejhallgatóval pedig ez csak jobb lesz. Amit én kaptam készüléket azon egy Windows 7 Professional csücsült, szépen meghajtotta a windowst ez a notebook. Fontos még az is, hogy aksiról kb 4-5 órát tudunk internetezni wifivel, jónak mondható az üzemidő, nincs vele gond. Tapasztalataimat is megosztanám ebben a rövid cikkben, nagyon kellemes társ volt a gép, nem forrt fel, nem volt zajos, nem gondolkodott, sokat bírt egy töltéssel, szóval én elfogadnám. A gép ára sokakat érdekelhet, ez olyan bruttó 330-340 ezer forint között mozog, mindenki eldöntheti ér-e ennyit ez a gép neki, de a modell kapható többféle felszereltséggel, operációs rendszerrel, sőt ha nagyobb rendelést adunk le akkor egyedi konfigurációt is vállal a Dell ami nem elhanyagolható szempont.